Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 115 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
dle info z káčka dnes na t-32 (bez záruky)

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Je nějakej plán, jak bude jezdit?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Elektrobus je právě ve vozovně Komín.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
agent_s_teplou_vodou píše:
V tomto případě by se spíše hodily trolejbusy s naftovým agregátem, jaké má např. Zlín (24Tr), kde se VELMI osvědčily...

Jel jsem tím jednou v Plzni a nebylo to nic moc. Dnešní baterky o stejné hmotnosti by podle mě udělaly víc muziky...


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
Hmm, a v kopcovitych terenech bude zdechat na vybity baterky na kazdym kole ? To je nejvetsi vyhoda trbusu, ze v kopcovitym terenu dokazi jet podstatne lip , rychleji a tiseji jak sazomety.

Vcelku by me zajimalo, kolik jsou SKUTECNY naklady na trbusy s dualnim pohonem. A provozovanym na trasach, kde se vyuzivaji oba druhy pohonu. Protoze co se ke me doneslo, tak kolikrat by autobus po cely trase byl levnejsi jak trbus a agregat (tedy provozni naklady).
Podle me to je moc hezka hracka, pripadne reseni pro mensi mesta, nebo mesta, kde nemaji natahany draty. Ale v brne, kde je vcelku husta sit trolejbusovych trati a obcas se jedna pouze o zavlek to asi smysl nema. Kupovat neco , co bude stat skoro stejne , mozna i vic jak klasicky trbus , stavet pro to novou infrastrukturu. A to jenom kvuli par vozum bez dalsiho rozsireni. POkud tam je dostatecna kapacita na trbus, tak je asi lepsi natahnout draty, pokud neni , tak by se mel DP poohlednout po necem s mensi kapacitou. Myslim , ze by se tu uzivilo jeste par mensich vozu. Trebas SOR 9,5, nebo 10,5 pripadne kratky Citelis.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
V tomto případě by se spíše hodily trolejbusy s naftovým agregátem, jaké má např. Zlín (24Tr), kde se VELMI osvědčily...


Offline
359
20 čer 2008 14:08
MartinV píše:
H8crew: ale je to další typ vozu navíc (+ jiný pohon) - to už by bylo lepší natáhnout tam dráty pro t-busy.


Ano, možná další typ vozu navíc, ale drátovat a-65 nebo a-64 to snad nemyslíš vážně !!! Víš co by stály dráty pro těch pár spojů co na těchto linkách jezdí ? To EBN právěže je třeba chápat jako "doplněk" pro elektrickou trakci MHD tam, kde nemá cenu drátovat z důvodu nízkého počtu spojů. On by se hodil klidně místo t-38 na Preslovu. Do těch uliček na Masarykově čtvrti IMHO by to mohlo být docela dobrý řešení (osvědčí-li se všeobecně).


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
H8crew: ale je to další typ vozu navíc (+ jiný pohon) - to už by bylo lepší natáhnout tam dráty pro t-busy.


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Mauricio píše:
Jen si nedokážu představit, že by se to mohlo v Brně uchytit. .


Ve velkém určitě nikoliv, ale třeba na a-65, a-64/a-74 (případně a-51) by se myslím dal využít. Prostě tam, kde jsou krátký trasy v členitých uličkách, tj. časté rozjezdy / brždění. Uvidíme jak živě se to v provozu bude chovat.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Rozpis jízd předváděčky SOR EBN:

dnes končí v Táboře, následuje:
18.6. DS Zlín Otrokovice, akce DOD
19.6. - 20.6. Kroměřížské TS
21.-25.6. DP Brno
Pak zpět k výrobci a poté by měla následovat další města, zatím víc nevím. Vše za velké podpory EON. Jen si nedokážu představit, že by se to mohlo v Brně uchytit. Docela by mě zajímalo, jaké budou zkušenosti z provozu a kde to budou nabíjet.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Ty jako, sice kloubák, ale pořád mám přehled o vozidle, vidím tam. S rukou ve dveřách bych sice popojel pro vystrašení dotyčného blba, aby si nadělal, ale nadrzo se rozjet?... A pokud na mě z vozu někdo volá, záleží jestli to je partička podobných blbů, nebo někdo serioznější a tak. Jako bouchání dobíhačů, kdy se rozjíždím na křižovatce a on chce z přechodu nastoupit, a podobně, ignoruju. Nebo mladí floutci, kdy čekám jestli pohne kostrou a dojde rychleji, když je kus od busu, nebo vůbec nejde na mě když leze jako šnek, a když zavřu dveře, spadnou mu ty muchabrejle a nagelovaný háro se naježí, a pak si bouchne, když už dávno jedu (machři no, už mi to udělal i jeden asi 10letej nagelovanej megafrajer, nevím co by dělal kdybych zastavil a jenom otevřel přední dveře, buď by byl sprostej, což by schytal, nebo utekl protože si nadělal).

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
chat-maniak: ano nepříjemná zkušenost. Ale můžu si za to docela sám. už na Přívratě jsem se na dobíhání měl vykašlat, normálně se svézt a-67 na Rosičák, odtud pěcha dojít na d-1 a s ní na Mendlák (tak jak to jezdím pokaždé, když nechytnu okružku). Ale nějak sem tu okružku chtěl chytnout a na Rivieře přeskočit do a-405/406, vyhnout se Mendláku, jet napřímo na Poříčí na d-2 a ověřit si, kolik ušetřím času touto trasou. Holt tato zkouška mě stála svačinu a cca 20 min. zdržení.
Proto sem ani nedával ofiko stížnost, protože to z velké části byla moje chyba se cpát do zavírajících se posledních dveří kloubáku. Jen jsem si hned ráno na fórum vylil srdíčko s tím, že šofci by měli být všímavější když jim někdo mlátí do dveří a křičí na ně lidi v buse... co mi pak říkali ti revizoři, tak jim se kolikrát stane, že jim naschvál řidič na zastávce na znamení nezastaví...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Neřídil náhodou někdo ze zde diskutujících odpolední směnu na voze 7467?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
ReZ: tak to je už hodně ostrý, nepříjemná zkušenost.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Agent: v poslední době se setkávám s více řidiči, kterým pojem přiměřená rychlost zřejmě nic neříká.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
ReZ: Třeba tě ten řidič a-44 na Přívratě neviděl, když jsi dobíhal (nebo viděl, ale jel se zpožděním, a už se nechtěl dál zpožďovat). A na tom Rosičáku jsi evidentně nedbal výstrahu, jinak by tě dveře nesevřely.
PS: Nechci do tebe rýpat, ale trošku to tady odlehčit. Řidič je taky jenom člověk.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Vím, že se tady mluvilo o jedné fotce, ale fotka je něco jinýho než text.


Offline
888
21 led 2006 12:26
M3: a kolik už tu řidičů padlo na hubu kvůli fotce tady na fóru? to to taky nikdo neřešil? ;-)


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
No nevim, nekolikrat jsem slysel presnej opak ... Ze to tu nekteri ctou skoro povinne . A to nejen vystrizkovy oddeleni :)


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
To je sice pravda, ale pokud to není oficiálně, tak to nebude nikdo řešit.


Offline
888
21 led 2006 12:26
myslím, že nebude tu stížnost potřeba ani dávat ;-) čte to tu spousta lidí z DPMB ;-)


Offline
810
25 led 2006 09:46
Akorát odpoledne tam nejspíš bude jiný řidič.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Chci poděkovat řidiči na dnešní 7/44 za bezproblémovou přepravu. Ano je to bonz, teplý bonz a adresný.
Poněvadž ráno mi na Přívratě před nosem ujel, i když mě zjevně viděl. Naskočil jsem proto do a-67 s tím, že do ní na Rosičáku přeskočím. Ale místo mě v atobuse skončila moje kabela se svačinou a levá ruka. Prachsprostě mi ji tam zavřel. Když jsem se s autobusem rozběhl a mlátil jsem volnou rukou do dveří s řidičem to ani nehlo. Na poslední chvíli jsem ruku vytrhl, protože velmi rychle se blížil sloup. Opět naskočím do té a-67, že na Štursové ho a svoji svačinu stihnu. Nestihl. Až na Hlavní se mi to podařilo. Ale svačina už byla pryč (na Štursové s ní kdosi vystoupil a našel jsem tam jen prázdnou kabelu a noviny). A nejzajímavější na tom je to, že v té a-44 jeli i revizoři a na jejich volání řidič taky nereagoval.
No nic, nová svačina mě stála 30,- Kč a zničená igelitová kabela 2,- Kč a pozdní příchod do práce (naštěstí bez popotahování u šéfa).
Tímto jsem jen chtěl, říct, že takovýto incident opravdu nové klienty do MHD nepřiláká. Dál to nebudu rozmazávat i když mě revizoři říkali, ať dám stížnost. Neudělám to. Jen si řidiče odpo skusím odchytit a poděkuju mu...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
myslel sem to na to, že bych se vubec nedivil, kdyby toho náš pan bakalář nakoupil několik kusů, aby se potom mohl kasat, jak je brno superekologické atp ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Navíc předpokládám, že testovací provoz sám o sobě nic nestojí (tedy stojí pouze pohonná hmota/elektřina), ale neplatí se za pronájem abusu.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 15:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]