Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 100 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
johnny05 - přijde na to, z jakého důvodu kolo přepravovat. Sám jsem by několikrát tuze rád, že jsem mohl s kolem do šaliny a dojet z Hlavasu do Bystrce, protože jsem píchl/příliš deštivo/jiný technický problém. A to jsem nechal tři spoje odjet, až přijel čtvrtej s prázdným místem na zadní plošině. Takže pokud s kolem něco mám, případně pokud je výrazně nepříjemný počasí, jinak bych s kolem do mhd nelezl. Stejně, kolik je případů s kolem ve voze mhd v sezóně denně? Tolik jich zase není, aby to bylo nepříjemný, nebo jo?

Nejhorší jsou týpci, co se nechají s kolem vyvézt na kopec, viz z Mariánského údolí na Jírovu, ty bych vyloučil hned. Jenomže to je nemožný k uhlídání, i k vymáhání, pokud jim to samotnejm nepřijde blbý, tak ty jako řidič s tím moc neuděláš, maximálně si zkoriguješ počet kol ve voze.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jak jsem zde psal pár příspěvků zpět - také jsem už vezl kolo MHD a jsem rád, že jsem měl tu možnost.


Offline
315
01 dub 2007 14:10
M3 píše:
Cyklistu vyloučit na úkor kočárku jako řidič nemůžeš. To stejné, když bude stát ve voze kočárek, nebo kolo a na zastávce vozíčkář, tak pokud se s mezi sebou nedomluví, tak má vozíčkář smůlu. Je to blbý, ale tak to zkrátka je.

Jak už je ve voze, tak už s ním nic neudělám, ale já projistotu mu do vozidla ani neumožním nastoupit. Co je to za cyklistiku se vozit MHD?


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak jsem si předtím říkal, že kolaře v MHD potkávám jen velice zídka a zrovna před chvílí jsem jel docela narvanou 13T, kde se v jednom článku přepravoval zároveň kočárek, kolo a pes. :mrgreen: Ale popravdě jsem to zase za takový problém nepovažoval, kolo bylo čisté, pes s náhubkem a na hustotu zalidnění si myslím to zase takový vliv nemělo.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To ne. Ale pokud je někdo takto fundamentálně proti kolům, nemá povinnost je vůbec přepravovat.
edit: Ne že bych s tím dvakrát souhlasil, ale stále je to lepší než plošný zákaz, neb stále se najdou řidiči, kterým to nevadí.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Cyklistu vyloučit na úkor kočárku jako řidič nemůžeš. To stejné, když bude stát ve voze kočárek, nebo kolo a na zastávce vozíčkář, tak pokud se s mezi sebou nedomluví, tak má vozíčkář smůlu. Je to blbý, ale tak to zkrátka je.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Budiž, nicméně stále platí, že kolo se přepravuje jen se svolením řidiče.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
2, 3 zastavky a z prazdneho vozu je vuz narvany. Po ceste ti pristoupi kocarky a vylucuj cyklistu. Zase o dalsi zbytecnou konfliktni situaci vic.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Pokud vím, tak má řídíč právo cestujícího s kolem do plného dopravního prostředku nevpustit a v prázdném je to přeci jedno.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
johnny: Ano, s tou špínou a vším máš pravdu. Ale nebýt této možnosti, tak jsem musel přes celé Krno kolo tlačit... Závada byla tak zásadní, že nebylo možné na něm jet...
Není to ani tak o samotných kolech jako o jejich řidičích - já bych se zabahněným kolem do MHD nevlezl. Ani do přeplněného vozu bych nevlezl... Tady není problém v kolech, ale v tom, že lidi nikdo nikdy nenaučil co je správné...


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Mozna jeste trosku prihreju polivcicku do diskuze.

Co me ale vylozene vadi, jsou cyklisti v prostredcich MHD. Proc by melo byt povoleno prepravovat nemotorove vozidlo? Je to potom nadhera videt, jak se cyklista prodira kolem cestujicich se spinavyma pneumatikama, kolomazem na retezu a spoustou ostrych vystupku. A verte mi, vadi to i beznym cestujicim. Nasledne kolo nekam opre bez jakehokoliv zajisteni. To bych okamzite zrusil a zakazal jim prepravu. Jizdni kolo je proste nemotorove vozidlo schopne samostatneho provozu, takze patri na silnici a ne do vozu.
Kdyz se zavedly cyklobusy, (drive nebyla moznost prepravy kol vubec), ktery byly na prepravu kol specialne upraveny, tak tim nikdo nejezdil. Jedna jizda totiz stala 20 Kc, tak se povolila preprava jizdnich kol vsude a navic se salinkartou zadarmo. Vubec to nechapu. Techto "sportovcu :evil: " je jen tak maly procento, ze jejich vylouceni z prepravy DPMB nemuze nijak financne zasahnout a naopak, spousta cestujicich bude daleko spokojenejsi, ze se nemusi protahovat kolem techto vozidel.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
mceza píše:
Ještě k johnny05: Já jsem také nikde neřekl, že teď hned se musí uskutečnit plošná výměna tlačítek a předělání vozové informatiky ;-) Jen bych rád viděl nějakou směrnici (ať už státu nebo DPMB), která by byla vždy součástí smlouvy při dodávce nových vozů. Tím by se nové vozy dodaly se stejnými tlačítky, ať už by se objednávaly od jakéhokoli výrobce.

Tohle je asi důvod, proč technické specifikace k výběrovým řízením na tramvaje do amerického Portlandu, Bostonu a dalších měly něco kolem 300 stran. Musel být dodržen každý detail přesně podle přání zákazníka. Kdyby takováto obecná specifikace existovala i pro VŘ na vozy pro Brno, mohla by vozová informatika být unifikovaná. Do té doby to půjde těžko.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Teda na chvíli odejdu do hospody a když se ráno vzbudím, tak musím s bolavou hlavičkou číst takového textu...

Mě se líbí, jak tady všichni brečíte, že se MHD stává pro lidi neatraktivní a že radši využívají alternativní způsoby dopravy a hned vzápětí kvůli batohu říkáte, že by si měl Fafner vzít taxíka... Tak co teda?
Já sám se snažím batoh vždy sundávat. Sundám si ho ještě před nástupem do vozidla. Ale pokud je vozidlo prázné, nebo jsou jiné okolnosti, kdy je pro mne daleko výhodnější mít zavazadlo na zádech (a neobtěžuji tím ostatní), tak ho občas mám.

Všichni se tu oháníte SPP, ale koukněte na aktuální SPP a najděte mi, kde se píše o zavazadle na zádech? Ano, dřív tam ten odstaveček byl, ale teď to tam nemohu najít :-) Takže pokud nebudou porušeny jiné části SPP, zavazadlo na zádech být může :-P A je to, konec diskuze :D
Můžeme se vrátit k autobusům?

Ještě k johnny05: Já jsem také nikde neřekl, že teď hned se musí uskutečnit plošná výměna tlačítek a předělání vozové informatiky ;-) Jen bych rád viděl nějakou směrnici (ať už státu nebo DPMB), která by byla vždy součástí smlouvy při dodávce nových vozů. Tím by se nové vozy dodaly se stejnými tlačítky, ať už by se objednávaly od jakéhokoli výrobce.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Eda píše:
Souhlasím s mcezou, že MHD by měla být user-friendly. Technické řešení poptávky a zastávek na znamení na vozech není dogmaticky neměnné, takže má smysl se bavit o změně, která povede ke zlepšení reálného fungování. Cílem je poukázat na to, že nedokonalé vyřešení může štvát jak řidiče (pořád jim tam něco bude pípat), tak cestující (buď se dveře neotevřou, kdy bych čekal, že se otevřou, nebo naopak).

Presne o tomto byl i muj prispevek. Nijak jsem v tomto prispevku cestujici nekritizoval.

Treba v Citelisu 18M jsou modry, tedy jen pipaci tlacitka, na komplet vsech svislych tyckach na leve strane vozu. Vubec nechapu smysl proc tolik. Kdyz uz nejaka takova tlacitka, tak v miste, kde uz su daleko od dveri a poptavkovych tlacitek, tedy mezi 4. a 3. dverima, pak v kloubu, na zacatku a na konci a mezi 1. a 2. dvere. Ale narvat to na kazdou tycku je Francouzovina...

Celkove je tech tlacitek 10. Vymena za zapustena tlacitka by znamenala jen u vsech kloubaku nakup 220 novych tlacitek. Pripocitame-li k tomu i sola, tak uz se dostaneme k nemalym financnim nakladum. Proto si myslim, ze je jednodussi a levnejsi nahrat tu hlasku o opirani se o tlacitka. Kdyz na to cestujici upozornuju, tak na ne nervu jak si tady asi myslite. Jen je na to slusne upozornim. Bud mikrofonem, nebo vykouknu z kabiny a vetsinou to dopadne tak, ze se cestujici s usmevem omluvi, ja mu podekuju, usmeju se taky a valime oba v klidu dal.

P.S.: Sem se nastacil divit, kolik diskuze a nadavek a agrese muj naprosto nevinej :mrgreen: prispevek prinesl...

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Taxík je blbost... dokud budou taxíky tolikanásobně dražší než MHD, tak nebudou služba, ale zbytečný luxus. S ohledem na to, že se tu přepravuje týdně poměrně velké množství lidí alespoň někdy s velkými batohy, mám z toho tady dojem, že by mnozí rádi upravovali lidi na základě pravidel. To se domnívám že je špatné řešení. Domnívám se dokonce, že současná pravidla jsou ideální v případě, že je budou vykládat lidé rozumem a ne jako řadu slov, kterou je nutné dodržovat "prostě protože jsou to pravidla".

Jo, auto bych si časem koupit mohl, ale považuju to za špatný řešení, protože už tak je jich tu moc a radši ať každej vozí svý normálně velký věci busem, než aby každej měl auto... to by dopadlo špatně.

Jinak v hospodě se objevím když hodně, tak jednou týdně, jelikož mimo studia i pracuju tak výdělky mám víc než slušné a taxíka si stejně nemůžu dovolit.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Nejde jen o ty, kterým se to stává pravidelně, myslím, že občas něco většího přepravuje každý.

Pvvs: Do hospody nechodím ale stejně si taxi nemohu dovolit. Asi je to individuální. (neházejme tedy všechny studenty do jednoho pytle)
Důchodce a nudlaře bych sem nepletl, to trochu něco jiného.
Mě není "blbé" o to důchodce požádat sám.

Debatu o batozích bych (alespoň pro sebe) uzavřel tím, že jsem lidé a měli bychom používat rozum. Někdy je hold lepší nechat batoh na zádech (např. stání u dveří) a jindy není problém dodržovat přepravní řád.

b1: Je to smutné, ale je to tak...

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
To jste si ještě nezvykli, že v tomhle státě se poměrně často stává, že co je normální, je proti pravidlům, a naopak?


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Také něco k této diskuzi napíšu:
je špatně, pokud má někdo v MHD velký batoh na zádech tak, že s tím obtěžuje ostatní cestující. Občas se ale snažím (zvláště, když je podlaha mokrá - déšť, sníh) najít místo tak, abych byl batohem ke stěně (oknu či kloubu), tzn. abych ho nemusel sundávat. Také záleží na obsazenosti vozidla.
Takže pokud např. jedu v přeplněném vozidle a jsem u dveří (na schodech), je lepší nejenom pro mě mít batoh na zádech a být opřený o dveře. Protože pokud někdo vystupuje, já musím vystoupit také. A s batohem na zádech jsem více mobilní.
Chápu, že ne všichni se mnou budou souhlasit. To je normální. Navíc mnou popisovaná situace je proti SPP. Ale jsme snad lidi a ne roboti.


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
MHD neni stehovaci sluzba . Pokud toho tolik taha pravidelne, tak by si mel rozmyslet jinej zpusob dopravy. Vymluvy na chdacky studacky neberu. Holt nepujde jednou do knajpy a ma i na dopravu. Az bude ve spojich tolik mista , ze lidi budou stat jenom obcas a vetsina bude sedet, tak pak to bude jedno. Dokud jezdej spoje narvany na stupen 4 a vic, tak tam tohle nema co delat a mel by si pockat na volnejsi (trebas v sedle).
Ano , pravidla jsou tu pro nas, ale taky by si jimi meli lidi ridit. To ze si z MHD delaji pojizdnej bufet temer kdykoliv, ohrozuji bezpecnost ostatnich (trebas i ten batoh), duchny zabiraj sedacky taskama...
Je jenom skoad ze revozoru je v provozu tak malo a ze nejsou vic videt. Postihovat vsechny tyhle prestupky proti prepravnimu radu, tak si na sebe bohate vydelaji a rozhodne by se cestovalo lip.
Rozhodne mi nebylo blby pozadat revitora aby donutil duchnu uvolnit sedacku na ktere si valela nakup. Jenom skoda ze ju aj neskasl ..


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Plně souhlasím s xxRockym...sám toto fórum už sleduji přes rok (registroval jsem se až jsem měl co říct) a také přispívám jen když mám co říct (nebo si to alespoň myslím).

Průměrný student opravdu nemá na placení taxi a tak pokud za zavazadla zaplatí atd. nevidím tu žádný výrazný problém. Pravidla jsou v tomto případě (když cestující zaplatí a nejedná se o nějaké výrazně nadrozměrné zavazadlo) opravdu spíše pro komfort cestujících.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
85
10 úno 2009 22:38
Mauricio: Zaprvé je to trošku mimo téma, ale musím se tu obhájit i sám (ostatní už to za mě dělají). Od roku 2009 procházím fórum (téměř) každý den, (téměř) každý den na něm trávím minimálně půl hodiny, některé víkendy se dokážu začíst i na pět hodin. Do diskuze svým názorem přispívám, jen když mám pocit, že mám co k tématu říct. Na konstatování, že jsem čekal omezenou reakci, že nemá s krosnou lézt do busu nevidím nic drzého a urážlivého, rozhodně jsem vůbec nekopal kolem sebe. Jestli jsem to formuloval tak, že to tak vyznělo tak se ti omlouvám, rozhodně to tak nebylo myšleno. Mimochodem když jsem asi před měsíce ostatním vysvětloval tvůj postoj k wifi ve městě, tak si byl pokud vím rád a dokonce si mi snad i poděkoval, dnes už mi chceš dávat ban...konec OT

Tvrdit že pravidla by se měla vždy bez vyjímky dodržovat je taky trošku slepé, myslím, že pravidla jsou tu pro nás a ne my pro pravidla - proto pokud jedu v narvaném buse a študák s prázdnejma rukama mi cpe batoh na zádech do obličeje (i malý batoh), místo toho, aby si ho držel u noh, kde je dostatek místa, tak mi to vadí a považuju to za problém, ovšem pokud se do busu přiřítí chudák s krosnou, kytarou a noťasem, tak mu naopak uvolním místo, protože je mi jasné, že si to asi sundat nemůže. To je myslím si ohleduplné. Taky si ale nemyslím, že by měl kluk s báglem na zádech hned dostávat 700, myslím, že mu stačí slušně poklepat na rameno a říct mu, jestli by si batoh !prosím! nemohl sundat, že kromě toho, že bude víc místa je to i v přepravních podmíkách, a ještě se mi nestalo, že by s tím měl někdo problém.

Pvvs: Měl by si vzít taxíka? No to by chudák student přišel brzo na buben. Už vidím, jak dá např. za cestu z ovy do brna cca 300 a pak další 300 aby se dostal z hlaváku do medlánek (pokud byste chtěli namýtat, že může přestoupit na vlak a jet na řečkovický nádraží a od tam taxíkem, bude taxi stát třeba jen 200). To i když si za každé zavazadlo zaplatí 22 Kč (tj. 66Kč), vyjde ho to levněji a měl by mít možnost v onom buse zabrat místo čtyř dospělých osob (můj názor). Pokud neplatí, ať si jde třeba pěšky, s tím samozřejmě souhlasím.

A pro zajímavost já už 67 z Ikei až do krpole vezl i složenej stůl, kterej jsem tam koupil ve slevě, kterej byl i větší než ta zmiňovaná lednička. Stačilo řidiče slušně poprosit a cvaknout za stůl lístek. Podotýkám, že to bylo o víkendu a už pár let zpět..


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Mauricio píše:
Jestli posuzuješ kvalitu názoru podle počtu příspěvků, tak asi nemá cenu se o něčem bavit.
Čím víc příspěvků, tím je větší šance, že se najde také víc kvalitních příspěvků. Kindoše tu nemáme, takže si myslím, že se lze podle toho řídit.
A mimo to, ten, kdo má tak málo příspěvků za takovou dobu, tak je jasné, že sem píše jen v případě, kdy si potřebuje přihřát svoji polívčičku.

Ale také čím víc příspěvků, tím větší šance, že se najde nekvalitní příspěvek.
Je jasné, že kdo má málo příspěvků, píše jen v případě, že má co říct. Kdo si chce hřát polívčičku, píše cokoliv kamkoliv kdykoliv.

------------------------------------
Nechtělo by to přesunout tuto diskuzi někam jinam? Třeba "Hádka o tlačítko a batoh". sarcastic

BTW, nikoho nezarazilo, že student týdně stěhuje dvacet kilo?
Já také jezdím týdně s krosnou, s notebookem uvnitř a notebook tvoří většinu váhy.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Zkoušels někdy jít dva kilometry s dvacetikilovou krosnou
Vozovna Medlánky -> Medlánky jsou dva kilometry? Odkdy?

A dokud DPMK minimálně nerozpůlí intervaly v Medlánkách
Co má společného DP Košice a intervaly linek MHD v Medlánkách, které jsou ještě stále v Brně?

a s tím batohem prostě dvakrát týdně cestuju, stejně jako pár tisíc dalších študáků v Brně
Výtečný argument! Přidám další. Kolikrát je 700 krát několik tisíc? Možná i víc, než za černý pasažéry. Škoda, že se to nekontroluje...

Na to přepravovat ho mám nárok
Máš. Ale ne na zádech - viz SPP. Nebo jsi je nikdy nečetl? Nepřekrucuj, co tu bylo několikrát řečeno... Miluju kaštany, co se řídí, jako ty, heslem: "Já jsem zaplatil, můžu všechno a polibte mi řiť". Takový má totiž většinou nějakej problém - například batoh na zádech.

Logické je: user-friendly systém => méně problémů => spokojení uživatelé.
Jenže nelze všechny házet na jedno a to samé místo. To, co je user-friendly pro Tebe, nemusí být user-friendly pro důchodce 70+. Například. A nikdy to nejde udělat tak, aby to bylo user-friendly pro všechny.

Jestli posuzuješ kvalitu názoru podle počtu příspěvků, tak asi nemá cenu se o něčem bavit.
Čím víc příspěvků, tím je větší šance, že se najde také víc kvalitních příspěvků. Kindoše tu nemáme, takže si myslím, že se lze podle toho řídit.
A mimo to, ten, kdo má tak málo příspěvků za takovou dobu, tak je jasné, že sem píše jen v případě, kdy si potřebuje přihřát svoji polívčičku.

Systémem jsem myslel hlavně technickou část. Tzn. umístění poptávky, počet různých typů tlačítek atd.
OK, beru, to jsem nějak nepochopil.

Tohle ale vůbec není pravda. Pozor na tyhle silné výroky, jsou nebezpečné. Vždyť takhle začínají všeichni diktátoři...
To, že takový Fidel má moje nesmírné sympatie a považuju ho za jednoho z nejvýraznějších a nejlepších politických osobností všech dob ještě neznamená, že bych snad chtěl být diktátorem, jak mi tady předhazuješ. Nicméně uznávám, že některým se mé příspěvky můžou zdát lehce ortodoxní - no možná, že až budete pracovat v oboru, který vás zajímá, a nemusí to být jen doprava, změníte názor a dopadnete podobně, jak já.

které nedrží na místě (což kytara nedrží)
To bezesporu ne. Ale třeba ten batoh ano.

Pokud nekdo tahne kytaru, krosnu , notas .. Tak nema v plnym autobuse co delat a ma si vzit taxala.
Pokud nekdo nezvlada zavazadla a neni schopnej se BEZPECNE drzet pri provoze, tak ma byt bez milosti vysazen na zastavku .. Bez ohledu na zaplaceny jizdny.

Přesně tak!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Víte, co je vrchol krutosti? Zkontrolovat váguse, jestli má nějakej lupeň, nechat ho si ho cvaknout nebo přinutit ho, aby si ho koupil u mě, a pak ho vyrazit pro znečištěný nebo páchnoucí oděv :-"
Nemám tam nějak moc "ho"?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
Pokud nekdo tahne kytaru, krosnu , notas .. Tak nema v plnym autobuse co delat a ma si vzit taxala. U nekteryho DP jsem v podminkach videl ze objemnejsi zavazadla byly prepravovany pouze mimo spicku. Totez kolisti ... Jedinou vyjimku vidim u kocarku.
Pokud nekdo nezvlada zavazadla a neni schopnej se BEZPECNE drzet pri provoze, tak ma byt bez milosti vysazen na zastavku .. Bez ohledu na zaplaceny jizdny.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 04:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]