Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 538 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
7296
27 úno 2010 07:40
Ty patnáctimetrové ludry mají kamery, takže je vidět, kam couvají

Už jsi s tím někdy couval? Kamera ti ukazuje dění přímo za vozem, jestli ti tam někdo vleze zboku, neuvidíš. A při couvání, kdy máš vpravo vedle sebe další vůz, nevidíš, jestli nepřijíždí něco jiného.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
goldfinger píše:
Už si, vážení odsunovači, konečně uvědomte, že i kdyby na Zvonařku vedlo 10 linek, tak se většina cest prodlouží, protože většina cílů leží v severní části města a ÚAN na jihu. Plácat o tom,že se centrum přesune taky, je nebetyčná broskvovina.


Nezbývá, než souhlasit :-)
..ale stejně bych se vsadil, že pokud by přesun proběhl, tak první, kdo by byl na nové "Zvonařce" by byl Jančura :lol:


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Už si, vážení odsunovači, konečně uvědomte, že i kdyby na Zvonařku vedlo 10 linek, tak se většina cest prodlouží, protože většina cílů leží v severní části města a ÚAN na jihu. Plácat o tom,že se centrum přesune taky, je nebetyčná broskvovina.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Zvonařka by měla lepší využití, kdyby se zavedla přímá autobusová linka s intervalem 5 minut z té trolejbusové smyčky u nádru, s tím že by to byl přímý spoj. Pak by nic nebránilo tomu jezdit na Zvonařku...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
goldfinger: Nejde o zaujatost (i když na mé straně by být mohla), ale pokud město vyhlásilo, že autobusy do centra nepatří, protože jsou neekologické, tak by to snad mělo platit pro všechny. Výjimka by se dala pochopit pro zájezdy, ale ne pro pravidelnou linku. Tímto úžasným odsunem autobusů z centra se totiž jen dosáhlo toho, že jich tam jezdí víc než před odsunem.
Mauricio: Kdo komu kam povolí vjezd bývá dost často ovlivněno tím, co za to kdo dostane. Nedělejme si iluze, žijeme v ČR.....

Taky by mě docela zajímalo, jak je to s průjezdem autobusů (nejen žlutých) po 4. koleji u hlavního nádraží. Předpokládám, že obecně tam nesmí s výjimkou MHD...


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Času to má na rozdávání protože není škvára a hlavně, jako při každé takové akci, je všude plno odpůrců kteří si libují ve zdržování staveb...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
S tim casem bych byl opatrny... protoze cas je to jedine, ceho ma odsun nadrazi spoustu na rozdavani :)

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
agent_s_teplou_vodou píše:
Uvědomte si, že odsunem jakéhokoliv nádraží zhoršíte jeho dostupnost, a o to víc lidí pak sedne do svýho auta.


Pokud by se náhodou s odsunem nádraží odstunul i přestupní uzel a vybudovalo se nové centrum, tak by se dostupnost nějak nezhoršila ne? Pouze by se centrum dění přesunulo o pár set metrů jižněji... Chce to jen čas a love.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: jaktože se do Olomouce nedostanete autobusem k hlavnímu nádraží? To je samozřejmě blbost, napřed si ověřte fakta! Jančura v Olomouci zajíždí přímo k vlakovému nádraží, stejně jako příměstská doprava. Navíc olomoucké bus nádraží má rozhodně lepší přístup na tramvaj číslo 4, než z výstupních míst na Zvonařce na tramvaj...
Tramvaje se mu v centru nelíbí (náměstí Svobody a jeho názor že je nepřípustně aby čtyřka jezdila po pěti minutách), autobusy se mu nelíbí, to je případ :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Uvědomte si, že odsunem jakéhokoliv nádraží zhoršíte jeho dostupnost, a o to víc lidí pak sedne do svýho auta.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
To si máme brát příklad z měst, kde to je horší?!!!Až budou ve vlaku takové služby, jaké se poskytují v busem funtoro, tak možná začnu uvažovat, že do vlaku sednu. Bus, který jede jednou za půl hodiny, opravdu těm zácpám přidá ](*,) Peno, běž se nechat vyšetřit, to už začíná být fakt dost vážná diagnóza. Co takhle zakázat v Brně letadla, ty jsou taky dost neekologická.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Proč by to v Brně mělo být jinak a mělo by se ustupovat Jančurovi?
Tak znova - majitelem a provozovatelem Grandu je, pokud se nic nezměnilo, DP Brno. Komu povolí na Grand zajíždět a komu ne je jen a jen na něm - a osobně pochybuju, že by se na to stály fronty.

Dobrovolně si totiž vybral méně ekologický dopravní prostředek, který navíc přispívá k zácpám.
Protože zítra hodlám jet do Hradce Králové autem, jdu se raději už předem dobrovolně zahrabat... Argument je to sice zajímavý, ale obávám se, že ne zrovna přijatelný a reálný.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Kruté, ale ano, je. Dobrovolně si totiž vybral méně ekologický dopravní prostředek, který navíc přispívá k zácpám. Např. v Olomouci se autobusem také nedostanete do centra a dokonce ani k nádraží, ale někam skoro na okraj města, odkud je ještě horší spojení MHD než ze Zvonařky. Proč by to v Brně mělo být jinak a mělo by se ustupovat Jančurovi? Obzvlášť, když většina ostatních dopravců nemá problém na tu Zvonařku jezdit.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pokud někdo CHCE jet autobusem, měl by se smířit s tím, že holt nepojede přímo do centra.
A to prosím proč? On je snad ten, kdo chce jet autobusem, na jiné úrovni, než ten, co jede vlakem?

Nejraději bych tam viděl zákaz vjezdu do 3,5 t a možná klidně i úplný zákaz vjezdu s výjimkou MHD a NAD za vlaky
:roll: :roll: :roll:


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Pokud chce jet někdo na hlavní nádraží, ať jede vlakem. Od Grandu stejně jezdí autobusy do stejných destinací jako vlaky. Pokud někdo CHCE jet autobusem, měl by se smířit s tím, že holt nepojede přímo do centra. A ty patnáctimetrové obludy projíždějící kolem nádraží mi opravdu dost vadí. Nejraději bych tam viděl zákaz vjezdu do 3,5 t a možná klidně i úplný zákaz vjezdu s výjimkou MHD a NAD za vlaky (i když i tu NAD bych tam nejraději neviděl, ale chápu, že momentálně není kam jinam ji odsunout). Zatím tu nepadl jediný pádný argument proč by autobusy do centra města měly jezdit.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ty patnáctimetrové ludry mají kamery, takže je vidět, kam couvají.

Ano. Ale pouze za ideálních podmínek...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Robert: Ty patnáctimetrové ludry mají kamery, takže je vidět, kam couvají. To staré karosy neměly.
S kufrem pěšky na rolu ze Zvonařky nepůjdu. Těch 10 min. navíc je reálných a to je fakt téměř dvojnásobek jízdní doby ke Grandu.
A navíc je od Grandu ideální návaznost na vlak - spousta lidí, co přijede s Radimem, ještě pokračuje nějakou S dál a těm by se přestup taky ztížil.


Offline
7296
27 úno 2010 07:40
Ehm.
Původně jsem chtěl napsat, že linka do Olomouce už je vedená jen z Brna, úsek ZN-BM je veden po IDSkové lince 108, proto se jezdí jen na Zvonec.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Robert píše:
Mimochodem, Psota už ke Grandu nejezdí docela dlouho a Tourbus tam má jen dva spoje do Milana a 4 páry na druhé italské lince za týden, to bych snad ani nepočítal.
Což pro mě nemění můj odmítavý postoj k tomuto placu.


Aha, já si vybavuju moje cesty z Olomouce se Psotí Bovou či Axerem někdy v roce 2009, kteří právě zastavovali u Grandu, že se to už zrušilo, jsem netušil.


Offline
7296
27 úno 2010 07:40
goldfinger píše:
Opravdu nechápu radikalismus/ ekologismus některých zdejších diskutérů (Peno, Mogul). Opravdu je rozdíl, když busy jezdily za hradební okruh (pamatuju konečné 46,66 a 71 v ulici Za divadlem a přivedení dálkové dopravy do centra. To opravdu chcete ještě víc přetěžovat d9/12 a nutit kaštany zbytečně přestupovat?
Stanoviště busů u grandu má nejlepší polohu, jaká je v Brně pro tento terminál možná. Naštěstí magistrát má výjimečrně této věci víc rozumu, než Vy oba dohromady. Zkuste si udělat anketu, zda by lidi chtěli raději na tu hnusnou Hanoj-Zvonařku. Pojedou o 15 min. déle, proběhnou se po lávce, nebo se budou prodírat Vaňkovkou. Už jsem to tady psal - z Kéniku su za 10 min. u Grandu, když tam přijedu později večer, chytím na Maliňáku zatahující šalinu do Medlánek, když potřebuju do centra, dojdu pěšky. Ze Zvonařky to nehrozí.
Ten terminál chce nějaký systém - třeba obnovit ta pilová stání.
Jen pro Vaši informaci - od Grandu odíždí téměř všechny cestovky - proč asi?

Grand má polohu dobrou, ale chybí mu slušný příjezd a odstavná plocha. To je ve spojení s nulovou vybaveností důvod, proč se mi nelíbí. Pilová stání nepovažuji za bezpečné, couvat s patnáct metrů dlouhými ludrami, aniž vidím, kam se vlastně stáčím, není na tak frekventovaném místě rozumné.
15 minut jsem tedy z nádraží na Zvonařku jel jen jednou, a to vypnuli proud v trolejích... Navíc okružní linky a autobusy z jihu přivezou na Zvonařku lidí docela dost, ne každý jede přes nádraží, byť je to většna.
Není třeba chodit ani přes Vaňkovku, ani po lávce, stačí to vzít po přechodech u smyčky a vedle místenkové pokladny, celkový čas ze zastávky Zvonařka je cca 3-5 minut podle zelené na semaforu.
S cestovkami nesouhlasím, většina jezdí od Ústředního hřitova.


Offline
7296
27 úno 2010 07:40
Mimochodem, Psota už ke Grandu nejezdí docela dlouho a Tourbus tam má jen dva spoje do Milana a 4 páry na druhé italské lince za týden, to bych snad ani nepočítal.
Což pro mě nemění můj odmítavý postoj k tomuto placu.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Opravdu nechápu radikalismus/ ekologismus některých zdejších diskutérů (Peno, Mogul). Opravdu je rozdíl, když busy jezdily za hradební okruh (pamatuju konečné 46,66 a 71 v ulici Za divadlem a přivedení dálkové dopravy do centra. To opravdu chcete ještě víc přetěžovat d9/12 a nutit kaštany zbytečně přestupovat?
Stanoviště busů u grandu má nejlepší polohu, jaká je v Brně pro tento terminál možná. Naštěstí magistrát má výjimečrně této věci víc rozumu, než Vy oba dohromady. Zkuste si udělat anketu, zda by lidi chtěli raději na tu hnusnou Hanoj-Zvonařku. Pojedou o 15 min. déle, proběhnou se po lávce, nebo se budou prodírat Vaňkovkou. Už jsem to tady psal - z Kéniku su za 10 min. u Grandu, když tam přijedu později večer, chytím na Maliňáku zatahující šalinu do Medlánek, když potřebuju do centra, dojdu pěšky. Ze Zvonařky to nehrozí.
Ten terminál chce nějaký systém - třeba obnovit ta pilová stání.
Jen pro Vaši informaci - od Grandu odíždí téměř všechny cestovky - proč asi?


Offline
7296
27 úno 2010 07:40
Domis píše:
Zajímavá úvaha. Co se týče viaduktu na Opuštěné, ten má ve směru n a Zvonařku max. výšku 3,2m (na značkách). Zvláštní je, že tam pravidelně jezdí na linkách 108 a 505 Crosswaye a Arwaye s výškou 3,4m. biggrin

Pod viadukt se vejdu v pohodě i s vysokým MANem, který má výšku 3,8 metru. Samozřejmě středem.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Mauricio: Pár spojů Tourbusu a Psoty se ve žlutém moři ztratí jak nic... Ale neznamená to, že by tam patřily.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio: Ale město je stoprocentním vlastníkem DPMB, takže pokud řekne, tak DPMB udělá. Navíc má město další páky jak tam vjezd autobusů omezit, např. zákazovými značkami.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 20:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]