Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 54 z 205    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 205  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
No, ony jsou objektivně pozorovatelné rozdíly i mezi MED - PIS nebo třeba gM-SLAT. V Medlánkách je obecně po pracovnících Clarimy vyžadována větší preciznost, naopak v Pisárkách zase mají lepší zavedený systém při rozdělování práce s odstraňováním graffiti.
Jediné, co považuju obecně za největší problém, je čištění látkových sedadel. Jednou za měsíc by ta sedadla měla být "nějak" ošetřena - vysáta a jednou za tři měsíce vyčištěna chemicky. Aby to čistění bylo účinné, soukromník by musel zainvestovat a na každou provozovnu nakoupit extraktory, které by ty látky vyčistily a zároveň vydezinfikovaly. Takový přístroj snad mají zatím jen busy Medlánky. Jinak to probíhá tak (alespoň u tram Medl. a Pis.), že se nějakým způsobem na potahy nanese šampón na čištění látek, který se následně po nějaké době působení vysaje. Efektivita velmi nízká. Jak to probíhá na ostatních prvozovnách, netuším, ale zejména ve Slatinských autobusech občas váhám, jestli si mám sednout nebo ne, protože jen to, co je na těch sedačkách vidět, je prostě hnus a při představě, že by si člověk v těch kalhotech pak sedl doma třeba do křesla...

Co se týče bordelu ze zimy:
Vysvače instalované na provozovnách pro denní očistu jsou na suché vysávání, tedy když sněží a v každé tramvaji stojí centimetr vody, musí se vymetat. Kdeyž to uschne, tak píseček se dá celkem v pohodě vysát i při DOČ, ale mapy od soli a bláta tam zůstanou až do doby, kdy tram jde na celkovou očistu, kde se to vysává na mokro. V tomto je Clarima nevinně.
Nové vysavače jen těžko koupí, protože ji na to jednoduše DP nedá.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ta úklidová firma na to jednoduše nemá čas. Když se ti večer nahrnou šaliny tempem jeden kus za pár minut (v nejhorším případě klidně během jedné minuty dva vozy), jak by to asi vypadalo, kdyby se všecko na čtvrt hodinky naštosovalo za jeden vůz, protože je potřeba udělat podlahu hadrem? V noci (po příjezdech) se to dost dobře dělat nedá, protože ti, co dělají příjezdy, jdou o půlnoci dom a do rána je tam jeden člověk, který má na starosti jiné věci. A na denní se ten vůz udělá v rámci celkové očisty, až na něj vyjde řada. O tom, které vozy se budou na denní dělat, rozhoduje vozmistr, takže se rozhodně nedá házet špína jenom na úklidovou firmu.
Popisuju tady, jak to je v Medlánkách, ale předpokládám, že v Pisárkách to bude fungovat zhruba podobně.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Tasa píše:
Jedinej způsob, jak to z podlahy dostat je mohrej hadr a nakolena. Zavolej do Clarimy a nabídni se jim, že bys o to měl zájem.


A to úklidová firma NEVÍ, co na kterej bordel použít, nebo prostě se jí NECHCE? Tak prostě hadr, vodu a pome žilina. Přece nebudu za 550/měsíc jezdit v několik dnů starým bordelu...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Když jsou venku sračky, tak se nevysává, ale jen vymetá smetákama, protože ty vysavače by to asi nerozdejchaly. Následně ty Sračky přischnou a vysavačem už je nevysaješ. Jedinej způsob, jak to z podlahy dostat je mohrej hadr a nakolena. Zavolej do Clarimy a nabídni se jim, že bys o to měl zájem.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
3342
21 led 2011 14:19
1643 je po pár dnech na lince, ale zajímalo by mně, kdy prošla naposledy očistou. Protože ten HNŮJ, co má na podlaze, to je něco neskutečnýho.

Pro znalé: Jak probíhá mytí souprav poté, co zdechnou? 1643 zdechla v sobotu, od té doby nebyla na lince a určitě na ni nikdo nesáhl ani hadrem (z podlahy se z haldy bláta leskla posypová sůl, která je poslední dny celkem irelevantní, a pak dnes ráno bylo relativně sucho a za tu chviličku by se tam takovej bordel nenanesl).

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Dnes vyjela po najetí opravená souprava 1647+1648. 1648 zatím nemá na zadním čele dolepenou reklamu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
129
12 dub 2010 17:16
Ano.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
1544 prý snad dostala unifik. Může to někdo potvrdit?

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
no aji sloupky oken se mi zdály nějaký naleštěný biggrin

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Pokud tím "zánovně" myslíš dva vzory PVC (střed odlišný od krajů) a ty jiné vzory potahů, tak je to fakt po tom sekerovém nájezdu hasičů. Měl jsem ji v půlce července v tomto "zánovním" provedení sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
No to mě nenapadlo :-) vypadá vevnitř docela zánovně, ale na VP jsem to nehádal (navíc zůstal Trav-l-cool)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Nevozí je od doby co zahořela, přesněji co ji po zahoření dali dohromady?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
1639 dostala nové modro-šedo-červené potahy sedaček

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Tak tak. Jsem zásadně pro nepřehlédnutelné reklamní polepy :lol:

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Proč mazat, dyť je to sranda. Hlavně že je nepřehlédnutelná... :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Ok, nevšiml jsem si. Tak ten můj navíc příspěvek tady klidně někdo smažte.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Janataku ty boduješ, docela fest mě to rozsekalo

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Tak to jsi už třetí, kdo to sem píše. Viz 4. příspěvek v tomto vláknu před tebou a vlákno "Seznam reklamních nátěrů" Kam to ostatně i patří.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Nevím jak je to novinka, ale 1649 má reklamní celopolep laděný do velmi výrazné zelené a se žlutými texty...nepřehlednutelná. Já ji takhle nepřehlédnul jeda ráno do práce po kamenomlýnském mostu z protisměru...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
60
28 lis 2011 23:25
nedaleko od linek 8,78,N98 a 202
Fafner píše:
Irisbus: Díky za informaci, ale tato patří do sekce Seznam reklamních nátěrů... kde mimochodem už nějakou chvíli je.


Aha omlouvám se


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Irisbus: Díky za informaci, ale tato patří do sekce Seznam reklamních nátěrů... kde mimochodem už nějakou chvíli je.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
60
28 lis 2011 23:25
nedaleko od linek 8,78,N98 a 202
1649 má novou zelenou CVR na firmu Hopr.


Offline
53
27 dub 2009 14:09
miropiro píše:
Co máme s 1614? Při jízdě touto šalinou mi přišlo, jako by měla pod podlahou nějakou motorovou pilu :D

http://www.youtube.com/watch?v=kAGqVa8OysM



To jsou pískovače :D v tomto podzimním čase nic neobvyklého :-|


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Co máme s 1614? Při jízdě touto šalinou mi přišlo, jako by měla pod podlahou nějakou motorovou pilu :D

http://www.youtube.com/watch?v=kAGqVa8OysM

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Pokaždé když potkám 1662, tak má problémy s otevíráním předních dveří. Je to vleklý problém, nebo se o tom neví?

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5125 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 205  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 15:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]