Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 583 z 724    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 580, 581, 582, 583, 584, 585, 586 ... 724  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Eda: A co třeba ta skutečnost, že velká obchodní centra v tomhle směru konkurují tak, že prostě hází své náklady na jiné, konkrétně na nás všechny? Provozovat obchody ve městě a poblíž lidí, v omezených podmínkách, kde si nelze postavit libovolně velikou plochou boudu a tisícimístné parkoviště na co všchno si kdo zrovna zamane, něco stojí. Ale něco to stojí z nějakých důvodů, a obchodní centrum v poli za městem ty náklady magicky nevymaže, spíš je vyrábí v jiných podobách (silnice a provoz navíc, zábor půdy…). Což už ovšem z jejich pohledu nejsou přímé náklady, ale externality. Které jim zacáluje společnost jako celek. To je pak fér konkurenční boj…

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
cherubine píše:
Ale ty bys tam bydlet asi nechtel...:) a mozna bys bojoval stejne;) Tam je to o necem jinym, o neznalosti rekneme uzemniho planu, ktery je znam na x let dopredu ne? Tak se tam proste nenastehuju...;) A kdyz uz tam bydlim dlouho, tak bojuju zavcasu a ne az kdyz stoji pulka stavby...TO je na ranu...

Souhlasím, že zastavit už rozjetou stavbu je ještě o řád víc na ranu, než tohle... Ale k tomu, že bych tam nebydlel: mně třeba jezdí tramvaj 20 metrů od okna a nevadí mi to... A když jsem byl malej, jezdila i v noci a taky mě to nevadilo. Ti lidi jsou akorát prostě pohodlní, to je všechno... A vadí mi, že já, na úkor jejich pohodlí pak stojím v zácpě, byť na stavbu, která by tomu pomohla, třeba jsou peníze.

Mrak: Já beru podporu domácích zemědělců a fandím jim. Nic jim ale nebrání atevřít si obchod v Olympii nebo v Shopping Parku. Podle mě by se jim to muselo hrubě vyplatit, lidí, co rádi podpoří zdejší zemědělce nebo soukromníky, není vůbec málo. Musím ale zmínit, že všechno je o poptávce a nabídce. Pokud by ti soukromníci opravdu nabídli výraznou přidanou hodnotu, tak podle mě nezkrachují. U nějakých místních potravin, kde maj jeden druh sýra a "většinou je vyprodanej chleba", se nikdo nemůže divit, že zkrachovaly. A může to svádět na Tesco, ale kdyby si vedle otevřel obchod schopnější soukromník, tak zkrachujou stejně. Vidím to na naší "Hrušce" u zastávky. Je tam všechno drahý, sortiment je omezený a kvalita stejná, jak v Tescu. Tak proč tady nakupovat? Až to zkrachuje, divit se nebudu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ne, v Tescu jsem nekoupil nic už dost dlouho. Jezdil jsem tady do vedlejší vesnice do ex Jednoty. Ale když už ani tam nebylo zboží z ČR (a kupovat cibulu ze Španělska, česnek z Řecka, okurky z Itálie, papirky z Německa se mi fakt nechtělo), tak jsem podpořil domácí výrobky tak trochu jinak.

Nevím, proč bych měl kupovat zeleninu z ciziny, když ji pěstují i zemědělci u nás. Jistě, je to pohodlnější, nemusím až do Brna nebo do Olomouce, můžu pěšky do Lidlu, do Tesca, do Alberta nebo do Kauflandu. Ale raději si připlatím za kvalitu (ono i tou kvalitou je to někde jinde) a za český výrobek. Jen si člověk musí dát pozor, aby ten český výrobek byl opravdu český a kvalitní :)

Ještě dodatek - nemusí to být nutně biozemědelec, ale oni se tak dneska skoro všichni nazývají, i když nejsou, asi je to módní. Jen mi jde o podporu domácích věcí a o trochu lepší kvalitu.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Z Tesca na biopotraviny? To je teda přechod, tfuj, tfuj tfuj...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Eda

Já jsem tedy zásadně proti rozšiřování, vlastně i stavbě, jakýchkoliv super mega hyper marketů. Je to sice pěkný, že nakoupím jídlo, oblečení, doplňky a kdo ví co ještě pod jednou střechou a ještě k tomu můžu jít do kina, já osobně ale raději podpořím malé soukromníky, byť tím strávím mnohem více času. Nemluvě o tom, že mě nakupování v těch obrovských nákupních centrech jaksi nebaví, protože je tam jen na hadry 20 obchodů, a na jednom metru poněkud více lidí než v autobuse MHD :mrgreen: A hlavně, zboží v těchto obchodech je oproti soukromníkům či malým obchodům na trochu jiné úrovni - kupříkladu to, co prodává Tesco za zeleninu, za to by někdo zasloužil pár facek. Ostatně asi proto jsem před časem přešel k biozemědělcům. Ale tohle je strašně subjektivní, někomu se to hodí, někomu ne. Já se návštěvám OC vyhýbám jak čert kříži.


Offline
Uživatelský avatar

106
24 úno 2011 22:27
Prýgl!
Eda píše:
Za připomínky k některým návrhům, by někteří ti aktivisté zasloužili pár facek. V některých případech daná stavba třeba pomůže tisícům lidí a oni to bojkotují jenom proto, že jim kolem baráku projede 2x víc aut. Na ranu...


Ale ty bys tam bydlet asi nechtel...:) a mozna bys bojoval stejne;) Tam je to o necem jinym, o neznalosti rekneme uzemniho planu, ktery je znam na x let dopredu ne? Tak se tam proste nenastehuju...;) A kdyz uz tam bydlim dlouho, tak bojuju zavcasu a ne az kdyz stoji pulka stavby...TO je na ranu...

_________________________________
RT6N1 a Škoda 28Tr Solaris fan


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Za připomínky k některým návrhům, by někteří ti aktivisté zasloužili pár facek. V některých případech daná stavba třeba pomůže tisícům lidí a oni to bojkotují jenom proto, že jim kolem baráku projede 2x víc aut. Na ranu...

Další varianta je, že si občané neuvědomují, že třeba rozšíření Shopping Parku je pro ně výhodné. Čím víc obchodů, tím větší konkurence. Čím víc obchodů na jednom místě, tím menší režijní náklady člověka na dopravu a cestování do obchodů... a tak by se dalo pokračovat.

Možná se zde jen projevuje můj radikálně-progresivní postoj ke stavbách, možná ale jsou taky všichni tady ti aktivisté shnilí zakonzervovaní lidi, co nejsou schopní připustit žádnou inovaci.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Tu je lepší odkaz: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Zmrd :twisted:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Citace:
DÁLNICE R43. ...aktivisté prosazují variantu R43 až za západními hranicemi města...po žalobách občanských sdružení...
ŽELEZNIČNÍ UZEL BRNO. Po žalobách občanských sdružení...kilometr na jih....(600m v reálu= 1 novinářský kilometr) :mrgreen:
AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ ZVONAŘKA. ...naráží na odmítavý postoj vlastníka Zvonařky u SŽDC.
SILNIČNÍ PRŮTAHY Z MEDLÁNEK DO BYSTRCE A IVANOVIC. ...Místní však mají z nárůstu dopravy strach...
PRŮMYSLOVÁ ZÓNA V PŘÍZŘENICÍCH. ...Občanské sdružení Samostatný jih ji zcela odmítá...
PRŮMYSLOVÁ A OBCHODNÍ ZÓNA V IVANOVICÍCH. ...Místní přitom prosazují malé obchody a domky. ...
KONEC ZAHRÁDKÁŘSKÝCH OSAD. ... „Zahrádky ale mají nenahraditelný společenský, kulturní i ekologický přínos,“ (Pane Bože, rád bych věděl jaký)

Za chvíli budou bojovat za já nevím co. Kdyby ty OS nebyly, možná by se tu něco dokonce postavilo. :pray:


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... chody.html

Rovnost píše:
SILNIČNÍ PRŮTAHY Z MEDLÁNEK DO BYSTRCE A IVANOVIC. Koncept územního plánu navrhuje propojit silnicí brněnské Medlánky s Ivanovicemi a Bystrcí. Místní však mají z nárůstu dopravy strach. „Všechny auta ze západu Brna pojedou na sever přes nás,“ obává se Michal Marek se sdružení Občané pro Medlánky. Na stranu obyvatel se postavilo i zastupitelstvo městské části.

No, řekněme, že dnes tam jezdím rád na kole, je to fajn zkratka. A možná by se odlehčilo územím v centru, takovouto spojkou. Ale důsledky na území by byly dosti znatelné.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Mohla by se stát histerie realitou aby pan Ing. Bezmozek Štěpánik z toho taky něco měl když už trpí čtvrť města. Veškeré odklony přes ulici Tábor se Stopkou před jeho vchodem.

_________________________________
Dekstra LF38 7524 -> Karkulka


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Tak ta Tvoje histerie mě dostala. biggrin Chvíli jsem na to koukal a pak šel pro jistotu na Wikipedii


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Trocha histerie v podání Brněnského deníku - ale až k tomu jednou dojde, to se budou divit....

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Evakuovaní měli štěstí, že venkovní teplota byla pod +3°C, jinak by se asi neohřáli :lol:


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
V Brně hořel byt, dvacet evakuovaných spalo v tramvaji: http://aktualne.centrum.cz/domaci/regio ... ?id=690945


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jojo, každý další zdržení mhd rozhodně neprospívá.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Mělo by to tak být.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
147
20 lis 2006 13:21
Brno
Já jsem měl pocit, že k ZOO má být jen závlek kvůli lepšímu přestupu, t-30 byl pak dál pokračovala standardně. Nebo je to jinak?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
by mě zajímalo, k čemu by byla smyčka u ZOO, a taky jak by jsme se tam po nacpání trajfů vymotali s a-50 a a-52???? ](*,)
aby to dublovalo linku 1 po celé její trase a končilo to v místě, odkud jezdí další busy nahoru do sídliště????

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
A k čemu víc trolejbusů? To protažení nebude tak dlouhé, abys v něm utopil víc vozů. Mě by spíš zajímaly ta protažení, která bylo vloni na spadnutí, tj. smyčka o zoo a ta Jírova.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Pavel píše:
Jestli článek chápu dobře, tak zastávka bude vybudována dřív, než se natáhnou troleje pro trolejbus. Začínám pochybovat, že ty troleje nakonec prodlouží, stejně nemají dost trolejusů.
Ale jo, bude tam jezdit trolejbusová linka z Jírovy :D


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pavel: trolejbusy budou, i ta trolejbusová trať. Jen se to opět odloží na neurčito.


Offline
1087
09 lis 2006 18:16
Terminál přiblíží vlak ke kampusu. Za dva roky
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... roky-.html

Jestli článek chápu dobře, tak zastávka bude vybudována dřív, než se natáhnou troleje pro trolejbus. Začínám pochybovat, že ty troleje nakonec prodlouží, stejně nemají dost trolejusů.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jakub píše:
na co np vozy? ... vozíčkáře potkávám zřídka

Vozíčkáře asi ne tak často (i když jsem třeba dříve vždy o půl osmé viděl vozíčkáře, jak nastupoval na Halasáku do garantu na 44), ale maminky s kočárky určitě častěji.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
na co np vozy? ... vozíčkáře potkávám zřídka a důchodci si po dodávce crossů zase rychlo zvykli šplhat do schodů těma nejužšíma dveřma co tam sou ... natvrdo bych zase nakoupil starý dobrý devítikila, kdyby to bylo možný :-?
jinak tady takový normy na staří vozovýho parku sou blbost, když stát na to peníze nedá ... ony by peníze byly, ale to by to tu nemohl někdo systematicky tunelovat, žeano

_________________________________
Jakub


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18092 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 580, 581, 582, 583, 584, 585, 586 ... 724  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zdeněk a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 12:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]