Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 500 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Aneb když je těžké si zjistit detaily (kdyby to alespoň napsali stejně): :pray:
Citace:
Dodávku tramvají T14 o délce 30,25 metru si objednal pražský dopravní podnik, Brno dostalo tramvaje 03T s délkou 20,09 metru.


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spole ... campaign=A

je tam zmiňován i nákup brněnských poršeter...

akorát mám pocit, že v posledním odstavci si pletou Prahu a Brno...?

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
MartinV píše:
To sice ano, ale DP chce (dle článku) wi-fi pouze na velkých přestupních uzlech. A na těch jsou ELP. Sice někdy nefungují, ale pak ani příslušná internetová stránka IDS.

To je možné (nemám ověřeno), ale do budoucna se můžou vyvíjet aplikace, které toho budou nabízet více než ELPy, například online poloha vozidel (ani zde ovšem nemám ověřeno, jestli funguje při výpadcích ELPů).


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
b1 píše:
Ad 4: Jízdní řády nejsou jen idos. Navíc můžeš mít stránku uloženou jako záložku, takže odpadne vyhledávání. Navíc na internetu najdeš i reálné časy odjezdů, ty v papírovém JŘ nejsou. A určitě by se dala vytvořit aplikace, která by nejbližší zastávku našla podle GPS.

To sice ano, ale DP chce (dle článku) wi-fi pouze na velkých přestupních uzlech. A na těch jsou ELP. Sice někdy nefungují, ale pak ani příslušná internetová stránka IDS.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Já si myslím, že tohle je dobrý nápad. DPMB potřebuje každou korunu a tohle je způsob, jak pár korun získat a ještě pomoct některým cestujícím. Já osobně mám také internet v mobilu, ale mám tam FUP jen 100 MB měsíčně, takže jsem za Wifi rád. Samozřejmě, člověk to musí používat správně. Pokud někdo veřejnou Wifi používá k připojení na internetové bankovnictví, je to jeho blbost. Ale třeba pro přečtení nových zpráv nebo načtení mailů to je podle mě dobré řešení. Nebo i pro to zjištění spojení, pokud někdo nemá offline aplikaci CG Transit jako já.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
PvvS píše:
Je hromada oblasti, kde by se penize daly vyuzit lepe.


Promiň, ale tento argument nesnáším, bohužel se vyskytuje až moc často. Přitom je to naprosto jednoduché. Ve velkých společnostech je rozpočet určitým způsobem rozdělený a neznamená to, že to, co ušetřím na nových montérkách pro mechoše, dám na nové trolejbusy. Např. já mám v práci jakýsi rozpočet, který je určený na firemní společenské akce pro můj tým (prostě chlastačky). Pokud ale někdo z týmu potřebuje (třeba) nový monitor, musím to řešit úplně jinak, byť ty peníze teoreticky mám. A obdobně to máš všude. Neexistuje obrovská pokladnička uprostřed vozovny medlánky, ze které by se bralo na všechno.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
mceza píše:
...

1) Jakou infrastrukturu? Elektřina v těch zastávkách už je a víc potřeba není.
2) Každé zařízení se tak zprovoznit dá, jen některé moc komplikovaně. Ale to je holt blbost Applařů, že si koupí blbost, která nic neumí. A jablíčkářů je pořád ještě naštěstí relativně málo, takže tohle je celkem irelevantní.
3) A to máš z nějakých zdrojů, nebo je to Tvoje čistá domněnka? On ten datový tarif je pár stovek navíc, to asi fakt nemá každej...
5) Jenže když znáš heslo na tu wifi, tak není o nic složitější tu komunikaci odposlouchávat. Šifrování ti dodá leda tak falešný pocit bezpečí, ale jinak ničemu nepomůže, pokud si každej kdo se na to připojuje nezařídí VPN tunel, příp. pokud každý uživatel nemá své vlastní heslo. A to je na veřejnosti pochopitelně blbost...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Mám mobil s wi-fi a stejně mám datový paušál, protože hledat a být závislý na nějaké volné síti je nepoužitelné. A ty dvě tři stovky navíc mě kapsu neutrhnou. Když mám na drahý mobil s wi-fi, musím mít i na to. Já jsem jednoznačně proti. Je to zbytečný.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
mceza píše:
5) bezpečnost, bezpečnost, bezpečnost... Zatímco v Německu je zákaz nezaheslovaných wifi (veřejné být mohou, ale musí být zašifrované), zde jdeme opačným směrem. Spojení je nešifrované a tudíž snadno odposlechnutelné. Dneska i blbej telefon umí odposlouchávat provoz na síti... Přiznejte se - kdo z vás se striktně přihlašujete na Facebook přes https:// ?? A aplikace v mobilu, pro přístup k FB - víte, zda používají šifrované nebo nešifrované spojení?

Na notebooku jedině přes https, co se týká mobilu, mám Operu Mini a ta samozřejmě umožňuje připojení na FB přes https, horší už to bude s tou FB-aplikací, ale je fakt, že ji raději používám jen na domácí zahlesované wifině a nebo při připojení přes Vodafone...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

9300
10 čer 2004 11:19
Aktualne to povazuju za zbytecnost. Je hromada oblasti, kde by se penize daly vyuzit lepe. A na mobilu mam i datovej tarif.Pro obcasny pouziti mi bohate staci.


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Ad 4: Jízdní řády nejsou jen idos. Navíc můžeš mít stránku uloženou jako záložku, takže odpadne vyhledávání. Navíc na internetu najdeš i reálné časy odjezdů, ty v papírovém JŘ nejsou. A určitě by se dala vytvořit aplikace, která by nejbližší zastávku našla podle GPS.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
mceza:
3) Já si pořídil právě mobil z wifi, abych nemusel platit drahý datový tarif. Takže na net z mobilu ano, ale jen přes wifi.
5) Já se teda přiznávám.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jsem jednoznačně proti tomu.

Jasně. Lepší je být sto let za opicema.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tak tohle se mi zdá jako velká hloupost, zbytečnost a navíc vyhození peněz.

Kromě toho, že autor článku netuší, že nejenom chytré telefony mohou být vybaveny wifi, mám následující důvody proč je wifi na zastávkách zbytečná:

1) Něco to stát bude. I když si to pronajmou firmy, je třeba naplánovat a vybudovat infrastrukturu. Někdo z podniku se tomu také musí trvale věnovat, takže to nebude zadarmo (asi to nebude nijak závratná částka, ale zadarmo rozhodně ne)

2) Použití bude hlavně u mobilů, případně tabletů. Ve spojení s reklamou na úvodní stránce se můžeme dostat ale do problémů, protože ne všechny mobilní prohlížeče budou s tímhle fungovat. Takže to některé lidi akorát naštve...

3) Pokud půjde o vyhledání spojení, je to otázka pár kb. Kdo si pořídí mobil vybavený wifi, má tam pravděpodobně i datová tarif. Těch pár kb vám z FUPky určitě neubyde.

4) Podívat se na jízdní řád trvá podle mě o desítky vteřin méně, než to hledat přes mobil - už jen otevření prohlížeče, odkliknutí reklamy, zadání adresy a zadání startu a cíle... Ano, na zastávce máte sice jen konkrétní linku a ne návaznosti, ale to nevidím jako důvod, proč pořizovat wifi. Některé aplikace na mobily (například bezplatná GPS navigace v telefonech Nokia) umí plánovat trasu po městě včetně využití MHD - co mi zastávková wifi nabídne lepšího?

5) bezpečnost, bezpečnost, bezpečnost... Zatímco v Německu je zákaz nezaheslovaných wifi (veřejné být mohou, ale musí být zašifrované), zde jdeme opačným směrem. Spojení je nešifrované a tudíž snadno odposlechnutelné. Dneska i blbej telefon umí odposlouchávat provoz na síti... Přiznejte se - kdo z vás se striktně přihlašujete na Facebook přes https:// ?? A aplikace v mobilu, pro přístup k FB - víte, zda používají šifrované nebo nešifrované spojení?

Jsem jednoznačně proti tomu.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Citace:
Zatím takto vybavená jezdí jenda tramvaj Anitra

Jsem nevěděl, že máme Anitru pokřtěnou Jenda. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Dopravní podnik chce wifi na zastávkách.
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 20526.html


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Yakuzza píše:
No já nevím, na první pohled jsem z toho titulku pochopil, že DP slíbil opravit německé šaliny a teď na to shání peníze. Nešťastná formulace.

Jen aby to bylo daleko od pravdy...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Obecně je ten článek docela dost zabarvený dle pohledu autora. Vychází z tiskové zprávy, kterou jsem jako základní podklad využíval i já při psaní článku na bmhd.cz.:

http://www.bmhd.cz/aktuality/aktualita.php?1048

V té tiskovce vůbec není psané nic o tom, že by dopravní podnik nějak zoufale sháněl peníze nebo hledal každou příležitost, jak si přivydělat. V TZ je o tom psáno pouze to, co je odcitováno v druhém odstavci článku (prvním netučném). Zbytek začátku článku je omáčka, kterou si autor evidentně vymyslel...

Ale o tom asi je novinařina...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
No já nevím, na první pohled jsem z toho titulku pochopil, že DP slíbil opravit německé šaliny a teď na to shání peníze. Nešťastná formulace.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Článek o opravě (nejen) německých tramvají v Brněnském deníku:
Brněnský dopravní podnik opraví tramvaje pro Němce. Shání peníze.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
http://brno.idnes.cz/brnane-hromadnou-dopravu-vyuzivaji-stale-casteji-fv8-/brno-zpravy.aspx?c=A120523_1781996_brno-zpravy_kol

Citace:
Přispěla k tomu ale i lepší návaznost spojů a fakt, že staré tramvaje a autobusy postupně nahradily nové.


Ano :-)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To mi stačí v počítači a mobilu :-P


Offline
3342
21 led 2011 14:19
A metro nebude? -kitty-

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
A historickou lanovku... :!:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Bylo by to skvělé, teď ještě nějaký historický bus a bude to komplet. :dancing:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 00:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]