Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 392 z 836    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395 ... 836  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Ad Strejda55:
Možná by nebylo od věci jej pořádně upozornit na email, nebo jinam, že se to prostě nedělá :). Tady to je házení hrachu na zeď, na fóru byl jen a pouze, když žádal o vstup do vypravenosti a jestli vůbec...

Ps: A navrhuji zavést psané pravidlo, že by lidi přispívající do vypravenosti museli chodit minimálně sem do tohoto topicu. Protože domlouvat někomu, kdo tu není je fakt na nic. Napadá mě, že lepší bude email, co vy na to, admini vypravenosti?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Dobrá koriguju - 2/48 v podání garáže Medlánky neexistuje a Bors má v pracovní dny (ale nevím jak o prázdninách) kurzy "čtyřicetněco"/48 + přejezdové kurzy z linek 151, 610, 710.


Offline
Uživatelský avatar

336
20 pro 2010 23:08
Brno-Bystrc
Nemyslel jsem Medlánky, ale kurz 04802 má 6B0 5702, který stojí už třetí den na Kamechách. Dříve tam stával taky.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Nikoli, Medlánky se na lince 48 nikdy nevyskytují. Ale je-li myšlena 42/48 od Borsu, tak ta jezdí celodenně.


Offline
Uživatelský avatar

336
20 pro 2010 23:08
Brno-Bystrc
Bývá někdy vypravován kurz 04802?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
zolex: Já jsem si toho velice dobře vědom, ale kurzy se dají s pomocí SJŘ docela přesně uhádnout podle GPS polohy. Právě proto říkám, že bezhlavý opis je tak trochu hovadina.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Len malá poznámka: ŠotoRIS kurzy neobsahuje - všetky kurzy sú ťahané práve z Vypravenosti.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Rem píše:
Fafner: Nechtěl jsem být za toho zlého co to řekne naplno, zvlášť když jako zapisovač jsem nováček. Uvidíme jestli se k tomu "stréc55" nějak vyjádří, tuším že toto nebyl jeho první šotorisozapis...


Tušíš správně:

stuřík píše:
Nechci tady nikoho křivě obviňovat, ale měl bych jeden dotaz na kolegu Strejda55.
Všiml jsem si dneska ráno (kolem půl 8), že máš tebou zapsanou vypravenost kompletně bez kurzovek. Například všechny dlouhé soupravy na d1 (jen tyto soupravy?), asi 2/3 vozů na d6 a pár vozů z d2,8,12,13.
To jsi to stihl všechno ráno objezdit a leností jsi jen nezapisoval kurzy nebo to je z nějakýho šotorisu?


EDIT:

Miky píše:
Jo, to bych taky rád věděl, odkud to přesně vím, ale psalo se o tom kdysi asi tady, nebo na K-reportu. Každopádně jsou tady tací, kteří můžou aktuální stav Varií posoudit líp, než já...


Já tedy osobně nevím, že by s Varii byl nějaký problém..


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Rem: Asi takhle, já bych osobně nebyl proti zápisům z Vypravenosti. Ale pokud mají být, tak ať jsou
a) s kurzy (prakticky na každé lince jsou přejezdy, pokud už to tam někdo najde, ať prokáže, že ví o čem mluví),
b) s poznámkou "šotoRIS".

Nejsem nějakej purista, kterej by byl proti technologiím, když ty informace jsou, je blbost to nevyužít. Ale pokud by cílem bylo to "prostě opsat", pak není problém napsat jednoduchý dotaz na ukládání a na to není potřeba mít Vypravenost.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Fafner: Nechtěl jsem být za toho zlého co to řekne naplno, zvlášť když jako zapisovač jsem nováček. Uvidíme jestli se k tomu "stréc55" nějak vyjádří, tuším že toto nebyl jeho první šotorisozapis...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Rem: Pokud vím já, tak je to psané pravidlo: Nezapisovat záznamy, kterými si nejste jistí!

ŠotoRIS v nápovědě uvádí tuto informaci: Provozovatel aplikace neručí za správnost zobrazovaných dat.

Tudíž cokoliv opsané ze šotoRISu porušuje pravidla Vypravenosti.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Janatak píše:
Dotaz, k čemu procházet vozem? To je vám blbý stát nebo sedět na jednom místě, že máte někdo potřebu během jízdy pochodovat vozem tam a zpátky? :-k


Z pozorování důchodců je mi to zdá se jasné. Důchodce nastoupí zadníma dveřma, protože dohání šalinu. Následně projde vozem do NP části (pokud ji vůz má), protože je to přece důchodce a nemůže do schodů. Před příjezdem na cílovou zastávku si uvědomí, že bude potřebovat urychleně vystoupit a tak jde dopředu, jelikož tím pádem bude dřív na zastávce než když by byl vzadu. Nebo má obavy, aby na něj řidič při výstupu viděl, tak jde k prvním dvěřím kde horolezeckým výkonem sleze ze schodů.

Teď trošku jiné téma ať zde neposilám dvě zprávy:
Strejda55 se dnes, v rámci prázdnin a nic nedělání byl projet na d-1 a zapomněl zapisovat kurzy? Nebo obšlehl vypravenost z šotorisu? Myslel jsem že u vypravenosti platí takové nepsané pravidlo "co nevidíš, nezapisuj"

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Dotaz, k čemu procházet vozem? To je vám blbý stát nebo sedět na jednom místě, že máte někdo potřebu během jízdy pochodovat vozem tam a zpátky? :-k

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Přecházení skrze vůz je úplně stejné, jen s tím rozdílem, že vám během 30min. cesty 5x někdo přišlápne nohy...Úžasné fakt :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


No myslím si, že zrovna toto co píšeš tímto nezmizelo je to pořád. Pravda důchodce takhle nevidím cestovat skrz vůz, ale mládež ano. No když to vlastně vezmu tak i důchodce, kteří se narvou do předních dveří a jelikož tam je plno jdou dál.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Vozy 1901-1919 odstraňují jeden velký nešvar cestujících - chůzi skrz vůz. Mám namysli situace, kdy člověk nastoupí a záhy jde na druhý konec vozu, u delších souprav na vzdálenost dvou dveří. Což je podle mě naprosto zbytečné. Zvláště velkou většinu pak v téhle skupině cestujících tvoří důchodci (ideálně s hůlkou a vozíkem nebo nákupními taškami), o něco menší skupinu pak opálená menšina.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Hafan píše:
zdraví cestující si vyberou vstup do tramvaje a místa ve zvýšené části
Takhle to bohužel nefunguje. Často vídám seniory, kteří se cpou do schodů v přední části.

Takže tyhle argumenty bych opravdu nechal stranou. :wink:
A tento vůj argument obhajuje které brněnské 100% nízkopodlažní tramvaje?


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Pvvs: každý názor je přijatelný, pokud je slušně a elegantně podáván. I když s ním druzí třeba nesouhlasí.

přece jen ale píšu o něco lépe než Ondra Svoboda :D ten si z vás tady dělá srandu a vy mu na to skáčete, ani ban ještě nedostal :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
IvanM: Miky nemluvil o počtu odstavení, ale o rozpadání.

mají hezčí zvuk
Na zvuk to ale opravdu nejezdí.

jedou hezky plynule a hladce
Řekl bych, že plynulost jízdy závisí nejvíce na řidiči a na vnějších okolnostech.

zdraví cestující si vyberou vstup do tramvaje a místa ve zvýšené části
Takhle to bohužel nefunguje. Často vídám seniory, kteří se cpou do schodů v přední části.

Takže tyhle argumenty bych opravdu nechal stranou. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

9300
10 čer 2004 11:19
IvanM : Boze, to je zas snuska kecu...


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Miky: sice nejsem odborník, ale poruchová Varia se v provozu vidí mnohém méně než poruchové 13T. Bylo snad nějaké Vario odstaveno skoro rok jako 1901 nebo 1903?, mají hezčí zvuk, jedou hezky plynule a hladce( narozdíl třeba od přitroublých Aniter, kde vás to při průjezdu zatáčkou odhodí na druhej bok šaliny), pojmou hodně lidí(narozdíl od zmetků 1901-1919, kde třeba ve předu ani neprojdete dále do vozu), mají dobře rozmístěná sedadla(zdraví cestující si vyberou vstup do tramvaje a místa ve zvýšené části, invalidé a kočárky jsou v NP části) a v neposlední řadě mají perfektní design jak zvenku, tak zevnitř. Hlavně NE 13T nebo Anitry!!!! To už radši ty RT6, do kterých se určitě vrazilo více peněz než byla jejich pořizovací cena :D :D Jinak jsem někde viděl i fotku LF4. Já tomu říkám „stonožka“. Osobně se mi moc líbí. Jako alternativa k 2xLF2. A KT8, to zase dle mého názoru byly nejlepší vozy, které byly do roku 2006 v ČR vyrobeny (Osobně mi bylo dost smutno po „kačenkách“ při výluce k nám do Lískovce, když jsem musel jezdit polorozpadlými 1544+1572 nebo 1546+1547)Pak dostaly konkurenty - Varia.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Tak která tam dnes byla?

NE 5.2.2012 7435 500 21 Logitech911
NE 5.2.2012 7436 500 21 chrysalis

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Jo, to bych taky rád věděl, odkud to přesně vím, ale psalo se o tom kdysi asi tady, nebo na K-reportu. Každopádně jsou tady tací, kteří můžou aktuální stav Varií posoudit líp, než já...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Také by mě zajímalo, odkud tohle Miky má. Pokud vím, tak problémové jsou jen vleky. LF a LF2 se s 13T nemohou ve spolehlivosti vůbec rovnat...


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Miky píše:
A co si budeme namlouvat, podle toho, co vím, se taky naše nejstarší Varia pomalu začínají rozpadat...


??

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20877 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395 ... 836  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 říj 2024 12:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]