Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 472 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 469, 470, 471, 472, 473, 474, 475 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Jsem optimista, věřím, že po letech úpadku nastane oživení.
Veletrhy budou opět plné a ziskové, vstupenka z nich bude platit v MHD, nastane kompletní obnova vozového parku a pro pravidelné cestující bude šalinkarta rok o roku levnější.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
xcav8 píše:
Už jen z tradice si nedovedu představit, že by veletrhy v Brně skončily.
To už je rovnou přestěhujem do Prahy. ](*,)


No jo, to mě taky jako jediný důvod napadlo. Ale myslím si, že na tradice je prostor v momentě, kdy všechno ostatní alespoň jakžtakž funguje. Aneb když to trochu zbagatelizuju, budeme si tady vydržovat skomírající veletrhy, ale zadky si budeme vozit v rozpadajících se 14Tr. (Ano, jak jsem zmínil, je to řečené hodně tendenčně, ale ruku na srdce, něco na tom bude.)

Fafner píše:
Á, pán je pro diktaturu. Tak to radši ať se krade.


Náhodou, takový osvícený absolutismus by nebyl vůbec od věci :), bohužel to ale asi aktuálně není reálné.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mauricio píše:
Kdyby byla jiná politika státu, nemuselo by se tak krást.



To je velmi špatný výrok. "Kdyby mě ten chlap tu peněženku dal dobrovolně, tak jsem ho nezapíchnul"...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Á, pán je pro diktaturu. Tak to radši ať se krade.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kdyby byla jiná politika státu, nemuselo by se tak krást.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Třeba je ten odkup akcií BVV už dávno dohodnut. Třeba jsou zastupitelé už dávno uplaceni (peníze, akcie na doručitele, nemovitosti pro manželky, ...). Messe Düsseldorf bude jenom rád, že se akcií výhodně zbaví. Divil bych se, kdyby z toho naši zastupitelé nic neměli. Ono pořád platí, že kdo nekrade denně aspoň hodinu, okrádá svoji rodinu, anebo ještě lépe: Kdo nekrade celý den, ten je pitomec jen!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Yakuzza píše:
Dovolím si takovou (možná kamenování-hodnou) úvahu - proč vlastně Brno tak stojí o zachování veletrhů, není to už trochu přežitek? Já jenom že doba se posunula a časy, kdy INVEX znamenal obrovskou událost, jsou dávno pryč. Dneska žijeme v elektronické době. Podobně i veletrhy typu Gaudeamus už moc nemají význam, koneckonců co si tak pamatuju, Gaudeamus byla podivná akce už když jsem byl v maturitním ročníku, což je takových 8 let zpátky. Pro mě, jako obyvatele Brna (ač přistěhovalého) mají veletrhy asi jediný význam, a sice, že si všimnu, že jezdí něco jako linka P1. Možná to je jenom můj sobecký pohled, nevím, ale i z ekonomického hlediska nemám pocit, že by tento prvek nějak lákal investory, a co se mimobrněnských návštěvníků týče, jak už jsem zmiňoval, už to rozhodně není, co bývalo. Uniká mi nějaký zásadní fakt?


Už jen z tradice si nedovedu představit, že by veletrhy v Brně skončily.
To už je rovnou přestěhujem do Prahy. ](*,)

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vše je to jen o prezentaci, o reklamě a o schopnosti vedení.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No vida, konečně někdo má obdobný názor jako já :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Dovolím si takovou (možná kamenování-hodnou) úvahu - proč vlastně Brno tak stojí o zachování veletrhů, není to už trochu přežitek? Já jenom že doba se posunula a časy, kdy INVEX znamenal obrovskou událost, jsou dávno pryč. Dneska žijeme v elektronické době. Podobně i veletrhy typu Gaudeamus už moc nemají význam, koneckonců co si tak pamatuju, Gaudeamus byla podivná akce už když jsem byl v maturitním ročníku, což je takových 8 let zpátky. Pro mě, jako obyvatele Brna (ač přistěhovalého) mají veletrhy asi jediný význam, a sice, že si všimnu, že jezdí něco jako linka P1. Možná to je jenom můj sobecký pohled, nevím, ale i z ekonomického hlediska nemám pocit, že by tento prvek nějak lákal investory, a co se mimobrněnských návštěvníků týče, jak už jsem zmiňoval, už to rozhodně není, co bývalo. Uniká mi nějaký zásadní fakt?


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Edo: takhle by ses těch lidí nemohl ptát, páč zvýhodňuješ jednu variantu (tu detailněji popsanou). Nicméně právě toho, že to nebude vlastnit soukromník, se bojím.

Jinak nikde přece není napsané, pokud Brno onen podíl nekoupí, že BVV skončí.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Já pořád nechápu, jak Veletrhům Brno pomůže, když budou vlastněny Brnem. Takto se alespoň někdo snaží, aby to nějak rozumně fungovalo. Až to bude vlastnit město, stane se z toho trafika pro náměstky a stranické funkcionáře významných brněnských politiků a jediný výsledek bude, že bude Brno o jednu miliardu chudší. A Veletrhům to vůbec nepomůže.

Naopak bych zbylý podíl prodal a financoval z toho mnohem důležitější věci.

Zkuste pouvažovat nad tím, jaký by asi lidé projevili názor, kdyby byla anketa: "Byli byste radši pro koupě BVV Brnem, nebo zlevnění MHD na polovinu na dva roky?".

Město by podle mě nemělo podnikat. A to ani přes Veletrhy Brno. Proč bychom vyhazovali městské peníze, když se najde někdo, kdo bude provozovat BVV místo nás a "zadarmo"? Není mi to jasné.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Mceza: Takto můžeš uvažovat u hromady dalších investic, že se peníze mohly použít jinak. Koupi akcií BVV vidím jako investici do budoucna, věřím, že se vrátí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Tak z tohohle vyjádření s*ru Magi v kostkách...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
ÚOHS zrušil tendr na SMS jízdenky.
„Důvodem zrušení zadávacího řízení je to, že požadavky zadavatele na zasílání přehledu prodaných elektronických jízdenek za předchozí kalendářní měsíc nemohli uchazeči o zakázku objektivně splnit," uvedl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.
To jako chtěli část jízdenek do vlastní kapsy??


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Robert píše:
Ty regionálky budou zajímavé, protože jestli se tam ukončí ve směru od ulice E. Přemyslovny, přijdou lidé z Ostopovic a dalších obcí dál o přestup na šaliny.

Právě na to jsem taky zvědavý, přeci jenom ne všichni budou chtít k hlavnímu nádraží. Ale dle projektu je tam vidět 6 ostrůvků, to se mi zdá nějak moc a každý navíc úplně jinde (4 různá místa), třeba to nějak změnili nevím, ale tolik směrů snad ani není. Je tam i plocha pro odstavování vozidel MHD a IDS (pro trolejbusy je tam navíc úplně jiný prostor). Tedy:
1x Výstup, 1x 25,29 směr nemocnice, 1x směr Starý Lískovec, Ostopovice (a-403,404) a dál? Jedině a-50 směr Komárov.
Pak je ještě možné, že plánují tam ukončit i 401,402 případně 405,406. Ale to se mi moc nezdá, protože si myslím, šalinou to vyjde časově lépe. Nebo to možná jen naddimenzovali. Je pravda, že nyní jsou 3 různé přestupní uzly na velmi malém prostoru (nemocnice, Osová a Dunajská).


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Robert píše:
Mně naopak přijde koupě akcií BVV jako samozřejmost, jestli chce být Brno i nadále hlavním veletržním městem střední Evropy, je to rozumná cesta.


Přesně tak, hlavní devíza Brna jsou veletrhy, studenti a motorky (ještě soudy ale to není tak populární :D ).
Samozřejmě je tu ještě plno dalších věcí, ale pokud by se něco z toho mělo přesouvat, nebo rušit, bylo by to hodně špatné.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Aby se outsorcoval úklid prostor vozoven a vozů a přitom se kupovaly BVV... Já rozhodně nejsem proti jejicch koupi. Ale pokud město nemá ani blbých 50 mil. pro DP, tak kde vezme peníze na nákup BVV?


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Mně naopak přijde koupě akcií BVV jako samozřejmost, jestli chce být Brno i nadále hlavním veletržním městem střední Evropy, je to rozumná cesta.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Spíš, než stavba terminálu v Lískovci mi přijde zvláštní ta koupě podílu BVV. Ta spotřebuje vyšší částku a pro občana Brna nijak prospěšná nebude. Hlavně, že budeme škrtat v MHD. ](*,)


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Antimonopolní úřad zrušil tendr na SMS jízdenky


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
A na Dunajskou se autobusy od Ostopek dostanou jak?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Robert
V tom případě nějak takto, včera mě to napadlo po pěti Plzních, čiliž to vůbec vážně (ono je to spíš na to, aby mě to odváželo z hospody dom a naopak, zejména ten pondělní spoj) :mrgreen: Ale k tématu se to zrovna hodí, i když na novej terminál jsem tam nemyslel.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 05 lis 2012 14:35, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
A co Dunajská?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Ty regionálky budou zajímavé, protože jestli se tam ukončí ve směru od ulice E. Přemyslovny, přijdou lidé z Ostopovic a dalších obcí dál o přestup na šaliny.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 469, 470, 471, 472, 473, 474, 475 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 20:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]