Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 567 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 564, 565, 566, 567, 568, 569, 570 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Další článek ke stávce na idnes.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jasně, já jen říkám, že by to mohla být zajímavá možnost.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
to zajisté ano. jen je nutné vše předem odborně připravit, otestovat a pak teprve rozjet. ať nedopadneme, jak kdysi v cca půlce 90. let
sorry, že nepíšu stylisticky správně, nechce se mi...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak ona i ta SMS jízdenka by mohla klidně časem poskytnout plný sortiment IDS.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Osobně sms jízdenky plně podporuji. Jako plnohodnotnou náhradu prodeje u řidiče. Ty to jen zdržuje a navíc mají na konci šichty hromadu drobných a další starosti. Prodej u řidiče bych tím pádem zrušil. Samozřejmě prodej plného sortimentu přes pokladnu u linek 1-99 mimo 100-101 nechat tak jak je. Spíš naopak bych zajistil, aby VŠECHNY spoje, co zajíždí mimo brněnské zóny byly vybaveny pokladnou. Sou na všech zastávkách obsluhovaných i DP mimo Brno jízdenkové automaty?
Jízdenkové automaty bych zachoval v současném rozsahu. Ono totiž, pokud omezím množství tištěných jízdenek, tak mi paradoxně vzrostou náklady na jejich tisk a taky na údržbu zbylých automatů (fixní vs. variabilní náklady).
Čipovku taky podporuji. Jen jako náhradu předplatních jízdenek se zavedením v celém kraji a to najednou. Nejprve pilotní projekt na menším území a v menším rozsahu a pokud se osvědčí, tak teprve na celým kraji a pro celé portfolio jízdenek. A v žádném případě jako obdobu OpenCard. Nechat to na dopravních odbornících a nemotat do toho komunální politiku.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
Jakub: ale třeba DPP platil při zavedení SMS jízdenky za každou jízdenku 8Kč poskytovateli...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Protože ta služba taky něco bude stát - někdo bude muset platit poskytovateli... Zrušení automatů je blbost (však oni na to v Plzni taky časem přijdou) - naopak by automat měl být na každé zastávce (alespoň v jednom směru). SMS jízdenka nikterak nenahrazuje automaty - nahrazuje prodej jízdenek u řidiče.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
nevim, proč by SMS jízdenka měla stát jako u řidiče ... kdyby stála normálně, tak by se mohla zrušit řada automatů, jejichž údržba taky něco stojí ... zvlášť, když jsou oblíbeným terčem vandalů
když su v Praze, tak SMS jízdenku rád využívám, protože nemusím řešit, kde koupím jízdenku, kde ju musim cvknout atp ...

_________________________________
Jakub


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Docela pěkný, jen mám obavy, aby to nebylo takové to klasické dělání reklamy a přilákání lidí na svou stranu s tím, že pak nic nebude... No, uvidíme. Zdražování je jasné, že musí být (jen si pořád myslím, že je lepší zdražovat každý rok třeba o korunu, než jednou za nějakou dobu větší částkou), SMS jízdenky bych vítal (když už nejsou a nebudou všude automaty), ale jako vždy, jde o cenu. V souvislosti s tím by možná nebylo od věci zrušit prodej jízdenek u řidiče - tedy za předpokladu, že by SMS jízdenka stála stejnou částku. A čipovky... Záleží, jak bude nastaven systém. Je škoda, že píše o tom, jak na ní bude jen šalinkarta - jak rád bych se zbavil všech karet, co musím denně nosit všude s sebou... A místo toho mít jen jednu, na které bude vše.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
článek z jednoho plátku:
Příloha:
MH.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Fafner: :applause:


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Myslí tam vážně to že se jedná "o druhou podobnou nehodu, při té předchozí jeden člověk zemřel"?

Jedinou podobnost vidím v tom že bourala šalina...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Porsche vydrží fakt hodně! Anitra stojí doteď, a zachoďácký kloubák taky hned tak nevyjede...


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ReZ: ano (sice popisek k fotce správný, ale fotka samotná opět mimo téma článku).

Edit: teď jsem se mrknul znova na ten článek, fotky tam už mají správné - když jsem psal předchozí příspěvek, ještě nebyly.


Naposledy upravil MartinV dne 06 čer 2011 11:41, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
MartinV píše:
(Mch. se zase vyznamenali s fotkou).

To myslíš ironicky? Jaksi sem to nepochopil...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
O nehodě na České: idnes.cz. (Mch. se zase vyznamenali s fotkou).

Edit: to stejné na stránkách brněnského deníku, tentokrát i s fotkami z místa nehody :wink: .


pokud ho máš kde zaparkovat bez rizika poškození či ukradení to už bych se bál míň o auto než o skůtr.
Jinak asi souhlasím s názorem agenta


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
V lete je rekl bych idealni reseni pouzivat pro dopravu po Brne skutr... Do znacne miry odpada spoustu nevyhod auta (spotreba, narocnost parkovani, zacpy) a MHD nenabizi krome nekterych vyjimek (alkohol, echt spicka, boj s lenosti z principu,...) nic moc navic...
Nevyhodou tohoto reseni je bohuzel zimni obdobi a dest, nicmene v ostatnich pripadech je to celkem pohodicka (jeste snad krome stavu silnic v blizkosti koleji kde neni umeni skutr pri prejizdeni pod malym uhlem polozit a kde musi clovek kvuli parkujicim autum provadet nekdy peknou eqilibristiku).

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

9298
10 čer 2004 11:19
Myslim ze presun lidi byl vcelku jednoznacny. Od jistych uprav JR na cernovickych terasach jsou mistni parkoviste hlavne odpoledne plny. Kor kdyz DPMB se rozhodl ze nejvyuzivanejsi a asi jeden z mala pouzitelnych spoju radsi zrusi. A to i pres to, ze byl temer trvale obsazen minimalne na stupni 4 . To ze v sobotu se sem lidi na rano nemuzou dostat , protoze solo je narvany az po strechu a zustavaji na zastavkach, na to uz si zvykli. Pak se jeden muze divit ze lidi radsi platej auto a denne jezdej do prace. I ze vzdalenejsich oblasti tu uz hodne lidi radsi nekomu prispeje na benzin, nez by riskovali ujeti jedinyho nocniho spoje domu. Zdrazovanim, precpanosti spoju a omezenim spoju si DP opravdu lidi nenalaka. A kdo jednou presedla z MHD do auta, tak jenom tezko se bude vracet. To uz by muselo byt MHD kor vyhodne. Omezovanim IGK se presunu lidi do MHD nedosahne. Lidi radsi budou stat v zacpe, pustej si klimu a budou cekat.Ale nevzdaji se pohodli auta, soukromi na ukor sem tam jedouci narvany MHD.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Když přijeli v 68. rusi a spol, tak se říkalo, že jsou tu dočasně a pak na to vznikl vtip, že jednotkou dočasnosti je 1 FURT.
Lidi si na večerní frekvenci spojů už zvykli, tak proč to dočasně nenechat na FURT.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
a neříkalo se, že to večerní osekání intervalů je jen dočasné, že dalo Brno málo peněz?


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
agent to vystihl ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Pravda je, ze pokud pracujes opravdu do vecera (konec po 20 hodine) tak je MHD na nic. Hlavne v tomto case, tedy od 20:00 do prvniho rozjezdu je videt nejvetsi ubytek cestujicich, protoze pul hodiny v pripade ze ti to ujede nikdo cekat nebude.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Já i když mám auto, a je mi úplně jedno, kolik mě stojí benzín, či roční šalinkarta, tak v řadě případů volím MHD:
- pokud jedu do centra, kde se obtížně parkuje, a kde se všude platí za parkování
- pokud mě vyhovuje to, že potřebuji navštívit v centru víc míst, tedy vystoupím jinde, než pak nastoupím na cestu zpět
- pokud bych měl ráno odmetat z auta sníh, či škrábat námrazu
- pokud jedu večer za kamarády, kde hrozí konzumace alkoholického nápoje
- pokud bych musel nechat auto v "problémové" lokalitě, kde hrozí vykradení, poškození, atd
- pokud cesta do cílového místa vyjde časově přibližně stejně jako autem
Auto prozměnu vítězí v těchto případech:
- cesta na nákup nebo pro zboží
- jízda mimo Brno
- pokud jsem v časové tísni, a potřebuji se rychle někam dostat


Offline
Uživatelský avatar

9298
10 čer 2004 11:19
Jenom odmitam trcet dvojnasobne dlouho v MHD,vecer mit na vyber bud cekat, nebo letet na jediny prestup.. Brnenska MHD me odnaucila ju vyuzivat. Mozna se to casem zlepsi , ale do ty doby radsi budu jezdit v IGK a se mnou vic lidi. Ve stavajicim stavu je pro me auto vyhodnejsi i pres to ze platim celkove vic.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 564, 565, 566, 567, 568, 569, 570 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 22:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]