Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 378 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Tak právě při rozjezdu 0:30 se jedna holka trošku proletěla za busem. Na druhé koleji se kočka (nejspíš) snažila rozrazit dveře a nastoupit na poslední chvilku do prvního busu. Stihla dát dovnitř jen ruce. Výsledkem bylo, že se proletěla vzduchem a přistála na zemi. Mohla mluvit o štěstí, že nepadla pod kola nebo pod další bus, popřípadě, že ju ten bus netáhl dál za sebou. V levotočivé zatáčce (ke Grandu) by ju řidič asi hnedtak neviděl). V každém případě první bus ujel jen několik metrů a celá lajna zůstala stát. Víc nevím, protože jsem odjel busem opačným směrem.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
E30 je klasika :wink:

jinak udělalo to nějaký devítikilo, jak bylo napsaný výš, při odbočování doleva vzal pravým zadkem BMW zrcátko je taky pochroumaný (vrátilo se zpět samo nebo je už na fotce narovnaný)

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Ad všichni: taky jsem si říkal, výškově by to na bus sedělo, ale ten špígl, že zůstal celej, mi neseděl. Ale jak píše wall, asi to fakt byl bus. Naštve to no, i když to je stará popelnica.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Každopádně dle fotky je vidět, že toto bávo má nejlepší léta za sebou... Aspoň si kamarád k pojistce něco přilatí a koupí si novější, ne? :-)


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
nic nepřekrucuji, kamoš mi moc přesný informace nedal, tak sem se zeptal tady, děkuji tedy za doplnění informací.
k tomu kitu a rzi ... viděl jsem auta, který na tom byly podstatně hůř a to i v případech podstatně mladšího data výroby :)

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

95
20 pro 2008 19:27
Brno
Jakub píše:
nevíte někdo náhodou něco o tom, že by nějakej rozjezd u nemocnice Milosrdných bratří odřel starší stříbrný BMW?
kára je kamoša a 2x nadšenej z toho není.
diky za případný info :wink:

EDIT: stalo se to v noci z 28. na 29.9.


Jakube, Jakube - nevím proč to tady podáváš záměrně překrouceně !!!
tvůj kámoš byl přivolán PČR na místo střetu parkujícího BMW s busem 7488 jedoucím na spojení.
Dostal protokol a poučení jak postupovat při postupu vyřízení opravy auta z pojistky autobusu. Věřím, že kámoš nadšenej možná 2x není ale známe spoustu případu ujetí od nehody a vše si spravuješ na vlastní náklady, že.
Mimochodem se z toho vysypala slušná hromada kitu a rzi - z toho bych taky nadšenej nebyl :-)


Offline
32
02 pro 2007 10:53
Brno-Bystrc
MartinV píše:
Nestává se moc, že by se nějaká ulice rozkopala bez předchozího naplánování odklonů. Což se, alespoň co se MHD týče, zde stalo. Podobně např. u Pionýrské chybí jasné značení odklonných tras. Ale teď už je pozdě, to už jenom několik úřadů odkazuje na sebe navzájem a shazují ze sebe tuto starost. ](*,)


Mne to přijde jako by v tomto případě DP nebyl vůbec účastníkem řízení, což by být měl. Bohužel je to silnice I./II. třídy a tedy když už I., tak si rozhodnutí dává kraj - resp. ŘSD. Bohužel evidentně chybí i komunikace s odborem dorpavy v Brně ...

Co se Pionýrské týče, tak dle vyjádření jistého jedince (B.) z odboru dopravy města Brna: objízdná trasa Pionýrské není značena, protože neexistuje ŽÁDNÁ optimální objízdná trasa. Původně jsme již počítali s Dobrovského tunely.

_________________________________
Videli jste nekdo cerneho Mikulase ...
... pokud ano tak vezte, ze to je pouze rekvalifikovany cert ...


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Jakub - viděl jsem už spoustu našich namletých a odřených autobusů, tramvají a trolejbusů, viděl jsem i ty auta, který "k nim" pasovaly, a tohle vážně k autobusu nesedí ani náhodou. Prvotním znakem k tomuto tvrzení je opravdu to, že zrcátku nic není. Řekl bych, že to vzal někdo ksichtem auta s ideálně kovovým nárazníkem.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Niximor: Teoreticky by to mohlo být sedmikilo, to má vystouplý červený nárazník

btw kde tam stál? Když se koukám do mapy, tak aby byl v cestě autobusu, tak musí stát tam, kde nemá...


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Rekl bych, ze to autobus byt nemohl. Usuzuju tak podle toho, kde zacina vpravo ryha. Byt to bus, diky sve vysce, musel by ho vzit i se zrcatkem. Jenze zrcatko se zda v poradku, takze to muselo byt neco, co je vyskove nizsi nez to zrcatko, a to na bus nesedi.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A nebyl to náhodou ten systém pro slepce?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
niximor píše:
Nektere ELPy hlasice maji, ale kdovi jestli jsou zapojene a je mozne je pouzivat.

Zapojené jsou a možné používat je je. Zjistil jsem to, myslím, velmi dobře, když jsem jednou pobýval na nádraží cca 10 minut a panel na první koleji hlásil něco ve stylu

Hlavní nádraží, první kolej, jedna, bystrc, ečerova, čtrnáct, třicet, dva, čtyři, jedna, nula, sedm, tři, čtrnáct, třicet, čtyři, dva, Ústřední, hřbitov, čtrnáct, třicet, pět, ...

...a tak pořád dokola.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
nevíte někdo náhodou něco o tom, že by nějakej rozjezd u nemocnice Milosrdných bratří odřel starší stříbrný BMW?
Obrázek
kára je kamoša a 2x nadšenej z toho není.
diky za případný info :wink:

EDIT: stalo se to v noci z 28. na 29.9.

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Nektere ELPy hlasice maji, ale kdovi jestli jsou zapojene a je mozne je pouzivat.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
Mě tak napadlo, že by mohly být na zastávkách reproduktory kvůli informacím pro cestující, např. právě při takovýchto "změnách" v dopravě nebo nehodě na trase. Bylo by to určitě příjemnější než třeba čekat 20 min na zastávce a nevědět, co se děje :-)


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Miky píše:
Zato já si nemůžu stěžovat. V oblasti Žabovřesk jely hned 4 84 v rozmezí cca 10 minut, takže jsem čekal o 4 minuty míň, než normálně :)


Ano, ale kdo nestihl zrovna tu čtvrtou poslední, tak si postál na zastávce 20 i více minut ...


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Asi v půl páté jsem slyšel v devítce hlášení dispečinku o dopravní nehodě na Cejlu s omezením pro tramvaje v tu chvíli jedoucí od Lesné / Obřan / Židenic na Maliňák. Odklon byl přes Milady Horákové.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Něco podobného, jako vyplodil redaktor brněnského deníku v MF Dnes.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
jak to tak čtu, tak to moje cca 15min zdržení v autě při průjezdu Karlova->Olomoucká asi v 7:15-7:30 bylo ještě v pohodě :D

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Zato já si nemůžu stěžovat. V oblasti Žabovřesk jely hned 4 84 v rozmezí cca 10 minut, takže jsem čekal o 4 minuty míň, než normálně :)

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Jak to tak čtu... Na toto si vzpomenu, až zas budu nadávat na 15 minutové zpoždění ranní a-51 z Mendláku na Úzkou... :-)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nestává se moc, že by se nějaká ulice rozkopala bez předchozího naplánování odklonů. Což se, alespoň co se MHD týče, zde stalo. Podobně např. u Pionýrské chybí jasné značení odklonných tras. Ale teď už je pozdě, to už jenom několik úřadů odkazuje na sebe navzájem a shazují ze sebe tuto starost. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Asi to nejlíp vystihne moje odpověď: No commnet.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Tak jsem ráno řešil jel do školy. 6:50 odchod z domu pěšky na Starou osadu. Dole na křižovatce stál bus linky 75. Klidnou chůzí jsem jej na Osadu předešel o 4 minuty. Během čekání na bus (moji oblíbenou 4/91, pravidelný odjezd 7:05... šalinou se mi jezdit nechce :)) se jezdilo opravdu stylem náhodných výstřelů. Od Vinohrad přijely postupně 4 kusy a-201, náhodně nějaká ta t-27. Nějakým záhadným způsobem se tam procpala i a-53.

Ale taková linka 84 to odskákala solidně. Poslední spoj jel z SO v 6:58, další až 7:30 (to byla "moje", 25 minut zpožděná 4/91). Taková linka 74 nejela pro jistotu vůbec (a lidí na ni zrovna málo nečekalo).

Upřímně, koho napadlo dát do tak dlouhého úseku, na nejdůležitější komunikaci v Židenicích provoz pouze do jednoho pruhu, a to obousměrně, toho bych s chutí nakopal. Ráno to totiž nebyl kolaps. To bylo rovnou parkoviště.


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Radek Havlík píše:
Moje postřehy:
Ráno jsem jel linkou 78 a sekli jsme se hned na Prušánecké, od tam jsme se na Starou Osadu posouvali přesně 37min. Linka 45 nabírala zpoždění až 40min. Od dopoledních hodin se všechny linky směrem k Tomkovu nám. odklání přes Koperníkovu, což stejně moc nepomáhá. 45ky jeli tři za sebou a ve směru na Jírovu byla poslána 50014. Na lince 44 jezdí všelijaké zálohy ze stanovišť ale také z vozovny (kurzy 60061 apod.). Trolejbusy jezdí také hromadně v počtu až 5vozu. Dle jedné cestující ráno byli poslány 84ky i přes Cejl.

PS: Od Haškové vynechal jeden spoj 45ky a pak jela ta náhradní doprava (50014). Úsek Merhautova- Elplova má trvat 16min. Já ho jel 45min.


Nu což ale při 10minutovém intervalu 44/84 je moje dnešní skóre ze zatím tří jízd:
průměrné čekání byť na jeden spoj (bez ohledu na JŘ) = 23 minut, nejméně to bylo okolo 9. ráno "jen" 19 minut, nejvíc skoro půlhodina. Nechápu jaký význam má provozovat za sebou na 84ce 4 autobusy v rozmezí 2 minut (jako třetí v pořadí 7474 s kursovkou 600/99) a pak půl hodiny nic. Bych předpokládal, že když je systémově velké zpoždění, tak v 10minutovém intervalu (plusminus) budou jezdit ty zpožděné spoje dál - byť ne zrovna v časech uvedených v JŘ a ne, že "hromadná" doprava je hromadnou od toho, aby autobusy jezdily několik kusů najednou (v sestavě totálně narvaný bus - skoro narvaný bus - skoro prázdný bus - vzduchovozič) a pak 3/4 hodiny nic. To už je pak lepší ty dva absolutně prázdné poslat "zkratkou" do druhé poloviny okruhu po průjezdné Porgesově a dalších, aby začaly nabírat lidi až třeba na Štefánikově čtvrti. Případně vůbec proč na dobu opravy neuvažovat o zlomení okružáků na dvě oddělené linky?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 22:35
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]