Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 91 z 214    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 214  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
Dost dobré! :applause:


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nový luxusní mix fotek od Dana:

http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=676


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Mám k tomu podobný přístup jako mauricio. Spíše zdrženlivý. Těžiště galerky BMHD stejně budou vždy prostředky MHD Brno. Na druhou stranu, pokud někdo má kvalitní vlakové fotky, které se týkají našeho revíru a chce, proč mu bránit je u nás zveřejnit?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jasně. Jen jsem tím chtěl trochu vyzdvihnout problematiku vlakové sekce, resp. to, co si o tom (ne)myslím.


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
Mauricio: předpokládám, že auta a letadla jsi myslel s nadsázkou? :D


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já nevím... Kdyby se nějak zapracovalo na řazení železniční galerky (ale ne proboha podle linek, spíš podle typu hnacího vozidla nebo podle typu soupravy - osobní x náklad, IDS x neIDS apod.), tak nemám problém s tím, aby se tam fotky dávali. Jenže to naráží na problém, že železničních galerek je strašně moc (a třeba interiéry, co jsou/byly na bmhd má pd na vagonwebu - proč je mít dvakrát?), kdežto o MHD Brno málo. No leda ty vlaky teda nějak cíleně zaměřit třeba na to IDS, ale zase je pravdou, že v galerce jsou i neintegrované autobusy. Tak možná pojmout to tak, že se připustí jakýkoliv vlak, který je focen v obvodu IDS JMK? Ale to tu už rovnou můžeme mít i auta (za což bych se nezlobil, taky fotím docela dost starší povozy) nebo letadla.

Mám k tomu prostě takový neutrální postoj, no. Asi je to ale i tím, že železnici sám moc nefotím. Z IDS mám akorát tak dvě fotky a oboje na houby. A oboje jsem fotil jen proto, že to fotil tuším DJ a já neměl zrovna co dělat...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Stará železniční anketa tedy vyměněna za novou železniční anketu :-)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Můj názor je tady 8-[ :-"

http://foto.bmhd.cz/foto.php?36908

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Vojtik má z dneška velké množství nákladních fotek z Majlontu, tak se snaží prosadit nákladní dopravu biggrin

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Jsou, ale já tak nějak nejsem cvičený na to, aby při mém pobytu ve výklenku vedle fičel rychlík 70km/h :-) Dávám přednost jiné zábavě, adrenalin moc nemusím.

Manil: to se taky lehko řekne, jenže kdy se třeba já dostanu za Brno s foťákem? Pro mě je mnohdy svátek, když jsem v Modřicích, natož někde na lokálkách :-(

Ale vyplynula tu zajímavá otázka: co nákladní doprava? Já bych byl i pro. Sice může někdo namítnout, že už můžeme stejně dobře dávat do galerky fotky nákladních automobilů (kdyby byl zájem, klidně dodám... vše, co je starší jak 10 let fotím jako o život sarcastic ), ale u železniční nákladní dopravy by ta frekvence fotek nebyla nikterak velká. A nákladní doprava k železnici prostě patří.

Možná by nebylo špatné dát sem anketu. Představuji si odpovědi "Ano, i nákladní dopravu", "Ne, nákladní doprava do galerky nepatří" a "Je mi to jedno". Co váš názor?


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
vojtik: Nejsou tam ty výklenky právě proto?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Vojtik:
Co se týče železnice, berme to jako celé území JMK, stejně jako u busů. Preferujme samozřejmě osobní dopravu.

A foťte klidně i na profláklých železničních místech, v galerce ty fotky ještě nejsou. :)


Online
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Do železniční sekce můžete taky vrazit fotky z vlečkové sítě...ať už od Posvitavské, veletržní, a tak podobně...nemusí to být pouze z tratí okolo Brna.
Příloha:
DSCF0011.jpg

Příloha:
DSCF0012.JPG

Příloha:
IMG_3850.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
vojtik: Osobně s tím zkušenosti nemám, ale znám pár lidí, co pravidelně chodí babickým tunelem od zastávky na chatu. A ty výklenky přesně takto používají. biggrin


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Fotit v tunelu? Děkuji, nechci. Stačilo mi jednou být v tunelu u Babic nad Svitavou ve chvíli, kdy jel rychlík. Zachránilo mě drnčení kolejí docela dlouho před vlakem a to, že jsem nezazmatkoval a okamžitě zaplul do výklenku. Děkoval jsem všem bohům, že tam ty výklenky jsou.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
vojtik píše:
Tak mi řekněte, co si představujete pod pojmem "kvalitní železniční část" v BMHD galerce. Problém Brna je ten, že pořídit tady kloudný záběr mimo stanice či zastávky je značně obtížné. Všechno je vedený buď na náspu, nebo v zářezu či tunelu. A těch pár míst, kde se dá fotit je pro změnu obtížně dostupných (prodírání se křovím, hádání se se zahrádkáři...).

Tak běž fotit do tunelu, aspoň bude adrenalin :mrgreen:

Ještě jsou místa, kde se fotit dá celkem kloudně, např. Tasova třešeň (pro neznalé oblouk kolem Obřan). Ta jsou ovšem už většinou profocená skrz naskrz...

K železniční sekci: Dělení podle linek by asi bylo nejlepší. Pokud budeme brát blízké okolí Brna, tak máme S2, S3 (+S1, což je parodie na linku), S4+S41, S6+R6, R7 :)

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Možná jsem ten příspěvek napsal zbytečně příkrým tónem, za což se omlouvám.

Jak dělit vlakové fotky? Podle tratí raději ne, máme tu hromadu souběhů (Židenice - hlavní, hlavní - Heršpice). Možnost dělení podle linek se tváří zajímavěji (většinou se dá dohledat, na které lince dotyčná souprava zrovna byla). Nepředpokládám, že by těch vlakových fotek bylo i do budoucna zas tak obludné množství.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Tak mi řekněte, co si představujete pod pojmem "kvalitní železniční část" v BMHD galerce. Problém Brna je ten, že pořídit tady kloudný záběr mimo stanice či zastávky je značně obtížné. Všechno je vedený buď na náspu, nebo v zářezu či tunelu. A těch pár míst, kde se dá fotit je pro změnu obtížně dostupných (prodírání se křovím, hádání se se zahrádkáři...).


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Návrh k diskusi:

Nejsem sice odborník na železnici, ale myslím, že by tomu jiné členění železniční sekce galerie, než jen podle typu lokomotivy. Co takto železniční sekci primárně dělit podle tratí? Nebo by bylo lepší dělit to podle linek? Poraďte, železniční šotouši, je to tam pro vás :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Mě se líbí ta pohřební desítka na Stránské skále.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Taky to nepovažuji za úplně ideální, ale jak na to jinak?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Vylepšit se dá jen tak, že se přidají další fotografie... Tak tu neseď a jdi fotit :-)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
A jak by sis ji představoval?

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
No, nevím, jestli je současná podoba železniční sekce v galerii to pravé :-k


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
zeleznice! :applause:

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 214  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jakub Švec, Tomáš Slach a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 17:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]