Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 516 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 513, 514, 515, 516, 517, 518, 519 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

9300
10 čer 2004 11:19
Ale je potreba mit v zaloze smirglplacku :)) . Za prvy to bude bez pokuty, za druhy ten vyraz revizora je k nezaplaceni :twisted: :twisted: .


Offline
7297
27 úno 2010 07:40
Tak to někdy zkus :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
No to je teorie. Docela by mě zajímala praxe.


Offline
7297
27 úno 2010 07:40
Ano, tím bys měl bez problémů uspět, pokud by se takový revizor, který, ač by stál celou dobu za tebou a viděl, že jsi neměl možnost si označit, by tě chtěl pokutovat, našel.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já vím, že je to v článku, ale čekal bych, že to bude v tomto případě i v SPP - není, tak já bych se pak teda hádal, v případě, že bych se k označovači díky frontě nedostal, ale ne proto, že jsem nemohl neprodleně, ale proto, že označovač se vypínat nemá, nebo teda já o tom nikterak nejsem obeznámen, tedy já k němu dojdu po 16 sekundách a hle, on už nejede. A co je to neprodleně? To je strašně pěkné slovíčko, které vlastně nemá úplně přesnou definici. Tak třeba já bych bral, že neprodleně může být v extrémním případu i těch 16 sekund - fronta, 10 lidí u každýho označovače s univerzálkou apod.


Offline
7297
27 úno 2010 07:40
Mauricio: V SPP to není, je to v článku, na který je tady odkaz. Že označovače se vypínají 15 sekund po odjezdu ze zastávky.

Ives: 15 sekund máš od odjezdu, ne od nástupu, pokud cvakáš více jízdenek, je asi rozumné s tím začít co nejdříve.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kde je v SPP něco o 15 sekund? Jak se dívám tak se dívám, je tam vždy "neprodleně". Leda by byla ještě nějaká novější verze. O vypínání označovačů tam taky nic nevidím. Někde bude asi chyba?


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
No pro mě je občas 15 sekund teda málo, zejména pokud cvakám 2 univerzálky..


Offline
7297
27 úno 2010 07:40
Pokud je tam fronta, bude těch "postižených" víc.
Nevím, jak vy ostatní, ale já mám s revizory zkušenosti velmi dobré, vždy slušní, rozumní, nehledající zákeřnosti. A to mě kontrolují poměrně často na různých místech Brna.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Bohužiaľ moja skúsenosť je taká, že keby niekto mal svedčiť že som ten lístok nemal ako označiť, zrazu nikto nič nevidel a som v tom sám proti revizorovi...

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
7297
27 úno 2010 07:40
V ten okamžik mám tolik svědků, že to revizor neuhádá, to se na mě nezlob. A nevěřím tomu, že by si troufl toto udělat, protože sám musí vědět, že to neuhádá.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Robert: bohužel se podle tohoto rozumu revizoři neřídí. Alespoň dle zkušenosti cestujících, kteří mají jednorázové jízdenky.


Offline
7297
27 úno 2010 07:40
Ve špičce v narvaném voze ke mně těžko přijde revizor... A pokud ano, musí stát celou dobu za mnou a spoléhám na jeho rozum, že když vidí, že jsem si neměl lupeň kde cvaknout, tak mě nechá být.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Robert: Jel jsi někdy v posledních deseti letech MHD ve špičce?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
7297
27 úno 2010 07:40
Označovačů obvykle bývá ve voze víc, navíc nemáš jen 15 sekund, ale ještě čas od nástupu po zavření dveří. A pokud nastupuji na poslední chvíli a vidím, že je přede mnou "fronta," jdu si cvaknout jinam.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
A v okamžiku, kdy nalezu do šaliny s jízdenkou v ruce, ale před označovačem se naštosují tři lidi, kteří ne a ne si cvaknout (hledají jízdenku, mají ju pomačkanou a označovač ju nebere,...), mám dělat co? Odstrčit je, abych to stihl do 15s.?
Já vím, tohle je extrémní případ.


Offline
7297
27 úno 2010 07:40
Ať to lidi chápou, jak chtějí, zajímat by je mělo především to, že na označení jízdenky mají 15 sekund od zavření dveří. To mi přijde jako nejpodstatnější informace, už proto, že mi z toho plyne, že mě revizor nesmí kontrolovat hned po zavření dveří, když jsem ještě neměl možnost si jako 5. v pořadí tu jízdenku cvaknout. Jak se ty strojky vypínají, jim může být jedno. Tahle informace by mohla být chápána i jako vstřícné gesto vůči těm, kteří jsou biti v případě, že si v souladu s SPP hned po nástupu označí jízdenku a vůz ještě minutu dvě stojí z nějakého důvodu v zastávce a (ne)cestujícímu už běží čas.


Naposledy upravil Robert dne 27 úno 2012 11:02, celkově upraveno 1

Offline
200
04 čer 2009 13:05
Zlaťák: Já netvrdím, že to není správné. Naopak s tebou souhlasím. Proto mě překvapilo, že už jsem dlouho nikoho neviděl to dělat.

xxRocky: Tahle možnost mě taky napadla, ale říkal jsem si, že by to řekla jinak. Navíc lidi, kteří o "klíčenkách" neví, napadne spíš ta první možnost (naprostá automatika).


Offline
85
10 úno 2009 22:38
Thom: Myslím, že si jen špatně pochopil větu. Automatika se v vstahuje k těm 15 vteřinám, ne k vypínání. Pkud tedy revizor zmáčkne onu klíčenku např. 5 sec po rozjetí vozidla, ještě dalších 10 sec trvá, než se označovače vypnou. Alespoň takhle jsem tu větu pochopil já. ;)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Spíš to bude tím, že ne všichni mají ovladače. (Co jsem kdysi slyšel)
Přijde mi správné to vypínat, protože pravidelně při kontrole sleduju tu divočinu u označovačů.

A hlavně mi to přijde lepší i pro revizory ohledně dohadování se, když si těsně před ním cvaknu jízdenku a argumentuju tím, že v době přepravní kontroly mám platný jízdní doklad.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ani ne týden zpátky jsem viděl, jak označovače vypínali, většinou ale nevidím, že by to dělali.


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Citace:
"...Často takto vyhodnotíme stížnost na to, že revizor zablokoval označovače v autobusu ještě před tím, než si stačili lidé označit své jízdenky. Jenže ty se v přítomnosti revizora automaticky blokují až po patnácti vteřinách jízdy,“ zdůraznila mluvčí.

Opravdu se blokují automaticky? Co jsem viděl já, tak mají "klíčenku", kterou přiloží k označovači, a tou vypnou označovače v celém voze (zhasnou světýlka) a tím i zaznamenají svou přítomnost, která se dá pak v RISu dohledat. Ale to bylo už aspoň rok zpátky naposledy. Co potkávám poslední dobou revizory, tak nic takovýho nedělají a světýlka na označovačích svítí. Přešlo se teď na nějakou více bezdotykovou technologii, nebo na to jen revozoři kašlou?


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... ?_fid=pldk

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Tak já nevím. Určitě jako rozšíření služby velmi chválihodné, přehlédnu-li startovací volbu jízdenek, ale budiž. Bojím se jenom toho vychytávání případných chyb...jak dlouho trvá jen vyladit ty elektronické panely s odjezdy spojů v uzlech mhd, a hapruje to místy dodnes.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
další z nekonečné řady článků o SMS jízdenkách v Brně.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 513, 514, 515, 516, 517, 518, 519 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 říj 2024 12:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]