Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 56 z 209    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 209  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

86
17 říj 2006 00:54
Brno - linky 57, 43 a 93
Fantomas píše:
Sice mě nenapadá, jak by se to dalo zneužít, ale nechcu znovu vyvolávat delší diskuzi

...ale ostatní hold neposlechli a ono se stejně stalo. Nedivím se ani tak mítním řidičům, že se hned ozvali "na svojí obhajobu", ale zaskočilo mně, že můžete někdo tvrdit například "nemyslím si, že je ochrana řidičů ten hlavní důvod, proč se nikde veřejně služebáky nešíří" když naopak tohle tady bylo již mnohorát uváděno jako důvod nezveřejňování SJŘ.
Takže pro "služebně mladší" (tedy především pokud to tu někdo nečtete ani rok) bych si dovolil krátký exkurz do starších částí fóra, kde je poučné si pár postů přečíst, než zde budete v případné debatě pokračovat. Například tady se řešily služebáky v podobném problému, zjištění aktuálního pohybu vyhlíženého vozidla. A nebo například tady proběhla rozsáhlá diskuze nad tímto problémem. Doporučuji přečíst tamní téma pročíst nad tím i podtím, neboť se tam mimo jiné k týhle "problematice" vyjadřovali i zdejší vážené osobnosti, stálice (a někteří z nich jsou již bohužel jen pojmem, a zde se už neobjevují). 8-)
Jo a vzpomínáte ještě na časy, kdy se slovo služebák vyhvězdičkovávalo? :-)

Tak a teď navrhuji v případném další rozpravě pokračovat v tématu k tomu určenému, tedy v Jízdních řádech. Ať to tu pak nemusí Admini sáhodlouze uklízet.

-------
Takže zpět k RT6: Víte někdo jak je to s tou 1803, jak se ptal Martin (MKzB) výše?


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Dnes se mi podařilo taky odstřelit setkání :-) :
Příloha:
Kopie - DSC09667.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Jenže právě ve většině stížností je ten kurs uveden. Plus čas a místo, i vůz, aby nebylo pochyb. Notoričtí vysírači toto mají dokonale zmáklý a i docela široké kaštanstvo má o této instituci docela jasnou představu.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Hlopué je, že třeba na jř na zastávkách vůbec nejsou výjezdy d-7 a d-12 z Pisárek, výjezdy a zátahy t-27, t-37, t-38, t-39 do/z Husovic ... ale na IDOSu to je ... takže to jde zjistit ... když jednou vyjela 12ka z Pisárek -4 a projela Lipovou, volal jsem dispečink a řekli mi,,že ten spoj přece nikde není, nemá důvod zastavovat a zátahy berou lidi v podstatě jěn tak náhodou, že můžou ...


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Co 1803? Stojí jako záloha, nebo si dopřává nějaký zasloužený servis?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ta bezpečnost je bezpředmětná, i ten největší blb se dokáže podívat na jízdní řád, mrknout se na to, že do smyčky je to 20 minut, takže 2x20 minut + nějaký odpočinek, do hodiny je zpátky, ten ****

99 % lidí netuší co je to kurz, někteří si povšimli, že prostředky mají evidenční čísla (dokonce i jedna známá, technikou celkově absolutně nepoznamenaná, mi nedávno řekla, že už má u osmičky vymáklé, které vozy jsou přetopené a nenastupuje do nich), takže pokud si někdo stěžuje, píše tak maximálně "osmička v sedm z Novolíšeňské"


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
stuřík píše:
Fantomas:
To neplatí vždy. Ráno a večer, když se najíždí na kurzy to je o paměti, ovšem během dne některé linky jezdí hezky s kurzy za sebou, např: d1,d6.
Ale například taková a43 jezdí "jak chce." Hodně v tom hrají roli různý přejezdy a závleky.
U a-43 je to nejspíš dáno třemi variantami trasy a malým počtem kurzů (tuším 5 vozů ve špičce).

chat-maniac píše:
A taky další z důvodů může být ten, že se někdo z nudy začne doma šťourat v tom, jak není ten a ten kurz plně využit, že ten má zbytečně dlouhou pauzu a začne odd. JŘ kecat do řemesla a psát na magistrát. A pište si že takových blbů se najde.
Jenže tohle si může zjistit i bez špionáže interních materiálů dopravního podniku. Stačí jednoho hezkého dne postávat na čáře, druhého dne postávat na nádru, a máme kompletní oběhy tramvají, který pak kdokoliv může libovolně vyvěsit na net.

goldfinger píše:
Po SJŘ netoužím, ale docela bych uvítal, kdyby se na normálních JŘ objevovaly i zatahující a vyjíždějící šaliny. Pokud jedu např. kolem 23h z Lesné, tak vím, že poslední devítka jede přes Cejl do VM, ale např. na Moraváku už se nedozvím, že tato devítka jede cca v 23.15. A totéž brzo ráno, kdy vyjíždí šaliny na linky. Sice se to týká pouze dvou radiáll (křečkovivcké a kounicoffské), ale i taková maličkost by potěšila

Nejen těchto dvou radiál... Jednou jsem musel cca v 4:45 cestovat z Výstaviště domů a taky by se mi hodily časy výjezdů, abych to měl bez přestupu. A jen co jsem tehdy odpozoroval, tak v tomto čase jezdil jeden výjezd za druhým...
Podobně by se hodila trasa Tomkovo nám.-Úvoz(-Mendlovo nám.) a zpět, kde vyjíždějící/zatahující t-37,38,39 taky nejsou zapsány v jízdním řádu a přitom někdy i vypomáhají ve špičce.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Po SJŘ netoužím, ale docela bych uvítal, kdyby se na normálních JŘ objevovaly i zatahující a vyjíždějící šaliny. Pokud jedu např. kolem 23h z Lesné, tak vím, že poslední devítka jede přes Cejl do VM, ale např. na Moraváku už se nedozvím, že tato devítka jede cca v 23.15. A totéž brzo ráno, kdy vyjíždí šaliny na linky. Sice se to týká pouze dvou radiáll (křečkovivcké a kounicoffské), ale i taková maličkost by potěšila


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
A taky další z důvodů může být ten, že se někdo z nudy začne doma šťourat v tom, jak není ten a ten kurz plně využit, že ten má zbytečně dlouhou pauzu a začne odd. JŘ kecat do řemesla a psát na magistrát. A pište si že takových blbů se najde.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
ano, na d-3 je 4, 12 (RT6) a 2, 8 NP garant. Proto 1803 jezdila na 10/3, když měla nefunkční plošinu ;)


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
mceza: A když cestující "potřebuje" vědět, kdy jede RT6N1 (ať už proto, že se s ní chce svézt nebo se jí naopak vyhnout :mrgreen: )?
A ještě, jsou ty kurzy na kterých jezdí aspoň garantované nízkopodlažní?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Osobně si nemyslím, že je ochrana řidičů ten hlavní důvod, proč se nikde veřejně služebáky nešíří. Lidi to prostě nepotřebujou vědět. K čemu cestující potřebuje vědět, že ten a ten kurz vyjíždí v 4:13 z VM? A proč by měli vědět, že v Komíně ve smyčce má jet na levou kolej? Lidi potřebujou vědět, kdy jim pojede linka X na ze zastávky A do B a jestli to je 00304 nebo 00312 je jim úplně fuk.

Něřekl bych, že SJŘ jsou utajované. Jen není důvod je dávat veřejně k dispozici...

Btw když si chci na řidiče počkat a dát mu do držky, tak přece nepotřebuju vědět SJŘ, prostě si ho někde odchytím...


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Třeba osmička jezdí pěkně popořadě. Sice po sudých (2,4,6,....až 40), ale popořadě. Na jedničce to myslím taky platí s tím, že některé kurzy úplně chybí. Buďto vůbec nejsou nebo jde o trhačku. U linek, kde některé spoje nejedou po celé trase, ale jsou zkráceny do některých nácestných smyček toto většinou neplatí (např. linky 2,4,5).


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
To neuvádění kurzů na veřejných JŘ je třeba kvůli bezpečnosti řidičů. Bylo by totiž moc jednoduché si na řidiče "počkat", když podle nějakého "cestujícího" mu třeba "schválně" ujel... (i když o tom nebohý řidič ani nevěděl). Proto je nejlepší, když jezdí "jak chce". Ono na té a-43 je to i tím, že se kurzy hodně promíchávají tím ježděním jednou do Soběšic a podruhé až do Útěchova (-Vranova, Lelekovic na linku a-41 atd.)
Povšimněte si "proházenosti" kurzů na d-5 dopoledne, když jezdí na přeskáčku na MN.
Ono i na té d-6 se to trochu promíchá, když má řidič v KPn přestávku.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Hm, tak to je na prd. Díky za odpovědi. (a přitom by člověk řekl, že když je to číslo kurzu "veřejně vystavováno", že na tom není nic tajného... :-? )

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Fantomas:
To neplatí vždy. Ráno a večer, když se najíždí na kurzy to je o paměti, ovšem během dne některé linky jezdí hezky s kurzy za sebou, např: d1,d6.
Ale například taková a43 jezdí "jak chce." Hodně v tom hrají roli různý přejezdy a závleky.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Bohužel to tak často není. Také jsem si dřív myslel, že ty kurzy znamenají mimo jiné pořadí vozu na lince a že se jede 1,2,3,4... (popř. 2,4,6...) - leč tak to není, je to složitější a značně nepravidelné...


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Želva píše:
Kdysi se to dalo vyčíst na http://www.jrbrno.cz , ovšem tam to pak Ondra (mimo jiné také po zdejší delší diskuzi)z jistých důvodů zrušil.

Sice mě nenapadá, jak by se to dalo zneužít, ale nechcu znovu vyvolávat delší diskuzi, tak budiž. Budu muset pozorně sledovat kurzovky (což může být problém, když jsem schopný nastoupit bezmyšlenkovitě do šaliny, aniž bych se podíval na číslo linky sarcastic ). Ještě mě napadá - když v nějakém čase uvidím třeba kurz 3, znamená to vždycky, že o spoj později pojede kurz 4 (za předpokladu, že tam nebudou pouze liché kurzy)? A můžu se aspoň dopočítat, za jak dlouho na té zastávce bude ten kurz znovu?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Dík i za mě, sice to je úchylně brzo, ale kdybych vstávat musel...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
5:04 z Osady, 5:51 z Modřic zpátky.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Nevím z hlavy přesně, ale je to chvilku po 5. hodině.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

86
17 říj 2006 00:54
Brno - linky 57, 43 a 93
Tak obyčejnej smrtelník se z veřejně dostupných zdrojů odjezdy konkrétního kurzu nijak nedozví. Kdysi se to dalo vyčíst na http://www.jrbrno.cz , ovšem tam to pak Ondra (mimo jiné také po zdejší delší diskuzi)z jistých důvodů zrušil. Takže leda jak psal Martin. Ovšem je jistá šance, že pokud se zeptáš na určitou zastávku a určitej kurz, někdo z těch šťastnějších, co vlastní služebáky (či zkrátka někdo ze zaměstnanců), by ti mohl snad odpovědět.
A já toho hned využiji a zkusím se optat konkrétně:
Mohl by jste mi prosím někdo uvést odjezdy 4/3 z Hlavního nádraží coby dvojka do Modřic a zpět? Že bych se (když už mi to tu Kari a Tasa tak ochotně vysvětlili) alespoň někde svezl RT6 těch 60 km/h. 8-) Předem děkuji.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fantomas: jedna z možností je zapamatovat si (resp. poznamenat) čas odjezdu daného kurzu přímo z provozu.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Před chvilkou viděna 1801 na 12/3. Proč je musím vždycky potkat v protisměru? :-( (nehledě k tomu, že ani trojkou nejezdím)
V souvislosti s tím se chcu zeptat - když vím, na jakém kurzu se nějaká šalina nachází, jak mám zjistit (resp. můžu vůbec jako běžný smrtelník zjistit), v jakém čase pojede z určité zastávky? (z tématu Kurzy ve veřejné diskuzi jsem se to nedozvěděl)

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

86
17 říj 2006 00:54
Brno - linky 57, 43 a 93
Omlouvám se, pokud jsem svým příspěvkem způsobil následné odběhnutí od tématu. :-# Popravdě jsem nevěděl, že už ani do Bystrce se 60 km/h nejezdí. :oops: Více to ale řešme v tématu pro to určené, tedy tady.
Každopádně děkuji Kariumu a Tasovi za objasnění.

A abych se vrátil zpět k RT6, tak když jsem jel včera cestou z Bystrce vzadu (sledujíce právě různá návěstí, abych se ujistil jaká že je to tam rychlost), tak jsem si připomněl, jaký to byl pro nás před třinácti lety (v devadesátým sedmým) zážitek, když jsme touhle tramvají vzadu jezdívali jako malý z Masaryčky z Gymplu domů a sledovali okolí jakoby z pozice (couvajícího) řidiče. Následně jme pak cestou přes Svoboďák kynuli kolemjdoucím davům (no jo, klukovina :-" ). Po prvním zklamání, že tato tramvaj není obousměrná (sběrač umístěný uprostřed to na dálku tak nějak evokoval) se dostavila oblíbená vlastnost téhle tramvaje. Byl to první typ se sezením vzadu u okna (Anitry pak následovaly až mnohem později).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 209  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 zář 2024 08:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]