Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 501 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Na lince 32 by měly mimo pořadí jezdit vozy TM (v rámci údržby by se pojízdné vozy měly provětrat), věc stále v jednání, měl by být snad tarif IDS a návaznost na H4


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
že by 3194? Vlk se nažral a koza zůstala celá... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Mimochodem, v šalině bylo psáno nejen o tom, že bude jezdit historická H4 (interval cca. 40 - 60 minut), ale na lince 32 také historický trolejbus.
Jsem zvědav.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
Nene, SNIP.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Počkat, ty nostalgické jízdy si neorganizuje sám DPMB/TMB?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Filip Daněk - vozy je potřeba projet, ale k projetí je potřeba údržba, neprovádí-li se, tak je to huntování. Nekolejové prostředky díky fandům (i podpoře vedení TM) tu údržbu mají, tak to přetěžování vozů není huntování, ale nezvládnutí organizace. Kolejové vozy díky vedení TM (fandy trpí jen u lokomotivy a peníze na údržbu v DP nedají) tu údržbu nemají, SNIP zaplatí před výjezdem jen nejnutnější zákonné prohlídky, aby vozy mohly vyjet, vybere jízdné a slibované financování údržby a renovace provozovaných vozů žádné. Vybírání jízdného bylo započato, aby se opravil vůz ev.č. 79, "renovovaný" v roce 1969, jehož stav již nebyl k prezentaci. Dodnes na konto opravy tohoto vozu, nebo jiného, nepřišla ani koruna. Vůz ev.č. 126 nebyl udržován, tak se jezdilo, dokud to jelo. Až to nejelo, tak se odstavil a odvezl nepojízdný do Líšně. Proto to nazývám huntováním


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
johnny05 píše:
Snad az na a-50 se na vsech linkach o vikendech snizila poptavka cestujicich. Po 21 hodine nemluve, to poklesl pocet cestujicich ma minimum. A aby ne, kdo by tim jezdil, kdyz to jede po 30 minutach a navaznosti bez jistoty. Padne 23 hodina a vida o kolik je vyssi poptavka.

A co kdyby se zavedlo ve vozech v době večerní, ale třeba i o víkendu hlášení na významných přestupních uzlech, že na této zastávce jsou takové a takové návaznosti a bylo by to garantováno? A na jízdních řádech by taky mohla být informace, že na některých zastávkách jsou návaznosti na další spoje. Pak by ten interval 10 / 20, respektive 15 / 30 minut nevadil, kdyby cestující věděli, že na nějaké zastávce stihnou navazující spoj.
Je mi jasné, že by to byly další nahrávky navíc, které by se musely sestavit a bude se to podobat Praze, kdy je běžné hlášení o přestupu na metro, respektive na linky S a další vlakové spoje...ale když jsem byl ve Vídni na pár dnů, tak jsem si všiml, že v lince metra, kterou jsme jezdili z hostelu na místo konání naší akce, hlásili vždy, že na té zastávce je přestup na autobusové linky...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
J*M*: Mohl byste prosím vysvětlit, čím jsou vozy při nostalgii tak strašně huntovány? Řekl bych, že mnohem více dostávají zabrat na jízdách zdarma (Řečkovice, muzejní noc), kde se běžně stojí na posledním schodě.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Asi na dost, když už asi kotelní trubky přichystané na zprovoznění lokomotivy před 22 lety (zakoupené, nařezané a konce upraveny pro zaválcování do kotle) nebude možné použít


Offline
Uživatelský avatar

9300
10 čer 2004 11:19
Na kolikpak by prisla oprava te druhe parni tram v lisni ?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Konečně zabedněncovi z TM došlo, že huntováním sbírkových předmětů pro SNIP se historičáky žádné opravy nedočkají, jen si někdo namaže kapsu


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Citace:
Opravám Caroline má pomoci sbírka

Zachránit technologický unikát a především jej opět alespoň při příležitosti několika slavnostních událostí vrátit do ulic Brna. Takové plány teď mají zaměstnanci brněnského Technického muzea s parní tramvají Caroline. Ta je totiž mimo provoz. „Lokomotivě minulý rok došel dech a přestala jezdit. I na dny dopravní nostalgie devátého a desátého června ji jen přitáhneme,“ upozornil ředitel muzea Vlastimil Vykydal. Opravu sice muzeum plánuje, ale schází mu dostatek peněz. „Potřebujeme 870 tisíc korun. V době, kdy se všude šetří, je v naší kase jen těžko najdeme. Proto jsme se rozhodli uspořádat veřejnou sbírku na zprovoznění její i dalších historických vozidel. Odstartuje právě při dnech dopravní nostalgie,“ řekl Vykydal. (pj)

http://brnensky.denik.cz/kratce/1071485 ... birka.html


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Fafner píše:
Nadprůměrná v rámci českých firem, špičková v rámci českých státních firem.

Facebookový profil je jistě fajn, nicméně to nic nemění na tom, že zadám-li do Googlu "mhd brno", jako první mi vyjede odkaz na BMHD :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
http://brno.idnes.cz/oresin-rozkopou-kvuli-kanalizaci-dl8-/brno-zpravy.aspx?c=A120514_1777333_brno-zpravy_mav
Něco o možné podzimní výluce linky 70.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
MKzB: bohužel ale nižším RUD velkým městům nijak nesnížíš ono rozkrádání. Vždycky se najde nějaký pěkný tunýlek.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To jde skoro ve všech DP. To třeba u ČSAD nebo u soukromníků je to věc jiná, tam mnohdy člověka honí po place s lopatou a melou cosi o tom, že jsem na ten autobus určitě umístil bombu.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
PvvS píše:
Ze by na DP pochopili ze i fandove (nekteri) mohou byt uzitecni a prospesni ? Kdyz vezmu hodne DP, tak snad akorat v brne a ostrave mi na informacich byli schopni zjistit, kde jezdi ktery vuz. Kdyz tu byl kolega fotit 22tr, tak mu na informacich vyjeli bez problemu jizdni rady a kdyz videli zajem , tak asi i zavolali na sal a poptali se kde co je. V ostrave sem na tom byl stejne.

+ v Liberci, kde už jsou zvyklí na nahánění T2 :)

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Při vší úctě k Velkoměstům: U nás na malé obci počítáme každou korunu. Dvakrát do roka máme audit. Měsíc před tím bývá ještě předaudit, protože nějaký ouřada výše si potřeboval dokázat, jak je nepostradatelný. A povím vám, že ti auditoři dokážou tak buzerovat, že vojna je proti tomu procházkou růžovým sadem.
Hospodaření na malých obcích je poměrně jednoduché, průhledné a dá se ještě zkontrolovat. Zatímco ve velkoměstě se velmi výrazná část rozpočtu rozkrade na vysokých odměnách, předražených zakázkách apod.
Chápu, že velkoměsta potřebují více peněz, ten rozdíl u nás je propastný - 6:1.

Omlouvám se za OT, ale i velká města se budou muset naučit hospodařit.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Rozpočtové určení: Méně peněz pro velká města, více půjde obcím
Uznávám, že to nesouvisí přímo s MHD, ale Brnu nové RUD vezme 203 milionů korun.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Moje prvotní reakce: "Proč proboha zase vymýšlí kraviny?"

Moje druhotná reakce: "Ok, pokud to zaplatí soukromý investor, proč ne."

Pokud bude město rvát peníze do takovýchto zbytných věcí, nikdy se té potřebné infrastruktury pro efektivní dopravu po Brně nedočkáme...


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Další Onderkův šotosen - LANOVKA


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
PvvS píše:
FB je krasna vec, ale snadno se zvrhne.


Bohužel většina takovýchto diskuzí zpravidla nemá žádnou úroveň a s některými jedinci nemá ani smysl diskutovat...


Offline
Uživatelský avatar

9300
10 čer 2004 11:19
Ze by na DP pochopili ze i fandove (nekteri) mohou byt uzitecni a prospesni ? Kdyz vezmu hodne DP, tak snad akorat v brne a ostrave mi na informacich byli schopni zjistit, kde jezdi ktery vuz. Kdyz tu byl kolega fotit 22tr, tak mu na informacich vyjeli bez problemu jizdni rady a kdyz videli zajem , tak asi i zavolali na sal a poptali se kde co je. V ostrave sem na tom byl stejne.

FB je krasna vec, ale snadno se zvrhne.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Může být, sám jsem byl z osoby generálního ředitele a z jeho názorů nadšen. Pokud mu tenhle přístup vydrží, bude to pro dopravní podnik výhra i s jackpotem!

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Nadprůměrná v rámci českých firem, špičková v rámci českých státních firem.

_________________________________
Definitivně možná.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 říj 2024 22:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]