Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 504 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
3342
21 led 2011 14:19
A z Pisárek bude couvací vozovna :D

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Mendlovo náměstí zablokuje oprava kolejí. Na dva měsíce

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 20510.html


Ježiši to jsou takové krásné pohádky v tom článku. Škoda jen, že to nezačíná bude, nebude.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
MartinV píše:
Zpět k tématu: Dopravní vize Brna: tunel do bohunického kampusu a nádraží v Lískovci
Jestli bude nová Žst ve Starém Lískovci stát do r. 2014, tak to bude úspěch.


Pokud je pravda, že z hlediska povolení mají všechno vyřízené, tak proč ne...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zpět k tématu: Dopravní vize Brna: tunel do bohunického kampusu a nádraží v Lískovci
Jestli bude nová Žst ve Starém Lískovci stát do r. 2014, tak to bude úspěch.


Offline
7297
27 úno 2010 07:40
Stěhoval jsem se před dvěma roky mezi dvěma kraji a vyřízení veškerých formalit mi zabralo jeden den plus pět minut při cestě z práce k vyzvednutí nové občanky. Zašel jsem k nám na OÚ, kde jsem se přihlásil k trvalému bydllišti, dostal jsem i příslušný doklad, s tím jsem zajel do vedlejší obce na matriku, zastavil jsem se na ORP a přehlásil auto. Banku, zdravotní pojišťovnu a dodavatele energií jsem řešil po internetu, zbytek se mě bezprostředně netýkal (katastr vyřídila realitka), případně jsem to řešil, až bylo nutno (daň z nemovitosti v lednu následujícího roku apod.). Řidíčák není potřeba měnit, neplatným se stává, pokud je propadlý nebo skutečnosti neodpovídají skupiny ŘO.


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Pánové, jak už zde bylo zmíněno, vklady jsou do výše 100.000 EUR pojištěny (u všech bank, i malých a nových). Pokud tedy nemáte na svých účtech více než 2.502.000 Kč (přibližně, dle aktuálního kurzu), můžete být naprosto klidní.


Online
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
V květnovém Brněnském metropolitanu je prostřední dvojstrana věnovaná plánované změně linek 9, 11, 13, 7 ... na webu ještě nevisí.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mauricio píše:
Já bych žádné "banky" jako AirBank, Mbank, Equa bank, Fio bank a já nevím, co ještě, nechtěl. Když už mám mít někde peníze, tak bych rád, aby to byla prověřená spolehlivá banka, která nemůže ze dne na den skončit nebo použít moje peníze na nákup zlatých klik.
No tak to by mě zajímalo, v čem konkrétně je tohle nebezpečí u tebou uvedených bank nižší, než u jiných.

_________________________________
Definitivně možná.


to musíš na pobočku? Ježiši to je předpotopní :-)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Když už jsme u toho, v GE mi teď nabízeli todle: http://www.gemoney.cz/ge/cz/1/ucty/bezn ... ius-gratis Pokud by někdo měl zájem stát se mnou doporučeným, ozvěte se mi po SZ :)

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Když už OT: vklady u bank jsou ručeny do výše, kterou člověk ve většině případů nedosáhne (50 000 / 100 000 E).


Nových bank se nebojím. Momentálně mám Airbank a Zuno. Dřív jsem měl i mbank nebo fio, gemoney, csob, cs a krom bank na konci výpisu jsem byl vždy spokojen.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Možná. Ale já tomu stejně nevěřím.

Ale dobře, dám teda jako příklad ty úřady.

Pracuju od 8hod do 17hod, případně jsem ve škole a pak hned v práci, no to je celkem jedno. Mám pauzu na oběd třeba od 11:30 do 12:30. Kdy mám zajít na úřad, když má stejnou pracovní dobu, jak já?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
No, statisticky řečeno je to v té bance docela výrazně více v bezpečí.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nikdy nevíš, co se může stát. Já bych svoje peníze asi žádné bance (už) nikdy nesvěřil - ačkoliv samozřejmě, můžou mě třeba vykrást a budu mít houby. No co. Stejně nemám nic, protože mě o všechno někdo (třeba stát) obere.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Vzhledem k síle regulace tuzemského bankovního sektoru bych byl docela v klidu...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Dobře, u banky (ačkoliv sám s bankou nemám už pár let nic společnýho, mám rád svoje peníze u sebe), u pojišťovny, klidně. Ale u pošty už dost těžko.

P.S.: Pokud vybíráš banku jen podle úředních hodin, tak je to velmi zajímavé. Já bych žádné "banky" jako AirBank, Mbank, Equa bank, Fio bank a já nevím, co ještě, nechtěl. Když už mám mít někde peníze, tak bych rád, aby to byla prověřená spolehlivá banka, která nemůže ze dne na den skončit nebo použít moje peníze na nákup zlatých klik. A pak jde samozřejmě o poplatky a třeba o úroky. Jo, a pak jsou mi ještě sympatické společnosti, které nemají všude možně reklamu.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Banky, pojišťovny a spořitelny (ostatně stejně jako prodejci elektřiny, plynu a vody) jsou čistě komerční subjekty a je jen tvoje blbost, že odevzdáváš svoje peníze bance, která není schopná udělat si trochu lidské úřední hodiny. Třeba AirBank takovými neduhy netrpí, některé pobočky mají až do 21.00... Nj, když už někde "volný trh" je, je docela výhodné ho naplno využívat a nebát se změny.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
h8

No nevím, třeba dopravní odbor kvůli řidičáku jsem nenavštívil a zatím to nikomu nevadilo, stejně tak plno dalších věcí jde snad dnes už vyřídit elektronicky, ne? Zrovna třeba tu plyn, elektriku a vodu jsem řešil jen po telefonu a mailem.

Ono bys ani nemusel mít týden volno, kdyby úřady a instituce pracovali tak, jak mají. Městský úřad Praha 9 má například krásný zvyk neinformovat tě o tom, že tam něco máš nebo nemáš, takže kvůli občance jsem tam 3x volal a 2x jel. Druhá věc jsou dnešní úžasné pracovní doby - dám příklad - Obchodní banka Kroměříž v pátek otevřeno do 16!! hodin, pošta o víkendu zavřená, jistá ne zrovna malá pobočka České pojišťovny v Praze dokonce v pondělí a pátek jen do tří hodin... No jak pak má člověk něco vyřídit, to by mě zajímalo, když je do pěti v hokně.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ano, cosi jako přechodné bydliště má docela význam. Docela problém jsem takhle řešil, když jsem potřeboval studentskou oranžovou kartičku na trasu Ochoz - Brno, kde jsem takhle jako student bydlel. Problém jsem nakonec ve všech třech případech vyřešil, poprvé jsem to ukecal, potom potvrzením od správce, že tam bydlím. Ale je to vcelku dost ponižující, řešit takovýhle věci a muset běhat a ukecávat jen kvůli papírku. Podobným problémem je oranžová kartička ve spojení s různým místem bydliště rodičů.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
agent_s_teplou_vodou píše:
Anebo přímo uzákonit, že osoba, která se zdržuje mimo své bydliště (koleje, ubytovna), bude povinna zde nahlásit trvalý pobyt.

Za minulého režimu byla povinnost si na koleje nahlásit "přechodné bydliště."


Offline
359
20 čer 2008 14:08
agent_s_teplou_vodou píše:
Anebo přímo uzákonit, že osoba, která se zdržuje mimo své bydliště (koleje, ubytovna), bude povinna zde nahlásit trvalý pobyt.


Ty jsi asi ještě nikdy nezkoušel změnit si trvalé bydliště, že? Já o tom uvažoval (v Brně žiju a mám tu za tím účelem i vlastní nemovitost), ale po zjištění co všechno to prezentuje, jsem rezignoval- znamenalo by to si vzít cca týden dovolenou. Počítej se mnou, které všechny úřady musíš navštívit abys to nahlásil (zejména upozorňuji na vtip v podobě nutnosti oběhat asi 4 různé odbory na jednom úřadu - ne, oni si to nemůžou sdělit mezi sebou!):
- 2x matrika MMB (jednou si zneplatnit občanku, podruhé za měsíc pro novou)
- zdravotní pojišťovna
- banka (kvůli hypotéce, příp. stavebnímu spoření)
- Katastrální úřad
- dopravní odbor MMB (řidičák, přepsání auta)
- živonostenský odbor MMB
- Správa sociálního zabezpečení
- Finanční úřad
- dodavatel plynu, příp. teplárna
- dodavatel elektriky
- vodárny


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No to právě není pravda. Žákovský průkaz máš vystaven na cestu z/do Brna (zóny 100 a 101). A minimálně studentskou univerzálku si koupit můžeš a běžně s ní po Brně jezdit. Dělá to tak spousta studentů. Kdo jim jak dokáže, že zrovna nejedou z domu nebo domů?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Pro relevantní posouzení této situace by to chtělo vědět, kdo to zvýhodnění platí. Mám pocit, že v případě "žlutých žákovských průkazů" zvýhodnění platí přímo stát (potažmo ministerstvo financí), naproti "studentské šalinkartě", kterou platí město. Rozdíl je taky v tom, že žákovský průkaz může student použít jen pro cestu do školy (nikoli o víkendu a jen na trase do školy) naproti šalinkartě, kterou po dobu platnosti může používat neomezeně.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 říj 2024 20:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]