Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 518 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Když se dělala křižovatka na Hlinkách, dlouhou dobu se tam jezdilo jen po jedné koleji a taky to šlo.
Pokud se udělá vhodné zabezpečení úseku, tak žádnej problém nebude.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No hlavně se k tomu (budoucímu) tunelu musí někudy dostat těžká technika.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Já myslím, že tam snad po většinu času ani jednokolejný úsek nebude potřeba, ne? Vyvrtá se tunel, položí se do něj koleje, pak se na něj "přepojí" ty stávající, staré se odstraní a místo nich se udělá asfalt. Snad jen kdyby se měly použít stejné koleje, tak vznikne jednokolejný úsek ve fázi "přenášení" kolejí do tunelu... Nebo si to představuju moc jednoduše? :-)

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Ta trať nemůže být zavřena, neboť druhá trasa přes Žabiny vypadá jako vypadá a v současném stavu by veškerou dopravu asi nezvládla. A pokud se bude ve stejnou dobu dělat rekonstrukce Minské, bude objížďka vedena právě přes Pisárky. Takže bude potřeba zachovat úsek u řeky v co nejprovoznějším stavu, což vlastně ani jednokolejka není. :-k
Možná by bylo lepší napřed zrekonstruovat Minskou a pak teprve začít rozšiřovsat Žabovřeskou. Ne, že bych si to nepřál, ale nevěřím, že v dnešní době dá na tu Žabovřeskou peníze.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Vzhledem k tomu, že jde jen o úsek Pisárky - Vozovna Komín a neodsekává to žádnou městskou část z hlediska dopravní dostupnosti (odklon přes Žabovřesky), tak bych se asi přikláněl spíš k uzavření + NAD třeba Mendlovo náměstí - Vozovna Komín. Kor pokud by to třeba tu stavbu i urychlilo.

Ale s těma nehodama jsem to asi řekl trochu přehnaně, měl jsem na mysli spíš komplikace, když se dvě soupravy na té jedné koleji potkají čumákama proti sobě. Viděli jsme to nedávno na Hybešce, tyto situace tam nastávaly prakticky denně. A to byl mnohem kratší úsek.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
A jak jinak bys to chtěl udělat, když současná trať vede hned pod skálou, do které chceš kopat?
Myslíš, že by bylo lepší tu trať tam třeba na dva roky úplně zavřít?

A nevidím důvod, proč by mělo být nějak více nehod. Zrovna tak se můžou potkat šaliny na kterékoliv křižovatce,...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Citace:
Předpokládáme, že po téměř celou dobu stavby bude doprava zachovaná, například formou jednokolejného úseku.


To zas bude nehod... ](*,)


Online
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Článek o tunelu pod Wilsonovým lesem: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/tunel-u-reky-chteji-zacit-stavet-letos20120211.html


Offline
Uživatelský avatar

220
19 led 2011 14:26
Něco málo o nehodě 1924.
http://www.novinky.cz/vase-zpravy/jihom ... hody-.html

_________________________________
http://www.smpd.cz


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Jenze neprijdes o praci

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
11
14 pro 2011 00:30
Tasa píše:
Pokud pri nastupu pozada o dechovou zkousku driv, nez je k ni vyzvan, tak se to da resit dovolenou, NV, A.

to by musela vypravna chtit dat dovo., na to se cukaji. pak se to stejne dozvi vys, zaloha musi ven a premie v haji a karta popsana. za dobrotu..


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mráz trápí cestující i dopravce, láme kolejnice MHD

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Pokud pri nastupu pozada o dechovou zkousku driv, nez je k ni vyzvan, tak se to da resit dovolenou, NV, A.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

220
19 led 2011 14:26
Řidič může ohlásit, že je pod vlivem do té doby, než vezme desky, nebo do času nástupu, ne? Tady u nás v Brně.

_________________________________
http://www.smpd.cz


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Nevím jak u DPMB, ale u nás, pokud by zaměstnanec při nástupu do práce předem nahlásil, že je ještě pod vlivem, tak by dostal volno, a nikdo by to moc nerozmazával, pokud by se to neopakovalo častěji. Stát se to může každému. Ale neznám tento konkrétní případ tohoto řidiče, jestli mu nedali fouknout až při výjezdu z vozovny...


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tak toto je dosť smutná správa :sad:

Řidič tramvaje, kterého přistihli pod vlivem alkoholu, se zastřelil

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
186
27 zář 2007 22:44
Já nemyslel garant, ale že to tam vůbec je. Minimálně 90% dní v měsíci - zbytečně.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Rem píše:
Anitra je tam variantně. Dnes tam byla například K2P. Jinak řečeny, na 19/6 je potřeba něco s tablama kvůli přejezdu.

Přesně tak. Pokud vím, tak jedinej pisáreckej garant je 00603 v sobotu a v neděli. Jinak mají všechno medlánky.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Stejně tak nechápu, proč garanty d-11 nepřevedou na Medlánky a nezvýší se jejich počet na d-2,d-4 a d-5/d-7.

Ale on bude i problém v hrozné spolehlivosti Aniter... poslední týdny je sleduju na šotoRISu a snad jsem neviděl, že by jich bylo venku víc než 11, standardně spíš 8-9... Být jich tak 14 spolehlivých(+aspoň jedno LF2 jako teď), tak je to 5 kurzů na každou linku (5 a 7 počítám jako jednu) a to by bylo hned o něčem jiným.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Anitra je tam variantně. Dnes tam byla například K2P. Jinak řečeny, na 19/6 je potřeba něco s tablama kvůli přejezdu.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
186
27 zář 2007 22:44
Taky nechápu, proč se pořád cpe na d-6 ten anitrovej kurz. Vleze se tam stejně prd a na d-4 by to uvítali.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
iDnes:
Brňanům chybí na méně vytížených linkách nízkopodlažní tramvaje

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Agresivní muž rozbil okno tramvaje

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
no co se týká odstavování zdechlin, tak to řeší třetí kolej na výstavišti, ne?

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Návrh jako celek se mi líbí. Obzvlášť zkrácení jízdní doby okružek, trolejbusů 25 a 26 a linky a-51. Těm by rekonstrukce hodně pomohla, protože by zbytečně nemusely objíždět celé náměstí.

Nejdřív jsem myslel, že by byl problém s odstavováním autobusů, ale nakonec tam těch míst vidím docela dost (2x sólo (dnešní zast. 406), sólo + kloub (dnešní zast. 26), sólo + kloub (naproti dnešní zast. 84), 2x kloub (naproti pivovaru, u budky se zázemím), 2x kloub (Veletržní - tady je to jak dělané pro a-44, která může odjíždět ze zast. d-1)). Tzn. dohromady 4 sóla + 6 kloubů. To je podle mě dostatek.

Sice smyčka přijde o odstavnou kolej, ale zdechliny se nyní vejdou na odbočku směrem na Pisárky, aniž by blokovaly odjíždějící d-5. To je podle mě dostatečná kompenzace.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Cracatit, Kari, Pavel, Robert a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 říj 2024 08:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]