Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 408 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Nejlepší byl dispečer: "Brno 101, na Mendlově náměstí máme poškozené trolejové vedení, takže co tam jedete... a je pozdě. 101 konec." :-D


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Příloha:
IMG_8636.JPG
Příloha:
IMG_8649.JPG
Příloha:
IMG_8685.JPG
Příloha:
IMG_8692.JPG
Příloha:
IMG_8652.JPG
Příloha:
IMG_8666.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mám z místa fotky, budou hned, jak se k nim dostanu.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Podle kolegy Roberta, 1919 servala na Křížové pantec, odtlačeno 1634+1616.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Nejhorsi je potkat cyklisty s napisem na zadech " Dukla Brno " to je to nejhorsi co se muze stat, vzdy jedou vedle sebe a brzdi dopravu, pokud jede jeden, vzdy uprostred pruhu,aby ho nikdo nepredjel a pokud je pomaleji jedouci kolona predjizdijou zleva,zprava,klickuji, hrajou si na zavodniky a jen zavazi....aspon moje zkusenost


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Info rádio a webkamera: na mendláku poškozený dráty.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
S krajnicemi to máš pravdu. Nejideálněji v kombinaci s kvalitně upevněnými poklopy od kanálů. Pro silničku takřka vražedná kombinace.
To pak máš v autě co dělat, když před sebou vidíš takového cyklistu co sice jede způsobně po krajnici, ale zrovna když se ho chystáš předjet, potká se s kanálem a vyplodí takovou myšku, že Ti málem skončí na místě spolujezdce...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
ad "mauri" libovolný počet kolařů je vždycky problém....

Myslím ovšem že je to hodně i o ohleduplnosti. Pokud jedu na kole někde po silnici (pokud nemusím nejedu po silnici). Rád jedu dál od kraje páč stav krajnic našich silnicí je žalostný. Pokud ovšem jede za mnou auto snažím se zajet co nejblíže ke kraji (néé vždy to bohužel jde)

PS: Ale už jsme se zase kapánek vzdálili tématu ....


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vždyť říkám, že jsou místa, kde to nejde. Těch je ale, oproti druhé části, velmi zanedbatelné procento. A navíc, zrovna tam, kde říkáš, se jezdí poměrně pomalu, takže zastavení za cyklistou by nemělo mít tak fatální následky. Navíc tam je pomalu problém cyklistu objet i v případě, že je v protisměru volno, jak se tam roztahujou. Zrovna minulý týden - tři vedle sebe. Myslel jsem, že mě omyje, žel se tak ještě nestalo.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Bych tě chtěl vidět na silnici kolem přehrady (od Bystrce až po odbočku na Hvozdec) sarcastic

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A to nemluvím o předjíždění cyklistů za každou cenu
Silnice jsou u nás většinou dost široké pro cyklistu a dvě auta. A brzdit za ním prakticky na nulu nehodlám. To, že protijedoucí takyřidič neumí zajet ke kraji, protože ho v autoškole učili, že se jezdí autem co nejblíž ke středové čáře, to není můj problém. Rozhodně radši přijdu o špígl (což se mi teda ještě nepodařilo) než o kus zadku, protože ten kamion za mnou to neubrzdí, když zastavím za cyklistou.
Ale samozřejmě, jsou místa, kde to takto nejde.


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
ZdeněkH píše:
Eda: Asi máš pravdu, ale osobně je můj přístup k ostatním takový, že se do ničeho nemíchám a zavírám oči. Když jsem byl v pozici kdy jsem potřeboval já pomoct (je jedno o co šlo) tak nikdo nikdy nepomohl. Proč já mám být za vola. Když někam jedu zjistím si maximum informací ať už o stavu silnic nebo zastávky a případně si to napíšu na papírek. Že někdo nemůže na net nebo si to neumí najít nebere pokud není starý.
Možná jsem haj*l nebo bys mě nazval jinak je mi to jedno. Chovám se podle moderního způsobu života: každý sám za sebe.
To že sem chodím a bavím se a čtu si informace za to jsem rád a naopak když můžu i něčím málem přispěju do vypravenosti, ale můj názor nezměníš. Navíc v mnou popisovaném případě stačilo jen číst.


Mě se to naopak vyplatilo. Stačilo mi slušně se zeptat a dostal jsem slušnou odpověď. Proto taky rád poradím, když se mě někdo na něco zeptá.

Zjišťování maxima informací o dané věci mi už začíná lézt krkem. Příklad z mojí branže: Objevují se chovatelé zvířat, kteří, když jim jejich čtyřnohý miláček onemocní, tak sednou k internetu a nastudují si kdejaký nesmysl, který na net napsali různí rádoby odborníci. Moje vlastní léčení a vysvětlování dané situace potom netrvá tak dlouhou dobu, jako vyvracení těch nesmyslů z internetu.

Na zmiňovaný "moderní způsob života" si dej pozor. Hraničí to s bezohledností, které kolem sebe vidím čím dál více. (např. minulý týden mě protijedoucí řidič IGK natlačil skoro do příkopu, aby on mohl říznout zatáčku. A to nemluvím o předjíždění cyklistů za každou cenu.)

Omlouvám se za OT.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
kdy jsem potřeboval já pomoct (je jedno o co šlo) tak nikdo nikdy nepomohl
Oko za oko, zub za zub? Já jen, že i kvůli takovým, jako ty, to pak takto vypadá :-) Svět si tvoříme my sami.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Myslím si, že stávající systém hlášení zastávek v brněnské MHD je téměř bezchybný a není potřeba nic měnit.

Myslím si, že ideální případ je, hlásit aktuální a příští zastávku těsně před zastavením (případně tedy po otevření dveří) a následující opět znova po rozjezdu. Důvody jsou jasné - příprava lidí na výstup (zejména na zastávkách, které nejsou moc daleko od sebe), ale zároveň upozornění těch, co nastoupí, co bude příště. Jen mám obavy, že by to bylo už moc "přehlášený".


Eda: Asi máš pravdu, ale osobně je můj přístup k ostatním takový, že se do ničeho nemíchám a zavírám oči. Když jsem byl v pozici kdy jsem potřeboval já pomoct (je jedno o co šlo) tak nikdo nikdy nepomohl. Proč já mám být za vola. Když někam jedu zjistím si maximum informací ať už o stavu silnic nebo zastávky a případně si to napíšu na papírek. Že někdo nemůže na net nebo si to neumí najít nebere pokud není starý.
Možná jsem haj*l nebo bys mě nazval jinak je mi to jedno. Chovám se podle moderního způsobu života: každý sám za sebe.
To že sem chodím a bavím se a čtu si informace za to jsem rád a naopak když můžu i něčím málem přispěju do vypravenosti, ale můj názor nezměníš. Navíc v mnou popisovaném případě stačilo jen číst.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Eda píše:
Na druhou stranu je ale nutné podotknout, že pravidelné cestující může nadměrný počet hlášení otravovat.

Mně třeba, nevím proč, docela leze na nervy "Poslední zastávka v tarifní zóně: 100" - to člověk slyší dvakrát, následováno ještě "Prosím pozor, zastávka leží v tarifní zóně: sto [pauza] jedna". Normální hlášení mi nevadí, ale tohle z nějakého důvodu ano. :-?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
ZdeněkH píše:
Ty hele to občas není dobrý nápad. Zažil jsem, že nějaká baba se ptala jestli to jede na mendlák (4 nyní). Lidi jí řekli, že ne (to že je to napsáno na tablu si nikdo nevšiml). Mně se nikdo neptal tak jsem dělal že tam nejsem. Vím není to hezké. Mimochodem by mě zajímalo kam ti lidi vlastně teda jeli

Opravdu chytré. Já když vidím, že někdo tápe v linkovém vedení nebo neví, kam to jede, hned se snažím aktivně poradit. Když budu v neznámém městě, taky budu rád, když mi někdo znalý poradí. Tvůj přístup je, mírně řečeno, krátkozraký.

ad hlášení zastávek: Myslím si, že stávající systém hlášení zastávek v brněnské MHD je téměř bezchybný a není potřeba nic měnit. Hlásit příští zastávku už v předchozí zastávce nebo, nedej Bože, ještě před ní, je matoucí nesmysl. A i když jsem v cizím městě, tak tuším, jestli jedu (řádově) 3 zastávky, nebo 20. A podle toho se připravuju na výstup.


Ještě musím zareagovat na jednu poznámku:
Citace:
Je to vše o přístupu k cestujícímu...

Na druhou stranu je ale nutné podotknout, že pravidelné cestující může nadměrný počet hlášení otravovat.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Na první pohled to vypadalo na obousměrnýho poršáka... :mrgreen:

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
3342
21 led 2011 14:19
MartinV: Náhoda, ale všiml jsem si toho a taky jsem si říkal že to vypadá zajímavě ;)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fafner: to je pouze náhoda, ta pozice sběrače K2R? :mrgreen:


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jedna dokumentačka poršetry včera na d-5 na Štefánikově čtvrti, škoda stínu a škoda toho že už jela domů :)

RT6ku z dneška byste někdo neměl?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Tin:Jedinej problém je, že ty vnitřní panely často nefungují. Není skoro dne, kdy bych nepotkal panel, kde by nebyla alespoň jedna pozice černá. Většinou jsou alespoň dvě nebo tři.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Pro cestující schopné samostatného myšlení je současný systém vyhovující, nesamostatní mají ústa a zeptají se. Pokrok je ten, že seznam zastávek je na vnitřních postraních panelech.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
... a z toho vznikají nepřemýšlející ovce...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jakub: ano, a také nebyly nízkopodlažní vozidla. Ale občas se dělají i různé kroky správným směrem (takzvané pokroky): nákup NP vozidel (+ garanty), hlášení zastávek, panely, panely ELP,...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 říj 2024 22:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]