Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 105 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
A co elektrobusy? Budeme někdy nakupovat sorky nebo solarisy electric?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jeden pěkný troll z Velké Británie - viděl jsem pěknou cedulku, které jsem se hezky zasmál:

http://rosenrot.kvalitne.cz/edi2.jpg

To by ani nebylo tak vtipný, kdyby to nebylo tady nahoře :)
... kdyby to náhodou někdo nepoznal, je to v horním patře double deckeru :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Mauricio píše:

CNG je na provoz levné, ale musíš vybudovat plničku, protože ji má málo kdo, což stojí pěkných pár desítek mega, a návratnost je v řádech až desítek let.



V závislosti na kapacitě té plničky to nemusí být až tak cenově strašné ji vybudovat - hodně závisí na použité technologii. Každopádně pro dva nebo tři busy nemá cenu nic stavět, hodně zajímavý to začně být tak od osmi, deseti vozidel. Plynařská unie ti přispěje dotací (na plničku a možná i něco málo na busy), pokud se zaručíš odběrem v úrovni denní vypravenosti cca 4 vozidla. A jsou firmy, které ti dokáží vybudovat plničku na vlastní náklad, v případě že jim slíbíš nějaký rozumný odběr. Pak jsi sice závislý na jejich cenách, ale toto riziko lze částečně eliminovat - třeba v Přerově nebo na Kladně tak plničku provozuje speciální malá akciovka, kde má podíl jednak firma co to vybudovala a jednak město.
Konkrétně pro Brno však při stávající (ne-)obměně vozového parku se nemá cenu o tématu CNG bavit. Ano, mělo by to význam ve chvíli kdy by se začala řešit nějaká větší dodávka autobusů - od 30 ks výše.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
xxx píše:
Já si myslím, že by to bylo lepší, protože výpary z CNG jsou míň škodlivé, a ušetří se, protože CNG je levnější. Nebo ne?
ZdeněkH: Jako že jsme nějaké měli koupené nebo jenom na zkoušku (např. ten bratislavský solaris)?


No, ono je to asi tak.

Nafta je na provoz drahá, ale máš minimum investicí, potřebuješ jen čerpačku, a to ještě ne vlastní, po Brně je jich dost.

CNG je na provoz levné, ale musíš vybudovat plničku, protože ji má málo kdo, což stojí pěkných pár desítek mega, a návratnost je v řádech až desítek let.

Pak jsou tu kraviny a kombinace jako směsná nafta (nebudu říkat, co to dělá s motory), močovina (krásně stoupne spotřeba) a nějaký jiný věci.

Suma sumárum, dá se říct, že pokud budeš mít velkou část vozového parku v CNG, tak se to vyplatí, ale pro pár aut ne. Zbytek, krom nafty, je akorát o větších výdajích na provoz (močovina) a servis (směsná nafta), případně na údržbu (elektrobus).


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ten rozdíl už není příliš velký. Vím, že CNG je z chemického hlediska prakticky čistý, nicméně bych řekl, že moderní diesely se tomu mohou téměř rovnat, resp. jsou na dohled blízko. A s tím ušetřením bych si nebyl tak jistý. Pokud je mi známo, tak CNG i LPG vozy jsou dražší na pořízení a vyžadují periodické kontroly systému, o který je nutné se dále starat. Když se k tomu připočítají náklady na vytvoření plnící stanice a její provoz, řekl bych, že se dostáváme do docela nerentabilních čísel, alespoň v nějakém reálném čase.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
ZdeněkH píše:
No co si matně pamatuju tak to bylo dpmb byly to nějaké karosy, ale víc ze mě nedostaneš je to hodně let

Evidence...


No co si matně pamatuju tak to bylo dpmb byly to nějaké karosy, ale víc ze mě nedostaneš je to hodně let


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Já si myslím, že by to bylo lepší, protože výpary z CNG jsou míň škodlivé, a ušetří se, protože CNG je levnější. Nebo ne?
ZdeněkH: Jako že jsme nějaké měli koupené nebo jenom na zkoušku (např. ten bratislavský solaris)?


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
Mimochodem , uz se zlikvidoval ten paskvil zvanej emulzni nafta ? Nebo se svecena voda furt leje do starejch vrakos ?


Já bych řekl, že se to nevyplatí. Vždyť v Brně jezdilo pár autobusů na cng. Plnička byla ve Slatině v místě kde je dnes Lidl


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Diesely mají problém v kouřivosti - tu docela známe, prostě ty oblaky dýmu. Nicméně moderní motory jsou vybaveny filtry, ve kterých by se měly tyto částice zachytit. Ne že by nic neproniklo, nicméně řekl bych, že v poměru s vířením vzduchu a zvedáním prachových částic ze země už to bude zanedbatelné.

Eda: Škodovku ani tak ne, ta má benzín, spíš ávii :))


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Motor EURO 5 vs. CNG motor už je minimální rozdíl. Kdybychom řešili tyhle rozdíly, měli bychom řešit každou starou škodovku :-)


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
marecek.00 píše:
Jaká je jejich výhoda? :-)
Tak určitě to, že nezamořují tolik vzduch ve městě, jestli se nepletu :-s

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To bylo veskrze řečnické. :-) Ekologický přínos veškerý žádný a ekonomický... Tam to bude dost na hraně, vidím to asi jako Mrak.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
marecek.00 píše:
Jaká je jejich výhoda? :-)


Dokud není postavena plnička na náklady města z dotací, tak pro provozovatele žádná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
marecek.00: no právě, jaká je výhoda 13T? :D Takže také se ptám, proč tu už nejsou!?? :D


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Jaká je jejich výhoda? :-)


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Nevíte někdo, jaký je důvod, že nekupujeme CNG autobusy?


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ano, to by odpovídalo.


Online
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Robert píše:
Mám pocit, že teď je to cca 6, od Nového roku to budou 4. Jedno kolo je zhruba půl hodiny, což sedí.


Nevím, jak teď, ale před úpravou na 10 minut byl interval 7 minut a točilo to tam 8 autobusů. Přejezdy 40505, 40506 a 40507, v dopoledním sedle ještě podpořeny 40502 a 40504 a k tomu tři klasické Olympia busy, z nichž jeden točil celý den a ty dva začínaly po obědě.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Lukáš_SMPD píše:
Taky se mi doneslo, že interval bude 15 minut od 1.1.11.

Kolik tam teď vypravují autobusů na linku? 3,4 ?

Mám pocit, že teď je to cca 6, od Nového roku to budou 4. Jedno kolo je zhruba půl hodiny, což sedí.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tak já to tu vrátím zpět k tématu...od tohoto víkenu nám jezdí dva Crossíky na a-46, viz tato fotka :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

220
19 led 2011 14:26
Taky se mi doneslo, že interval bude 15 minut od 1.1.11.

Kolik tam teď vypravují autobusů na linku? 3,4 ?

_________________________________
http://www.smpd.cz


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Co se ke mně doneslo, tak do konce roku je interval Olympia busů prodloužen na 10 minut, od 1.1. to bude 15 minut.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tohle všechno se dá řešit třeba dotažením nových linek a případným finančním dorovnáváním DP na zónu 101. Je otázka, co si Olympia zaplatí - o tom to všechno je - a jsem opravdu zvědav, tedy pokud je ta informace o rušení busu pravdivá, já ji zatím viděl jen tady.

Ad. konkurence Vaňkovka x Olympia - v tom problém nevidím. Mají jiné cílovky, konkurence není velká - není neobvyklé, že má jeden majitel mnohem více si konkurující centra. Nakonec, Škodovce se taky vyplatí vyrábět Fabii i Octavii, ačkoliv si konkurují tím, že jsou to oboje auta...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 09:36
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]