Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 547 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 544, 545, 546, 547, 548, 549, 550 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ano, brzdila


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
nikde jsem se nedočetl, jestli tramvaj před nárazem brzdila. Ví někdo, jak to bylo?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Já určení viny toho, onoho, nebo obou, za úplně zásadní nepovažuju. Mnohem důležitější by bylo zjištění, zda nedochází k systémovým problémům, v údržbě vozů, ve výcviku řidíčů, v pravidlech provozu, v křižovatce samotné, a především zda lze provést nějaké kroky ke zvýšení bezpečnosti. Z takového závěru by pak mohla vyplynout i vina někoho docela jiného, kdo tam přímo nebyl, například vedoucích pracovníků DP nebo třeba odboru dopravy magistrátu. Konečně, pokud bychom připustili, že třeba tramvaják jel příliš agresivně, můžeme se začít ptát co ho k tomu nutilo, jestli to je dobře, a co s tím, což by bylo přínosnější, než jestli ho taky mají zavřít nebo ne.

K čemuž bych ještě právě dodal, že doporučení i obecného charakteru k odstranění problémů a zvýšení bezpečnosti jsou taky součástí závěrečné zprávy, a i ty bych velmi rád viděl, takže tím spíš by bylo vhodné počkat.

Kari: Jistě, to byla naprosto teoretická úvaha.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
thingie píše:
Nehoda se mohla stát například kvůli nějaké poruše na voze (tedy vinou mechaniků, třeba).

Toto se vyloučilo. Vůz byl hned po příjezdu do vozovny zamknut v karosárně a ta byla zapečetěna. Hned druhý den byla na soupravě v přítomnosti drážního úřadu provedena TBZ včetně brzdových zkoušek.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Nedá se tady nic říct, je naprosto zbbytečný se o něco snažit...

Jak vidíš, říct tu můžeš co chceš. A pokud posuzuješ úroveň DF dle toho, kolik lidí s tebou souhlasí, tak ano, v tomto ohledu upadá. Ale najdou se i tací, kteří s tebou souhlasí.
Co je ale asi hlavní pointou, tak na základě článku v iDnes by se opravdu neměly dělat nějaké závěry...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
thingie píše:
Nehoda se mohla stát například kvůli nějaké poruše na voze (tedy vinou mechaniků, třeba). To by fakt, že se nehoda stala, ještě nijak nevylučoval, ne?

Ano, to je pravda. Já to bral ale už z toho hlediska, že buď jeden nebo oba řidiči za nehodu můžou, tedy dovolil jsem si vyloučit ostatní okolnosti.

Citace:
Právě ta zpráva by měla shrnout co a jak, včetně přesných údajů. Dělala se i rekonstrukce, takže se spousta věcí zřejmě zjišťovala dost pečlivě, takže by mě ta zpráva opravdu zajímala.

To mne taky, ale i tak mám a budu mít určité pochybnosti.

Citace:
Spekulovat nad článkem z idnes není kdovíco.

Nad článkem jsem opravdu nespekuloval!

Citace:
Kdyby nejel na čas, tak by nehodě ZABRÁNIL a PŘEDEŠEL!

Laskavě to nepřekrucuj! Nebo si snad myslíš, že jsem onou větou (opakovat ji nebudu - ani ty, ani Eda, ani nikdo jinej jste ji nepochopili - no, vysokoškoláci, že mě to nepřekvapuje) opravdu myslel tady toto? Jak vidím, úroveň DF opravdu upadá... Nedá se tady nic říct, je naprosto zbbytečný se o něco snažit...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jako důležitý fakt bych viděl i to, že 1213 dle tachografu údajně začala brzdit ve stejnou chvíli jako souprava na druhé straně silnice...
(toto nemám oficiálně ověřeno, mělo by to být obsaženo právě ve zprávě DI)

A ano, já bych řidiče dle článku a zabránění nehody zavřel, protože měl mít minutu zpoždění a k neštětí by tak nedošlo! Kdyby nejel na čas, tak by nehodě ZABRÁNIL a PŘEDEŠEL!


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Nehoda se mohla stát například kvůli nějaké poruše na voze (tedy vinou mechaniků, třeba). To by fakt, že se nehoda stala, ještě nijak nevylučoval, ne? Právě ta zpráva by měla shrnout co a jak, včetně přesných údajů. Dělala se i rekonstrukce, takže se spousta věcí zřejmě zjišťovala dost pečlivě, takže by mě ta zpráva opravdu zajímala. Spekulovat nad článkem z idnes není kdovíco.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To nepopírám. Ale mne zajímá, zda byla nějaká snaha tramvaje zabránit tomu, aby se ta nehoda stala - pokud ne, tak taky není co řešit - oba řidiči by měli mít spoluvinu.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Prezentovaná fakta:
- trolejbus jel na červenou
- tramvaj jela na volno
Pokud jsou tato fakta pravdivá, není podle mne co řešit.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
zda někdo něco mohl nebo nemohl

Na to, zda někdo za něco mohl nebo nemohl, nemusím číst nějakou zprávu, to je snad zřejmé z toho, že se ta nehoda stala...


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Závěrečná zpráva Drážní inspekce jistě uvede všechny skutečnosti zjištěné při vyšetřování, zjištěná zanedbání a další problémy, takže co kdybychom třeba počkali až si ji přečteme, a podle faktů v ní se bavili zda někdo něco mohl nebo nemohl?

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Eda píše:
Pokud jel na volno, tak za tu nehodu přece nemůže nést vinu.

Tak znova:

Zabránit a předcházet kolizím je jedno z hlavních pravidel všech účastníků silničního provozu

Pokud vím, když nezabráním a nepřecházím (=nemám snahu), mám spoluvinu!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Pokud jel na volno, tak za tu nehodu přece nemůže nést vinu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Můžu tě ujistit, že o tramvajácích už dlouho nemám žádné iluze, co tam občas jezdí za hovada, to by se mělo střílet, nejvíc dobytků potkávám právě v tramvajích (a kupodivu jen v Brně a v Praze). Vůbec bych se nedivil tomu, co tu píše chat... A tudíž ani tomu, co píšu já nebo M3... Zabránit a předcházet kolizím je jedno z hlavních pravidel všech účastníků silničního provozu - tady na to ale zjevně někdo zapomněl!


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
A já můžu mít podobný příspěvek: A ono je jednoduchý to hodit na člověka, který za nic nemůže...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vždycky je jednodušší hodit to jen na jednu osobu.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Psal jsem to tu a napíšu to tu znovu. Běžte si to tam změřit, najděte si, kolik ty vozidla jela a kolik teda ten tramvaják měl času vůbec na zareagování... .

Je to marný, je to marný, je to marný...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
M3 píše:
...ale podle mého názoru to měla být spoluvina.


Jo, taky si myslím.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Yakuzza: nejsi, pointa uniká očím toho čtenáře. Teda, že si splete starý označník s novým, dobře, ale že to pak ještě vyfotí a dá na idnes... :roll:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Yakuzza: Nejsi. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
http://kraje.idnes.cz/ocima-ctenaru.aspx?idc=1110143825

Jsem jediný, komu uniká pointa?


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
chat-maniac píše:
Stačí co nám říkají na školení. Šalináři mají v oblibě (ne samo všichni), tam kde je preference, prostě na to šlápnout a rozjet to dřív, než vůbec skočí automaticky volno (příklad třeba křižovatka na Halasáku). Když skočí volno, už frčí jak o závod. Takže o tomhle případě si myslím svoje. Trajf přímo před sebou nebo nějaký velký pohyb z boku se prostě musí periferně zaznamenat. Výhled tam je dobrej i ze strany od zimáku, když ovšem někdo vůbec aspoň přibrzdí, než do takové křižovatky vletí stylem "za chvíli skočí volno tak to rozjedu". Vím to moc dobře, za jeden den na lince 46 jsem to tama projel 16x.

Ani si nepamatuju,kdy jsem na Halasáku měl na STŮJ.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
On kdyby tam trolejbusák vjel o něco dřív (na oranžovou) a zároveň pomalej, tak by se šalinou srazil třeba ve stejném místě, ale vina by už byla na šalinářovi... Holt tam při těch rychlostech, jakýma se oba řítili, hrají roli každé desetinky.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Stačí co nám říkají na školení. Šalináři mají v oblibě (ne samo všichni), tam kde je preference, prostě na to šlápnout a rozjet to dřív, než vůbec skočí automaticky volno (příklad třeba křižovatka na Halasáku). Když skočí volno, už frčí jak o závod. Takže o tomhle případě si myslím svoje. Trajf přímo před sebou nebo nějaký velký pohyb z boku se prostě musí periferně zaznamenat. Výhled tam je dobrej i ze strany od zimáku, když ovšem někdo vůbec aspoň přibrzdí, než do takové křižovatky vletí stylem "za chvíli skočí volno tak to rozjedu". Vím to moc dobře, za jeden den na lince 46 jsem to tama projel 16x.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 544, 545, 546, 547, 548, 549, 550 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 12:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]