Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 482 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
1110
21 zář 2009 15:23
UAU, tak hned dneska třetí zátah, uvidíme, pokud budou stejně jak včera aj dnes udělovat amnestie...


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Tady jde o marketingový tah, zkusit prodat čtvrtletní/roční kupón těm, kteří dosud za mhd neplatili. Třeba to vyjde, za pět pracovních dnů uvidíme. Amnestie je dle mého velmi dobrý nápad, ale hlavně musí třetí a čtvrtá noční akce revizorů proběhnout velmi brzy, aby studenti věděli, že se jim to fakt vyplatí.


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Podmíněnou amnestii bych dal pouze takovým lidem, kteří by měli jen pár dnů prošlou šalinkartu.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jasně, jako platícímu zákazníkovi se mi to může zdát divné, že pokud si koupí čtvrtletní kupón, vyhnou se pokutě.

Ale přesto takovou akci velmi vítám, protože všechny "konvenční" způsoby donucení k placení jízdného selhaly, takže DPMB zkouší něco neobvyklého a zajímavého. A pokud tento způsob nebude úspěšný a počet platících nezvýší, i tak se o tomto problému bude alespoň dost psát v novinách :-)


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Vzhledem k tomu, že razie byla předem ohlášená, tak by s těmi černými pasažéry měli mít naopak méně slitování. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Nad tím jsem už taky uvažoval a docela by mě to zajímalo... Jestli se revizoři zaplatí a DPMB z toho má ještě třeba i nějaký zisk.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Otázkou je, či cieľom DPMB je to, aby ľudia cestovali s platným dokladom, alebo aby platili pokuty.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
No jo, ale kdyby zaplatili pokutu, je tu naděje, že časem zaplatí další. Zatímco když si koupí kupon, další zisk z nich už nekápne.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Yakuzza: samozřejmě to úplně spravedlivé není, na druhou stranu je cena 1/4letního kuponu pro studenty 685 korun, což je skoro výše pokuty.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Tento vstřícný přístup moc nechápu. Kromě toho, že mi teda přijde nefér, že když jsem si onehda nevšiml, že mi před pár dny prošla šalinkarta, zaplatil jsem 700 Kč. Ano, neremcal jsem, byla to moje chyba. Ale proč by noční pasažéři měli mít možnost nějaké amnestie? Ne, toto se mi moc nelíbí.


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Včerejší razie revizorů.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Yakuzza píše:
Mimochodem, z webu IDS JMK:

Modrým odznakem a průkazem se prokazují revizoři DPMB, kteří kontrolují linky 1-99 provozované DPMB.
Zeleným odznakem a průkazem se prokazují revizoři IDS JMK, kteří kontrolují ostatní linky IDS JMK a linky 1-99 provozované ostatními dopravci IDS JMK.

Obrázek


Aby to nebylo tak jednoduché, tak někteří dopravci mají smluvně najaté revizory z jiných firem (ASAD a ČSAD Ingsped Praha). Někde v tarifu nebo SPP se o tom lze rovněž dočíst.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jestli se má šetřit, tak tohle je první věc kde začít, takže ok :-)


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Šalina skončí...
Je to sice jen začátek článku, zbytek je v dnešní MF Dnes, ale považuji to za rozumný nápad :applause: :applause: :applause:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Podle mě i na té 48, 151 a 710 je povinně nízkopodlažní to, co je v jízdním řádu. Ostatní je věc dopravce. A je celkem logické, že když se kupuje 8 nových vozů, že se koupí všechny stejné.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Co se týče Sokolnic, tak ty mají NP spojení s Brnem linkou 151, a to všemi kurzy BORSu. Jen škoda, že to tak není i v jř. :mrgreen:

Já si naopak myslím, že s NP vozy a novými vozy vůbec se to na Kordisu už přehání. Nechápu, proč musí být linky 48, 403, 404, 501, 510, 710 kompletně nízkopodlažní. Tady chce být někdo papežštější než papež. Já si myslím, že na linku by vždy stačilo cca 30% nízkopodlažních vozů. Dopravci by tam nové LE vozy určitě sami od sebe nenasazovali.

Mimoto jsem slyšel, že na linkách 701 a 702 (a snad i jinde) jsou některé kurzy povinně nízkopodlažní, i když to v jízdních řádech nemají jediný nízkopodlažní spoj (70110, 70202/08). K čemu to pak teda je? Slyšeli jste o tom něco? ](*,)


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Takže chcete říct, že revizor DPMB ve spoji na "své" lince zajišťovaném jiným dopravcem nemá pravomoc provádět kontrolu? :mrgreen:

Ad NP: Myslím, že v poslední době se to docela tlačí. S novými VŘ narostl počet nízkopodlažních spojů v celém kraji. Sice k ideálu to ještě má daleko, ale snaha je vidět. Otázka je, jestli to není jen důsledek stanovení takové podmínky ve VŘ, dobrovolně by to asi nikdo moc nedělal.


Online
7298
27 úno 2010 07:40
Revizory DPMB jsem měl párkrát ve voze na lince 47 (Tourbus), takže chodí i tam.

Nadávat na VYDOS apod. není důvod, spíš bych se zaměřil na Kordis a obce, tam se vaří počet NP vozů na regionálních linkách.

Mceza: :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Mimochodem, z webu IDS JMK:

Citace:
Modrým odznakem a průkazem se prokazují revizoři DPMB, kteří kontrolují linky 1-99 provozované DPMB.
Zeleným odznakem a průkazem se prokazují revizoři IDS JMK, kteří kontrolují ostatní linky IDS JMK a linky 1-99 provozované ostatními dopravci IDS JMK.

Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Já zase kdysi potkal revizory DPMB na přejezdu Tourbusu na a-75 z Bílovic, docela jsem se divil co tam dělali

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Yakuzza píše:
Nic ve zlém, ale už delší dobu mi přijdeš poměrně paranoidní :)

To není paranoia. To z Mouky mluví získané zkušenosti z revizorské brigády.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To, že je paranoidní neznamená, že ho nesledujou!


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Mouka píše:
Teoreticky se dají kontrolovat i regionálky jezdící v noci, ale nevím, jestli na to má DP oprávnění. Když tam někdo mávne řidiči před xichtem plackou ve fólii, tak to ještě neznamená, že má vše v pořádku. Lidi jsou vynálezevý a dokážou si jízdenky různě vystřihávat, slepovat, kopírovat apod. Tohle ale odhalí až důkladná kontrola revizora.


Nic ve zlém, ale už delší dobu mi přijdeš poměrně paranoidní :)


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mouka píše:
Lidi jsou vynálezevý a dokážou si jízdenky různě vystřihávat, slepovat, kopírovat apod. Tohle ale odhalí až důkladná kontrola revizora.

Já nejsem vynálezavý a nesnažím se vymýšlet blbosti ohledně nějakého falšování jízdenek, nicméně když jsem jel v létě dvakrát na Vranovskou přehradu, tak mi přišlo, že řidič PSOTy na lince ze Znojma do Vranova na nějakou důkladnou kontrolu mé univerzálky a šalinkarty náladu neměl. To je skutečně práce pro revizory KORDISu, ale ty jsem potkal zatím akorát jednou.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jezour: Revizoři Kordisu taky občas chodí. Já jsem nedávno jednoho potkal na Borsí a-48. Dokonce si troufnu říct, že v těchto odlehlých koncích je větší šance potkat revizora Kordisu než DPMB biggrin

PepaZdepa: Moment, to jako že revizoři DPMB nesmí ani na a-302 a 303 na spoje provozované DPMB? To se mi nějak nezdá.

b1 píše:
A proč se kvůli tomu nadává na DPMB, když stejně tak se může nadávat na ČD a Vydos, aby v této oblasti zajistili nízkopodlažní spojení...

Na Vydos se nadávat nemůže, protože ten tam, evidentně jako jediný, NP má. Ale co je to platné, když vás to stejně doveze jenom k sokolnickému nádraží, kde i kdyby jel bezbariérový vlak, tak tam do něj vozíčkář stejně nenastoupí. Proto se lidé obracejí na DPMB, protože vědí, že ten může bezbariérový spoj zajistit třeba hned, jenom chtít. Ale on nechce a ještě lidem lže.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 12:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]