Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 564 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ono, když se to tak vezme, tak možná by šaliny nedělaly kravál, kdyby se o tratě pečovalo a třeba je i zatravnili...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Bydlím pod Jírovcovou a každej večer slyším šaliny zatahující do Pisárek. A taky se tady krásně rozléhá dunění z údolí Pisárky - Bráfova.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Bydlim cca 500m od smycky, v ceste mam nekolik panelaku, a stejne to vecer pri otevrenem okne slysim :)) Ale ne tak, aby mi to vadilo. Bydlet bliz, tak by to asi byla jina...

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
To je jaksi nevýhoda bydlení ve velkém městě (oproti vesnici), že mi u baráku kvílí šaliny, vlaky, hlučí a smrdí auta, opilci, či nejmenovaná menšina...
Zkraťte jedničku jen po Rakoveckou, když šalina bystrčákům tak moc vadí sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
PvvS píše:
A evergreen :
Tramvajová smyčka v Bystrci nedá lidem spát. Kvílí
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... kvili.html


Nevím že by kvílela sarcastic je pravdou že některé vozy zde pískají víc než je zdrávo ....


Offline
Uživatelský avatar

9298
10 čer 2004 11:19
A evergreen :
Tramvajová smyčka v Bystrci nedá lidem spát. Kvílí
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... kvili.html


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
abcde, M3: pokud je předpis blbě, má se změnit. Můj předchozí příspěvek je o tom, jak má taková změna vypadat, aby byla celkově ku prospěchu.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Podobně, jak je to u vlaků. Tam je občas místo odjezdu značka "vlak může odjet ihned po výstupu cestujících, nejdříve však v době pravidelného příjezdu".


Offline
101
13 zář 2007 19:58
David Jaša píše:
Podívej se ještě jednou na co reaguješ - opravdu má čekání do času na zastávce před konečnou s průměrným počtem nastupujících 1 člověk denně nějaký smysl?


Smysl to rozhodně má, protože jízdní řády jsou podobně jako zákony k tomu, aby se dodržovaly. I na poslední zastávce před konečnou. Jedině snad, že by přímo v JŘ bylo uvedeno, že spoj může jet až o minutu dřív.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
David Jaša píše:
Podívej se ještě jednou na co reaguješ - opravdu má čekání do času na zastávce před konečnou s průměrným počtem nastupujících 1 člověk denně nějaký smysl? V případě t-39 a dalších linek s "volným koncem" (t-36, t-37, atd.) má podle mě smysl udělat to, že se veškerá vata přesune z nácestných zastávek a dá do koncového úseku. Cestující tak jsou v cíli načas (ve špičce) nebo rychleji (mimo špičku) a řidič má furt čas na pauzu zaručen.

Ma to smysl, nedostanu pokutu za predcasny odjezd. I pres cekani 1 minutu je cestujici na konecne prece vcas. Kdybych necekal, tak bych tam byl driv a jeste by si na me stezovali, ze sem je tam dovezl brzo sarcastic

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
ad David Jaša: smysl to nemá, ale i ta poslední zastávka je v systému RIS a i když nikdo nebude nastupovat ani vystupovat, tak na ní musí řidič počkat do času. Tedy pokud se to do budoucna nezmění, ale zatím to nevypadá.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Na ty časy bych něco řekl, nedávno jsem 46 jezdil, ale už si to konkrétně nepamatuji. Ale já přeci nejsu berná mince, jsem politicky zdiskreditován.
Kdyby si s náma kluci z odd. JŘ udělali na každým kurzu kolečko a poslechli si ke každé jízdě nějaký ten náš komentář (co kde jak proč na co čekat jak dlouho), něco by z toho šlo vypotit. Sice se naží sami jezdit na linkách, ale to prostě nestačí všechno pobrat i při té nejlepší vůli.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
M3 píše:
Jednou je 0, tak se holt musí dodržovat. To musí cestující pochopit, protože je to právě pro ně. Na druhou stranu, pokud minutu uberou, tak ve finále může být zpoždění mnohem větší, než ta minuta a to už se bere z vyrovnávačky řidiče. Takže pro mne je lepší počkat.

Podívej se ještě jednou na co reaguješ - opravdu má čekání do času na zastávce před konečnou s průměrným počtem nastupujících 1 člověk denně nějaký smysl? V případě t-39 a dalších linek s "volným koncem" (t-36, t-37, atd.) má podle mě smysl udělat to, že se veškerá vata přesune z nácestných zastávek a dá do koncového úseku. Cestující tak jsou v cíli načas (ve špičce) nebo rychleji (mimo špičku) a řidič má furt čas na pauzu zaručen.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Stejně našpónovaný jízdní řád má třeba linka 9 z Lesné. Z Čertovy rokle až po Jugoslávskou je co zastávka to minuta. Jezdím tudy každé ráno, a už na Bieblově bývá dvouminutové zpoždění. Ještě horší je to třeba u noční 93 z Útěchova. Na Halasovo náměstí je to 19 zastávek, a jízdní doba 14 !!! minut. Jednou jsem tudy jel na spojení v 2:30 ve zcela prázdném autobuse, kdy jsme všechny zastávky mezi Útěchovem a Halasákem projeli bez zastavení, ale na Halasovo náměstí jsme přijeli přesně na čas.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
M3 píše:
To stejné linka 46 - jízdní doba 9 minut.

Někdy to vyjde a přestup na Zemědělské se povede, někdy ne. Bohužel je tomu tak i o víkendu.
001MRY píše:
no na te Renneské by se určitě minuta ubrat mohla a ty 4min Šilingrák-Česká...kdyby nebyli tak špatně nastaveny semafory na Šilingráku(především od České) tak by tam stačili minuty dvě!!!

Když už, tak "nebyly nastaveny semafory" (vzor hrad) a "by tam stačily minuty dvě" (jde o podstatné jmémo rodu životného).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Jednou je 0, tak se holt musí dodržovat. To musí cestující pochopit, protože je to právě pro ně. Na druhou stranu, pokud minutu uberou, tak ve finále může být zpoždění mnohem větší, než ta minuta a to už se bere z vyrovnávačky řidiče. Takže pro mne je lepší počkat.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
M3: podle mě je lepší, když je v JŘ ubrána ta minuta a bus jede s minutovým zpožděním (nevím, kdo máte seřízené hodinky podle GMT, abyste to mohli kontrolovat), než když vyrovnává čas a zdržuje tak cestující. Samozřejmě záleží na dopravní situaci.
Např. na t-39 se stává poměrně často, že t-bus dojede na Soukopovu a tam čeká jednu minutu, než odjede na Barvičovu. A to čeká na předposlední zastávce, za což mají všichni cestující řidiče moc rádi.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Co se týká jízdní doby, je to problém. Např. na lince 50 ubrali minutu od Komárova směrem do Bystrce, protože spousta busů čekala na "0" v zastávce Vyhlídalova. No a výsledek je takovej, že sice vozy už nečekají, ale naopak se jízdní doba špatně stíhá. A to je jenom minuta. To stejné linka 46 - jízdní doba 9 minut. Už na Brechtové má většina vozů minutu zpoždění, které není kde dohnat, protože zastávky jsou po minutě. Tvůrci jízdní doby asi nebrali v potaz, že také autobus zastavuje a bere cestující, jinak si to nedkážu vysvětlit. Takže od Zemědělské už autobus ve špičce odjíždí o dvě minuty (někdy i o víc) opožděn. A takových případů je určitě na všech trakcích víc.


Offline
147
06 pro 2009 11:01
no na te Renneské by se určitě minuta ubrat mohla a ty 4min Šilingrák-Česká...kdyby nebyli tak špatně nastaveny semafory na Šilingráku(především od České) tak by tam stačili minuty dvě!!!


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: občas jsou jeho odpovědi daleko více "nicneříkající" :mrgreen:

K rychlosti MHD: jeden příklad: přijde mi zbytečně dlouhá jízdní doba Šilingrák - Česká. Jsou na to 4 minuty. Vůz pak ale (samozřejmě ne vždy) vyrovnává čas na několika následujících zastávkách, aby nevyjel ze zastávky dříve. Kdyby (byť je to jen 1 minuta) tam byly minuty tři, pak vůz možná nabere tu 0,5-1 minutu zpoždění, ale v dalším úseku by mohl jet rychleji. Totéž se mi stává na d-8 na Renneské.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Tasa píše:
Nemůžeš srovnávat metro a tramvaj, ale i tak třeba linka 8 zvládne Líšeň - Lískovec za 35 minut a při trošce snahy by to šlo i o něco rychleji.


Možná před několika lety. Ale dnes, když vidím a hlavně jako cestující cítím,v jakém stavu jsou koleje, tak nevím, nevím...


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Tak srovnávají se ceny Brna s Prahou, ale nějak se opomnělo, že v Praze se bude letos taky zdražovat.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
mycountry píše:
No oproti metru rozhodně ne ;)

Nemůžeš srovnávat metro a tramvaj, ale i tak třeba linka 8 zvládne Líšeň - Lískovec za 35 minut a při trošce snahy by to šlo i o něco rychleji.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Pro pepolu: http://primator.brno.cz/index.php?pg=do ... &cdot=1919 ... si dal na čas s odpovědí, ale odpověděl klasicky tak jak to člověk čeká od politika jeho typu :wink:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
No oproti metru rozhodně ne ;)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 00:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]