Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 402 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
4
25 kvě 2011 17:23
šmirglplacka píše:
Můžete prosím upřesnit, kdy zhruba se to stalo?



Krátce před 16h. (15:50-15:55). šalinu řídila osoba ženského pohlaví


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Loni byli připravené na ty odjezdy vozy K2. Jeden odjezd konalo také sólo 01006.

Dokumentačně zde: http://pejsek10.rajce.idnes.cz/MHD_4.6. ... C_1689.JPG
(Vozy čekají na přesun směr Soukenická).

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
k.ondra89: jelikož jde jenom asi o 4 odjezdy, předpokládám, že před uzavřením tam přijedou tak 4 KT8 (nebo klidně i 2xT3), které budou zajišťovat odjezdy směr Starý Lískovec (nějakou dobu tam budou čekat odstavené než bude čas odjezdu) a d-8 které budou přijíždět od Lískovce tam prostě půl hodinky počkají než skončí ohňostroj a pak pojedou dál...

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jakým způsobem se bude zítra při ohňostroji řešit obracení d-8 v zastávce Soukenická a na hlavasu? Na hlavasu bych čekal použití trojúhelníku do masaryčky.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1
26 kvě 2011 10:54
cony píše:
Dnes jsem jel z Halasáku šalino a naprosto tatáž situace. Šalina dostala volno, rozjíždí se a dupne na brzdy, protože směrem od Boby teprve do křižovatky vjíždí trolejbus! Kolik lidí ještě musí zemřít než s těmi semafory něco udělají??? To je naprosto nepochopitelné pro mě :evil:


Můžete prosím upřesnit, kdy zhruba se to stalo?


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Šalináři už byli varováni, že je s křižovatkou na Lesnické něco v nepořádku, že většina z nich teď tudy projíždí extrémně opatrně?


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
To je mi jasný, jen jsem chtěl napsat, jak to (a nejen) tam funguje. Takových míst je v Brně víc.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Samo o sobě samozřejmě ne, v tomto ohledu snad jedině začít ho bombardovat podněty, ze zákona se jimi musí zabývat.

M3: Jo, samozřejmě takto jsem to myslel, ne že bychom měli oba zaráz zelenou...


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Jaká je šance, že to někomu na magistrátě dojde včas?


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
ad čočky na Lesnické: To není o tom, že by semafor pustil auta proti šalině - ty čočky trvají krátce a i když jede šalina hned jak padnou, je minimálně ještě druhým vozem v křižovatce, když už autu svítí zelená (směrem na Lesnou). No a pokud vyjede později (mám na mysli na konci tohoto krátkého signálu, ne na stůj) tak to nemá už vůbec šanci stihnout a spoléhá se na to, že se řidič auta dívá. Semafory všobecně jsou bohužel v tomto směru nedořešeny, prodlevy mezi signály by měly být delší.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
I psychycky je na tom v pořádku? Já osobně bych nebyl. A to ani jako svědek té nehody. Ale to neznamená, že bych přestal jezdit MHD a i tím místem...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Naštěstí v pořádku, pár odřenin a modřin.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ani tady není měřeno všem stejným metrem?


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jinak, ta T6... řidič je/byl ok?

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
pepola píše:
Okopíroval jsem výrok nějakého šalináře z Deníku.cz, který situaci vystihl nejlépe:
malé upřesnění.
Odkaz na příspěvek
NoName,



Jelikož jsem řidič tramvaje a jezdím tudy, tak jen trochu osvětlím situaci. Křižovatka funguje na principu preference, tzn. tramvaj zastaví v zastávce a jakmile otevře dveře, tak se přihlásí do systému, který udělí preferenci mezi jednotlivými fázemi chodu světelné signalizace. Ten signál volno, který dostane je skutečně velmi krátký, max 10 vteřin, proto je na něj řidič upozorněn dopředu blikající předvěstí (je to ta žlutá svislá čárka pod čočkama). Tudíž řidič, pokud stál v zastávce před křižovatkou věděl dopředu, kdy bude mít signálů volno. Jakmile se mu rozblikala předvěst, dal se do pohybu a do křižovatky vjel již rozjetý na signál volno, aby ji bez problémů a co nejdříve projel výběhem přez křížení s trolejbusem. Tu rychlost ta T6ka vpohodě získá, to není problém, navíc v tuto dobu byl jistě skoro bez lidí. V tuto chvíli je otázka, kde se tam vzal ten trolejbus a zda ho šalina mohla vidět. Slunce doproti udělalo svoje a vidět je max na semafor odkud jel trolejbus. Nebudu soudit, jen jsem chtěl osvětlit, jak to tam funguje, ale takových krizových křižovatek je víc a jsou i takové, které mají oranžovou zároveň ve všech směrech.

Prosím, to byla moje maličkost, co to tam psala [-X

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Potvrzuji. Jak už jsem tu psal dříve, mám totožnou zkušenost jako Agent, semafor mne už tak před rokem v autě pustil proti šalině. Kdybych se tehdy rozjel trochu víc zprudka, asi jsem taky líbal kuplák.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Mám bohužel podobnou zkušenost. Šalina se rozjížděla ze zastávky Lesnická směrem na Lesnou, a od Provazníkovy se už na zelenou rozjížděly auta!!!


Offline
4
25 kvě 2011 17:23
Dnes jsem jel z Halasáku šalino a naprosto tatáž situace. Šalina dostala volno, rozjíždí se a dupne na brzdy, protože směrem od Boby teprve do křižovatky vjíždí trolejbus! Kolik lidí ještě musí zemřít než s těmi semafory něco udělají??? To je naprosto nepochopitelné pro mě :evil:


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tady slíbené video - vlastně na něm nic vidět není, upload na youtube ještě zhoršil, ale když už sem ho slíbil... :D

http://www.youtube.com/watch?v=MUDz7HK-XPM


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Tak to na mě působí přesně obráceně: čas -9, zaplacení ani za přesčas ani za minimalizaci zpoždění nehrozí, tak to klidně můžu dojet na H i -15 a je mi to jedno.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
xxyyzz píše:
V této rychlosti by mu jistě na tom křížení vyletěly faje, ale nemusí to znamenat, že těch 45 km/h je ta rychlost, kdy do něj narazila šalina.
Jinak kdybych se měl vžít do role toho řidiče trolejbusu, kdy na mě bliká zpoždění -9 a jedu do vozovny, taky by mě to svádělo k rychlé jízdě. Toť jen můj názor.


Nevím ,která věta mě pobavila více.


Offline
127
30 kvě 2010 19:33
http://foto.bmhd.cz/foto.php?17607 Asi něco podobnýho, že?


Offline
115
27 led 2009 19:48
Brno
V této rychlosti by mu jistě na tom křížení vyletěly faje, ale nemusí to znamenat, že těch 45 km/h je ta rychlost, kdy do něj narazila šalina.
Jinak kdybych se měl vžít do role toho řidiče trolejbusu, kdy na mě bliká zpoždění -9 a jedu do vozovny, taky by mě to svádělo k rychlé jízdě. Toť jen můj názor.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
45? Solidní. Čekal jsem, že tam něco bude, ale 45?


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
Podle mluvčího drážní inspekce je známa poslední hodnota na rychloměru trolejbusu - 45 km/h. Bylo to dneska v Událostech z regionu hned první reportáž.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ZGHK a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 říj 2024 18:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]