Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 328 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
pd - jenže Sor nemám rád, připadá mi takový nedkokonalý ve zpracování, co sem slyšel, plasty v interiéru vrzají už po měsíci provozu...a to nejsou jen plasty, navíc je to údajně děsně poruchový (spojka, převodovka...)

Nevím, když sem jel v Solarisu, zdálo se mi to mnohem lepší než Citybus. Nucené větrání? jakto funguje?


mauricio píše:
- naprosto debilní sedačky, jak uspořádáním, tak svojí výškou. NP vůz pak trochu pozbývá smysl, nebylo by už lepší částečný NP vůz, motor umístěním ála B700,900,950, velký zadní okno a podstatně jiný umístění sedaček?

To by splňoval Sor BN12..

mauricio píše:
- odpružení. Mám pocit, že v zatáčkách je mnohem horší sedět v Sitybusu než ve staronových Vrakosách. A na hrbolech a jiných nerovnostech je to eště horší.

To je pravda, ale všechny nízkopodlahy jsou na tom stejně špatně...

mauricio píše:
- větrání - ty miniokýnka toho moc nevyvětrají, kdyby byly alespoń posuvný...

Citybus má jakési nucené odvětrávání, jenže to musí zapnout řidič a asi jim zapomněli říct jak..


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Já osobně proti Citybusům nic nemám, dveře "vnitřně kyvné" mi nevadí, ale jsou pomalé. Je pravda, že je v nich málo místa, ale jinak si myslím, že to není to nejhorší, co Brno mohlo potkat. Kéž by tady taky byly Solarisy...


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Izzy píše:
Fixi: pokud mas tu smulu ze slintakama jezdis temer kazdy den a nedej boze nejakou delsi streku zjistis ze sou to sice vcelku pekne busy ale pekny neznamena kvalitni...tim tedy myslim hlavne komfort pro cestujici...a ten teda nemaj slintaky ani nahodou...vzdycky kdyz me ceka jednou linkou cesta delsi jak 10minut modlim se aby radsi prijela nejaka prorezla B73x nez slintak...


No, ty dveře jsou na takové ranní 72 hodně velký problém, to zdrbali hodně. A okna taky. Líné mi teda citíky nepřipadají...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Izzy píše:
modlim se aby radsi prijela nejaka prorezla B73x nez slintak...

sme na tom stejně, když vidím CityBus, radši počkám na jakýkoli jiný bus anebo jdu pěšky.¨

o mýho předchozího příspěvku jsem v nezávislosti na tvůj něco doplpnil.


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Fixi: pokud mas tu smulu ze slintakama jezdis temer kazdy den a nedej boze nejakou delsi streku zjistis ze sou to sice vcelku pekne busy ale pekny neznamena kvalitni...tim tedy myslim hlavne komfort pro cestujici...a ten teda nemaj slintaky ani nahodou...vzdycky kdyz me ceka jednou linkou cesta delsi jak 10minut modlim se aby radsi prijela nejaka prorezla B73x nez slintak...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
hm, spolehlivě jako cestující nevíš. Ale budiž. Nízkopodlažní jsou, ale to pozbývá smysl, když stejně všichni alieni lezou do hor na sedačky. A kočárky nebudou čekat na garant, pokud jim hned nejede. A vozíčkáři...nikdy sem neviděl vozíčkáře v busu (vyjma a-81 a a-82).Hezké...jak pro koho, mě se nelíbí. V mnoha věcech by mohli být lepší.

pro mě zásadní nevýhody Citybusu jsou :
- naprosto debilní sedačky, jak uspořádáním, tak svojí výškou. NP vůz pak trochu pozbývá smysl, nebylo by už lepší částečný NP vůz, motor umístěním ála B700,900,950, velký zadní okno a podstatně jiný umístění sedaček?
- odpružení. Mám pocit, že v zatáčkách je mnohem horší sedět v Sitybusu než ve staronových Vrakosách. A na hrbolech a jiných nerovnostech je to eště horší.
- větrání - ty miniokýnka toho moc nevyvětrají, kdyby byly alespoń posuvný...
- madla - trochu moc vysoko, ne? ani ty poutka tomu moc nepomůžou, kor v zatáčkách
- palubní deska - co jsem slyšel, tak jsem neslyšel, že by si ju nějaký řidič pochvaloval
- plošina pro vozíky - neslyšel sem, že by ju někdo pochvaloval, ze začátku rezly jakýsi konatky a mnohdy se ani nezavřely kvůli tomu dveře...
- motor - kapitola sama o sobě. Kdyby nebyl tak línej a hlučnej... (budiž, B95xE je taky hlučnej, ale má spoň zajímavý tóny)
- design - dobře, předek je pěknej, ale zadek fuj
- dveře - je naprostá debilita dělat devře otevírající se dovnitř (vyjma 14/15Tr, kde jsou vedel schodů prostory pro ně), protože to vadí cestujícím, který se mnohdy nemají ani kam posunout, aby nezavazeli

To je snad vše. Pro mě osobně jsou lepší B95xE za mnohem nenší cenu, byť nenízkopodlažní, ale hezčí, lepší. Anebo NP Solaris :)


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 28 říj 2005 23:50, celkově upraveno 2

Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
No...ale co se s nima děje? Jezdí spolehlivě, nízkopodlažní jsou taky, dokonce i hezké...mohly by v určitých věcech být lepší, ale není to tak hrozné.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
ds píše:
Fixi píše:
Citybusy jsou kvalitní nízkopodlažní moderní busy.

Hmm no pokud tohle je pravda, tak Škoda 21 Tr má dokonalou antikorozní úpravu :lol:

a brněnský mají dvousilový pohon (nepočítám tahač a tyč)


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
Fixi píše:
Citybusy jsou kvalitní nízkopodlažní moderní busy.

Hmm no pokud tohle je pravda, tak Škoda 21 Tr má dokonalou antikorozní úpravu :lol:


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Citibusy sou totalne nedomysleny mestsky busy ktery se do Brna dostaly jen diky debilne zadanymu a zrejme podplacenymu vyberovymu rizeni...a diky tomu je tady musime trpet...


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Citybusy jsou kvalitní nízkopodlažní moderní busy. Ale poptávka...no, ten francouzský systém je pěkná blbina.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
no on pořádně nefunguje ani ten citelis (citybus)


Offline
Uživatelský avatar

9299
10 čer 2004 11:19
nefunguje poradne ani na jednom


Čau co myslite je lepši naš CITELIS nebo FRANCOUSKY,ja myslim že FRANCOUSKY,že tam funguje tam ta POPTAFKA. :-)


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
LADA píše:
TMB píše:
Jinak je ve vozovně Medlánky 2328 ve značném stádiu rozkladu. Vypadá to na zrušení (bez sedadel, bez motoru, bez té masky...)


2328 je už dávno ve šrotě spolu z 2308.šrotování proběhlo v měsíci květnu neco se mi zdá kolem 15.5.But je to 2305 nebo 2307.Ale ty by měli být podle info na letišti.Pak je tady možnost 2326.Dlouho jsem jí neviděl a neco takového jsem slyšel.Ale nemůžu potvrdit je to pouze JPP a doměnka.Zdraví LADA


Jo maté pravdu tou 2328 jsem myslel 2323 a tou 2326 jsem myslel 2328.
Jde to zjístit jednoduše někdo jsi skočte na výpravnu do medlánek a podívejte jse do výpravního listu a pokud tam 2328 nebude napsaná vůbec a nebo bude prošktlá tak je neprovozní.Jinak jsem se doslechl o 7363 že ze slibované GO bylo z nějákeho důvodu bylo ustoupeno a že je prý také na letišti.Stejně má prý skoncčit i 7365.Nevíte o tom neco?7365 jeste jezdí ale 7363 jsem opravdu dlouho neviděl.Kdo jí videl naposled a jak je to asi dlouho?Dík
Jinak za způsebene nedorozumění jse omlouvám psal jsem to ve zpěchu a nějak se mi to pomotalo stou 2328.Jinak nevím co jsem Halovi udělal.Zmílit jse snad může každý a já jsi myslím že jsem nentahám nejáky sracky co jsi sam vymyslím.snažím jsem dávat příspevky pravdivě a oveřené od pracovníku Dp.
Zdraví LADA :cry: :oops: :-D


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Ten nátěr dle Prahy to má asi proto, že nebyla nahonem k dispozici jiná varianta než Pražská, a tak to tak nechali. B951E je jen jedna varianta...1713.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
Anonymní píše:
Fixi píše:
Anonymní píše:
Dneska jsme se s kámošem hádali, kolik autobusů ještě nemá automat. převodovku. Tvrdil, že už mají všechny. Což je blbost, protože minimálně "Tesco busy" mají šajtrpáku.


Autobusů s manuální je snad víc, než s automatem :)

Manuál mají všechny provozní 7196-7397, zbytek je automat.


Chci se zeptat, z té řady 7196 - 1397 není ani jeden automat? Vim, že třeba v Opavě jezdil/y B732 z počátku 90.tých let přestavěný na automat...


automat byl 7324, ale od loňska je vyřazen


Každej vůz jinej - to platí ale jenom u tramvají a trolejbusů. Autobusový vozový park je v Brně v porovnání s ostatními městy myslím velice jednotný.
A normální nátěr - pro Karosu je normální nátěr ten pražský..


Offline
425
09 bře 2005 16:14
Líšeò
tak když už je každej vůz jinej vybavením a výzbrojí apod., proč neudělat každýmu typu aji jinej nátěr, aby v tom byl ještě větší bordel? :lol:


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Spis bych rekl ze to byly vozy puvodne pro Prahu a nakonec skoncili v Brne pac si nemyslim ze by Karosa na tom byla tak spatne a nemohla nalakovat brnenske vozy do normalniho nateru...popravde se me to moc nelibi ale coz uvidime jak budou vypadat dalsi B951E ktery sou u Karosy objednany...myslim ze dvere uz budou opet cely bily a jestli ne tak si to mozna pral DP...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Eda píše:
Nevite nahodou nekdo, proc nove B951 dodane do Brna maji prazskej nater? (spodni cerveny pruh i na dverich)

napadají mě čtyři možnosti, všechny ale nepravděbodobné :
a) Brno to tak chtělo
b) Karosa se sekla
c) Karosa nechtěla nalakovat jinak než Pražsky
d) byly to vozy původně pro Prahu


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nevite nahodou nekdo, proc nove B951 dodane do Brna maji prazskej nater? (spodni cerveny pruh i na dverich)

_________________________________
[url]www.bmhd.cz - vše o MHD v Brně[/url]


Fixi píše:
Anonymní píše:
Dneska jsme se s kámošem hádali, kolik autobusů ještě nemá automat. převodovku. Tvrdil, že už mají všechny. Což je blbost, protože minimálně "Tesco busy" mají šajtrpáku.


Autobusů s manuální je snad víc, než s automatem :)

Manuál mají všechny provozní 7196-7397, zbytek je automat.


Chci se zeptat, z té řady 7196 - 1397 není ani jeden automat? Vim, že třeba v Opavě jezdil/y B732 z počátku 90.tých let přestavěný na automat...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
no protože manil nemůže Hala jaxi vystát. O tom jsme se přesvědčili už dávno - neříkám ale, že já sem jednu dobu proti Halovi nebyl.
Pánové pánové, když už sme na diskuzním fóru slušné kvality, uděláme jednu věc. Aby zde nedocházelo ke zbytečným hádkám, piště si radši tyto věci přes SZ nebo na ICQ (v žádném případě nic proti Halovi ani manilovi ani nikomu, ale bude to asi lepší) - tam to taky můžete pořešit víc než jen jednou větou tady na fóru.
Na "Zaručené informace" je sice třeba upozornit, ale většinou na to upozorní někdo jiný, který napíše pravdu, případně to opraví. Nevím, já občas když si nejsem jist radši píšu něco ve smyslu "je to jen moje teorie" nebo "myslím si, že..." a nepíšu rovnou "je to prostě tak a hotovo". Možná, že kdyby to tu jistý uživatelé psali taky, nevznikaly by tu takové problémy.

Toť můj názor na tyto věci.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 18:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]