Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 425 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
3342
21 led 2011 14:19
Zrovna jsem to chtěl napsat, v Plzni to tak někde je. Ale nedá se to paušálně použít všude, imho by to bylo vhodný na takový míň vytížený ulice typu Medlánky -> Řečkovice, příp. i kolem té Červinkovy by to nemuselo být úplně od věci. Obecně, imho všude kde jsou zastávky bez ostrůvku by to byla mnohem schůdnější varianta.

Btw, teď si nějak nevybavuju... která že je ta "jediná ulice"?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Navrhuju spíš začít konečně stavět ulice v logickém uspořádání - tramvaj u chodníku, auta uprostřed, a ne tak nesmyslně, jak je to teď po celé republice.

V Plzni to tak mají, ne?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Jedině že bys před ty voly v igk hodil betonovej zátaras...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Navrhuju spíš začít konečně stavět ulice v logickém uspořádání - tramvaj u chodníku, auta uprostřed, a ne tak nesmyslně, jak je to teď po celé republice. A jediná ulice, kde je tento, podle mě rozumný systém použt, se snad má přestavět...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jestli došlo k těžkému zranění, tak musel ten řidič jet jako prase. Pokud zastavil za šalinou ve stojící zastávce a v okamžiku zavření dveří se začal rozjíždět a nárazem toho chodce těžce zranil, tak musel akcelerovat rychleji než je zdrávo. K tomu bonus, že pravděpodobně nebrzdil (pokud mu tam vážně skočil před nosem) a na malér je zaděláno :-(

Já jsem před cca rokem také málem způsobil podobnou nehodu, ale to pro změnu nebyla moje vina. Bylo to v Praze, už si nepamatuji zastávku. Je tam také vystupování cestujících do silnice. Jenže označník byl pouze vepředu (na tu dálku nebyl vidět) a čáry označující zastávku byly smyty. Takže je prostě jel a najednou mi do cesty začali skákat lidi... Kdyby za mnou někdo jel, tak je ve mě...

Ale co s tím? Ty zastávky jsou nebezpečné a lepší to nebude. Leda udělat podobný systém, co mají amíci na šk. autobusech :-D http://www.youtube.com/watch?v=jELGbQGwUHo


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A kdo se při výstupu z tramvaje dívá doleva?
Kdo se při odbočování doprava dívá i doprava, jestli někdo nepředjíždí? Kdo chce kam, pomožme mu tam.

Úplně stejné to je, když odbočují v křižovatce dvě protijedoucí auta doleva, ale nakonec jedno jede rovně (protože mu bliká blinkr omylem). Pokud ho sejmeš, tak je to tvoje vina, protože jsi nepustil protijedoucí vozidlo. A nikoho nebude zajímat, že on taky blinkal doleva.
Tak to prrr. Možná záleží na výkladu zákona, ale když já jsem jedno takové hovado, co neumí používat mozek, sejmul (ne, nebylo to naschvál), vina byla jednoznačně na něm. A že u nás na křižovatce je s tím velký problém, 9 aut z 10 bliká doleva a jedou rovně. Na zabití.

Takže pokud řidička pořád stála v zastávce, jakože zjevně stála, je to chyba řidiče auta, že se nepřesvědčil, že nikoho nesejme.
Viděl bych to taky tak.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
http://www.stream.cz/video_world/96rG1yGCf3Q
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=828&t=806262


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Řekl bych, že blinkr v tom nehraje žádnou roli. To je pouze upozornění pro řidiče, že vůz je v zastávce.

Úplně stejné to je, když odbočují v křižovatce dvě protijedoucí auta doleva, ale nakonec jedno jede rovně (protože mu bliká blinkr omylem). Pokud ho sejmeš, tak je to tvoje vina, protože jsi nepustil protijedoucí vozidlo. A nikoho nebude zajímat, že on taky blinkal doleva.

Takže pokud řidička pořád stála v zastávce, jakože zjevně stála, je to chyba řidiče auta, že se nepřesvědčil, že nikoho nesejme.

(toť můj názor a osobní zkušenost (křižovatka))

Mimochodem lidi jsou hovada. V sobotu jsem přijížděl tramvají na zastávku Svatopetrská, už se skoro otevíraly dveře a najednou mezi tramvají a chodníkem V PROTISMĚRU se prohnal borec s autem. A kdo se při výstupu z tramvaje dívá doleva? I řidič tramvaje z toho byl docela vyvalenej.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Blinkr neblinkr, idioti jsou schopní se proplítat davem, kterej zrovna vystupuje. Viděl jsem to už mockrát. A nebo mignout šmirgl zleva, na Zvonařce, hlavně směr centrum, naprosto běžnej jev.
A kde jsou teď ti bonzáci, kteří se tady na foru snaží vyhrabat na nás řidiče profíky jakejkoliv bordel.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
A na tomto pripade je videt, jak jsme stale jednou nohou v kriminale... Takova blbost a je z toho nehoda s vaznym zranenim.
Doufam, ze mela stale zaplej pravej blinkr.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Jestli je to to co myslím, tak se jednalo o sražení cestujícího. Řidička na zastávce zavřela dveře, který jí začaly blbnout. Tak je chtěla znovu otevřít a zas zavřít. No a jak je otevřela, tak jeden cestující ještě vystoupil a v tom ho srazilo projíždějící auto. Podle dispečerky otevřená zlomenina nohy.
Jinak včera celý den hlásili dispečeři, ať někde u Bráfové jezdí řidiči pomalu, že tam byl havarijní lom kolejnice.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Aktuálně (minimálně cca od 17:00) stojí na Červinkově ve smyčce 1924 (20/12) a obíhají kolem ní policajti.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
No, a hlavně se kolikrát narvou doo plné t-25 směr Vozovna Husovice, aby na Tomkáči naštvaně vystoupili, a poloprázdná t-26 jedoucí celou dobu na ocasu t-25 jim mezitím ujela sarcastic


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Stejně se lidi chovají, i když na t-26 přijede narvané sólo a hned za ním plný kloub. Většina se samozřejmě nacpe do toho sóla, aby byli doma o pár minut dřív, a to ten kloub mají na dohled.

Přesně tak. A v ideálním případě ještě seřvou řidiče, že jede o 2 miunty pozdě.


Offline
147
06 pro 2009 11:01
b1: no v ideálním případě jsou vyčleněny 4kurzy pro trojče a nově i 4kurzy pro 2xLF2


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Kari píše:
Připočti k tomu v ideálním případě 4 kousky trojčete.
Počítam 2ks souprav dvouwan a 2ks trojčat. Víc snad na d-1 nejezdí.

MartinV: Pořád ale máš jednu kapacitní soupravu za půl hodiny, takže si nemyslím, že většina lidí obětuje tolik času, aby se nemuseli moc mačkat... Stejně se lidi chovají, i když na t-26 přijede narvané sólo a hned za ním plný kloub. Většina se samozřejmě nacpe do toho sóla, aby byli doma o pár minut dřív, a to ten kloub mají na dohled.

Takže pochybuju, že budou lidi čekat třeba 10 minut na trojče, když jim mezi tím přijedou dvě klasické soupravy T3.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: cestující, který alespoň trochu vnímá a cestuje +/- ve stejném čase, si uvědomí, že v daný odjezd jezdí 2xLF2. Podobně, když jezdila RT6 ve zkušebním provozu na d-13 (o MHD jsem se ještě nezajímal), jsem jezdil daným odjezdem t-36, na který na Klusáčkově VŽDY (= každý den) navazovala právě RT6.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
b1 píše:
Kde mimo interní materiály dopravního podniku si může bežný cestující najít odjezdy té kapacitnější soupravy, která v počtu čtyř kousků vypravených na linku s dvouhodinovou dobou oběhu pojede jen jednou za půl hodiny...

Připočti k tomu v ideálním případě 4 kousky trojčete.


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
Miky píše:
1599+1303+1569 aktuálně chcíple stojí u Výstaviště na prostřední, čumákem ku městu...


Povídej mi o tom, to jsem měl takovou radost, když mi dojela kačena. A pak mi to vyměnili. No dal jsem si hodinu pauzu ;)

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
MartinV píše:
Mceza: protože ale 2xLF2 nebo trojčata jezdí pravidelně na daných kurzech, lze si tyto kapacitnější soupravy vyhlédnout a cestovat mnohem pohodlněji.
Kde mimo interní materiály dopravního podniku si může bežný cestující najít odjezdy té kapacitnější soupravy, která v počtu čtyř kousků vypravených na linku s dvouhodinovou dobou oběhu pojede jen jednou za půl hodiny...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mauricio píše:
To chce řešit komplexněji, ideálně posilama nebo průměrně kapacitním vozem na všech kurzech po celý den.


No a tohle je presne to, co ja myslim. Proc na jednom kurzu vypravovat vysokokapacitni soupravu a hned po ni pojede souprava s kapacitou o tretinu mensi...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
(tj. kdyz prijdu kdykoli na zastavku tak budu mit jistotu, ze prijede kapacitne odpovidajici spoj)

Jenže to je nereálné. To by musel mít dopravce vozy, které by byly využitelné jen ve špičce (třeba autobusy - jsou linky, kde je ve špičce kloub málo a mimo špičku stačí Transit), navíc by je musel stahovat z oběhu, až nebudou potřeba atd. A hlavně, jak poznáš, kdy je potřeba nasadit kapacitně odpovídající spoj? V pondělí končí škola v 15:30, pojede 50 lidí spojem v 15:35. Ale co když budou končit o 15 minut dřív, protože vyučující potřebuje k zubaři, ale na spoji v 15:20 pojede malá SORka, protože tam nikdy nebylo nic většího potřeba?

To chce řešit komplexněji, ideálně posilama nebo průměrně kapacitním vozem na všech kurzech po celý den.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
bylo by super, kdyby jednička z hlaváku jela 2xLF2 až v 7:37, když jede v 7:32, tak se to nestíhá z vlaku, co přijede od Skalice n. s. a pak se to všecko snaží natlačit do tý 2xT3

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
mceza píše:
Navic cestujici by se nemeli prizpusobovat MHD (tj. vyhlizet si velkokapacitni kurzy), ale MHD by se mela prizpusobit cestujicim (tj. kdyz prijdu kdykoli na zastavku tak budu mit jistotu, ze prijede kapacitne odpovidajici spoj)

Když nefunguje to druhé jmenované...

Mch. mám kamarády, kteří jezdí právě těmi kurzy, kam jsou vypravovány LF2. Ono není tak těžké zapamatovat si, že v xx:zz odjíždí daný spoj.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Miky píše:
1599+1303+1569 aktuálně chcíple stojí u Výstaviště na prostřední, čumákem ku městu...

Pro velký úspěch dnes už podruhé sarcastic

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: LP a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 10:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]