Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 542 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 539, 540, 541, 542, 543, 544, 545 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
A to je fakt, nebo pouhá domněnka?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano. I přes to, že na těch kolejích jaksi nebyl sám.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Mauricio píše:
Ještě bych dodal něco o tom, že na poměrně krátké vzdálenosti měla tramvaj docela vysokou rychlost - i to o něčem svědčí.

To svědčí tak akorát o tom, že se řidič rozjel tak jako vždycky každej na téhle křížovatce, hezky ze zastávky plnej kotel, aby v křižovatce dlouho neoxidoval, obzvláště když má dvojče.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
9986
15 led 2005 23:41
mceza píše:
Dovolte, abych připomněl název tématu: DPMB v TV, tisku. Už se ustálilo, že se zde dávají odkazy i ne přímo související s DPMB, ale diskuzi o trestech smrti, vině řidiče a podobně si prosím nechte do jiných témat.


Pokud reaguju na článek, který byl uveřejněn tu, nevím tedy, proč bych nemohl psát sem. Nicméně přesunout to jde vždy.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
M3 píše:
Rem: Je to o předvídání, nebo myslíš, že kdyby tam šla mamina s kočárkem, tak ji přejedu, protože mám volno? Nemá tam sice co dělat, ale to neznamená, že ji sestřelím. Denně se s tím potkáváme v provozu. To stejné s tím trajfem. Můj názor je ten, že šalinář jel s tím, že trolejbus z křižovatky odjede. Podle mého názoru ho viděl a jen počítal s tím, že pojede stejně rychle Bohužel trajf přibrzdil a šalinář už nestačil udělat nic. Podívej se, kam šalina ten traj trefila.Proto jsem pro spoluvinu.


Pěkně napsáno. Ještě bych dodal něco o tom, že na poměrně krátké vzdálenosti měla tramvaj docela vysokou rychlost - i to o něčem svědčí.

Ale na každýho se vaří voda. Nevyžral si to teď, vyžere si to příště. A doufám, že s dvojnásobnými následky.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 26 říj 2011 19:47, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Dovolte, abych připomněl název tématu: DPMB v TV, tisku. Už se ustálilo, že se zde dávají odkazy i ne přímo související s DPMB, ale diskuzi o trestech smrti, vině řidiče a podobně si prosím nechte do jiných témat.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
ZdeněkH píše:
Zajímavé počtení. Klidně bych si o tomhle tématu dokázal číst mnohem víc. A osobně jsem pro zavedení trestu smrti a celkově zpřísnění trestů.

Přiznám se, že debatu o trestu smrti tu moc otvírat nechci, ale musím na to reagovat. Zpřísnění trestů za závážné zločiny jistě ano, ale naopak si myslím, že za menší přečiny, jako je drobná krádež nebo vandalizmus, by se měly mnohem více uplatňovat alternativní tresty jako domácí vězení nebo obecně prospěšné práce. Už jenom kvůli přeplněnosti věznic.
Trest smrti pak vůbec ne. Nejen kvůli tomu, že je vždy možnost justičního omylu (a všichni víme, jak česká justice (ne)funguje) a navíc je tu vždy možnost, že by někteří vlivní lidé mohli zneužít trest smrti ke své osobní pomstě nebo z politických důvodů. Pak je tu ale ještě morální hledisko: opravdu chceme být jako oni? Já za sebe jednoznačně odpovídám že ne. Biblické „oko za oko“ už se podle mého názoru přežilo. Já osobně bych se ve společnosti, která je stejná jako ti zločinci prostě nemohl cítit dobře. Toť mé názory na věc.

Los Karlos: Smutnou? Já si naopak myslím, že to chce pořádnou oslavu. I když ono je to jenom Pyrrhovo vítězství, protože modernizovaných T3 je v Praze pořád dost. Nicméně i tak, za sebe říkám už aby to bylo i v Brně a alespoň všechny nemodernizované T3 a K2 konečně zmizely :applause:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
100
12 dub 2009 18:15
Jen trochu odlehčím mimobrněnskou "smutnou zprávou" :-)

http://technet.idnes.cz/tramvaje-t3-se- ... -zpravy_ab


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
IDnes si také přihřál polívčičku.

OT: K trestu smrti: osobně jsem proti. Chyba se totiž pak dá jenom těžko napravit.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Rem: Je to o předvídání, nebo myslíš, že kdyby tam šla mamina s kočárkem, tak ji přejedu, protože mám volno? Nemá tam sice co dělat, ale to neznamená, že ji sestřelím. Denně se s tím potkáváme v provozu. To stejné s tím trajfem. Můj názor je ten, že šalinář jel s tím, že trolejbus z křižovatky odjede. Podle mého názoru ho viděl a jen počítal s tím, že pojede stejně rychle Bohužel trajf přibrzdil a šalinář už nestačil udělat nic. Podívej se, kam šalina ten traj trefila.Proto jsem pro spoluvinu.


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Pozdě na editaci:
vina vs. příčina ... http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/dat-pre ... hlost.html (lepší článek jsem v rychlosti nenašel, ale prakticky tatáž informace proběhla tou dobou i v serióznějších médiích než je nova)


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Rem píše:
- A pokud tě chápu tak dle tebe každná nehoda kdy jeden řidič jel na červenou a druhý na zelenou a srazili se, případně jeden řidič nedal přednost druhému, by měla být řešena jako spoluvina, protože řidič na hlavní (co měl zelenou) měl předvídat že mu tam ten druhej vletí, případně pár sekund před nehodou mohl vidět že mu něco bude křížit cestu a měl hned brzdit.

Jedna věc je: Jet na volno, mít volnou křižovatku, a předvídat, zda do mě někdo vletí.

Druhá věc je: Jet na volno, mít překážku (například v podobě pomalu jedoucího nebo rozměrného vozidla) v křižovatce, a předvídat, že ta překážka nebude z křižovatky vyklizena.

A to bez ohledu na to, co za překážku a z jakého důvodu v té křižovatce je.


P.S. A nechci soudit, zda pro toho řidiče tramvaje nastal první nebo druhý případ.


Ježiši už zase? :D


Offline
9986
15 led 2005 23:41
trajfu svitilo na semafor zapadající slunce, takže třebas řidič šaliny trajf "nevidel" protože ze strany odkud trajf jel svítilo zapadající slunko
Jenže tohle ti nikdo nikdy nedokáže. Leda by ses sám přiznal (a to by ses rovnou odsoudil k vině) nebo by u toho byl někdo kompetentní, či by to bylo zachyceno svědky, kamerou atd. Ale řekněme, že z velké části případů by to nešlo prokázat.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Nějaký fakta co jsem zaslechl, že trajfu svitilo na semafor zapadající slunce, takže třebas řidič šaliny trajf "nevidel" protože ze strany odkud trajf jel svítilo zapadající slunko. A sám vím co vycházející a zapadající slunce je za sviňu, opravdu nepříjemný jet proti němu nebo se dívat na sranu kde svítí.

Jen že to nesleduju, tak můžete zopakovat proč by tato nehoda měla být posouzena jako spoluvina?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nechceš to vztáhnout spíš jen na ten jeden případ? Protože co případ, to jiná situace. Nejde to brát nějak hromadně.

nehoda, kde jeden účastník jel na zelenou a druhý na červenou měla být řešena jako spoluvina nehledě na to jestli jsou jen pokroucený plechy nebo dvacet mrtvejch, chápu dobře
Ani tak to nejde moc brát. To je moc obecný. Co fakta?


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Pokud je fakt že: Řidič trajfu jel na červenou a šalina na volno tak:
- Stala se nehoda s danýma následkama a ty M3 píšeš že by to měla být spoluvina.
- Takže tvůj názor převedu a dle tvýho mínění by nehoda, kde jeden účastník jel na zelenou a druhý na červenou měla být řešena jako spoluvina nehledě na to jestli jsou jen pokroucený plechy nebo dvacet mrtvejch, chápu dobře?
- A pokud tě chápu tak dle tebe každná nehoda kdy jeden řidič jel na červenou a druhý na zelenou a srazili se, případně jeden řidič nedal přednost druhému, by měla být řešena jako spoluvina, protože řidič na hlavní (co měl zelenou) měl předvídat že mu tam ten druhej vletí, případně pár sekund před nehodou mohl vidět že mu něco bude křížit cestu a měl hned brzdit.

S takovým přístupem můžu dneska večer předvídat že zítra budu mět nehodu a raděj nepůjdu do práce...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Už jsem to tady jednou psal, ale reagovat na Rema musím. Měla to bý spoluvina. Za tímto názorem si prostě stojím.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pokud tím máš na mysli tohle:
řidič trolejbusu sice udělal dopravní přestupek, ale řidič tramvaje do něj z nepozornosti nebo blbosti najel.

Tak se obávám, že ta blbost nebo nepozornost i na straně řidiče tramvaje není daleko od pravdy. Bohužel, asi se na ni nějak zapomnělo. V případě nehody takovéhoto rozsahu bych očekával, že se nezapomene - inu, stalo se. U nás je možné vše.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Tak tu případnou další debatu přesuňte do diskuze u článku. Už tam jeden chytrolín psal opravdu úžasnej komentář... :-x

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To se tu už řešilo... Debata to byla docela bouřlivá a nerad bych, aby se tu znova opakovala. Nicméně můj názor na celou tu situaci je stále zcela stejný.


Offline
1087
09 lis 2006 18:16
Tragickou srážku zavinil řidič trolejbusu. Hrozí mu 10 let
http://brnensky.denik.cz/nehody/tragick ... zi-mu.html


Zajímavé počtení. Klidně bych si o tomhle tématu dokázal číst mnohem víc. A osobně jsem pro zavedení trestu smrti a celkově zpřísnění trestů.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Trošku OT, ale přece jen pro zajímavost:
http://www.ahaonline.cz/clanek/trapasy/ ... -rumu.html

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MartinV píše:
Těm 60 % nevěřím. Problém je v tom, že nikdo (ano, výjimky se najdou) nechce takové "lidi" zaměstnat.


A ty se jim divíš?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 539, 540, 541, 542, 543, 544, 545 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 14:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]