Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 523 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 520, 521, 522, 523, 524, 525, 526 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Miky píše:
Co já si teď vzpomenu, tak minimálně Šilingrovo náměstí směr Nové sady (bývalo až za prvním obloukem za zastávkou, jestli si správně pamatuju) a Heinrichova. Řidiči mě zajisté doplní či upřesní.


Za druhým. První oblouk doprava, druhý doleva.


Offline
7296
27 úno 2010 07:40
Právě proto se ptám, proč to dnes nevadí, a po rekonstrukci, kdy bude zastávka z centra posunuta také před Lucernu, to vadit bude.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Vždyť od Králove to k Lucerně není ani 100 metrů.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
7296
27 úno 2010 07:40
A že ty dětí musejí ze školy jít na Burianovo náměstí nebo k Lucerně, dnes nikomu nevadí?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Co já si teď vzpomenu, tak minimálně Šilingrovo náměstí směr Nové sady (bývalo až za prvním obloukem za zastávkou, jestli si správně pamatuju) a Heinrichova. Řidiči mě zajisté doplní či upřesní.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Momentalne jsou vsechny bezpecnostni zastaveni v zastavkach.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
85
10 úno 2009 22:38
Asi blbá otázka, ale to by tam musela každá šalina zastavit a znovu se rozjíždět? Nevím, jestli je v plánu rozšířovat vozovku, ale pokud ne, přišlo by mi to skoro až nebezpečné, když ne divné. Neznalí řidiči by dobržďovali na poslední chvíli, protože by to nečekali a hovada řidiči by ji objeli z leva...no to jsem zvědavej....mimochodem - fonguje tohle teď někde v Brně?


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Návěst označující místo bezpečnostního zastavení označuje Bezpečnostní zastavovací místa a informuje tak řidiče, že každý tramvajový vlak musí před touto návěstí zastavit svým čelem a vyzkoušet svým zastavením funkčnost zajišťovací (čelisťové nebo kotoučové) brzdy. Bezpečnostní zastavovací místa se zřizují před traťovými úseky se spádem 70‰ a větším a tam, kde je to nutné s přihlédnutím k místním podmínkám. Značka je tabulka obdélníkového tvaru o rozměrech 200x300 mm s bílým podkladem, zeleně orámovaná a s úhlopříčným zeleným pruhem, vedeným z levého horního do pravého spodního rohu. Šířka orámování i pruhu je 30 mm.

Pokud zjistíš, že ti zajišťovací brzda funguje málo nebo vůbec, tak máš pak už jen EDB a kolejovky. Právě proto by mělo být bezpečnostní zastavení umístěno ideálně na začátku klesání, ale již v klesání, aby bylo možné vyzkoušet (získat informaci) o tom, jak drží-funguje zajišťovací brzda.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Ale když bude Tábor posunutý o 200 blíž, mohlo by to snad stačit?

btw, co by se stalo, kdyby se zastavení nepodařilo? Moc často tam sice nejezdím, ale z kopce dolů to tam pokud vím už je, takže by travaj stejně skončila až dole pod kopcem, ne?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
A musí tam být? Mezi Šilingrákem a Novými sady taky kdysi bylo a zrušilo se. A nepřipadá mi to, že by Minská byla horší.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Jasný, třeba na zastávku Tábor, to ho už klidně můžeš posunout o dvě zastávky dřív, protože tam jaksi ztrácí smysl.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Proč myslíš? I bezpečnostní zastavení jde posunout.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Bohužel, zrušení právě zastávky Králova nic moc neurychlí. Stejně tam bude bezpečnostní zastavení!


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
asi tak,zrušení zastávky zkrátí jízdní dobu, takže pro většinu cestujících může být pozitivní :)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MHD ale není o tom, že je co 100 metrů zastávka, aby někdo nemusel jít 110 metrů pěšky.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
S takovým přístupem můžeme rovnou zrušit celou MHD. Vždyť lidi můžou chodit pěšky, to by je naučilo.

Poslední dobou padají z řad DPMB opravu perlivé návrhy. Linka 9 do Julcu, pod Grand a na Moravák. Vždyť na hlaváku dojdete a z Moraváku je to taky kousek na Českou, tak co si stěžujete. Zastávku Králova zrušíme taky, vždyť si obyvatelé můžou dojít a furt je to v normě.

Pro rýpavé: na základní školu jsem chodil denně cca 600 metrů (nemám změřeno a nechce se mi měřit), procházka na 10 minut v libovolném počasí. Teď na střední dojíždím denně 40 minut (Židenice - Komín), takže mi vyjde rychleji kolo (za 30 minut při dodržování všech pravidel silničního provozu, a to ještě mírnou oklikou, abych se vyhnul vytíženým cestám). Takže nejsem z těch, co jsem líní se hnout.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Omlouvám se za OT, ale tohle mi fakt nedalo. Naprosto souhlasím s Karim.
Děda chodíval do školy pěknou dálku (nevím, přesně kolik kilometrů, cca 10?), za tmy, přes les, žádný veřejný osvětlení apod. V zimě na běžkách a taky to zvládl...
Přijde mi, že dnešní děti jsou fakt jen rozmlsaný a rodiče je v tom podporujou. Já třeba povětšinou chodím v Pardubicích z nádraží do školy pěšky (cca 2,5 km) a po Brně toho taky nachodím.
Pokud to dělá 200 metrů za den, tak je to jeden blbej kilometr za týden, cca 4 km za měsíc... to i já mnohdy najdu za den víc.
Na Sirotkovu jsem taky kdysi chodil, tehdy jsem bydlel v dolní části Čápkovy nedaleko zastávky Úvoz a chodíval jsem zpravidla pěšky.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Na vesnicu s něma. Já někdy chodím i 4 kilometry... Když nic nejede. To by je naučilo.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Já jsem chodil každej den na základní školu 900 metrů z domu, na střední školu 600 metrů od zastávky a na vysoké od poslední změny JŘ chodím od zastávky 600 metrů (TP) nebo 800 metrů (Záhřebská), protože mi prostě blbě navazuje 52 a 53. A taky tady neřvu, že mi nejezdí autobus před dveře... Ach jo.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mouka píše:
Když to tramvaják na místě zadupne, lidi mu popadají a bude mít problémy.


Ano, to je přesně to klasický uvažování (některých) tramvajáků, kteří s tím mají zároveň pocit, že zvonek nahrazuje brzdu. Pak je ale někde chyba.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Moc se mi líbí, jak lidi pláčou, že to budou mít školáci daleko do školy. A přitom dnešním děckám ten pohyb sakra chybí.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/rekonstrukce-minske-konec-zastavky-kralova20120104.html


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Když to tramvaják na místě zadupne, lidi mu popadají a bude mít problémy. Auto mezitím zmízí a jeho řidič z toho vyjde zcela beztrestně.
Ale uznávám, že pokud vidí tramvaják auto na kolejích padesát metrů před sebou, že by bylo na místě začít zpomalovat.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Na druhou stranu, co tak vidím, tak jsou šalináři v poslední době lepší než byli cca před rokem, v poslední době se mi snad nestalo, že bych viděl zvonek bez známky brždění...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
b1 píše:
Vloni jsem jel tramvají a stál jsem na úrovni prvního sedadla na pravé straně.
Do křižovatky jsme vjížděli sice na volno, ale v křižovatce stála auta, která již nestihla křižovatkou projet.

A co udělal tramvaják? Brzdil, nebo zvonil? Samozřejmě, že začal zvonit bez jediné známky zpomalení. Auto sice těsně před tramvají z kolejí odjelo, ale mohl by mi některý zde přítomný tramvaják vysvětlit, jak by ta tramvaj tím zvonkem dokázala zařídit, aby do toho auta nevrazila, kdyby to tomu motoristovi třeba chcíplo?

Přesně něco podobného se mi stalo těsně před Vánoci.Auto vjelo na Hudcové na křižovatku s tramvají a nějak tam uvízlo,ale řidička tramvaje začala zvonit bez jakkéhokoliv zpomalování div,že jsme auto zcela nesmetli.Auto radši couvlo do silnice,kde se málem srazilo s projíždějícím busem.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 520, 521, 522, 523, 524, 525, 526 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 říj 2024 04:51
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]