Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 474 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 471, 472, 473, 474, 475, 476, 477 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Protože papaláše od soudu by mohl někdo kousnout do p*dele, kdyby šli pěšky


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
k.ondra89 píše:
někudy musí projet auta

Proč?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ono by to nevypadalo nijak, protože by to tam nešlo v rozumné podobě nacpat.

Pro příklad srovnání s hlavním nádražím:

Prostor zastávek hl. nádraží má šířku 30m. Česká má na šířku taky 30m. + někudy musí projet auta (šířka 3m v jednom směru) + někudy musí projít lidi (alespoň tak 2,5m v jednom směru). Šířku nástupišť ubrat nejde, protože i na hlavasu bývá dost těsno.

Na délku by připadal v úvahu prostor cca 70 metrů. Od kterýho bych odpočítal tak 40m na kolejové rozvětvení (hlavas), čímž dostaneš 4 zastávky na 2*T. Což oproti současnému stavu není posun naprosto nikam.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Já vím, vypadalo by to dost dobře. Spoje by nenabíraly takový zpoždění… Nejezdí toho tam o tak moc míň jako na hlavňáku.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Naxashi píše:
Českou měli udělat taky 4kolejnou, když jí rekonstruovali. Místa tam je dost…


Ještěže nikdo takovej nápad neměl, to by vypadalo...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ve Slatině někdo i bydlí?


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Ale úplně stejných ostrůvků je po Brně hafo. Okolo tohodle jezdí auta naštěstí jen z jedné strany.

Podle logiky některých diskutujících by byl ideální stav, kdyby i trolejbusy 31/33 zajížděly před nádražní budovu, a ještě ideálněji, kdyby jezdily po Husově až na Českou. Protože jak k tomu přijdou Slatinští, že musí vystupovat na zastávce u Grandu, a ještě k tomu nemít přímé spojení na Českou, že...?


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Naxashi píše:
Spíš mě zaráží, co všichni mají proti zastávce u Grandu.


Ten zastávkovej ostrůvek je vzhledem k umístění zastávky jako součásti přestupového uzlu Hlavní nádraží strašně, ale strašně malej. Linku 9 a tuto zastávku používám velmi málo, ale jezdím tudy často kolmo anebo autem, takže vidím, kolikrát jsou tu davy, které často přetékají na silnici nebo na koleje.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
k.ondra89: Všude. :)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Naxashi: Zajímalo by mě, kde jsi to místo na České viděl.:roll:

Tak jestli bude d-9 jezdit přes Svoboďák, tak stejně bude muset mít na české extra zastávku. Jen nevím kde. Ve směru Leská by to ještě šlo, nicméně v protisměru to bude o dost horší. Což bych vyřešil tím, že by se před Tomáškem nezastavovalo. Zastávka Náměstí Svobody není tak daleko, aby se na ní z České nedalo dojít.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Já problémy s linkovým vedením šalin řeším jednoduše - jak to jde, jedu autobusem. Hlavně teď přes zimu to má výhodu, protože busy topí již od 5°C dolů a na přední sedačce to krásně fouká přímo od bufíku :D (pokud nevychytám Citelis, tam naopak lezu dozadu, kde je sauna).

Na trénování postřehu rozhodně nic špatného není (sám si jej trénuji přes léto na kole téměř denně, nebýt vycvičený, tak už jsem byl několikrát sejmut autem, popř. vzteklým psem nebo vzteklým důchodcem), ale nezamlouvá se mi jeho cvičení tehdy, když to není nezbytně nutné. A přechází v relaci perony - pod Grandem po povrchu je dost nepříjemné kvůli značné rozlehlosti té křižovatky a mnohdy dost chaotickému provozu.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
b1 - asi to nezvládne, co pozoruji linku 4, tak veškeré nepravidelnosti na této lince jsou způsobeny SSZ u červeného kostela a zastávkou Česká, občas se zde na dohled sjedou až 4 kurzy (interval 5 min) směr HN

Naxashi - za tu dobu, co obyvatelům Lesné zavedl DP onu úžasnou linku a přístup na HN, tak dávno tito ve svých protestech a nadávání rezignovali, neboť jím k ničemu do dnes nebylo. Cestující linky 9 dnes většinou (cca 2/3) vystupují a přestupují již na předchozí zastávce u divadla a přeplňují linky 1,2 a 4


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
vojtik: No teda, bereš to dost černě. OK, na SA chodí málo lidí. Na vlak z jediné linky jich asi nebude tak moc. Ale ještě bych jednou chtěl upozornit na větu, že je doopravdy možné přestupovat někde jinde. Fakt to jde, dělám to tak, stále žiju, poměrně spokojeně, musím říct.
A ačkoliv oceňuji Tvůj literární um, ten přestup tam není zas tak strašný. Realizoval jsem ho sám párkrát, v opačném směru, snažíc se dostat na zatahující 8 (protože do 1 bych se už nevešel). Ono jde o to kouknout se na tu trasu. A ještě detail: co je špatného na trénování postřehu?
To, že nemáš nárok na diskuzi píšeš sám. Nikdo jiný. Osobně si to nemyslím, ale nebudu Ti vymlouvat Tvůj názor. :)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Naxashi píše:
Ale to je jedno. Spíš mě zaráží, co všichni mají proti zastávce u Grandu. Na SA se dostanou líp, na nádraží se dostanou, aniž by se museli motat v davech,


Troufnu si říct, že počet cestujících směřujících na vozidla SA bude proti počtu cestujících na ostatní linky MHD, popř. vlak opravdu minoritní.

Aniž by se museli motat v davech? Na "grandiózním" peronu nahoru se člověk přetlačí s davem, co chce nastupovat (a u toho málem vypadne do vozovky mezi auta a trolejbusy), pak musí přelézt protější kolej, proboxovat se davem, který čeká na trajf, vlézt do podchodu, projít podchodem, vylézt schody nahoru a proboxovat se dalším davem přes celé nástupiště na svoji linku. Nebo může jít vrchem a trochu si potrénovat postřeh, jak proklouznout mezi auty, autobusy a šalinami. Jedno lepší jako druhé, nehledě na množství kapsářů v podchodu :-)

Ale já vím, jsem pouze uřvaný obyvatel Židenic (skoro Juliánova), takže nemám nárok na diskusi.


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Českou měli udělat taky 4kolejnou, když jí rekonstruovali. Místa tam je dost…
Ale to je jedno. Spíš mě zaráží, co všichni mají proti zastávce u Grandu. Na SA se dostanou líp, na nádraží se dostanou, aniž by se museli motat v davech, a pokud budou chtít přestupovat, tak se naučí, že se dá přestupovat i jinde, než jen na hlavňáku. Navíc jsem si nevšiml, že by lidi s Lesné nějak strašně nadávali, že jim tam jezdí 9.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
A co zastávka na České, zvládne jednu linku navíc?


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Karlos: Protože NS nejsou v tomto případě Nové Sady, ale Náměstí Svobody :-)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Proč by d-9 zastavovala na 1. a 2. koleji u hlaváku? Logicky by měla zastavovat na 3. (shodně s d-12 na Českou přes Husovu) a 4. (shodně s d-8 a d-10 směr Křenová)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Ano, tak to taky bylo napánováno, jenže MČ Židenice nesmyslně bojovala za přímý spoj Juliánov - Hlavní nídraží - Šilingrovo náměstí - Česká a takhle to dopadlo...


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Pokud by obě linky jely Rooseveltovou, uvedené spojení by taky vzniklo...


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Přetrasování 9 a 11 bylo na základě opakovaných stížností na neexistující přímé spojení České a Malinovského náměstí. Mě se ten návrh taky nelíbí.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
agent_s_teplou_vodou: Tak z Lesné na hlavas se může člověk dopravit taky s d11, vystoupit na Malinovského náměstí a buď ten kousek dojít, nebo si počkat na a67, d4, d2 nebo d1 směr Hlavní nádraží.

Ta trasa d9 přes českou je hlavně kvůli juliánovským a lidi z Lesné by měli jezdit tak jak jsem napsal, sice je to s přestupem, ale rozhodně rychlejší jak d9kou.

Na jinej důvod pro přesměrování d11 jsem zatím nepřišel :-s

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
315
01 dub 2007 14:10
k.ondra89 píše:
Vedení přes NS by znamenalo stanicování na 1. a 2. koleji. Je otázka, jestli se tam vůbec další linka vejde. Vedení Husovkou bude reálnější.

První varianta je správně....


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MartinV píše:
Agent: nesmrdí. A pokud by d-9 zastavovala na kterýchkoliv kolejích před budovou hl. n., pak by nemusel být problém (alespoň pro směr na Zvonařku) přemístit zastávku a-67 do smyčky, kde je zastávka t-31,33 a a-76.

A to prodloužení jízdní doby nebude tak markantní, pokud bude linka vedena přes NS (pokud by byla vedena Husovou, tam je nárůst jízdní doby opravdu značný).


Vedení přes NS by znamenalo stanicování na 1. a 2. koleji. Je otázka, jestli se tam vůbec další linka vejde. Vedení Husovkou bude reálnější.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
miropiro: Bude to na hl.n. velmi logické:
Vylezu z nádražní budovy, a vím, že Lesná je vpravo. Tak půjdu na devítku, co pojede doleva.
Komárov mám nalevo, tak půjdu na devítku, co pojede doprava.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 471, 472, 473, 474, 475, 476, 477 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 18:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]