Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 94 z 214    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 214  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

9299
10 čer 2004 11:19
Proc u kazdeho vozu ? Nestacila by serie/podtyp a pripadny speciality ? Pak by tam bylo nekolik desitek stejnych fotek lisicich se reklamama v podhledech a zaplatama na sedackach .


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Trošku více se zaměřujte na focení interiérů :) Těch je ve fotogalerii příliš málo. Bylo by dobré, kdyby se u každého vozu zde vyskytla minimálně 1 fotka interiéru vždy ve stavu před VP/GO a těsně po VP/GO :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nová aktu, závěr seriálu:

http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=723


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Duš: To je určitě možné. :wink: A po roce 1995 jisté.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
Koukal jsem na svoje staré čb fotky, je to opravdu 1467 .. poznávací znamení je flek na plentě a pod pravým stěračem!


k.ondra89
nepamatuju 1462 jako sólo, ani jako A, vždy se "tahala"


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Opraveno tedy na 1467.
V evidenci upraveno řazení 1462.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Pokud mám správné informace, tak se stala 1462 stálým béčkem až kolem roku 1995, kdy jí nebyl namontován palubní počítač.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

151
27 zář 2011 21:38
Brno, po trase 69 a 96
Podle evidence 1462 jezdila jako "béčko".

_________________________________
Člověk začne jednat rozumně, až selžou všechny ostatní varianty.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Duš: Taky bych řekl, že to je 1467.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
Manil:
tady bych řekl, že to není 1462 .... http://foto.bmhd.cz/foto.php?8_nove ... přiklonil bych se k 1467


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Pěkné :applause: Kdyby časem mohly přibýt fotky ve stylu těch posledních dvou. Bylo by to super. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Nádhera

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Paráda, ale ty poslední dvě stojí za to.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=745

Nová aktualizace.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mně by se zase líbilo pojmout občas danou galerii, kde vozy mhd budou víceméně jako doplněk...řekněme tématicky kostely a mhd, nebo šaliny na mostech a tak podobně. Jde o to, že ač jsou fotky šalin, trolejbusů a busů focené sebevíc precizně, člověk se neubrání dojmu, že to už tu dřív bylo. Nebo dát víc prostoru okolí...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

9299
10 čer 2004 11:19
Ja jsem nazoru, ze pokud neni zadna fotk adokumentujici vuz, tak je i krajinka dobra . A pokud uz je vuz zdokumentovan a prijde opravdu kvalitni a zajimavy zaber krajinky, nebo zatisi (z koleje smrti...) , tak neni duvod ji nepridat. Trebas zrovna na te mrakove fotce je sice abus malej, ale je zdokumentovana i strecha vozidla :D , coz se obcas hodi. Proti pekne umelecke fotce nic nemam, spis se mi nelibi fotogalerie typu stejny vuz , stejne nasviceny, jenom vymeneny pozadi..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Když se na to podívám pohledem "toho zlého člověka, co pořád bonzuje špatné fotky na seznamu-autobusu.cz", jak mi bylo nedávno řečeno :-), tak to osobně vidím velmi jednoduše - evidujeme autobusy (tramvaje, trolejbusy...) a fotky by měly být takové, aby na nich bylo co nejlépe a nejvíce vidět to, co je obsahem evidence/galerie. Takže třeba taková fotka je pěkná, ale pro náš účel naprosto nevhodná http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/43958?nove#fotka, naopak tohle je přesně to, co potřebujeme a požadujeme http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/43991?nove#fotka. Bohužel, autobusů je tolik, že nemůžeme moc vybírat, kterou fotku jo a kterou ne, takže oproti bmhd je zde určitá benevolence, co se týče kvality (pokud to není extrém ála tohle http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/43980?nove#fotka). Velmi se mi líbí třeba tato fotka http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/43929?nove#fotka, ale opět, pro účel galerie k evidenci je krajně nevhodná.

Záleží, jak je která galerie pojatá, ale nemyslím si, že by bmhd i seznam autobusů byly galerie, kde by se měli nějak rozšiřovat fotky ála ta z Moukova odkazu. Je pěkná, ale nepatří sem. Galerie na bmhd se mi líbí v tom, že je nastavena vysoká laťka kvality a málokdy je snížena (vyjma historických snímků), mělo by to tak zůstat. Jakmile se přijme jedna horší fotka (obecně se mi vžil název šmerdovina, s prominutím), tak se administrace zavalí tunou podobných.
Stejně tak rostu z některých fotek, které autor ani neupraví - ne snad, že by to bylo vždy potřeba, ale proboha, když vidím, co se občas třeba na seznam cpe... Pak mám sto chutí u mých neztrácet čas upravováním a narvat je tam taky tak, jak to vylezlo ze šotiho přístroje. To už je ale spíše problém, že do administrace může kdokoliv, u bmhd to zatím nehorzí.

Nicméně pravdou je, že manilovo fotky jsou všechny tak nějak stejné, což je ve větším množství spíše na škodu, protože návštěvník se podívá v aktualizaci na pět šest takových fotek, kde bude jediný rozdíl v evidenčním čísle tramvaji, a celé to zavře. Tím nikterak nesnižuji jejih kvalitu, byť já se teda popravdě dívám v aktualizacích už jen na autobusy.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
A to já tady klidně půjdu "proti vodě". Fotka může být i umělecky pojatá a nemusí na ní být jenom véliká šalina přes celou fotku. Taková fotka se ale musí vyfotit dobře a já mám zatím pocit, že jsem ve většině případů dopadl jako manil. Ovšem rád se podívám na fotku proti zapadajícímu slunku nebo na fotku, která už lehce zavání krajinkou. Ovšem to, na co tady bylo odkazováno na ŽP je zase opačný extrém a za fotku vlaku se to rozhodně považovat nedá (tudíž nechápu, co to dělá na ŽP, ale to by bylo na delší a ohnivější debatu k pivu; ti, co mě znají, chápou).

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Dle mého názoru, by fotogalerie měla být spíše technická. Přece jenom doplňuje evidenci a vlastně mapuje vozový park a jeho změny v průběhu času. A tomuto účelu umělecké, byť zajímavé fotky, prostě neposlouží. Nicméně to vidím, ze svého technického pohledu. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6619
21 pro 2005 17:01
Když už jsi nakousl ŽP, zaujala mě tam tato fotka. Chvíli mi trvalo, než jsem na ní ten vlak našel. Prošla by obdobná fotka do galerie?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
mycountry píše:
Manile, respektuju technickou kvalitu tvých fotek, jsou naprosto dokonalé. Ale nepřemýšlel jsi někdy, že bys svoji tvorbu trochu obvzláštnil? Fotografie je přece umění a posledních xy tvých galerií mě dost nudí, a to jako umělec nechceš, ne? ;)

Jak už jsi sám v podstatě naznačil, nejsem umělec, ale technik. Uvědomuju si, že mé fotky a fotky takové, jaké požadujeme i po ostatních autorech, jsou svým způsobem monotónní, ale prostě taková jsou zažitá pravidla fotografování prostředků hromadné dopravy (podívejte se např. na fotky, jaké jsou na stránkách SPŽ nebo Želpage). Sám se rád na různé netradiční fotky nebo fotky "porušující šotopravidla" rád podívám, ale galerii bmhd se snažím vést opravdu spíše tím techničtějším pohledem. Asi to ani jinak neumím, pro umění nemám buňky. Spousta "uměleckých" motivů se mi líbí, ale samotného by mne buď nenapadly (i díky některým zažitým dogmatům, jako třeba nikdy neobracet foťák proti slunku) nebo se mi prostě nepovedou tak, abych byl spokojený. Tak to radši nedělám. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
mycountry: Člověk se nikdy nezavděčí všem. Mně se třeba ty fotky líbí mnohem víc, než kdejaká spatlanina, kterou autor explicitně prohlásil za umělecké dílo nebo "dynamické" foto :-)

Každopádně, v administraci už čeká jedna velmi zajímavá aktualizace z manilovy dílny. Světe div se, je v ní jen jedna typická nasvícená fotka (a i ta je dost unikátní). Takže je se na co těšit.


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
Manile, respektuju technickou kvalitu tvých fotek, jsou naprosto dokonalé. Ale nepřemýšlel jsi někdy, že bys svoji tvorbu trochu obvzláštnil? Fotografie je přece umění a posledních xy tvých galerií mě dost nudí, a to jako umělec nechceš, ne? ;)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Manil nejspíš administrací myslel místo, kam se nyní fotky vkládají, než jsou zkontrolovány a uvolněny do fotogalerie ;-)


Offline
470
01 zář 2005 23:14
manil píše:
Tramvaják určitě žádné fotky v administraci nemá. :)

A co třeba Martin Šmerda, to jsem já.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5327 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 214  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jirka R. a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 19:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]