Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 50 z 131    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 131  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: nevím, co čekáš od stížnosti na řidiče, že vzal více kočárků, než je povoleno v utčitém druhu vozidla přepravovat, řidič nic neporušil, neb sle SPP IDS JMK má řidič právo povolit větší počet přepravovaných kočárků.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Proboha. Tak za prvé, nový monitor bude asi přesahovat maximální hodnotu zavazadla, tudíž tě s tím může kdykoliv kdokoliv vyrazit. A za druhé, je-li na lince přeprava kočárků povolena, tak by tam mělo být vozidlo, které je k tomu uzpůsobené. Kočárků jezdí dost a je to platící cestující, jako každej jinej.

A aby mě zase někdo nebral za slovo, mluvím teď o linkové dopravě obecně, jak je toto ošetřeno v IDS JMK se mi nechce hledat.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk: A já zase nechci být v pozici cestujícího, který jede několik zastávek s nově zakoupeným monitorem, záměrně si sedne co nejblíž dveří, aby se s tím pak nemusel prodírat přes celý autobus, ale mezi tím mu ty dveře zablokují čtyři kočárky a jemu nic jiného nezbude, než se prodírat plným autobusem a vystupovat těmi nejužšími dveřmi v něm. A když si slušně stěžuje při výstupu přímo řidiči, tak je mu ještě vynadáno, co že si to vůbec dovoluje. Přesně toto se v ten den stalo mě. A přesně proto chci, aby řidiči dělali svou práci, místo aby se snažili předejít konfliktům s maminami s kočárky.

Fafner: A že byste si stěžoval dopravci, že tam má nasadit kapacitnější vozidlo nebo to posílit, to Vás nenapadne? Raději budete ubírat sedačky? Pak nemá být veřejná doprava socka, s takovýmto přístupem :roll:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jo, prostě je důležitý, když si lidi sednou, to že se nevejdou je prostě naprosto zbytečný řešit, a když si to náhodou někdo řešit dovolí, tak to hned není rozumný řešení.

Samozřejmě se asi shodneme, že nejlepší by bylo kdyby všechny spoje jezdily co 15 minut, ale tohle prostě z ekonomických důvodů není možné. Co autobusem v poslední době jezdím, zcela běžně se mi stává, že stojím celou trasu z Prahy až do Strakonic a nejsem ani zdaleka sám. Těch deset minut se to dá vydržet a spousta lidí asi bude vděčnější za to, že se vejdou, než aby si sedli.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Na linku 106, kde se sotva naskládají lidi a k tomu ještě jejich zavazadla, je tohle řešení přinejmenším diskutabilní, ale na 405 a 406 se mi tohle řešení zamlouvá

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: a proč by nemohl vzít čtyři kočárky do B931? Vejdou se tam, když se chce... osobně bych nechtěl být v roli toho řidiče, který řekne, že máte prostě smůlu, však za čtyři hodiny jede další autobus, že...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Fafner: Nijak. V autobuse je kapacita na určitý počet kočárků a invalidních vozíků a při překročení této kapacity prostě smůla, nejede se. Tečka. Ostatně při překročení kapacity autobusu pro cestující, mají ti, co by chtěli nastoupit, také smůlu, prostě nejedou. A klidně si mě za to nenáviďte.
A mimochodem, nemluvil jsem o MHD ale o příměstské dopravě. U MHD je to něco jiného. Tam je prostor důležitý a je možné obětovat pro něj místa k sezení, v rámci rozumných mezí. U příměstských autobusů to ale správné není.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Fafner píše:
Jak vyřešit přepravu více kočárků, když se neuberou sedačky?


Já bych s dovolením nastolil podobnou otázku: Jak vyřešit přepravu více osob, když je autobus plný a neuberou se sedačky?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Kousek špagátu a uvázat za autobus. Má to vlastní kolečka, tak proč toho nevyužít?

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Přesně, ať si lidi choděj pěšky, je zbytečný mít MHD... ale je v tom případě nejlepší, že si tam sedneme.

Očividně tě napadá lepší systémové řešení, tak sem s ním: Jak vyřešit přepravu více kočárků, když se neuberou sedačky?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk: A proto je tam řidič, který má zabránit, aby k tomu došlo a ten kočárek navíc prostě nepustit do autobusu. Není nic horšího, než když kočárky zablokují výstup. Sám jsem to několikrát zažil. Ale vždy je to o řidiči, ne o autobusu. Jednou jsem za toto dokonce na řidiče, který pustil do B931 čtyři kočárky (do dneška nechápu, jak se tam vůbec vešly), poslal stížnost. Bohužel bez výsledku. A to mě mrzí, že ani dopravci a Kordis toto neřeší, nebo spíš nechtějí řešit. Nicméně řešit to tím, že se sníží počet sedaček ve prospěch místa pro kočárky je systémově špatně. Minimálně u příměstských autobusů stoprocentně.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No ale je fakt, že třeba ty ex-Tourbus Crosswaye LE 12 mají počet sedadel jen 41 (C954E Sebusu mají tuším 49), z toho 4 jsou proti směru jízdy, takže se obsazují až jako poslední, a na obsazenosti je to pořádně znát.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: ano, pak se ti sejdou dva kočárky a lidi z přední části busu lezou ven předem, ze zadní části se prodírají přes ty kočárky, to je pak kultura cestování! V C934 se toto děje už při jednom kočárku..

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Karlos píše:
8B1 2006 - zelené LED panely BUSE, klimatizace, boxová zástěna řidiče, přední dveře dvoukřídlé, v nízké části o dvousedadlo míň = větší prostor pro kočárek (rozumné řešení) a interiér nevoní novotou, ale po banánech biggrin

Rozumné řešení? U příměstského autobusu? Nesouhlasím. U příměstského autobusu je každé sedadlo navíc pozitivem. Tam není až tak důležité mít co nejvíc prostoru na kočárky nebo pro stání jako u městského.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Už ne.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Navíc v seznamu taky chybí 8B1 2612 ;-)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
Poslední neznámý Crossway LE Adosy je 8B1 2598, jeho bydlištěm jsou Židlochovice.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Všechny Crossway LE u Adosy jsou ve stejném provedení jako níže zmiňovaná kyjovská 8B1 2006

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
BORSího Axera 2B5 2732 už můžeme přesunout na Mikulovsko, nebo tam ještě není?


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
8B1 2006 - zelené LED panely BUSE, klimatizace, boxová zástěna řidiče, přední dveře dvoukřídlé, v nízké části o dvousedadlo míň = větší prostor pro kočárek (rozumné řešení) a interiér nevoní novotou, ale po banánech biggrin

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

357
30 pro 2008 15:29
Na stránkách Borsu jsou nabídnuty k prodeji vozy BVI 33-26, BVA 77-44 a BVA 79-94.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
mycountry píše:
Haló haló, ten 4J4 2797 opravdu existuje, můžete ho zapsat do evidence, dnes na 16301! :lol:

Díky, zapsáno :-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Zdeněk: kde jsi s ním jel? Něco mi říká že 1B0 0601 jsem dnes zahlídl v Blansku. Na té fotce by to měl být ten vpravo za VYDOSem, ale nevím. confused


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
Haló haló, ten 4J4 2797 opravdu existuje, můžete ho zapsat do evidence, dnes na 16301! :lol:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Vnitřní panely bych neevidoval, BusTec a BUSE nerozlišoval. Nemůžeme si dovolit moc zabíhat do podrobností, když máme problém vůbec nehnat SPZ všech nových vozů :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 131  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 04:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]