Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 353 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Dnes cca 16,40 na konečné a ve smyčce Stará osada jen jedna souprava (nějaká 3), je to normální? Nebo nám ty tramvaje někde zamrzly?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Úžasná délka editu.
Ondra: Měl jsem kvalitně připravené auto po C, tak se není čemu divit. Buď málo oleje v převodovce, nebo čerpadlo onoho oleje. Kdybych nevěděl, že to je automat, řekl bych, že jsem se ze Slovanaku doplazil na brutální prokluz spojky.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Fantomas píše:
A kde se vlastně ty tramvaje potkaly? Přímo u výhybky nebo až dál, když 13T pokračovala i s vykolejenýma podvozkama ještě kus rovně?

potkaly se přímo u výhybky, viděl jsem tam kusy vymlácených blinkrů. Co jsem viděl, jak byla roztažená za křižovatkou 1924, tak se velice divím, že tu anitru nesmetla z kolejí taky.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Právě teď stojí 1704 v Jundrovském trojúhelníku. Novej lak, klima ve fusakli, šedej kuplák...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
No moje zkušenost je poněkud opačná se zákazem míjení, jedu si z Mendlova Náměstí s kačenou a pisárecká 5,6,7 mě pustí, kdežto Medlánecká jak mi bylo naznačeno, aby ses ##MLUVÍM SPROSTĚ##.
Co se týče protihrotů. jsem samozřejmě za zachování zrušení, které zvýší plynulost provozu.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
... výsada řidičů z Pisárek, u kterých mě kolikrát připadá, jako by měli strach z KT8 jen když ji vidí jet proti sobě na rovné ulici - myslím, že to není jen výsada řidičů z Pisárek (i když pisárecké kurzy většinou 100%), dělají to i z Medlánek, a spíš to vypadá, že když je na převěsu nějaká tabulka, tak je zachvátí neovladatelná panika při současném spatření jakékoliv tramvaje v protisměru a okamžitě zastaví. Není-li to přehnanou výchovou v řidičských kurzech, zdá se mi, že se to projevuje zvláště u řidičů prošlých v kurzech za posledních 10 let


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
J*M* píše:
zrušení protihrotu .... - nějak jsem nezaregistroval, že by řidiči toto dodržovali, dle mých cest tramvají pozoruji, že stále zákaz míjení dodržují a navíc stále dodržují zákaz míjení pro vozy KT8 a LF i s vozy T3, K2 a anitrou

Já jsem zaregistroval to, že zejména řidiči Medlánecké vozovny zrušení protihrotu zaznamenali (proto taky asi vyhráli soutěž o to, kdo na protihrotu něco rozbije), ti z Pisárek asi mají zpoždění.
Nemíjení se s čímkoliv s čímkoli mě opravdu vytáčí, bohužel opět výsada řidičů z Pisárek, u kterých mě kolikrát připadá, jako by měli strach z KT8 jen když ji vidí jet proti sobě na rovné ulici.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Zákaz míjení v oblouku a zákaz míjení na protihrotu jsou dvě rozdílné věci.

Zákaz míjení v oblouku je dán nedostatečnou osovou vzdáleností kolejí, kdy se tam ty tramvaje prostě "zároveň nevejdou", s tím asi nikdo moc nehne (do případné rekonstrukce).

Zákaz míjení na protihrotu je v podstatě taková úmluva, že nesmím přejet přes výhybku, jejíž druhá odbočka se kříží s trasou protijedoucí tramvaje. Zkrátka takovéto "co kdybych náhodou vykolejil nebo co kdyby mne to náhodou podhodilo".


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
J*M* píše:
navíc stále dodržují zákaz míjení pro vozy KT8 a LF i s vozy T3, K2 a anitrou

sarcastic No, zrovna dneska jsem jel jednou KT8, která zákaz míjení s jinou KT8 nedodržela. Nejdřív zkusil projet a když viděl že to nepůjde, tak zastavil a druhá musela couvat. Netuším teda, kdo měl přednost.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Já jsem dneska mával hned na výjezdu z vozovny okolojedoucímu chat-maniacovi. No a druhý kolo už mával on mě, když stál nad Skácelovou na blikačkách :D :D :D Tak copak copak? Mě Šmoulinka opět osdloužila celou šichtu, už je to skoro trapný, 16 500 brněnských km bez poruchy :D

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
zrušení protihrotu .... - nějak jsem nezaregistroval, že by řidiči toto dodržovali, dle mých cest tramvají pozoruji, že stále zákaz míjení dodržují a navíc stále dodržují zákaz míjení pro vozy KT8 a LF i s vozy T3, K2 a anitrou


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
A kde se vlastně ty tramvaje potkaly? Přímo u výhybky nebo až dál, když 13T pokračovala i s vykolejenýma podvozkama ještě kus rovně?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
barmann píše:
No každopádně tu máme první střet po zrušení protihrotu. Jsem zvědav, kdy nějaká chytrá hlava zjistí, že by se to nestalo, kdyby byl protihrot zachován a vrátí to zpět.

Díky zrušení protihrotu se každý den ušetří tisíce minut času všem cestujícím. To, za jednu nehodu za půl roku, při které navíc nevznikla nijak vysoká škoda a nikdo nebyl zraněn, stojí. Pro protihrot není důvod. Je dobře, že byl zrušen.
"Protihrot" je jako kdybychom zakázali na křižovatkách odbočení vlevo, když má protisměr zelenou. Jo, asi by se nestalo pár nehod, ale každý den by to zdrželo tisíce lidí... Stojí to za to? Podle mě nestojí.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Rem píše:
...a táhla ji zřejmě tam, kde ty potvory na noc skladují.


že by? :mrgreen:

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Táhla ji z Osove a táhla ji zřejmě tam, kde ty potvory na noc skladují.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Cca 17:35 táhla z nějakého důvodu Máňa po Uhelné směr Úzká některou 25Tr... ale odkud kam... confused


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Miky píše:
Deník zase nezklamal a překroutil to, jak nejvíc mohl... Jediný, co je správně, je linka 9, a to, že to vykolejilo.
A to ještě ráno tam nebyla linka 9, ale vůz číslo 9. :D


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
No každopádně tu máme první střet po zrušení protihrotu. Jsem zvědav, kdy nějaká chytrá hlava zjistí, že by se to nestalo, kdyby byl protihrot zachován a vrátí to zpět.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Deník zase nezklamal a překroutil to, jak nejvíc mohl... Jediný, co je správně, je linka 9, a to, že to vykolejilo.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
888
21 led 2006 12:26
9 vyskočila už před křižovatkou a štrejchla si o tu 4ku někde v prostoru křižovatky. Nutno poznamenat, že řidič 4 si toho všimnul až v Obřanech ..


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Při srážce tramvají jedna vykolejila

"Při nehodě se nikdo nezranil, tramvaj číslo 9 směřující do Komárova ale po srážce s protijedoucí linkou 4 vykolejila."
Tak ako to vlastne bolo? confused

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Buď s policejním doprovodem, nebo s nožem v kapse. Zvolil jsem druhou možnost.

http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2405293

Zde jest můj náhled na dnešní situaci. Fotky berte jako dokumentační, je tam zima a nechtělo se mi stepovat uprostřed silnice :-D

Nakolejování probíhá teď tak, že přesunuli poslední článek co nejblíže na koleje a hodlají Porše zatáhnout za ocásek, aby se srovnalo. Pak ho nějakým způsobem donutí dosednout na koleje.

Na protisměrnou kolej raději ne... to udělali kdysi u Semilassa (když se B vůz soupravy pokusil jet prvním podvozkem do Medlánek a druhým k nádraží) a pak ten vůz tahali otočený přes půl Brna, než našli místo, jak ho otočit správně sarcastic


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tak ještě jednou, tentokrát mírně upravené a přímo jako obrázky. A ještě jednou se omlouvám za strašnou kvalitu ;) Co se nakolejování týče, nedivil bych se, kdyby to hodili celé na druhou kolej, to by mohlo být jednodušší než to všechno dostávat na tu první.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
zolex píše:
Ako sa takto vykoľajená šalina dáva späť na vlastnú koľaj?

Blbě

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
13Tčka mají zvedací body. Jsou schované ve spodní části skříně pod takovýma kruhovýma poklopama uzamčenýma čtyřhranem.

Předpokládám, že 2. a 3. nosný článek vždy nadzvednou a po lyžině posunou kousek ke kolejím a takto pořád dokola, než se to podaří nakolejit.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 04:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]