Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 58 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Více stojících lidí = větší (a sakra větší) zatížení už tak velmi zatížených náprav. Ha...


Tak to je v čudu to by u mě neprošlo


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Já na 1.5 sedávám s mladou a nejsu sám, co sem tak koukal. :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Hej neberte nám 1,5 sedáčky my tlustí si aspoň vyválíme pozadí :-D Já mám naopak občas problém se nasoukat na sedačku když jsou dvě vedle sebe blízko a navíc ty předemnou jsou také blízko takže se my tam nevejdou nohy i ##MLUVÍM SPROSTĚ##.
S novým uspořádáním jsem jinak spokojen je to mnohem lepší než původně i když nic není stoprocentní


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
MartinV: toho schodu jsem si vědom a vím, že se to tady řešilo, ale mně by třeba nevadilo, kdyby tam ten schod zůstal jak je a sedačka byla jednom sólo, pořád by mohl někdo stát už na tom vyvýšeném na místě té půlky sedadla. Ale jinak oproti té staré variantě jsem s tím samozřejmě spokojen, ve špičce je to docela poznat, že se tam těch lidí vejde víc.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Při jednoduchém počtu 1,5 sedadla v novém poršeti = 1 sedadlo ve starém poršeti nám vychází, že počet míst k sezení se tímto oproti starým kusům nezměnil. Starý vůz má 12 sedaček naproti sobě. Nový 4 dvojsedačky (= 8 míst k sezení) a 4 jeden a půlky. Po sečtení nám taky vychází 12 míst k sezení. Naproti tomu se ale vytvořila ulička, kde se dá i stát. Hrozně tímto děkujeme Agapemu za kvalitní příspěvek.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Agape:
1) už jsem viděl mnoho dospělých lidí sedět na 1,5 sedadle po dovu.
2) nechtělo se (nevím kdo přesně, tak nebudu kecat) přidat schod, při změně interiéru, tak se to vyřešilo 1,5 sedadlem. Kdybys použil odkaz "Hledat" NEBO se nebyl líný tuto diskuzi přečíst (jo, je to na dýl), pak by sis tady přečetl něco, co by Ti dalo odpověď - to, co je pod sedačkama, nejde zmenšit. Tudíž kdyby tam bylo pouze 1 sedadlo, hranol (kvádr) by čněl do uličky. Naopak u dvou sedadel by byla ulička příliš úzká.
3) 13T má své mouchy, ale naprosto jiné, než zde uvádíš.

Edit: Fantomas: viz bod 2.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Ale ještě jsem na tom půlčlověka sedět neviděl... :roll:
Kdyby tam dali normální jednosedačky, tak by udělali líp, na těchhle stejně v 95% případů sedí jenom jeden člověk a bylo by víc místa pro stojící. Ale pořád je to lepší než v 1901-1919.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

561
28 čer 2008 10:20
Brno
To nemáš pravdu,tyhle sedadla jsou definovaný jako jedno a půl sedadlo.


Offline
1
18 dub 2011 14:19
Vlk - vegetarián: Nažral se a koza zůstala celá! Sice se vyřešil problém s nevyhovujícím vnitřním uspořádáním prvních 19 vozů (sedadla do uličky), ale vlastně byl jen zredukován nedefinovatelnou kapacitou míst k sezení v nových vozech. Spojená sedadla se tváří jako místa pro 2 osoby, ale to by musely snad být děti nebo zavazadla. Dva dospělí lidé se tam prostě nevecpou. Navíc místo pro cestujícího s asistenčním psem je v obou případech uspořádání naprosto absurdní, pokud by nešlo o jezevčíka, kterého lze vzít na klín. Pro vlčáka nebo jiné plemeno asist. psů není dostatečný prostor. V případě, že by výrobce použil kousek zdravého selského rozumu při sestavování interiéru, NEMOHLO by k žádným takovým problémům (původním, novým ani přetrvávajícím ) dojít. Hlavně, že se za to utratila spousta peněz, a pak se vyhrožuje dalším zdaržováním už tak bezkonkurenčně drahého jízdného!! Doprava má sloužit cestujícím, ne je soužit a odírat! Copak o tom rozhodují naprosto nesvéprávní lidé nebo nemají soudnost (jen využívají svou moc)??


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
já se o to postarám. sarcastic sarcastic sarcastic
Dnes jezdí na nějaké d-3 (pokud to ráno, když sem ju zahlídl na Rosičáku, nebyl přejezd)

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Mohl by někdo vzít kus plechu, napsat na něj "Tato tramvaj nebyla pokřtěna jménem Terezka" a nalepit ho tam? biggrin

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
...a to jsem si myslel, že sarkasmus už celkem chápu...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
1919 a její necedulka jsou mi vcelku fuk. Celý můj noční příspěvek měl být brán jako sarkasmus (proto to oslovení primátora jeho těžce vystudovaným titulem, ta bohulibá reinkarnace, apod.)
Jestli to tu nebylo pochopeno, tak sorry.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
je to děsná tragédie. Když vezmu v 1919 vůči ostatním vozům, tak nemá ani hroší spolehlivost a určitě při jízdě o tu kovovou destičku spotřebovává méně produ a méně se ojíždějí okolky :-P
Proboha už to neřeš, tohle je jen politická akce, kde si papaláši potřesou rukama a poplácaj se po zádech, jak jsou dobří, že je lid zas o něco chudší...


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
ReZ: A to něčemu vadí, když 1919 nebude pokřtěna? :roll: Prober se!


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
ohledně křtu: dá se předpokládat, že 1919 se této krásné akce účastnit nebude, že?
Takže až do reinkarnace v Remetu na něco užitečnějšího zůstane nepokropena bakálářovým šampáněm :-(

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mh: přesně tak, marně jsem ji dneska hledal (chtěl jsem to vidět v reálu, kolik tam je (resp. není) místa). :lol:


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
Křest je naplánován na 28. dubna v 11 hodin zase v Pisárkách.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
btw i ta sedačka v 1922 je už otočená tak, jak má být..


Offline
30
05 zář 2010 13:17
Brno
Na kdy se plánuje křest těch posledních slečen? :dancing:


Offline
Uživatelský avatar

561
28 čer 2008 10:20
Brno
3.4.2011 22:11:00 VM: Vůz 13T č.vozu 1922 jako jediné porsche nemá namontovanou opěrku levé ruky.
VYŘEŠENO
dodáno-servis (12.4.2011 7:50:00)


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Tak ona je otočená jenom samotná sedačka. Sokl je na svém místě.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
1922:
Njn, plzeňáci vtipálci
Kolik práce dá v dílně obrátit takovou sedačku? Tak 30 minut?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Stejná anomálie jako u naší 1922 se objevila i v Praze biggrin
http://tram-forum.prazsketramvaje.cz/do ... &mode=view

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 17:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]