Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 575 z 724    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578 ... 724  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
ReZ píše:
Miro: Ty se divíš?

S ohledem na neschopnost DPMB udělat web přístupný i po zadání http://dpmb.cz se nedivím ničemu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
mceza: 100% souhlas. kde to můžu podepsat?
Kdyby ten časák aspoň byl, jak dřív, na recyklovaným papíře, tak se s tím aspoň dalo zatopit...
BTW: Kordis začal vydávat Infomaily - Integrované novinky. Chdí mi to v pdf do mailu.
Miro: Ty se divíš?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mauricio píše:
dřív jich tam bylo plno

Tak zřejmě inzerenti ztratili zájem dávat reklamy do tohoto plátku.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
9986
15 led 2005 23:41
dřív jich tam bylo plno


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mauricio píše:
já bych řekl, že ty reklamy to zaplatí, zase tak moc peněz to podnik stát nebude

Tam jsou nějaké reklamy? Že jsem si nevšiml.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ale který reklamy?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
já bych řekl, že ty reklamy to zaplatí, zase tak moc peněz to podnik stát nebude


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Časopis Šalina je první věcí, kterou bych v rámci úspor zakázal. Nemá žádný přínos pro MHD, neznám nikoho, koho by přečtení tohoto časopisu ovlivnilo, aby MHD více využíval. Jsem pro, aby na stránkách DPMB byly rubriky typu +/-, ale když se mohou škrtat kvůli úsporám potřebné věci, proč nezačít nejdřív u blbostí?


Offline
Uživatelský avatar

9297
10 čer 2004 11:19
Musej ty lode vychvalit driv , nez lidi zjistej , jaky jsou to kramy a ze budou 1/2 trasy padlovat a potit se.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Plus - Mínus bude napříště v měsíčníku "Šermíř". Nezapomeňte objednat u PNS... sarcastic


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ne. Pro příklad: Titulní stránka: Jen lodě, druhá: O dovezení lodí (ok, dejme tomu), na půlce třetí o 65 letech lodí (ok, taky se ještě dá), druhá půlka plky, čtvrtá na celou stránku jakási soutěž s vlajkama na lodích, nesmyslně rozvláčná... pátá šestá se dají, 7,8, a 9 nějaké totálně nedopravní články (wtf?), desátá ty minirubriky, jedenáctá přes celou stranu jízdní řády lodí (trochu roztahaný), dvanáctá (zadní obálka) plánek přehrady se zastávkama...

ReZ: Není možný! To je snad poprvý :D

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
A taky tam nebyl ANI JEDNOU zmíněn "bakalář". Ani slovem, ani fotkou. sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
aha, já myslel, že těma "vekoformýtovýma výplňovýma blbostma" myslíš reklamy


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Reklamy na co? Na lodě? V Šalině právě není jediná klasická reklama... (což mě docela udivuje...)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
asi proto, protože to někdo musí zaplatit? reklamy jsou všude


Offline
3342
21 led 2011 14:19
chybí plus mínus, chybí poznání místa, přibývá nesmyslů co s dopravou nemají vůbec co dělat. O dopravě jeden kratičký článek (a je to o poršetrách, takže se to skoro ani nepočítá) a na čtyři a půl strany(plus titulní) rozplizlý hovadiny o lodích. Zajímavý jsou akorát změny v dopravě a info o dni otevřených dveří v TMB. Sečteno a podtrženo, vlezlo by se to na velikost letáku o velikosti menší než je formát Šaliny.

(OK, lodě tam patři taky... ale proč celý číslo zadělat velkoformátovýma výplňovýma blbostma? )

_________________________________
Definitivně možná.


Souhlasím zahlídl jsem ji když jsem jel z garáže šel si pro to začal číst a ještě než jsem dojel z husovic na maliňák neměl jsem co číst. Naštvala mě rubrika +/- tu jsem vždy četl jako odlehčení. Jen plky a plky. Mně se ani vracet nechtěla jsem ji vyhodil až když jsem vystoupil


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
jj, chyběla dokonce i rubrika +/-

zřejmě už redaktorům došla fantazie a nedokázali vymyslet pochvalný dopis :)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
122
04 pro 2010 02:48
u linek 25, 26 a 67
Dubnová šalina je teda slabota. Obvykle si ji vezmu a pročítám si ji ještě po zbytek dne, ale včera jsem ji do králíkárničky zase vrátila. A za těchto pár listů s blbostma (ne, fakt jsem tam neobjevila nic novýho ani zajímavýho) platí dpmb takový prachy?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
mceza píše:
Pánové, absolutní přednost nemá nikdy nikdo, takový pojem neexistuje. Můžete mít/nemít přednost....

Historická vsuvka - dnes tomu tak již je, ale není tomu tak dávno, co v zákoně pojem "absolutní přednost" byl. Konkrétně do revoluce, kdy měli komunističtí pohlaváři právo jezdit v koloně s právem absolutní přednosti v jízdě, všechna ostatní vozidla musela až do jejich průjezdu vyklidit silnici a zastavit. Takovéto vozy SNB se vyznačovaly se kombinací červených a modrých majáků a specifickou sirénou. Konkrétně vyhláška říkala:

"Řidiči všech vozidel musí vozidlům s absolutním právem přednostní jízdy a vozidlům jimi doprovázených uvolnit dostatečný prostor pro jejich bezpečný a plynulý průjezd a zastavit vozidlo až do jejich projetí."

Po revoluci bylo tohle ustanovení zrušeno, byť už nevím přesně kdy. Každopádně důvodem k tomuto byla paranoia, že by mohlo být na vozy politické kolony zaútočeno kradeným vozem s "obyčejnou" předností v jízdě. I hasiči a sanitky tak musely zastavit při průjezdu této kolony.

Konec historické vsuvky :-)




PS. já bych to nemazal. Stejně nikdo nebude číst daleko do historie, každý si přečte pár posledních příspěvků (jinak je tu hledání) a jsou tu některé zajímavé informace ;-)


Offline
888
21 led 2006 12:26
já bych to tu celý smazal :-D jeden velkej OT :)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
MartinV píše:
Vojtik: šipka vlevo na semaforu pouze informuje, že je možno jet vlevo. |přednost| (samozřejmě na výjimky typu RZS) ti dává pouze protilehlá šipka (v křižovatce naproti).

Pleteš se. Viz silniční zákon, §70 odstavec e):
Citace:
e) signál se zelenou směrovou šipkou nebo šipkami (například "Signál pro přímý směr",
"Kombinovaný signál pro přímý směr a odbočování vpravo") možnost pokračovat v jízdě jen ve směru,
kterým šipka nebo šipky ukazují. Směřuje-li zelená šipka vlevo, neplatí pro odbočování vlevo § 21
odst. 5,

A co je v onom §21 odst. 5?
Citace:
(5) Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím motorovým i nemotorovým
vozidlům, jezdcům na zvířeti, protijdoucím organizovaným útvarům chodců a průvodcům hnaných
zvířat se zvířaty, tramvajím jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním
pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen.

Bingo!
Zdroj: http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/C33E38F ... ord361.pdf
Příklad z praxe - křižovatka u Staré Osady nahoru na Líšeň, když jedete od Líšně, všimněte si, že je jediný pruh - vlevo, ale světlo je kruhové --> je třeba dát přednost chodcům.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pánové, absolutní přednost nemá nikdy nikdo, takový pojem neexistuje. Můžete mít/nemít přednost. To, že máte přednost ale neznamená, že vletíte do křižovatky a bude vám úplně ##MLUVÍM SPROSTĚ## co se děje kolem. I pro vozidla s právem přednostní jízdy to znamená, že nemají absolutní přednost, pouze mají přednost tam, kde ostatní účastníci přednost nemají.

Zlená šipka ukazuje, že můžete odbočit ve vyznačeném směru a protijedoucí vozidla vám musejí dát přednost (ti jsou k tomu donuceni červenou).

A ač si tu rád pokecám, děsím se (až budu mít večer více času), že úklid tohoto tématu bude dost náročný :D


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Vojtik: šipka vlevo na semaforu pouze informuje, že je možno jet vlevo. |přednost| (samozřejmě na výjimky typu RZS) ti dává pouze protilehlá šipka (v křižovatce naproti).


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
chat-maniac píše:
mceza: pokud vím (doufám, že dobře), tak jak říkáš, podle nové novely zákona přechod přes koleje být nesmí, ale pokud je řízený světelně, tak samozřejmě ano

mám takovej pocit, že tam je možnost ostrůvků místo světel (ty ale nejdou napasovat všude)... Teď si ale nejsu na 100% jistej.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18094 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578 ... 724  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 16:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]