Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 423 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
reknes si ze pred autem v dali to v pohode stihnes, jede prece 50

Pokud to takto někdo opravdu dělá, tak by si měl rozmyslet, zda by raději neměl vrátit řidičák. Nikdy a za žádných okolností nelze usoudit, jak auto jede rychle, nedejbože spoléhat na to, že jede předepsanou rychlostí. Kor na takovém místě, kde je jasné, že tam 50 km/h nepojede nikdo.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Jinak teda ten autobus byl přeci jen trochu poškozenější než se z fotky zdá, přední dveře se trochu zdeformovaly a popravdě mi přišlo, že celá čelní maska. I nějaké vysypané sklo tam bylo, ale to možná jenom ze dveří busu.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
No, asi takto. Brzdná dráha je při zpomalení z 50 na 20 km/h, ve které dohaduji náraz, asi 10 m. (60 km/h->15m, 70 km/h->22m) To pokud by brzdil opravdu na silnici, vidím tam nějaké nánosy nepořádku, takže jestli brzdil tam, mohla být delší.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Naraz samozrejme byl v mensi rychlosti nez 50. Resim to, ze vetsina automobilistu v danem miste si to svisti daleko vice nez padesatkou. Pak davas prednost, reknes si ze pred autem v dali to v pohode stihnes, jede prece 50, rozjedes se a najednou mas auto pred cumakem. V tomto pripade to ale vypada, ze autobusak osobak jednoduse prehlidl, tzn schoval se mu bud za zrcatko nebo dvere.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
http://i.imgur.com/NTAV1.jpg

Ale nějak moc brzdné dráhy tam právě nikde není, nemám pocit, že by se ten chlap vůbec nějak moc pokoušel brzdit, spíš chtěl uhnout doprava. Na silnici jsem viděl jenom stopy od autobusu odstrčeného tím autem.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Samotný náraz tak 20 km/h do téměř stojícího busu, víc ne, původní rychlost by bylo možné odhadnout z větší fotky, kde by byla vidět brzdná dráha... Nějaká guma tam evidentně je, ale je useknutá...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Johnny05: Řekl bych, že ano, od oka dokonce méně. Vem si, že kdyby jel 50km/h a odbočující autobus proti němu jel 10-20km/h, tak náraz by odpovídal nárazu v rychlosti 60-70km/h do stojící překážky. Koukni, co se stane v řízeném testu s Oktávkou v 64km/h: http://www.youtube.com/watch?v=_b3aHpmUJbk

Tady je vidět, že výsledný náraz byl pravděpodobně v mnohem menší rychlosti (prudké brzdy auta a autobusu). Jestli jel před nárazem více než 50 je možné posoudit pouze analýzou brzdných stop, které ovšem k dispozici nemáme... Jediné, co ti jako laik povím, že to tipuji na náraz v 20-30km/h. Ačkoli to vypadá ošklivě, autobus i oktávka mají obouchané pouze plasty v místě nárazu + oktávka kapotu. A ani jedno auto nemá například prasklé sklo, takže přední deformační zóny náraz ustály dobře.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
By me zajimalo jestli s tou Oktavkou jel 50 km/h...

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Zrovna stejnej odstřel čekám každý den na a-52, když křižujeme dálnici. Taková ruská ruleta.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
No, to je docela pěkně rozstřelený... Nestalo se tam někomu něco?

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Nějak to včera nebyla tak úplně priorita.

Nicméně nabízím aspoň dokumentačku.

Příloha:
resized.jpeg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Divím se že to sem nikdo nenapsal, 2338 (a-50) včera v cca 14:15 měla nehodu na Staré dálnici, při odbočování do Bystrce ji smetlo auto. Odnesla to PP část nárazníku se světlem, auto je na tom hůř. Vina patrně na straně autobusáka, nedal přednost z protivky (moje doměnka, možná to bude jinak). Bylo to v rychlosti, tak víc nevím.
Po nehodě bus zapříčil všechny pruhy na Troubsko, tak ho tam ostatní vtipně objížděli.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
miropiro píše:
V 18:15 jsem čekal v rámci Šalinění na jedničku na Mendlák na Václavské, když zničehonic přijela 7466 jako nd-2.


zdechla 1039 blee viděl jsem jak byla tlačena 1064 ....


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
V 18:15 jsem čekal v rámci Šalinění na jedničku na Mendlák na Václavské, když zničehonic přijela 7466 jako nd-2.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
9986
15 led 2005 23:41
zase nezacházejte do extrémů
pod zem patří metro, ne tramvaj


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
já to říkám furt ... to je jako s tím sprejerstvím ... vyhraďte místa, kde se to smí (je to legální) a o to víc hlídejte místa nebezpečná (kde je to přísně zakázaný-památky, soukromej majetek) ... když se všude říká, že se to nesmí, ale nikde policajta ani vidno, tak takhle bude jezdit víc a víc lidí, až to tak budou dělat všichni ...
na cyklisty mám svůj velice vyhraněný názor, ale to sem nepatří ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
MartinV píše:
A tramvaje (= předmět) nic (= podmět) nebrzdí.

A to by mělo být cílem.

Ideální by bylo úplně oddělit tramvajovou dopravu, ale to se ve městě jinak než pod zemí dělá dost blbě. Když dojde na úrovňový křížení, křižovatky, atp, tak je to brzdící zlo.

(Jinak, už se to sem moc nehodí, co to přesunout do t. tratí? :) )

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Add koleje: psal jsem to, (je to také v Plzeňské ulici (Praha)) na jedné straně ulice je samostatné tram. těleso, na 2. straně jsou 2 pruhy pro auta (Plzeňská - pouze směr z centra, opačný směr je o ulici vedle). Zvlášť na té plzeňské se ze strany tramvaje napojují pouze jednosměrky.

Samozřejmě na straně tram. tělesa by se parkovat nedalo (z jakékoliv strany). Řešením tram. pásu na straně ulice by došlo k dalšímu preferování tram. dopravy. Stačí se jenom podívat do té Prahy, myslím si, že jim to tam funguje bez větších problémů. A tramvaje (= předmět) nic (= podmět) nebrzdí -
- možná jsem zapomněl dodat, že ty uličky ústící na straně tramvaje mají semafory, díky kterým projíždí buď auta, či tramvaje (ty samozřejmě přednostně).

Mceza: co mi tam chybí? Ten tram. pás je pouze na jedné straně ulice, těch křížení je stejně (červené čáry, pravdou je že to není moc přehledné, ale pro info to stačí).


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Však ti volové s IGK to dělají už i teď, např. na zastávce Zvonařka, směr HN.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jakub píše:
zrovna při sjezdu z masarykovy čtvrti by se mohlo povolit objíždění tramvaje zleva ... vidět je tam dobře


Kuš furt! To je jak s těma cyklistama v jednosměrce. Jednou se jim to někde povolí a od té doby jezdí takto všude. Jednou povolíš někde objíždět tramvaj zleva, pak to budou někteří dělat všude.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Harold: Však na tu jednosměrnost jsem odpovídal.

pdbrno: Jen poznámka - necituj předchozí příspěvek. A hodilo by se mezi dvojtečku a odkaz dát mezeru, aby se to převedlo na odkaz samo.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
u nás se prostě jezdí po paměti ... a když se tam desítky let jezdilo po kolejích, tak se teďka budou řidiči blbě učit, že tam je nějaká změna ...

_________________________________
Jakub


Offline
147
20 lis 2006 13:21
Brno
Akorát poznámka, ona ta Ječná je pro IGK jednosměrná.


Offline
175
23 led 2011 03:17
Miky píše:
Ad "nějaká ulice v Praze" - je to minimálně Ječná, od Karlova náměstí na I. P. Pavlova. S křižovatkami problém není, protože všechny jsou světelné.

Ad "zastávka se semaforem" - však to už tu víceméně máme, stačí se podívat na Šilingrák. A ne že by to tam funkovalo kdovíjak oslňujícím způsobem :roll:


viz tady:http://www.youtube.com/watch?v=_v6Hq6t97nk&feature=mfu_in_order&list=UL


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ad "nějaká ulice v Praze" - je to minimálně Ječná, od Karlova náměstí na I. P. Pavlova. S křižovatkami problém není, protože všechny jsou světelné.

Ad "zastávka se semaforem" - však to už tu víceméně máme, stačí se podívat na Šilingrák. A ne že by to tam funkovalo kdovíjak oslňujícím způsobem :roll:

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 09 říj 2024 08:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]