Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 360 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
85
10 úno 2009 22:38
Já hlavně pořád nevím, kam by měl podle vás s tou dodávkou uhnout...


Offline
888
21 led 2006 12:26
Hoši, uvědomte si jednu věc. Tím, že si zapnu maják, beru všechno na sebe. Myslíte si, že by to dělali dobrovolně, když jedou jak vy říkáte na svačinu? Zamyslete se trochu nad předpisy v tomto směru. Nehledě na to, že v dnešní technické době není problém toto zpětně dohledat, při nějaké stížnosti. Jo možná si to někdo lajzne, ale spousta lidí se na to vykašle, protože by přišli o body, potažmo papíry, ne-li o práci a v dnešní době si spousta lidí práce sakra váží. :wink:

Nehledě na to, že to stejný můžete tvrdit o dispečinku. Jedou ke zdechlině, která se rozjela, tak to prostě vypnou a v klidu k ní dojedou. Jenže vy nevidíte co se děje a jakej je důvod toho vypnutí majáků. Tak prostě je hodíme do pytle, že jsou to bl*ci a že se chtěli jen projet přes dvě křižovatky, aby nemuseli čekat.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
marecek.00 píše:
tak spolu se sanitkou přijeli (s majáky, samozřejmě) i měšťáci, kteří ho 1) docela slušně zpacifikovali a 2) se zdáli těm saniťákům být docela nápomocní....


pokud se jedná o tu jejich zásahovku, tak s těmi jsem měl překvapivě taktéž pozitivní zkušenost, ovšem u "obyčejných" měšťáků je to přesně naopak. Ti ve většině případů vyhledávají jen snadný zdroj výdělku, o prospěšnosti nemůže být moc řeč..


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
michalk: Nezlob se na mě, ale ten zornej úhel řidiče dodávky je trochu moc úzkej, nemyslíš? Co ty nůžky roztáhnout trochu víc dolů? Ten musel mít supr rozhled, vidět je musel jak na talíři. Ale nebyl jsem tam, nevím.
Stačil mě zážitek pár týdnů zpátky, kdy jsem byl očitým svědkem nehody měšťáků s osobákem, ti jeli supr bezpečně a stejně je borec likvidačně sejmul. Tak si o tom myslím svoje.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Já tedy měšťáky taky nežeru, resp. myslím si, že jim měla zůstat funkce pochůzkářů, hlídačů nebezpečných přechodů apod., a zejména bez pravomocí v dopravě, nicméně zase tak strašně moc, jak to vyznívá z jiných příspěvků, bych jim nekřivdil.

Volali jsme kdysi sanitku na nějakého "sebevraha", který se kolem sebe docela oháněl žiletkou a tvářil se poněkud nebezpečně, tak spolu se sanitkou přijeli (s majáky, samozřejmě) i měšťáci, kteří ho 1) docela slušně zpacifikovali a 2) se zdáli těm saniťákům být docela nápomocní. Tedy, zažil jsem i jejich docela profesionální zásah. Ale kolik takových bude...?


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
chat-maniac píše:
Kdyby měli čekat, až to šalina odbaví a rozjede se a ty auta za ní taky, nemusí nikam jezdit. To, že měli modrej maják znamená, že mohli tu šalinu mignout zleva.

Potud souhlas
chat-maniac píše:
Nechápu, jak je ten šašek v dodávce nemohl proti sobě vidět a neuhnout jim.

Jenže on je vidět opravdu nemusel, protože šalina stála tak "blbě", že přes ni vidět nešlo, je tam mírná zatáčka. Zkusil jsem si to načrtnout (zdroj samozřejmě www.mapy.cz). Světle modrý bod je řidič dodávky odhadem tak 2 s před srážkou, v místě zeleného puntíku mohli být měšťáci ve stejnou chvíli, čárou jsou naznačené přibližné hranice viditelnosti, červená čára je šalina. Tmavě modré je to samé v místě srážky. (Berte ty skicy samozřejmě s rezervou, jen chci naznačit, že možnost, že je včas neviděl, není zas tak nereálná.) Nejsem si jistý, jestli měšťáci jeli s houkačkou, spíše bych ale řekl, že ne, takže je asi nemohl ani slyšet.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
chat: Já ti nevím, těžko soudit, co je to "výstražné znamení", pokud by jeli takhle jen na majáky, tak by to byla určitě chyba, ale to nic nemění na tom, že nemůžou jet 90 v protisměru bezmyšlenkovitě, aniž by měli tušení, že jim tam může někdo vjet. Viz případ co se stal před pár dny, kdy řidič vozidla byl hluchej.

Jde ale spíš o to, že všichni s modrejma majákama mají pocit nedotknutelnosti, ale to ještě neznamená, že nemusí dávat na tu cestu bacha.
chat-maniac píše:
Kdyby to byla sanitka, taky bys tak nadával, nebo jenom proto, že to jsou MP?
Nejspíš jen protože jsou to MP, protože právě oni nejčastěji používají ony majáky zbytečně, resp. je zneužívají, narozdíl od sanitek. Až měšťáci začnou jezdit na majáky jen v tu chvíli, kdy skutečně mají, tak budu přesvědčenej, že je používají správně. Ale jak jsem řekl, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby toto bylo podobně jako jindy zneužití majáků, které se prostě snaží ututlat slovy "jeli k případu". Bohužel jsem se zatím nepřesvědčil o tom, že by městská policie dělala někdy něco, na co jsou ony majáky skutečně potřeba.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
niximor píše:
"predjizdeli salinu zleva"... uz to o leccems vypovida... Skoro bych jim pral, aby v protismeru zrovna jela dalsi salina.

Nemůžu si pomoct, ale za tohle ti palec nahoru nedám. Kdyby měli čekat, až to šalina odbaví a rozjede se a ty auta za ní taky, nemusí nikam jezdit. To, že měli modrej maják znamená, že mohli tu šalinu mignout zleva. Nechápu, jak je ten šašek v dodávce nemohl proti sobě vidět a neuhnout jim. Skoro celou šalinu už objeli, takže mu nečekaně před čumákem nevjeli do cesty. Podle mě je musel vidět a něco s tím udělat. Pokud zrovna nevyjel z vedlejší před šalinou, tak se dostatečně nepřesvědčil o volném prostoru na hlavní. To, že přes šalinu neviděl, už je jeho problém.
Nebyl jsem tam, ale tohle je můj názor.
Kdyby to byla sanitka, taky bys tak nadával, nebo jenom proto, že to jsou MP?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jako u každé nehody, i zde se zase vyrojilo plno těch, co ví všechno nejlíp... To jsou zase dohady a rozsudky :-)


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
MartinV píše:
Pepola: oni v podstatě nevidí skoro žádná špatně zaparkovaná auta. Člověka potěší, když někdo zaparkuje na Kotlářské a rázem je průjezdný jenom jeden pruh. A podobně je to (bohužel) v celém Brně.


Omyl - vidí špatně zaparkovaný auta, ale v noci na sídlištích. Popř. dopoledne. To nafotí, dají lístek za okno a spokojeně odjedou. Ale zase jak koho - denně stávají auta u trafostanic, přímo pod zákazem zastavení, nebo stojí tak, že Hasiči by neměli šanci projet a to MP evidentně nevadí, ale pozor, když to postavíte na kus zablácenýho placu, kde nikdy nikdo nechodí - to máte lístek hned. Mám to z vlastní zkušennosti. A je to na přes tlamu. Protože dopoledne jsou tito půlpolicajti určitě potřeba někde jinde. A to už nechci ani rozebírat řešení přestupku - máte pocit, že cvičená opička je chytřejší, než to jelito, co sedí za přepážkou...


Offline
Uživatelský avatar

769
21 lis 2010 09:08
Já jsem seděl v té tramvaji (1929), když se to stálo přímo nad místem střetu a stalo se to přímo před míma očima. Přijeli hasiči s nůžkama takže tam vysekávali. ND měla ze začátku problém, jelikož se tam nějak slušně nedalo otočit. Samozřejmě, že uprostřed nějakého hloučku lidí aktivní důchodkyně nadávala na ND, potom začala řvat na dispečera, a když jsem ji řekl, že se teda v tom vůbec nevyzná, tak začala kdesi cosi, že stačí logicky uvažovat, aby věděla jak to tady má být a skončila to slovy: "Ano, máte pravdu, jsem chytrá." - když se jí to nelíbí může chodit pěšky nebo si založit novej DP.

_________________________________
Obrázek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mě by mimo toho zajímalo, jaký byl důvod toho, že jeli na majáky. Ale to se hádám nikdy nedozvíme, protože to nikdo nezveřejní...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
"predjizdeli salinu zleva"... uz to o leccems vypovida... Skoro bych jim pral, aby v protismeru zrovna jela dalsi salina.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Nejlíp to v diskusi pod článkem shrnul Honza Zimmer:
Jan Zimmer, Brno

Ja to tvrdim porad.Jeden z nejvetsich omylu po roce 1990,bylo zrizeni Mestske policie.A tento nazor me nikdo nevyvrati.
Co když ten dodávkář bude mrzák jen proto, že si hráli na Kobru 11??(to jsem si přidal já a končím s OT)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pepola: oni v podstatě nevidí skoro žádná špatně zaparkovaná auta. Člověka potěší, když někdo zaparkuje na Kotlářské a rázem je průjezdný jenom jeden pruh. A podobně je to (bohužel) v celém Brně.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Asi honili nějakou bábu s pudlem bez koša! (Nemohl jsem si pomoct. Když vidím, jak bohorovně procházejí kolem zaparkovaných aut na Dukelské...Kovbojové)


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Dle Novinek byl řidič dodávky zraněn těžce...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Msl píše:
Již asi 20 min uvolněno v obou směrech. Došlo ke zranění řidiče dodávky a oba policisté z auta MP odvezeni RZ do nemocnice, jeden z nich byl v autě zaklíněn.

Tak to se omlouvám za mystifikaci, snad ta zranění nejsou vážná, ono to vypadalo docela poklidně a měl jsem pocit, že se měšťáci hned potom motali kolem toho jejich auta, tak jsem tomu nevěnoval potom moc pozornost...


Offline
129
12 dub 2010 17:16
Již asi 20 min uvolněno v obou směrech. Došlo ke zranění řidiče dodávky a oba policisté z auta MP odvezeni RZ do nemocnice, jeden z nich byl v autě zaklíněn.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Burianovo náměstí: Policajti s majákama předjížděli cca v 17:05 1929, t.č. na 10/3, zepředu to naprali do dodávky, která je podle mě nemusela moc dobře vidět, zraněn naštěstí nebyl nikdo. Co jsem z onoho Poršete zaregistroval, tak tam zůstala trčet jedna jedenáctka a asi i trojka v protisměru, za onou 1929 minimálně ještě jedenáctka a další trojka (1802). Bo se mi nechtělo čekat na autobus, šel jsem na Stránského na jedničku, na Ečerovu první z trojek přijela 13/3, asi odklonem přes Mendlák.


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Jezour: Nevím, co se stalo, ale busy NAD za linku 3 jezdily přes Makovského náměstí.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Doplňuji předchozhí informaci - velká rána u kapličky - měšťáci jeli z kopce a předjížděli šalinu (porsche, ev. č. jsem si nezapamatoval) zleva a naprali to do protijedoucí dodávky. Stav posádek automobilů netuším, přijel jsem, když hasiči auta od sebe roztrhávali, ale měšťáci mají zrušenej předek a ani dodávka na tom nebyla extra dobře. Navíc švestky odřely levý bok porsche. V protisměru uvízla asi jen jedna d3, ostatní včas odklonili.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Aktu dopravni nehoda v Zabinach, 3 a 11 pres Pisarky a busy ND maji o zabavu postarano.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
k.ondra89: Důvodů může být spousta, třeba ten, že každý metr tažení ten vůz nějakým způsobem poškozuje - jízda smykem a podobně. (Samozřejmě nevím, jak to bylo v tomto konkrétním případě :) )

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Někde kolem Ústředního hřbitova umřela 1049. Kolem půl páté jí táhla od Vídeňské domů 1573. Trochu jsem nepochopil proč nejeli do Pisárek rovnou, ale cca půl hodiny stáli na Mendláku ve smyčce.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 08:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]