Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 321 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

9295
10 čer 2004 11:19
Thom : zaplatpambu ze tam nejsem moc videt :)).


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
Kolem 15té hodiny měla 3019 menší nehodu s osobním vozem u zastávky Svratecká směr Komín, sídliště. Škodu na trolejbuse jsem neviděl, pouze osobák měl odřený levý bok (řidičův) a uražené zpětné zrcátko.


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Nezdechla 10, ale právě 1733 na 8 na Krásnýho. Za ní pak stála 1597, kterou nakuplovali a chtěli jí odlačit 1733, ale po cca 50 metrech to vzdali (nebo umřela taky) a tak nakuplovali i 1706, která to pak všechno odtlačila na Novolíšeňskou (jak psal PvvS). Od Krásnýho až na Bělohorskou i s lidma. Přikládám i dokumentační (velmi nekvalitní) foto tohoto vláčku.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

9295
10 čer 2004 11:19
Tenhle vlacek byl odstaven na novosilenske..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Podle PvvS zdechla nějaká desítka, v řadě stojí 1733, 1597 a 1706.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Yakuzza píše:
Jinak na Úzké dneska taky docela kolaps, na křižovatce Úzká x Trnitá odešel jeden semafor, tak tam doprava víceméně stojí. Ráno a-51 Nové sady - Úzká dobrých 15 minut :-)

Ano,také jsem si toho všiml a poté jsem si všiml,jak zajíždí záložka 2366 na a-51,takže to by taky odpovídalo :-) .


A na Úzké to ještě nějaký inteligent s kloubákem opřel o semafor. Kolem 14:45.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Jinak na Úzké dneska taky docela kolaps, na křižovatce Úzká x Trnitá odešel jeden semafor, tak tam doprava víceméně stojí. Ráno a-51 Nové sady - Úzká dobrých 15 minut :-)


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Z důvodu rozkopání Koliště a následné kolony přes celou Křenku až na Táborskou stojí auta v úseku Geislerova - Životského, takže se tam sekají šaliny. Já dnes ráno jel mezi Geislerkou a hlavasem 25 minut. Podle zolexe se to tam seká porád.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mauricio píše:
než pojede něco, co není 25Tr, kterou teda už z principu odmítám jezdit. Rekord je myslím 35 minut v ranní špičce linek 25/26. To se pak cokoliv stíhá docela blbě, no :-)

Tvůj problém - 25Tr mi na rozdíl od sarančat nevadí a díky velkým oknům se v nich cestuje i v létě docela pohodlně.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Robert píše:
Pokud stojím o novou práci, pak nepojedu tak, aby mi nutnost přestupu o zastávku dříve přinesla takové komplikace, ne?

Poněvadž jsem tak trochu šotouš, tak jsem s cestou x-1 a prázdninovým taktem počítal. Měl jsem tam být 15:00 a byl jsem tam 14:49. Ale chtěl jsem tam být tím dřívějším busem (14:49), abych se stihl rozkoukat. No a jestli jsem tu práci dostal, budu vědět během týdne...
Jinak Mrak a jeho názory mě taky poslední dobou trošku štvou. Ale to, stejně jako pár posledních příspěvků, asi do tohoto tématu nepatří...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Myslím si, že srovnávat brněnskou MHD, kterou využívám denně a mám možnost v ní hledat mouchy, s MHD jiných měst, kam zajedu na pár dní, je naprosto mimo.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
b1: 25Tr taky nemusím, ale když se potřebuju někam dostat, tak teda půl hodiny rozhodně čekat nebudu :D Ano, v tomto případě je Mauricio určitě větší vůl (můj subjektivní názor) :D

MtM píše:
Však také košické DP je mezi nejlepšími,možná úplně nejlepší na Slovensku.


No jo, mezi slepými je i jednooký králem...

----------------------

Projel jsem už kus světa a přestože ještě žádný výlet jsem nepodnikl čistě ze šotoušského hlediska, MHD jsem se na většině míst nevyhnul. A tak mohu z čistým svědomím říci, že Brno má opravdu jednu nejlepších MHD, co znám. Moje poslední zkušenost (a v tuto chvíli ještě aktuální) je Londýn. Přestože počtem obyvatel se blíží celé naší republice, MHD v Brně je pro mě daleko lepší. Samozřejmě beru v úvahu rozlohu Londýna, která se opravdu s Brnem srovnávat nedá.

Za 3 stanice metrem po mě chtěli £4.70 (cca 150 Kč). Tak jsem si pučil kolo. Vyšlo to levněji (£2), bylo to rychlejší, zábavnější a projel jsem centrem Londýna na kole = zážitek.

----------------------

Můžeme se tu hádat o tom, kde je nejlepší MHD a kde je špatná. Mohu vám tady vypsat příklady dobré MHD a příklady měst, kde jsem radši chodil pěšky. Ale považuji to za zbytečné. Prostě se mi jen nelíbí, že nazýváš brněnskou MHD parodií. Stejně tak, jako ty máš právo sem tohle napsat, já mám právo se ozvat, že s tím nesouhlasím. A jak je vidět, nejsem sám.

Podle mě má Brno velmi kvalitní MHD, která však samozřejmě má svoje nedostatky. Co je dobrý signálem, že je vidět snaha (kterou magistrát neustále maří) s těmi nedostaky něco udělat.

Ty a PVVS používáte v Brně zásadně auto. A já radši nechám auto doma a jedu MHD. Každý máme jiné potřeby, priority a podle toho se také líšíme ;)


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
To je klasický český přístup. Protože jsem vůl a neumím jet na čas, tak je to v případě průseru potřeba svádět na jiné faktory :-) Připomíná mi to jednoho kolegu z práce, který jezdí vlakem z Brna a co by tam byl brzo, do nádražní budoby vstoupí 2 minuty před odjezdem vlaku a pak si stěžuje, jaké tam byly u pokladen fronty. Při tom i tou parodií na MHD, co je v Brně, je možný dostat se víceméně kamkoliv poměrně včas.

Jiná situace samozřejmě je, když mi jede něco, čím jet nechci. Když jsem v Brně a jedu z hospody nebo do hospody, případně potřebuju z jiného důvodu využít MHD, tak někdy stojím na zastávce docela dost dlouho, než pojede něco, co není 25Tr, kterou teda už z principu odmítám jezdit. Rekord je myslím 35 minut v ranní špičce linek 25/26. To se pak cokoliv stíhá docela blbě, no :-)

Nevím, jestli je větší vůl někdo, kdo přijde na nádraží 2 minuty před odjezdem, nebo někdo, kdo čeká půl hodiny na zastávce jen proto, že nechce jet konkrétním typem vozu.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Ano,Košice myslím vážně,z mého subjektivního pohledu se mi zdají nastejno,možná i kapánek lepší,co se týče intervalů do okolních sídlišť.Však také košické DP je mezi nejlepšími,možná úplně nejlepší na Slovensku.
Plzeň je obyvatelstvem asi 1/2 Brna,ale rozlohou je větší než 1/2 Brna,což je taky faktor pro MHD(MČ můžou být dále od sebe,tím pádem větší spotřeba apod.).


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Košice? To jako vážně?

S Plzní by se v mnoha ohledech asi dalo souhlasit, ale určitě ne v ohledu, že "není o moc menší než Brno" - Plzeň(ca 167 300 obyv., 137,65 km²) je oproti Brnu(ca 379 000 obyv., 230,22 km²) stále méně než poloviční.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Tak já uvedu příklad.Třeba taková Plzeň-město velikostí ne o moc menší než Brno,doprava je zde,bych řekl i kvalitnější než v Brně.A v zahraničí...třeba takové Košice.
Ale není to o podniku,je to bohužel o tom,že jak si primátor či hlavní politik řekne,tak to potom i je. :-(
Zdejší finanční situace je mnohem horší než třeba v Plzni,kde se každý rok koupí hromada nových t-busů,začali kupovat i autobusy(letos pořizují 20ks kloubových Solarisů,vloni kupovali zase kloubové SORky).
Musíme si přiznat,že naše DP má ale navíc.Jenže díky napůl nesmyslnému a hlavně uspěchanému nákupu 13T,nebo třeba dalšímu uspěchanému nákupu Crosswayů je situace zde,co se obnovy VP týče ,v posledních 3 letech,celkem velice špatná.
Ale to si stěžujte hlavně u pana "vrchního" primátora,který nakupuje orloje za milióny,než kdyby přispěl do kasičky infrastruktury a dopravy města Brna.
Kdyby třeba místo 13T,nakoupili plno Várií,tak by určitě zbylo plno miliónů i na trolejbusy a možná i další autobusy.


Offline
122
04 pro 2010 02:48
u linek 25, 26 a 67
A proč tam tu Ukrajinu necpat? Kyjev je i s aglomerací téměř pětimilionové město a tramvajová doprava tam je k pláči. Silniční jakbysmet. (Metro funguje fajnově, to se musí nechat.) Takže tady máme dokonce větší město, hezčí, bohatší, dokonce město hlavní, a je na tom s MHD hůř, než to naše zaprděný Brno. Tak proč to nesrovnat?


Offline
810
25 led 2006 09:46
Systém MHD v Brně (zatím) funguje obstojně. Alespoň se vždy v nějakých 99% případů dostanu včas kam potřebuji, za rozumnou cenu a v rozumné kvalitě služeb. Co mi vadí, je narušování provozu právě ze strany IAD (parkoviště na silnicích, nově třeba na Obřanské, odpočování vlevo z tramvajových kolejí a pod.) a hlavně nepostihování těchto přestupků ze strany policie. Tady bohužel všichni tito kritici přesednuvše do automobilu situaci dále zhoršují.
Samozřejmě všichni víme, jak nedostatečné jsou investice do obnovy vozového parku, či oprav tramvajových tratí, nemluvě o další výstavbě. Tady ale mají máslo na hlavě politici, DPMB se v mezích možností celkem snaží.
Výhrady mám jen k čistotě vozidel, uvítal bych i odstraňování projevů vandalismu (včetně výmeny oken) a přiměřené vytápění interiéru vozidla v zimě (ten limit pro zapnutí topení pod 3 stupně C je dost drsný). Myslím opravdu, že řeči "o parodii na MHD" v Brně vážně nejsou na místě.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
Mraku, tak těch pár měst uveď, ať víme alespoň jedno srovnatelné město s lepší dopravou. Jinak akorát plácáš.

jasně že jsou dopravně lepší města (např. Curych), ale pak taky porovnávejme ceny jízdenek.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ale mě by opravdu zajímalo, ve kterých městech, srovnatelných s Brnem, je MHD o tolik lepší. Bylo by pak možné zjistit, v čem konkrétně, a případně poslat návrhy na radnici nebo DPMB. Buďme konstruktivní.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A proč bych měl odpovídat, když je to, jak jsem řekl a bylo to i potvrzeno, čistě subjektivní dojem? Každý to vidí jinak, já tady plácnu pár měst, vy zase jiných pár měst, a bude tu akorát bordel na uklízení.

Zkrátka je to jen takové hospodské plácání bez argumentů.
Opravdu? To je zajímavé - až dosud jsem měl dojem, že zrovna já se takovým věcem vyhýbám.

Ale přiznám se
A mě zase leze na nervy, jak se všichni přiznáváte a do všeho cpete tu Ukrajinu. No dobře, tak pro příště to bude jen "MHD", když vám parodie vadí.

"nejlepší obrana je útok"
Ano, to souhlasím. Akorát se musí útočit cíleně, což mi zatím moc nejde.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
(Neodpustím si poznámku, že toto je krásný příklad rčení "nejlepší obrana je útok".)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
A neřekne ty příklady a neřekne :-D Zkrátka je to jen takové hospodské plácání bez argumentů.

Ale přiznám se, že mi ta "parodie na MHD" taky už trošku leze na nervy. Neříkám, že brněnská MHD je dokonalá, ale na to, kolik na to je peněz, je to více než slušné.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Pořád se vyhýbáš odpovědi. Sorry, nemám čas to tady procházet.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 06:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]