Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 491 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 488, 489, 490, 491, 492, 493, 494 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
P. Haluza: Na ten paskvil jsem narážel. Ale pořád se jedná o území bez trvalých obyvatel. Spíš si myslím, jestli náhodou zařazení Hradu Veveří není tak trochu z toho důvodu, aby se na turistech vybralo ještě víc. Ale to odsud asi nevyřešíme.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
b1 píše:
Co se týče zóny u Hradu Veveří, tam se jedná o minimálně osídlenou oblast, takže asi něco, jako kdyby se hypoteticky zařadily Modřice do zóny 101, ale Olympia by zůstala v mimobrněnské zóně.


Kdyby Olympia zůstala v mimobrněnské zóně a Modřice se připojily k zóně 101, vznikne stejný paskvil jako s Hradem Veveří. Protože Olympia leží z velké části (ne-li dokonce celá) v katastru Modřic a měla by tedy patřit do stejné zóny jako Modřice. Tou samou logikou ovšem dojdeme k tomu, že jestliže Hrad Veveří patří katastrálně pod Brno, měl by být v zóně 101. Tak si vyberte. A už vůbec mi hlava nebere privilegium Maloměřic a Obřan (nebo spíš obcí za nimi), kde jaksi zóna 101 zcela chybí.


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
peno píše:
Ono je jisté, že kdyby se Šlapanice připojily k Brnu, že by automaticky přešly do zóny 101?
Mám pocit, že když se diskutovalo připojení Ostopovic nebo Moravan (a že se to jistě ještě v budoucnu diskutovat bude, tak stačí počkat), tak bylo řečeno, že připojením k Brnu by automaticky přešly do zóny 101, a tehdy jsem z toho pochopil, že by to tak mělo platit pro každou obec.

Co se týče zóny u Hradu Veveří, tam se jedná o minimálně osídlenou oblast, takže asi něco, jako kdyby se hypoteticky zařadily Modřice do zóny 101, ale Olympia by zůstala v mimobrněnské zóně.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Třeba takovej Vranov si před pár lety v době formování zón odhlasoval, že zůstane samostatný, a dnes toho obyvatelé litují. Aspoň podle toho, co jsem slyšel. Jenže současné vedení obce své občany jaksi neposlouchá.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mauricio: Aha, tys to myslel takto. Tak to promiň za můj dlouhej a už i zbytečnej příspěvek. ;-) Podle mě to ale bez připojení k Brnu možné nebude, takovou výsadu si nezaslouží nikdo.

Mouka: Máš pravdu, omlouvám se, číslo jen jsem plácl. Nicméně bylo to na přání oněch obcí? Nevím, ale celkem o tom pochybuji.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
50 let? Přeháníš. Některý obce kolem Prahy se připojily k Praze i v 70. letech.
Jasně, je to jiná část republiky, ale principy podobné.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jo aha, vy myslíte úplně. Tak to jo, já jsem pochopil ten tu tarifní a dopravní stránku.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mauricio píše:
To byl jen příklad. Ale začneš jedním a další budou chtít taky.

Kdes na to přišel? Kdyby se chtěla nějaká obec Brnu připojit, tak to dávno udělá a Brno ji uvítá s otevřenou náručí. Ale kdy se u nás naposledy nějaká vesnice připojila k většímu městu? Před 50 lety? Dnes to žádná obec dobrovolně neudělá, takto pohřbít sama sebe. A to nemluvím o městech jako Šlapanice nebo Modřice. A kvůli jedné zóně o tom nebude nikdo ani přemýšlet, nekhledě na to, že být mimo Brno přináší i výhody - například úseky.

Chápu, že někteří z vás budou mít na věc trochu jiný pohled, ale zkuste se na to podívat ze strany obcí, ne ze strany Brna.

EDIT: Přesně jak píše MartinV, za cenu připojení k Brnu to nikdo neudělá.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: ale za cenu toho, že by byly součástí Brna. Alespoň tak jsem to pochopil.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To byl jen příklad. Ale začneš jedním a další budou chtít taky.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No tak Modřice se nebudou chtít nikdy připojit. Zisky jaké mají z Olympie by jim Brno nikdy nenahradilo.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
P. Haluza píše:
Kdyby se Šlapanice, Bedřichovice a Podolí připojily k Brnu a spadly do zóny 101, tak by se zas tak moc nestalo (ani na mapě zón). Ale to se nestane, bylo by to do jisté míry kontraproduktivní i pro ty dotčené obce, jak už to bylo zmíněno.


Stalo by se. To by se hned chtělo připojit Troubsko, Ostopovice, Česká, Modřice...


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Kdyby se Šlapanice, Bedřichovice a Podolí připojily k Brnu a spadly do zóny 101, tak by se zas tak moc nestalo (ani na mapě zón). Ale to se nestane, bylo by to do jisté míry kontraproduktivní i pro ty dotčené obce, jak už to bylo zmíněno.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A proto taky ten sarkastický smajl, no.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: to je sice pěkný, ale 310 má stejná pravidla, jako 610.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
MartinV píše:
Peno: úseky jsou záležitostí ostatních zón, než jsou 100+101. Tzn., pokud by mohly být součástí již tak velké zóny 101, by zde úseky poté nebyly.

A o tomhle právě mluvím. Bylo by to zdražení jak pro Šlapanické, tak pro lidi mimo Šlapanice. A nejen u linky 151, ale i 710. A jak vyřešit Podolí na 151, to už mě vůbec nenapadá.
MartinV píše:
Další možností by bylo vytvoření 3. brněnské zóny.

Však tu už máme, má číslo 310 sarcastic

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
MartinV píše:
P.Haluza: Je otázkou, kolik Brno platí za "své seniory", ale v případě Šlapanic by se jednalo o 2400,-, čímž by jim zároveň platili jízdné po celém kraji. Samozřejmě variantou by byl vznik IDS kupónu pro seniory nad 70 let omezeného na některé zóny, ale to je problém šlapanické radnice, jak si to zařídí.


No však přesně o tomto mluvím. Tak jako Brno dotuje seniory v zónách 100+101 (a pozor, odkudkoli, nikoli jen "své" seniory), mohly by Šlapanice dotovat alespoň "své" seniory třeba právě tím speciálním kupónem.

A zkusme se zamyslet, co vyjde levněji a co přinese větší "politické body". Jestli dotování jízdného všem seniorům ze Šlapanic tak, aby mohli kdykoli využít bezplatně služeb IDS, a nebo Seniorbus, který teď sice funguje na dotaci, ale do budoucna bude stát víc než půl mega ročně a umožní cestování dvěma spoji v pracovních dnech ráno?

A to už se vůbec nebavím o faktu, že v návrhu smlouvy se vyskytuje odstaveček, který pojednává o tom, že senioři budou jezdit na speciální seniorkartu a ostatní uživatelé projektu budou platit standardní jízdné dle tarifu IDS. Ovšem o tomhle Kordis nic neví :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: úseky jsou záležitostí ostatních zón, než jsou 100+101. Tzn., pokud by mohly být součástí již tak velké zóny 101, by zde úseky poté nebyly.
Další možností by bylo vytvoření 3. brněnské zóny.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ono je jisté, že kdyby se Šlapanice připojily k Brnu, že by automaticky přešly do zóny 101? Nějak si to nemyslím. Podívejte se na Bystrc, kde Kordis dlouhodobě blokuje zařazení části katastru města Brna do brněnské zóny. Myslím, že v těch Šlapanicích, kde by to způsobilo ještě větší problémy, by to zablokoval tuplem. Podívejte se na linku 151, kde jsou Šlapanice právě uprostřed zóny 610 a také jak jsou tam nastaveny úseky, které v zóně 101 být nesmí. Takže tak, já bych moc neoperoval tím připojením Šlapanic k Brnu, protože jak znám Kordis, stejně by to neznamenalo zařazení do brněnské zóny a tedy dopravu pro důchodce zdarma.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P.Haluza: Je otázkou, kolik Brno platí za "své seniory", ale v případě Šlapanic by se jednalo o 2400,-, čímž by jim zároveň platili jízdné po celém kraji. Samozřejmě variantou by byl vznik IDS kupónu pro seniory nad 70 let omezeného na některé zóny, ale to je problém šlapanické radnice, jak si to zařídí.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nejvtipnější ovšem je ten "argument", že ten pochybný projekt Seniorbus zavedli také proto, že v Brně důchodci můžou jezdit zdarma. Jasně, ono je jednodušší brečet a zažádat o dotaci 500 tisíc než něco udělat pro své občany a začít jim to jízdné dotovat, aby mohli taky jezdit zadarmo jako v Brně... ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Předpokládám, že na daných radnicích mají spočítané všechny + i - samostatného města nebo součásti Brna. Jako samostatná města mají větší rozpočet pro sebe, ale jsou např. mimo zóny 100+101. Jako součást Brna by podle mě přinesly Brnu více peněz, než nyní dostávají, leč tyto peníze by šly do brněnské kasy a je otázkou, kolik z toho by radnice viděly a mohly použít. Výhoda zóny 101 zřejmě není tak velká, jako bytí samostatným městem.


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Samozřejmě, proto ten smajlík. Šlapaničtí radní to nejspíš taky dobře vědí.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Ale zase by měly třeba menší rozpočet, nebo ne? Když je na jich katastru průmyslová zóna, tak z toho nějaký penízky mají. Stejně tak Modřice, kde je navíc krom prům. zóny i obchodní centrum.


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Předpokládám, že připojením k Brnu by se Šlapanice dostaly do zóny 101 a měly by co se týče tarifu MHD stejné podmínky jako ostatní části Brna. Že to ty chytré hlavy ještě nenapadlo sarcastic


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 488, 489, 490, 491, 492, 493, 494 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 06:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]