Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 540 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
No, ledaskde po světě je zase běžné, že kdyby „kavárna“ (no, Starbucks) neměla wifi, polovina lidí by tam nešla, takže tam se o návratnosti mluvit celkem dá.

Však jsem taky viděl ledaskde různé wifi zadarmo a i tedy všelijak jinak. Konečně, ještě před pár lety na nich dost lidí mělo zabezpečení typu žádné nebo skoro žádné (WEP). To samozřejmě nepočítám, ale ona to zrovna technologie budoucnosti teda není. Máloco je méně pohodlné než hledat nějaké použitelné wifiny po městě, navíc ani nemáte jistotu na co se vlastně připojujete a co vám to ukáže. Pro ztraceného turistu na letišti nebo nádraží je to kůl, protože mu to stojí za to a zřejmě nemá data na lokální mobilní síti (nebo jen za nehorázné peníze), ale jinak by bylo mnohem praktičtější udělat něco s naším předraženým mobilním oligopolem, asi. Ne že bych to podporoval i v té tramvaji, leda by byla podzemní a nebyl tam signál běžné GSM sítě :-)

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Před chvíli jsem slyšel v rádiu, že se plánuje zavedení sms jízdenek.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Já na svým soukromým mobilu vyhodil veškeré net spojení a na pracovním to nepotřebuju. Internet doma na kompu a a v práci naprosto postačuje.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hold mi tedy nezbývá, než podporovat zloděje a koupit si internet do mobilu, no :-)

Nedovedu si představit žádné místo, kde by měla wi-fi návratnost, pokud nějaké takové je, rád se přiučím.

Já zase netuším, co to je hotspot, resp. našel jsem si, co to je, ale že bych tomu rozumněl...


Offline
7294
27 úno 2010 07:40
Fafner píše:
Kolik to stálo, kolik stojí v porovnání UMTS síť (která je hádám už beztak na obou místech) a kolik stojí údržba?

Bohužel netuším, co je UMTS a jaký je v tom rozdíl. Jen vím, že tam na náměstí posedává docela dost lidí s notebooky.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Píšu to z pohledu návratnosti. Kde se investice do wifi promítne v turistickém ruchu v Brně, zejména na těchto veřejných místech, kde je vždy po ruce nějaký hotspot? Každá druhá restaurace dnes už wifi má, ještě jsem neviděl že by někdo vysedával s noťasem na náměstí (teda, snad s výjimkou mě v dobách, kdy jsem měl ještě použitelnou baterku).

Prostě to považuji za zbytečný luxus.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Turisty lákat na wifi je skutečně zajímavá myšlenka.

Nikde jsem nepsal, že lákat! Osobně jsem ale mnohokrát ocenil v cizích městech a státech, že tam to připojení bylo (a ne zrovna proto, že jsem seděl na škopku a neměl co dělat). No, i když už jsem si zvykl, že jsem jiný, než ostatní... Je to prostě služba pro lidi, stejně jako veřejný WC, Metro zdarma nebo odpadkové koše.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Turisty lákat na wifi je skutečně zajímavá myšlenka.

Financování z reklamy je OK, proti fifinkám z red bull reklamy nic nemám, ale hlavně ať to nedělá cokoliv co platí stát, protože to zavání průserem.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kolik to stálo, kolik stojí v porovnání UMTS síť (která je hádám už beztak na obou místech) a kolik stojí údržba?

No tak to nemusí být přímo wi-fi, ale něco podobného nebo jiného, to jsem už psal, tady v těch odbornostech se nevyznám.
Nicméně měla by to být služba pro lidi (a turisty především) a jako taková by se měla financovat z rozpočtu města - tedy by bylo v zájmu města, aby to bylo co nejlevnější, ale zároveň ne na úkor funkčnosti. I když klidně se to může financovat z reklamy nebo z jiných zdrojů.

Když jsou peníze na takovou pi*ovinu, jako je blob nebo černá podobizna (byť to účel plní), nevím, proč by nemohli být na toto.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Robert píše:
Českou republiku může reprezentovat třeba Prostějov, jehož hlavní náměstí je větší než Svoboďák a funguje to tam slušně. A myslím, že pokrýt Svoboďák by stačilo.

Kolik to stálo, kolik stojí v porovnání UMTS síť (která je hádám už beztak na obou místech) a kolik stojí údržba?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Yakuzza píše:
No je nevim, pri predstave, kolik AP by bylo treba na pokryti treba 'ctverce' Ceska - Malinak - Hlavak - Silingrak... A ta stabilita, chybovost... Ajaj, nevim, zda cesta vede tudy...

No, jednou jsem to zkoumal a skoro celé centrum je pokryto signálem jakési sítě, jejíž jméno jsem teď zapomněl, u které si člověk může zaplatit připojení anebo se zaregistrovat a mít denně pár minut zdarma.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
7294
27 úno 2010 07:40
Českou republiku může reprezentovat třeba Prostějov, jehož hlavní náměstí je větší než Svoboďák a funguje to tam slušně. A myslím, že pokrýt Svoboďák by stačilo.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
xxRocky píše:
Na obhajobu Mauricia, jestli jsem ho (jako jediný) správně pochopil, tak chtěl pouze říct, že než utrácet peníze za wifi v dopravních prostředcích, bylo by lepší tyto peníze na wifi v centru. Jinak se samozřejmě dají peníze využít lépe. A taky myslím, že to myslel čistě ze svého uživatelského hlediska a nedělal si u toho rozpočet, jestli by to byla levnější nebo dražší varianta....prostě by to pouze ocenil víc než wifi v tramvaji.

Nebo se pletu? :D


Ne, nepleteš. Alespoň někdo, díky.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
No je nevim, pri predstave, kolik AP by bylo treba na pokryti treba 'ctverce' Ceska - Malinak - Hlavak - Silingrak... A ta stabilita, chybovost... Ajaj, nevim, zda cesta vede tudy...

Na druhou stranu, smysl wifi ve vozech taky moc nevidim, bral bych to jako ne prilis vyuzitelny nadstandard. Alespon v teto dobe.


Offline
85
10 úno 2009 22:38
Na obhajobu Mauricia, jestli jsem ho (jako jediný) správně pochopil, tak chtěl pouze říct, že než utrácet peníze za wifi v dopravních prostředcích, bylo by lepší tyto peníze na wifi v centru. Jinak se samozřejmě dají peníze využít lépe. A taky myslím, že to myslel čistě ze svého uživatelského hlediska a nedělal si u toho rozpočet, jestli by to byla levnější nebo dražší varianta....prostě by to pouze ocenil víc než wifi v tramvaji.

Nebo se pletu? :D


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nemyslím si, že by to bylo o slovíčkaření, ať už z číkoliv strany. Ale snad jsou peníze potřeba trošičku jinde, než na pokrývání města připojením k netu. To, že stejně budou použity "na nic", např na stálé projektování, je věc jiná.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ne, to je ještě větší blbost :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Fafner píše:
Je docela dobrý si uvědomit, že pokrytí wifi na velkou plochu je poměrně dost neekonomické. Provoz takovéto sítě by v celkovém měřítku stál více, než kdyby každý, kdo ji využije, se místo toho připojil na net. Navíc v době kdy má stát dluh jaký má, tak se má šetřit a ne utrácet státní peníze za kraviny.


Jen jsem vypíchnul to, co se dá vztáhnout i pro případ, že by to provozoval ve svých vozech dopravní podnik.
Jen je trochu divné, že to by bylo dle některých zdejších přispěvovatelů zjevně v pořádku. Aneb, služba pro lidi je špatně, nedá se za to vyhazovat moc peněz. Služba pro papaláše, kteří u toho můžou otevírat šampus a říkat, jak zase něco převratného zavedli, to už je v pořádku... No nedivím se, že je celá republika tam, kde je.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 27 říj 2011 13:40, celkově upraveno 1

Offline
3342
21 led 2011 14:19
Je docela dobrý si uvědomit, že pokrytí wifi na velkou plochu je poměrně dost neekonomické a tato technologie na to absolutně není vhodná. Domnívám se proto, že provoz takovéto sítě by v celkovém měřítku stál více, než kdyby každý, kdo ji využije, se místo toho připojil na net. Navíc v době kdy má stát dluh jaký má, tak se má šetřit a ne utrácet státní peníze za kraviny. A že bych se nedivil, kdyby výstavba wifi na ploše čtyř kolejí u nádru ve výsledku stála padesát milionů...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To tady mám vypisovat, kde všude jsem byl a zkoušel to? Tak třeba Polsko, Maďarsko, Chorvatsko, Německo, Rakousko, Itálie... Samozřejmě jen vybraná velká (a hlavní) města. Jen u nás a na Slovensku nic.

Ale jak říkám - hold u nás to musí mít DP, jinak to přece nejde.

Protože ale vím, že bude zase někdo určitě slovíčkařit, tak upřesňuji poslední příspěvek - všude jinde ve světe, kde jsem to měl možnost vyzkoušet.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
kde vsude jinde ve svete?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
thingie píše:
I tak se mi to nezdá jako moc smylsuplné utrácení peněz. Nejlacinější data stojí pár desetikorun, pokud to někdo potřebuje, nemůže to pro něj být zásadní překážka, a pokud je nepotřebuje ani tak moc, aby za to dal těch pár peněz… proč to dotovat? Klade to rozhodně nemalé nároky na údržbu, nalezitelnost takové věci je slabá (turista to jen tak nenajde), a aby to nebylo zneužívané odshora dolů, bude se to muset nějak omezit, což ale taky znesnadní použitelnost...


Tak mi tedy řekni, když je to celé tak špatný, proč všude jinde ve světě je naprosto běžné, že je centrum pokrytý připojením zdarma?


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio píše:
Ale když chce DP bezdůvodně utrácet peníze za wifi do vozů, tak je to v pořádku, že... Na tohle daně neplatím...

To jsem nepsal. Psal jsem, že nemusí být připojení v centru města. Ono nemusí být vůbec. Nemyslím si, že by člověk nevydržel tu dobu, kterou cestuje, bez připojení.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Možná by se to dalo lacině zařídit skrze ty městské kamery, které už mají elektřinu a asi i nějaké datové spojení, takže by to nemělo být tak náročné… i tak se mi to nezdá jako moc smylsuplné utrácení peněz. Nejlacinější data stojí pár desetikorun, pokud to někdo potřebuje, nemůže to pro něj být zásadní překážka, a pokud je nepotřebuje ani tak moc, aby za to dal těch pár peněz… proč to dotovat? Klade to rozhodně nemalé nároky na údržbu, nalezitelnost takové věci je slabá (turista to jen tak nenajde), a aby to nebylo zneužívané odshora dolů, bude se to muset nějak omezit, což ale taky znesnadní použitelnost…

Pamatuju si třeba městskou wifinu na Praze 9 a nepovažuju to za příliš skvěle vynaložené prostředky.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
7294
27 úno 2010 07:40
Mně přijde normální, že centrum města je pokryto wifi připojením. Funguje to tak i jinde, proč by Brno nemohlo mít tuto vymoženost taky. Rozhodně mi to přijde smysluplnější než vyhazování peněz za jiné nesmysly.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 16:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]