Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 460 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
a finančně to během roku tak kolabovalo
Já mám ale spíše dojem, že šlo o záměrné kolabování.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Vy všichni, co tady voláte po zlevnění jízdného, tak si prosím jenom vzpomeňte na kolosální průšvih Romana Orloje Onderky a jeho party, kdy se od 1.1.2008 se zlevnila šalinkarta z 3800 na 3700 a finančně to během roku tak kolabovalo, že od 1.12.2008 musela být cena navýšena z 3700 na 4430. Tohle populistické zlevňování tady už jednou bylo a dopadlo to hrozně špatně, tak nevidím jediný důvod, proč tutéž chybu opakovat. Stále tvrdím, že zdražení od července z 20/25 (dnes lidi cvakají jízdenky mnohem víc než cca před pěti lety, kdy byla jízdenka za polovic, to vidím každý pracovní den!!!) na 30/35, měsíční šalinkarty z 550 na 700 či roční šalinkarty z 4.750 na 5.950 by bylo ještě v pohodě, na rozdíl od omezování rozsahu veřejné dopravy. (Btw. v tom předchozím příspěvku stejně jako teď žádné zdražování nepožaduju, jenom komentuju druhou fázi optimalizace MHD v Brně pro rok 2013 a tvrdím, že rozumným zdražením můžeme zachovat rozumný počet vozokilometrů i pro rok 2014. Navýšení dotací od Brna v nejbližších letech opravdu neočekávám, jsem realista.)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Přemýšlel jsi někdy, co by se stalo, kdyby MHD v Brně byla zadarmo?
Ano. Jinak bych o tom nepsal.

Pokud chceme dostat lidi z aut do MHD, tak nejprve zajistěme kvalitnější služby.
Jistě, zkvalitnění služeb by mělo jít ruku v ruce se snahou dostat lidi z aut do MHD, tedy například s tím zlevňováním. To je pochopitelné. Ale někde a nějak se začít musí a na zkoušku je zlevnění třeba na tři měsíce nejjednodušší varianta. A uvidí se, jestli to pomůže a jestli má smysl řešit to nějak dále.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Tommy: To co tvrdíš, je velmi zavádějící. Protože zapomínáš do toho započítat částku, kterou MHD dotuje samotné město. A Praha je na tom finančně na obyvatele daleko lépe. Srovnáváš nesrovatelné.
Mauricio: Přemýšlel jsi někdy, co by se stalo, kdyby MHD v Brně byla zadarmo? Teď jsou tramvaje ve špičce přeplněné, vozovny na hranici kapacit, zastávka Hlavní nádraží už taky nemá kapacity. Tedy pokud by jsi to udělal bez jednorázových dotací v řádech miliard, tak by MHD s největší pravděpodobností zkolabovala. A kde ty miliardy vzít? Pokud chceme dostat lidi z aut do MHD, tak nejprve zajistěme kvalitnější služby. Lidi necestují autem, protože to je levnější (roční šalinkarta stojí jak povinné ručení a remcá někdo, že to platit nebude?). Lidé cestují převážně autem, protože je to rychlejší a pohodlnější. Až toto bude splněno v MHD (metro, ve špičce si s šalině pohodlně sednu, krátké intervaly...), tak je možné nějak uvažovat o MHD zdarma případně zlevnění. Ačkoli již teď je jasné, že si to v současnosti Brno nemůže dovolit.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Myslím si, že by město mělo dělat něco v opačném smyslu, než co dělá dnes. Ve vlastním zájmu by mělo podporovat MHD, aby se snížila doprava ve městě. A tou podporou rozhodně není zvyšování cen nebo omezování dopravy. Kdyby město chtělo, tak ty chybějící peníze určitě najde.


Offline
Uživatelský avatar

177
23 kvě 2006 21:30
Mně spíš přijde zarážející nynejší cena jízdenek a to hlavně předplatních. Pro ty, co tu hlásají zvyšení cen, nechť si poravnají ceny šalinkaret a lítaček (Brno vs. Praha). Dojdete k závěru, že cena např. měsíční pro dospělého je stejná (550 Kč.). Někdy je Praha dokonce levnější (Děti do 15 let za 110 Kč). Brno je prostě vzhledem k nabízených službám dražší.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jistě, ale to jsou jen čísla. Dneska se zdražuje všechno a to zejména díky lobby některých (nad)národních společností, které se honí za ziskem, ač nemají rozhodně hluboko do kapsy. Vidno na věcech běžné spotřeby, které se díky tomu chtě nechtě zdražovat musí také. A ideální je to zakrývat za formuli "zvýšení DPH", na to koncový zákazník slyší. Hmm. Kdo měl ve škole ekonomii, tak mě jistě opraví, já mám ale pocit, že pokud se DPH zdraží třeba o 1%, tak se to třeba na tom jízdném projeví o nějaké menší procento - a převedeno na peníze je to velmi zanedbatelná částka.

Já si myslím, že by bylo ideální mít MHD pro obyvatele toho daného města, v našem případě Brna, zadarmo. Tedy předplatní jízdenky za 0 Kč a dotovat to jednak z jednorázových jízdenek a jednak z jiných činností města. Žel to je dnes už silná utopie, tak to alespoň zvýhodnit. Mě by třeba zajímalo, jak by se MHD zdarma projevila na zde velmi často omýlaném nedostatku parkování ve městě.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mauricio píše:
Už dávno nežijeme v 80.letech, kdy stála jízdenka 1 Kčs...



Když stála jízdenka 1Kčs, tak průměrný plat byl kolem 3000 Kč zdroj. Teď stojí 20Kč a průměrný plat je kolem 24tis.

Takže zatímco cena jízdenky šla nahoru 20x, výše platu šla nahoru pouze 8x. To je jen pouhé porovnání nějakých stupidních čísel. Kdo si tenkrát na ty 3000 sáhnul a kdo si teď sáhne na těch 24? Navíc jsou výrazně dražší i jiné služby, pohonné hmoty, každá blbost je silně zdaněná...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já si zase myslím, že by se dlouhodobé (čtvrtletní, roční) nepřenosné jízdenky měli spíše zlevňovat (nebo teda jen nezdražovat) - naláká to více lidí do MHD. Naopak jednorázový se klidně můžou zdražit na "evropský průměr", který je by oko zhruba takový, jak naznačuje Jezour. A jízdenky u řidiče ideálně zrušit, samozřejmě s tím musí být nutná možnost zakoupit na každé zastávce v zóně 100 a 101 jízdenky 24h 7 dní v týdnu (nemusí se jednat nutně o automat). Do té doby bych navrhoval jízdenky u řidiče zdražit na "nejbližší celou částku směrem nahoru oproti základnímu jízdnému". A taky by to chtělo zavést po vzoru jiných měst nějaké turistické víkendové jízdenky za výhodnější cenu. Některá města přišla na to, že tento "můj" způsob pomáhá, možná by to nebylo na škodu zkusit i v Brně - klidně jen na přechodnou dobu, nemusí jít nutně o celej rok.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 01 pro 2012 14:18, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Ježoure, přiznej se, že máš podíl v nějaké taxislužbě? sarcastic Tímhle stylem budou brzo i drožky levnější než MHD, zdražuje se jako o závod, služby jsou čím dál tím horší a platy zůstávaj stejný...

P.S. platit za šalinkartu o 1200-2400 korun ročně víc? Cože?! ](*,)

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Už dávno nežijeme v 80.letech, kdy stála jízdenka 1 Kčs...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pokud mi šalinkartu zdraží o 100/200 Kč, jak chce Ježour, tak budu chodit pěšky. Nemám s tím problém.

Já myslel, že jsi učitel a né že máš zbytečný tisíce na MHD...


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ježour: včera bylo 1. dubna? Na jízdenku za 30/35 korun pojede snad jenom cizinec.


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Pánové pardon, ale znovu opakuji toto není neschopnost kraje a města, ale především vychcanost kreténa Kalouska, Nečase a těch dalších. Všichni šetříme ovšem politici si přidali. ](*,)

_________________________________
Dekstra LF38 7524 -> Karkulka


takhle kdyby mi rostl plat jak rostou ceny byl bych spokojen


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
No za stejné ceny jezdit celej rok 2013 (při nenavýšení peněz JmK a snížení dotace Brna) už fakt nepůjde (jen to DPH + nárůst cen PHM vzhledem k lednu 2012), přijatelný zdražení bych viděl cca o 10-14 na jízdenku (úsekové 20/26, Brno 30/35, 3 zóny 36, každá další zóna + 8, všezónová 100, univerzální 192), kupóny snad mírnější zdražení, řekněme cca o 100-150 na každý měsíc, možná by ještě šlo najít další peníze vynětím nočních linek z generelu veřejné dopravy, tedy i ze systému IDS a dát je vysoutěžit soukromníkovi. Taky by šlo (stejně jako IDS na Liberecku od příštího týdne) vést autobusy do "přípojných" oblastí jen na zavolání a nejméně půl hodiny před "papírově naplánovaným" odjezdem.
Jiná možnost je "přinutit" volené zástupce nasypat víc peněz do systému a nechat peněženku cestujícího na pokoji.
(Jedinou nereálnou věcí ze všech, které jsem napsal, je bohužel ta poslední...)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jen to ne! Už těch 78 z Hodonína do Brna je moc. Muset platit ještě víc, kvůli neschopnosti nebo spíš neochotě brněnských radních dostatečně dotovat svou vlastní MHD, tak už opravdu začnu požadovat vystoupení brněnské MHD z IDS. Není přece možné, aby se kvůli nátlaku Brna neustále zvedaly ceny veřejné dopravy v celém kraji :-x

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Muj tip: Druhy kolo bude fakt za pul roku, tentokrat s cenikem celeho IDS k 1.7.2013


Offline
Uživatelský avatar

9300
10 čer 2004 11:19
Hmm, prvni kolo lidi vcelku skousli. Ted pocitam tak 1/2 roku klid a zacne druhy kolo. To by bylo, aby mesto ty lidi z ty MHD nedostalo. Podle hesla lidi si zvyknou na vse, bude nejspis nasledovat jednotny 15-30 minutovy interval, nastupy predem a jizdne bez moznosti prestupu. DP se muze na halvu stavet, ale kdyz se mestopanum zlibi ...


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Včera se tu řešilo opatření na lince 31, kde bude část spojů vedena jen na území města Brna. Myslím, že jsem přišel na to, jak to udělat. Bude to nejspíš stejné řešení jako klouby z linky 77, které se z města odpoledne vracejí jako linka 33. Tak buď je z 33 převedou na 31, a nebo bude linka 77 výrazně posílena a v opačném směru pojede jako linka 31.


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Emperror: souhlas že je Brno teréně nevhodné, ale z vlastní zkušenosti vím ,že slušných cyklistů jsem vezl opravdu málo, vetšinou ty uřvance sarcastic Je to dosti ožehavé téma takže to zde nebudu dál komentovat, ale osobně bych byl pro nějákou formu těch cyklobusů.

_________________________________
Dekstra LF38 7524 -> Karkulka


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
goldfinger: za tu čestinu se Ti hluboce omlouvám moc sem to po sobě nekontroloval a psal to v rychlosti pardon.
Ovšem co se politiky týče si stojím za svým.

Fafter: někde jsem to četl v tisku nebo na káčku.

Domis: upřímně opravdu nemám vůbec představu jak je to dnes nastavené. Vím jak to bývavalo. Každopádně snahu bránit si svoji linku Ti plně schvaluji jen tak dál :D

_________________________________
Dekstra LF38 7524 -> Karkulka


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Jak to je s tim Komarovem? V tech mistech se skoro nepohybuju, ale nedavno jsem tama jel. 50 od Bystrce zastavila na zastavce "Komarov" u smycky, ale jela pak jeste nekam dal do nejake dalsi zastavky "Komarov"? A podle jrbrno.cz tam jeste figuruje nejaka zastavka Marianske namesti? Moc jsem to nepobral :)


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Martan píše:
Není nutné, aby se zastávka jmenovala jinak. Stačí se podívat jak je to na zastávce Bělohorská.

Nebo nově tak bude řešena zastávka Šlapanice, Bedřichovice, rozcestí a úplná specialita je Komárov :-)

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Žádám všechny řidiče diskutující na tomto fóru, aby kdykoli Mauricia potkají, použili na něj baldu. Ono mu asi nic jiného nepomůže :D

PS: Foto zašlu na vyžádání po SZ.

A UŽ DOST, NECHCI TO TU UKLÍZET!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 10 říj 2024 04:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]