Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 49 z 131    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 131  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ach jo, vidím že mě nikdo nechce pochopit. Jsou v autobuse dvě vyhrazená místa pro kočárky? Jsou. Tak proč tam sakra mají být ty kočárky čtyři, když tam prostě nemají co dělat?
A Roberte, ubírat ve 21. století, kdy má skoro každý auto, v příměstském autobuse místa k sezení, aby se tam vešlo víc lidí na stojáka? A pak si lidé nemají myslet, že je veřejná doprava socka. Proboha lidi, přemýšlejte o dopadech toho, co tu sami navrhujete!

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Nestačím se divit. Peno zase perlí. Kam můžu poslat stížnost na podobný individua? sarcastic
Tady někdo nepochopil pravidlo, kdo dřív nastoupí, jede...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
Je krásné, že řešíte kočárky a vozíky, ale napadlo vás třeba, že díky většímu prostoru pro kočárek se do autobusu vejde také více lidí, i když tam kočárek není? A to pak budeme praktikovat také tak, že na zastávce A oznámíme, že další lidi, kteří by se sice vešli, nepojedou, protože na zastávce B (kde mimochodem může dalších 5 lidí vystoupit, v době předplatních jízdenek se to jaksi nepozná, kdo kam jede) možná čekají dva lidí? Úplně stejná logika...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
peno píše:
A právo na přepravu samozřejmě kočárky a vozíky mají, proti tomu nic, ale jen pokud nepřekročí jim přidělený počet míst v daném vozidle. Právo jednoho končí tam, kde začíná právo druhého.

Zdeněk: Ne, řidič prostě řekne: „já vás nemohu pustit, protože už tu mám jeden vozík a jeden kočárek a pokud vás sem pustím, tak už se mi sem nikdo další nevejde“. Tečka, konec debaty.


Řekl bych, že právě proto ubrali sedačky a zvětšili plochu pro kočárky. Aby se tam vešly.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
peno píše:
OKdyž řidič v odpolední špičce pustí do krátkého Citybusu invalidní vozík a dva kočárky a pak na dalších zastávkách nechává lidi bezradně stát, protože se do narvaného busu nedostanou, tak to rozumné rozhodně není. A to je bohužel jen jeden příklad z mnoha.


Ty voe (citoslovce), tak to už je fakt moc. To má jako tomu vozíčkáři říct "Ty se mnou pojedeš, ale bez vozíku" nebo maminkám říct, že nikam nejedou? Když podle tvé teorie může čekat vozíčkář nebo maminka, proč bys nemohl čekat ty?


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
Pokud vím, tak žádné omezení ceny v SPP není, dopravce obyčejně ručí jen za věci v zavazadlovým prostoru.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Postižení vyplývající z pracovní činnosti.


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Mauricio píše:
Mauricio: Ten monitor byl 19 palců LCD, takže ani s krabicí nepřekročil povolené míry.

Neměl jsem ani tak na mysli rozměry, ale cenu. Nevím, jak u IDS, ale u linkových dopravců je velmi oblíbená formulka "zavazadla přesahující hodnoty 5 000 Kč nejsou povolena k přepravě", nebo jak to tam je. A cena je u některých i podstatně nižší.


Tak to pak mají kočárky i invalidi smůlu, protože hodnota invalidních vozíků i většiny kočárků 5000 přesahuje. biggrin Mám pocit, že ty pravidla moc žereš...


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Blanenské B952ky dostaly znak města Blanska (teď si nejsem jistý jestli i B952E, bejvalá reklama Euronics 3B75130) ale byl taky už v bílé takže bych řekl že ano.

Každopádně 7B9 9602 i 7B9 9603 to mají. (omlouvám se za kvalitu fota)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jezour: Tak ještě jednou. Vozidlo má určitou kapacitu vozíčku/kočárků a ta by neměla být překročena. Pokud se tak děje, navíc s posvěcením od dopravce, který ještě ke všemu ignoruje stížnosti na takovéto jednání a opakované stížnosti dokonce vyhodnocuje jako spam, je to prostě špatně. A říkejte si o mě co chcete. Co je větší zlo, když jeden kočárek zůstane na zastávce a počká na další spoj, nebo když se kvůli čtyřem kočárkům nedostane deset cestujících včas z autobusu a musí jet na další zastávku?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Vraťme se ke Crosswayům LE u Adosy:
8B1 2598 ani 8B1 2612 nebyly poslední chybějící v seznamu, ještě navíc 8B1 2599 - provozovna Rosice, přední a zadní panel terčíkový BUSE, boční panel LEDkový Bustec

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Peno: Vy byste mel tu odvahu/to srdce rict vozickari/rodici-kocarkari "sorry, cekejte na dalsi"??? Jeste jednou - dle nepsanych pravidel - v radnem spoji (a obzvlast c-garantu) ridici povoluji prepravu "potrebnych" v maximalni mire (coz je plne v souladu s SPP), zanecha-li "obycejne" cestujici na zastavkach, vola RS dispecink, ktery situaci vyhodnoti a podle moznosti zaridi posilu (bohuzel vysokopodlazni).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A ano, u IDS JMK tato buzerace naštěstí neplatí.

To není buzerace. To je ochrana proti těm, kteří mají pocit, že v případě vykradení autobusu, a že se to děje docela často, si můžou nadiktovat zavazadla i v hodnotě 50 tisíc. A ty plať. To samé, v případě poškození věci. Prudce zabrzdíš, batoh spadne na zem a rozbije se tam mobil za 10 tisíc. A plať.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio: Zavazadla přesahující hodnotu 5 000? tuto hodnotu překročí i mnohé mobily. O tabletech a noteboocích ani nemluvě. A nezřídka dnes může tuto hodnotu překročit i souhrnná hodnota oblečení v kufru. O špercích raději ani nemluvím. To by pak musel řidič zakázat přepravu každého druhého cestujícího, kdyby se to mělo dodržovat doslova. A ano, u IDS JMK tato buzerace naštěstí neplatí.

A právo na přepravu samozřejmě kočárky a vozíky mají, proti tomu nic, ale jen pokud nepřekročí jim přidělený počet míst v daném vozidle. Právo jednoho končí tam, kde začíná právo druhého.

Zdeněk: Ne, řidič prostě řekne: „já vás nemohu pustit, protože už tu mám jeden vozík a jeden kočárek a pokud vás sem pustím, tak už se mi sem nikdo další nevejde“. Tečka, konec debaty.

Jezour: Díky za informaci. Aspoň vím, jak moc DPMB záleží na pohodlí jejich cestujících. Možná to zkusím poslat jako podnět do Plus-Mínus do Šaliny. Tam by je to snad zaujmout mohlo sarcastic

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Když řidič v odpolední špičce pustí do krátkého Citybusu invalidní vozík a dva kočárky a pak na dalších zastávkách nechává lidi bezradně stát, protože se do narvaného busu nedostanou, tak to rozumné rozhodně není.

V odpolední špičce jezdí docela dost spojů, to, že se lidi stále nenaučili počkat na další (samozřejmě za předpokladu, že můžou), případně si rozumně rozvrhnout trasu (pak by taky nebyly překvapeni možným zpožděním linky), to je jejich problém, ne problém řidičů. A znova opakuji - invalida i kočárek je naprosto běžný cestující a má právo na přepravu stejně, jak kdokoliv jiný, ba co víc, v určitých případech je i upřednostněn. Až budeš nucen přepravovat vlastní kočárek, protože tě postihne potomek, tak možná změníš názor. Nemluvě o tom, že řidič těžko může soudit, že na další zastávce bude 5 lidí místo 3 a ti dva se tam už nevejdou.

Mě přijde, že v Brně jste strašně zmlsaní. Já bych vám tam zavedl ČSAD systém a bylo by.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Peno: Stiznost na vyssi pocet kocarku se u DPmB vyhodnocuje jako neopravnena a v pripade opakovanych "stiznosti" se jejich autor zarazuje do jiste oficialne nepojmenovane kategorie. Tak to posilejte radsi anonymne...
V pripade zanechavani cestujicich na zastavce se vola pres RS dispecink a zaloha.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
peno píše:
Když řidič v odpolední špičce pustí do krátkého Citybusu invalidní vozík a dva kočárky a pak na dalších zastávkách nechává lidi bezradně stát, protože se do narvaného busu nedostanou, tak to rozumné rozhodně není. A to je bohužel jen jeden příklad z mnoha.


A na tom je špatně co? Když je to špička, za pár minut jede zcela jistě další. A když už tady máme nízkopodlažní vozy s plošinama, proč by toho vozíčkáře neměl brát? Tento argument je dost mimo, sorry.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jestli jo, je to docela průser pro lidi, co občas potřebujou někam převézt třeba notebook...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V systému IDS JMK nic takovýho snad není. :mrgreen:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mauricio: Ten monitor byl 19 palců LCD, takže ani s krabicí nepřekročil povolené míry.

Neměl jsem ani tak na mysli rozměry, ale cenu. Nevím, jak u IDS, ale u linkových dopravců je velmi oblíbená formulka "zavazadla přesahující hodnoty 5 000 Kč nejsou povolena k přepravě", nebo jak to tam je. A cena je u některých i podstatně nižší.


Offline
Uživatelský avatar

9295
10 čer 2004 11:19
Od kdy byly na vozy dodany kristalove koule k urceni nasledne obsazenosti ?

A panove ja se vam divim. Pena uz tu znate dlouho a stejne dlouho je tu i jeho obliba v zakladani flame diskusi. Ze se furt nechate....


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: to platí už od první etapy IDS JMK.
Aha, takže řidiči budou říkat "já vás nevezmu, mě na další zastávce nastoupí další lidi," to si pomůžeme.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
O tom, že jsou řidiči svéprávní nepochybuji. Ale o tom, že jsou rozumní, si bohužel po mnoha osobních zkušenostech pochybovat dovolím. Když řidič v odpolední špičce pustí do krátkého Citybusu invalidní vozík a dva kočárky a pak na dalších zastávkách nechává lidi bezradně stát, protože se do narvaného busu nedostanou, tak to rozumné rozhodně není. A to je bohužel jen jeden příklad z mnoha.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Napadne, od změny jízdních řádů na té lince jezdí posilový autobus, pokud je to potřeba. Ale zatímco tam je to záležitost hodiny a půl a především posledního spoje, kterým se tam dá z Brna dostat (a to je potřeba vyjíždět odsud už kolem půl čtvrtý odpoledne, aby bylo jisté, že se to stihne), tak u příměstských linek to obvykle trvá maximálně dvacet minut. Nějakých šest sedaček navíc tohle už fakt nevytrhne.

Nevidím důvod, proč by řidič neměl mít právo o tomhle rozhodnout, řidiči jsou svéprávní a obvykle rozumní a snaží se zajistit hlavní cíl hromadné dopravy - totiž tu dopravu. A když je to aspoň trošku možný, pak je dobře, že vezou tolik, kolik jen jde.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio: Ten monitor byl 19 palců LCD, takže ani s krabicí nepřekročil povolené míry.

Zdeněk: A to je právě špatně. Řidič by žádné takové právo povolit překročení kapacity vozidla mít neměl. Nemluvě o tom, že řidiči stejně nic nepovolují, oni prostě jakýkoliv nástup kočárku ignorují a cestující toho zneužívají. A to je špatně i podle současného SPP. Navíc, ten můj případ se stal někdy na podzim 2009 a mám pocit, že tenkrát v SPP toto pravidlo nebylo, ale nevím to jistě.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 131  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 04:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]