Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 509 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Vím, že to není k tématu, ale nedá mi to.

http://brno.idnes.cz/narodni-stadion-v- ... zpravy_bor

Inu stadion je lepší politický pomník, než mnohem potřebnější investice do infrastruktury. :roll:

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
3342
21 led 2011 14:19
mceza píše:
Jen teda mohli napsat, kde ten Palacký tu třídu má... A to tam učí osobně?

No to tam musí být teda pořádně mrtvo...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
A ještě k tomu Tylova zastávka :-D

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jen teda mohli napsat, kde ten Palacký tu třídu má... A to tam učí osobně?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
jo, když se nehoda chodce se šalinou stane ve třídě, tak je to vždycky špatný.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
888
21 led 2006 12:26
http://brnensky.denik.cz/nehody/v-palackeho-tride-srazila-tramvaj-dvaactyricetileteho-muze-20120329.html


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Eda: propagace by byla na místě, až bude dostatečná kapacita podobných míst.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Hlavně se o tom lidi nemají jak dozvědět. Chtělo by to nějakou propagaci.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Pozor, já nemyslel ani tak co do kapacity, ale co do počtu takových míst rozmíštěných různě po městě. Je pravda, že u úschovny kol u Vágnera jsem neviděl, že tato byla plná kol, ale jako jediné zařízení tohoto druhu nemůže být tak operativní pro potřeby těch, co do centra přijedou na kole...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Janatak píše:
Úschovna u Vágnera je moc fajn, ale jedna na téměř půlmilionový město je poněkud málo...

No nevím, dnes jsem byl v úschovně cirka o půl jedenácté, bylo tam jedno kolo akorát ještě hlídáno.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Jasné, o té úschovně vím a drahně let zpět jsem ji využíval. Ale jde obecně o to, kam v centru kolo dát. Mám na mysli, potřebuješ někam na úřad, nakoupit, a tak, a kam vlastně s kolem můžeš, kde ho můžeš zamknout tak, abys ho nenašel očesaný. Úschovna u Vágnera je moc fajn, ale jedna na téměř půlmilionový město je poněkud málo...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Janatak píše:
No a co teprve na kole. Podstatně ale blbě je, kam v centru s kolem...

V pracovní dny od 8:00 do 18:30 a v sobotu od 8:00 do 12:30 je na České k dispozici hlídaná úschovna kol (a hlavně bezplatná). Jednoduše a bezpečně. Přijdete, pověsíte kolo, vrátný vám dá klíček k zámku, kolo si zamknete, klíček vrátíte a dostanete malou "placičku", kterou pak vrátíte, až budete chtít zase jet.
Dnes vyzkoušeno. Potřeboval jsem něco na chvíli v centru vyřídit a pak zas na kole dál, no a úschovna naprosto v pohodě...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hmm, já jsem ale myslel spíše situaci, kterou jsem naznačoval už dřív, kdy na vyhrazeném místě pro zásobování něco stojí, a to něco tam nemá co dělat. Tak kde mám pak stát?
A ano, je opravdu lepší zastavit přímo u vchodu (nebo co nejblíže). On ten náklad, který pak většinou neseš v ruce, něco váží, a pěkně se pronese. Pokud tam budu stát 5 minut, nevidím jediný důvod, proč nezastavit co nejblíže (zejména, když vyhrazený místo buď není nebo je zabraný něčím jiným), pokud tedy nebudu nikomu zavazet.


Offline
888
21 led 2006 12:26
A jsme zase u toho, že je pro ně lepší zastavit zadkem dodávky rovnou u vchodu, než o 30 metrů dál na vyhrazence a nosit to v rukách ...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
TMB píše:
Ráno jsem viděl zaparkovanou dodávku na zastávce Úvoz směr Mendlovo náměstí. Částečně na chodníku, v místě vodorovným značením značené zastávky, ve vahrazeném BUS pruhu. A o pár mětru zpět je na chodníku vyšrafované místo "ZAS". To je fakt na vypuštění všech kol.


A určitě na místě "ZAS" nic nestálo, když ta dodávka přijela parkovat? Je pěkný vypouštět kola, ale on primárně za to může klidně někdo jinej.


Offline
811
25 led 2006 09:46
A hlídka přijede za půl hodiny, za hodinu, za dvě nebo vůbec ne. Samozřejmě jsem to myslel obrazně, ale autičku to snad tak neublíží, majitel se procvičí při pumpování a třeba si příště dá větší pozor, kde parkuje. Ta Purkyňova je pozitivní zpráva, opět nějaký idiot stojí těsně vedle vjezdu do muzea.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
TMB píše:
To je fakt na vypuštění všech kol.


Osobně násilí na autě nemám rád, protože ten povoz za debilitu řidiče nemůže. Nicméně poslat tam hlídku...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
811
25 led 2006 09:46
Ráno jsem viděl zaparkovanou dodávku na zastávce Úvoz směr Mendlovo náměstí. Částečně na chodníku, v místě vodorovným značením značené zastávky, ve vahrazeném BUS pruhu. A o pár mětru zpět je na chodníku vyšrafované místo "ZAS". To je fakt na vypuštění všech kol.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano, já ale nemluvil ani tak o centru, jako spíš nějak více obecně.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
Řešením ale opravdu není buzerovat řidiče za špatné parkování, které je důsledkem nedostatku parkovacích míst - pokud je nárůst aut ročně o x procent, pak by měl být i nárůst NEPLACENÝCH parkovacích míst o x procent plus nějaká rezerva. Samosebou, že už vidím, jak se postaví někde magalomanskej parkovací dům za xx mega, a parkovný na hodinu bude za kilo. Výsledkem toho bude, že se opět bude stát tam, kde se nesmí, protože to bude levnější (mě osobně stojí ročně parkování rozhodně víc, než to jedna botička za dobu, co jezdím autem). Třeba na autobusových zastávkách, aby se tam nedalo dostat.


Tohle se musí řešit víc systémově. Buzerace, neboli umravňování řidičů, kteří parkují na kolikrát prasáckých místech je nutnost. Už teď je to téměř anarchie, co teprve, kdyby se to nehlídalo vůbec. Je špatně nastavenej systém v tom smyslu, že do centra máte strašně jednoduchej přístup, jak fyzicky, tak i legislativně. Proč by mělo být ježdění autem do centra výhodnější v okamžiku, kdy tu mám kvalitní tramvajový systém, který může navazovat na záchytná parkoviště u tramvajových tratí? Rozhodně ne nárůst neplacených parkovacích míst jako argument proto, že mi adekvátně narostl počet aut. Ne. Za prvé určitě ne v centru a poblíž centra. Za druhé určitě ne si do centra tahat dalších x tisíc aut proto, že se tu postaví nový parkovací dům. Přece proto, že si pořídím auto, nemám automaticky nárok jej všude sebou tahat, případně všude mít právo zaparkovat. Centrum města a jeho blízké okolí na další parkovací místa nemá prostor, ten bych naopak uvolnil rušením jiných parkovacích míst a tento použil k jiným účelům - zeleň, cyklostezky chodníky a podobně.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Miky (a zbytek)
Ano, pokud jedu do města, jedu většinou MHD. Je to asi tak jediná situace, kdy je MHD rychlejší, pohodlnější a nepřináší zbytečné starosti... Ale ono to parkování a s tím spojené situace nejsou jen v centru, ale i na okraji centra a v podstatě v celém městě. Jen v tom centru je to více vidět, protože to tam samozřejmě více překáží. Řešením ale opravdu není buzerovat řidiče za špatné parkování, které je důsledkem nedostatku parkovacích míst - pokud je nárůst aut ročně o x procent, pak by měl být i nárůst NEPLACENÝCH parkovacích míst o x procent plus nějaká rezerva. Samosebou, že už vidím, jak se postaví někde magalomanskej parkovací dům za xx mega, a parkovný na hodinu bude za kilo. Výsledkem toho bude, že se opět bude stát tam, kde se nesmí, protože to bude levnější (mě osobně stojí ročně parkování rozhodně víc, než to jedna botička za dobu, co jezdím autem). Třeba na autobusových zastávkách, aby se tam nedalo dostat.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ano, proto nejezdím ani na kole. Do školy bych jezdil klidně.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Miky píše:
Šalinou je to ve výsledku mnohem rychlejší.i


No a co teprve na kole. Podstatně ale blbě je, kam v centru s kolem...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Proto už jsem vzdal ježdění do města autem při jakékoliv příležitosti a z jakéhokoliv důvodu, pokud bych tam měl parkovat. Šalinou je to ve výsledku mnohem rychlejší.

Jo a ještě edit:

Citace:
Pro městskou policii je ulice u Technického muzea pravidelný cíl. „Za loňský rok jsme tam kvůli špatnému parkování pokutovali sto padesát řidičů. Od začátku letošního roku jich pak bylo dvacet,“ řekla Kapitančiková.

150 řidičů za rok? Tolik jich tam blbě zastaví za jedinej den, tak kde to jsme?!? hlavoudozdi hlavoudozdi hlavoudozdi

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Edo: samozřejmě, že parkování tam, kde je to zakázané, by nemělo být tolerované. Je ale potřeba (resp. byla by) něco udělat proto, aby bylo kde jinde parkovat. To zde ale chybí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Tomáš N. a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 říj 2024 18:51
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]