Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 106 z 179    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 179  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
A na 10 pravidelná 1523 :)

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Jinak v pondělí už 1553+54 zase spolu na lince 13, dneska na lince 6.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Street view z toho nebude... sarcastic

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
tr píše:
Osobne bych doporucil nahradit postupne kvantitu kvalitou.


V jistém smyslu chybí i ta kvantita - už víckrát se mi stalo, že jsem chtěl fotku nějakého místa, které v galerce prostě není, protože profláklý fotoflek je přece o 200 m dál a jinde se v okolí nefotí. :/


Offline
488
07 úno 2006 10:26
Neda mi to po delsi uvaze take k drobne poznamce o foceni a publikovani fotek:

add foceni obecne: obcas pri vzajemnem posuzovani fotek mam spise pocit obecneho nedostatku ucty a pokory. Ja osobne mam na fotky dosti vysoke naroky. Presto bych si netrofl o autorovy (podle mne) nepovedenych fotek rict ze "je blbej". Kvalita fotky je totiz velice subjektivni. Navic kazdy jsme nejak zacinali, ze... Spise bych se zamyslel nad tymovym chovanim obce fandu MHD a zeleznice. Kolik z nas foceni zivi, ze si vzajemne tajime fotofleky a chovame se k sobe jako ke konkurenci? :-) Na druhou stranu se mi uz parkrat stalo, ze byly v dobre vire podane informace "zneuzity". V lepsim pripade pouze "autorsky prisvojeny".

add Zepage: obdiv teto "stranky amaterskych opisovacu tiskovych zprav" docela nechapu. Odborna kvalita prispevku je obcas dosti k smichu. Vubec si neoveruji zdroje a nekdy se jim povede dobra "kachna". Fotoalbum se sice opravdu zlepsilo, ale porad uverejni pekne "perly". Jedine co opravdu stoji za to jsou diskuse pod fotkama... kde nactiletym kolegum po uverejneni dvaceti fotek zacne natolik prset do nosu, ze zacnou poucovat o generaci az dve starsi lidi jak se ma profesionalne fotografovat :-) Pri hromadnych fotoakcich na sebe hlasite upozornuji (nejlepe v oranzove veste), aby nikdo nebyl na pochybe kde foti pravi profici... Tim se trochu dostavame k prvnimu bodu. Na ZP hodnotim spise archivni kousky, ktere ovsem ve vetsine nepochazeji od redakce ZP. A uprimne si myslim, ze je na ceskem a slovenskem webu hned nekolik kvalitnejsich fotogalerii.

add album na BMHD: Osobne bych doporucil nahradit postupne kvantitu kvalitou. Doba, kdy bylo treba fotoalbum rychle naplnit, jiz davno pominula. Dnes je tam od nekterych vozidel i nekolik desitek fotek ze stejneho obdobi. Z toho ovsem jen treba 5 opravdu hodnotnych. Album je potom neprehledne. Pozvedlo by ho naopak jemne promazani. Ja osobne krom zminenych sloupu za vozidle "nemusim" ani stiny na vozidlech. U MHD je to samozrejme dost problem, ale trefit tramvaj tak, ze ma stin sloupu rovnou na cele... Osobne bych uverejnoval jen fotky se stiny az za druhymi dvermi:-) Krom toho foceni v lete v poledne atd. átd. atd. Nicmene, je to jen muj subjektovni a zcela mirumilovne mineny nazor:-)

PS: Pokracovani debaty doporucuji spise nekdy osobne u piva.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Janatak píše:
Někdy v týdnu jsem na d-10 viděl jezdit 1553. Pročpak došlo k rozpojení soupravy 1553+1554? Jde vůbec spojit jiná krátká Varia do soupravy?

1523 měla nějaký problém. Vzhledem k tomu, že je na d-10 garant a standardně za sebe nemá na vozovně zálohu.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Krátká varia jdou spojit libovolně. Všechny mají zásuvky jak vepředu, tak vzadu.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Dříve jezdila souprava 1523+1596 takže minimálně tato souprava je reálná.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Někdy v týdnu jsem na d-10 viděl jezdit 1553. Pročpak došlo k rozpojení soupravy 1553+1554? Jde vůbec spojit jiná krátká Varia do soupravy?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
K focení: jedna věc jsou samozřejmě rady danému fotografovi. Ty se ale dají napsat formou SZ, tady to mnohdy vyznívá způsobem "Jsem lepší, ty to stejně nikdy tak dobře nevyfotíš". Druhá věc je rozdíl mezi dokumentačními a uměleckými fotkami. Například fotka Lukina je dokumentační. A jako dokumentační je více než dostačující. Jestli tak ovšem byla zamýšlena, o tom psát nechci.


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
S těma sloupama je to na tramvajové trati dost blbý; pokud to neleze z čela, nebo ze smetáku, tak mi to nevadí...

ŽP zkrátka není dokumetanční galerie, kvalita foto.bmhd mi přijde ideální - fotky z reálného provozu.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jasně, ale čím blíž je ta kolize předku tramvaje, tím je to jakoby rušivější. A kdybys to cvakl dřív, byl by ten pantograf v mezeře mezi sloupy, takže by nebyl v kolizi s ničím.


Offline
Uživatelský avatar

769
21 lis 2010 09:08
Já jsem rád, že to vím teďka ;-) Na tomto místě fotím hodně často, tak vím teďka odkud to mám brát, ale myslím si, že těm sloupům se prostě nevyvaruju a když už to trčí ze střechy u pantografu, tak přce pantograf je žlutej a sloup šedej.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Mikyho připomínka je docela na místě. Kdyby to autor zmáčkl dřív a přizooml si to, byla by ta fotka zase o něco lepší, ale je pravda, že ten sloup je až druhotná věc.

Obecně myslím, že by každej měl být rád, když mu někdo zkušenější k fotce napíše kritiku - aspoň ví, co příště může zlepšit.

ad Želpage: Ať si kdo chce, říká, co chce, ale když přijdu na Želpage, můžu se jen kochat téměř dokonalými snímky. Žádná jiná česká dopravní galerie tohoto zatím nedocílila (i když děláme na BMHD co můžeme... :-D ). U ostatních místo kochání se jenom nadávám, že autor byl líný fotku narovnat třeba i o dva stupně, nebo ořezat zbytečnou silnici pod busem, i když to úplně bije do očí...


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
Osobne je mi sloup ukradenej. Kdyz to nebude ten za pantecem tak predchozi vyroste z kloubu. Ty prepaly a neostrost sou dulezitejsi..


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
PvvS: To asi nevíš, jak to chodí na Želpage.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
To máme zavřít oči a fotku mlčky pochválit, i když má chyby, které vadí dokonce i mně?


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
To uz je jak na zelpage ...


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ještě bych to vyfotil cca o půl vozu dřív, aby tomu ze střechy netrčel sloup...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
taky si říkám, pěkně odchycená souprava :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jej. Škoda, že je to přepálené a neostré, jinak by to byla moc pěkná fotka.


Offline
Uživatelský avatar

769
21 lis 2010 09:08
Dneska 1099+1069 jako cviční jízda.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Dneska se na Kníničské poblíž trojúhelníku zkoušelo nějaké krátké Vario, eviďáku jsem si bohužel nevšiml, nevíte někdo víc?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Ono je to taky malinko v údržbě a očistě těch vozů. Navíc LF2 mají nevýhodu, zejména Bčka, že jezdí v tak dlouhých soupravách a jsou honěny na pozdních kurzech d-1, které jsou přirozeně k nějakému vandalskému počínání vhodnější.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A co koupit jen ty kryty kamer? To bude malej výdaj a lidi nepoznaj, že v tom kamera není...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 179  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 17:48
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]