Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 31 z 62    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 62  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Měl jsem za to, že zastavovat čelem k označníku vám nařizuje nějaký vnitřní předpis. Jestli tomu tak není, nechápu, co se tady pořád řeší, když se může vlastně zastavovat stejně jako se zastavovalo dřív (bez ohledu na to, že se označník přesunul k přístřešku). Dle toho, co zde citoval Johny05, můžete zastavit až 5 metrů za označníkem. Kde je tedy problém?


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Nejmenší vzdálenost okraje značky od krajnice musí být minimálně 0,50 m, největší vzdálenost je povolena 2,00 m.

Pokud je tedy svislé dopravní značení (označník zastávky) dále, než 2m od okraje silnice, tak platnost lze zpochybnit.


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
Jestli to není v rámci nějakého projektu, podle kterého se postupně na všech zastávkách znemožní zastavení dvou vozů za sebou a přispěje se pohodlí při přestupování, tak jako se to děje u většiny tramvajových zastávek. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Řidič nesmí zastavit a stát u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou „Zastávka autobusu“, „Zastávka tramvaje“ nebo „Zastávka trolejbusu“ a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou „Zastávka autobusu nebo trolejbusu“ nebo „Zastávka tramvaje“, platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor,

Teoreticky by se teda pojistovna cukat nemela, kdyz prejedes oznacnik, neni-li prostor zastavky vyznacen vodorovnou dopravni znackou.

Jenze co ted?
Mam tri moznosti:
1. zastavit u oznacniku a tesne u hrany a nevidet do 3. a 4. dveri, tedy riskovat privreni cestujiciho?
2. zastavit u oznacniku a srovnat si kloub, tedy 2. a hlavne 3. a 4. dvere mit daleko od hrany a riskovat zraneni cestujiciho?
3. zajet az pred oznacnik a vyrovnat kloub u hrany a zajistit bezpecne nastoupeni cestujicich?

Nebylo by jednodussi oznacnik zastavky namontovat tak, aby k temto kritickym, pripadne postihem hrozicim, situacim nedochazelo?
Stejne puvodni tycka na te zastavce vetsinou zustava a je k ni pripevneny kos nebo jizdni rady.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Ono nejde ani tak o vnitřní předpis, jako o pojištění. Protože by se mohlo stát, že by mohla dát pojišťovna v případě úrazu a následného plnění ruce pryč. Takže s kloubem se nedá srovnat u chodníku, čímž je znemožněn bezpečný nástup a výstup pacientů. Další věc je, že šofér nevidí, pokud je zlomenej na zadní dveře, takže hrozí přivření a možné popotažení cestujících. Ano, možnost zastvit šikmo, aby byly první dveře u hrany chodníku a mohli tak bezpečně nastoupit alespoň veteráni a zároveň bylo vidět i na ostatní dveře se dá, ale vypadá to, že se šofér zbláznil, protože zadní dveře budou 2 metry od zastávky. Takže podnik chce svými "inovacemi" nutit řidiče porušovat předpisy?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Stačilo by upravit interní předpis, který nařizuje zastavování čelem u označníku tak, aby se dalo zastavovat stejně jako doteď - tzn. aktuálně např. 2. dveřmi u přístřešku a bylo by to vyřešené.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Pripadne, diky tomu posunuti nesrovnam v zastavce kloub...

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
To nevadí, ale budeš v kontaktu s "klienty". O to přece jde...


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
A propo, kdo vymyslel novej zpusob osazovani oznacniku... Na spouste mist se davaji o 2m zpet doprostred pristresku. Tzn. vetsina lidi ceka v nem a samozrejme se vsichni musi hrnout do prednich dveri, nebo ti ohleduplnejsi, co nenechavaji vymrzavat ridice zbytecnym nastupovanim 1. dverima, nez se doplahoci do druhejch, pripadne ctvrtejch, kdyz jde o kloub... Takto se doprava opravdu nezrychli #-o

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Na České směr Veveří je už zastávkový označník na sloupu od Elpu :applause:


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
ZdeněkH píše:
No jízdní řády v přístřešku jsou podle mě pěkná hovadina. Když je hnusně jsou tam schovaní lidi a já se chci podívat tak je to problém.

Abych to upřesnil, jízdní řády jsou na zdi trafiky.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Naopak na Štefánikově čtvrti směr Lesná se nebudou JŘ dávat do velkého přístřešku, ale chystá se vedle sloupu s označníku jakási nerezová tyč s pravděpodobně otáčivými JŘ

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Ad Fügnerova: Na Vranov jezdila a-41 dva roky, než se někdo uráčil ji nalepit na dotčené označníky...


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Na Blažkově a Arbesově, směrem dolů, a Heleny M., směrem nahoru, byly označníky namontovány na střechy čekáren, což je lepší, když prší. Nemusí se vybíhat ven a jen se udělá pár kroků do otevřených dveří a-busu. Jen je třeba si (řidiči) zvyknout na dřívější zastavování (ten navyklý "bremspunkt" je dost těžké odbourat biggrin ) a cestující, aby nekoukali zděšeně jak telata, "kde to ten vůl zastavil"... biggrin


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Na autobusové zastávce Fügnerova směr centrum konečně přibyla nálepka "na znamení". Ale pořád tam chybí označení linky 66, která tam už skoro rok zastavuje !!!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Lepší někoho poprosit, ať uhne, než zmoknout.


No jízdní řády v přístřešku jsou podle mě pěkná hovadina. Když je hnusně jsou tam schovaní lidi a já se chci podívat tak je to problém.


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jízdní řády jsou nově v přístřešku, označník visí pod střechou. Proces výměny označníků zasáhnul i Štefánikovu čtvrť pro autobusy směr Merhautova a Provazníkova. Na zastávce Lesná nádraží směrem Lesná jsou nachystány stojánky vedle reklamní plochy, taky asi pro JŘ.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
První fotka: samá devítikila, mňam :pivo:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ještě ráno byl na Haškově označník, ale už bez JŘ, dnes odpoledne už zmizel a je tam jen náhrada...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3093
29 srp 2009 19:30
Na Kartouzské směr centrum se prodlužuje ostrůvek (aby tam konečne mohly zastavit 2 soupravy 2xT3?)

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


No jo možná běžné tempo, ale sere mě to.
Že tam sypou ten štěrk mi neva aspoň ty auta co tam vjedou do zákazu za trolejbusem musí hezky zastavit :-) Jsem já to škodolibej


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
MartinV: Sypou to do zálivu původní zastávky - kvůli té hroudě stěrku se zastávka zatím přesunula do silnice

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Karlos: sypou to mimo ni, takže to není nic hrozného.

ZdeněkH: u nás běžné tempo.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Akorát mi uniká důvod proč to sypou zrovna do prostoru zastávky :-|

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1542 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 62  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 zář 2024 13:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]