Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 585 z 724    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 582, 583, 584, 585, 586, 587, 588 ... 724  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Nějak mi nejde do hlavy, co tím zatrolejováním Nerudovy myslí. Vždyť tam už troleje snad jsou, ne?

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1087
09 lis 2006 18:16
Tramvaj ke kampusu povede z Osové
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 10202.html

Tak začít stavět se má nejdříve za pět let, klasika - postavíme až v dalším volebním období biggrin Nedávno ta trať měla za tři roky stát. Co je tam ale zajímavější informace, že se možná příští rok zatrolejuje Nerudova ulice, aby vznikla pomocná smyčka pro trolejbusy. Konečně něco rozumnýho.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
přesně na stejným místě bývala předtím tuším jiná trafika, je to před blokem budov, kde se nachází Formanka

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
jan.peta píše:
mceza: Pokud jsem podle obrázků dobře pochopil, tak to má být před řeznictvím, které je na rohu České a Joštové. viz Civitas Elan Brno na FB


Mně to teda připadá jako před Komerční bankou "pod hodinama".


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A to je prosím pěkně jen jedna jediná trafika, předpokládám ale, že v okolí jich bude víc a pak se to číslo ještě zvyšuje.

Jinak doufám, že ten infostánek nebude jenom infostánek, ale že to bude klasický předprodej. Na tomto místě by potřeba byl a ulevil by Novobranské.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
A jak že to bylo s kolaudací ??? „Všechny rozvody a kabely pod chodníky prošly rekonstrukcí. Až při umístění automatů revizní technik zjistil, že způsob připojení neodpovídá předpisům. Závadu řešíme,“ vysvětlila mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová ](*,)
Denně prodáme kolem tisícovky jízdenek.... to sem teda netušil ,takový zájem na jediné zastávce :roll:

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
mceza: Pokud jsem podle obrázků dobře pochopil, tak to má být před řeznictvím, které je na rohu České a Joštové. viz Civitas Elan Brno na FB


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Možná jsem přiliš velký detailista, ale:

Titulek: Joštova a Česká: stále bez jízdenek
3. odstavec: Po rekonstrukci musí cestující kupovat noviny, jídlo ale i jízdenky v okolních obchodech.

Když bez jízdenek, tak snad bez jízdenek, ne?

A ví někde kde má být ten infostánek? Nějak si nedovedu představit, kam ho chtějí fláknout.


Offline
1087
09 lis 2006 18:16
Joštova a Česká: stále bez jízdenek
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 10202.html


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
ad revizoři: nikdo u toho nebyl tak nemůže soudit, jak to bylo, každopádně nasednu, označím, popř. se zavřou dveře označuju. čekat až na bůh ví co je problém dotyčného. takových je co jsou poctiví a nelžou a nejezdí na černo. plnej parlament a vláda. tak bych se zase tolik nedušoval že dotyčný je Mirek Dušín.

ad předčasný odjezdy: už sem to tu psal několikrát, nebaví mě neustále vyvracet Karlosovu urban story o podjíždění. máme RIS! tečka.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tipuji, že znovu si koupit jízdenku a tuto skutečnost později reklamovat u dopravce. Teda alespoň tak bych to viděl jí.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
"Časová platnost jízdenky nepřestupní a i jízdenky přestupní v případě, že nebylo využito přestupu, se řídí údajem uvedeným v jízdním řádu. Jestliže cestující jede ze zastávky A do zastávky B a v jízdním řádu je uvedena platnost do 10 minut, tak mu v každém případě postačuje jízdenka s časovou platností 10 minut. V případě provozního zpoždění vozidla tuto skutečnost revizor při kontrole zohlední," napsal vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/zdrazeni-jste-nevy ... 2_brno_krc

Jak je to ale v případě přestupních jízdenek, kdy vám kvůli zpoždění ujede návazný spoj, a vy musíte čekat na další?


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Doba jízdy je daná JŘ. Takže pokud z bodu A do bodu B je jízdní doba 9 minut, stačí mě 10 minutová jízdenka. A jako cestujícího mě nezajímá, že tuto trasu pojedeme 20 minut. To je věc DP.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jak je to s orientační dobou jízy v JŘ? Když má v Řečkách napsáno 10 minut na Kartouzskou a na ni se dostaneme za 11 minut, tak to asi nebude můj problém. Ale vše pramení (dle mě) z nedostatečného vysvětlení. Nezřídka slyším lidi říkat věty typu "Ještě to neoznačuj, budem tady stát na semaforu" nebo "Tou orientační dobou v JŘ se nesmíš řídit".


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Jak je to u IDS nevím, ale u DP řidič nemá důvod odjíždět z konečné dřív. I kdyby byl provoz jak chtěl hustý - to, že odjede dřív neokecá. Navíc, jsou u DP za dřívější odjezdy postihy. Pokud je zpoždění tak velký, že řidič nestihne příští odjezd z konečné, nebo přestávku, tak přece stačí zavolat dispečink (od toho dispečer je, aby tyto situace řešil), ten pošle (pokud má) náhradní autobus a je to vyřízený, takže nechápu důvod, proč by měl někdo jezdit z konečné dřív.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Vám se skutečně nikdy nestalo, že by autobus (ať už MHD nebo IDS) odjížděl z výchozí zastávky dřív než je psané v JŘ? :-D Rozhodně si to nezapisuju do deníčku, kdo a kdy odjížděl dřív a ani to nemám potřebu bonzovat, ale vyjímečně se to stává :wink:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1087
09 lis 2006 18:16
Prachové filtry pro autobusy? Brno je nechce
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... echce.html

Generel dopravy bude levnější. Brno počká 333 dní
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... --dni.html


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Karlos: Kolikrát se ti to stalo, že by autobus (MHD) odjížděl z konečné dřív?


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
U Tourbusu je mírný náskok 15min a mírné zpoždění 50min


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mírný náskok rozhodně neznamená 2 minuty. Odjezd o 2 min. dříve z konečné jsem nezažil ani u příměstských autobusů, natožpak u brněnské MHD. Mírný náskok znamená max. půl minuty a to většinou ani nepoznáš ;-)

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Kari píše:
Už jsi zažil, že by z konečný jela šalina o 2 minuty dříve? Nebo ses pak probudil?

Dobře u šalin to tak běžný není, ale zejména u autobusů, kde se předpokládá zpoždění jsou řidiči schopni odjet s mírným náskokem

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Už jsi zažil, že by z konečný jela šalina o 2 minuty dříve? Nebo ses pak probudil?


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Philip píše:
SPP článek 8, odst. 8, c): Cestující je povinen v konečné zastávce označit jízdenku nejpozději v čase odjezdu.

A co třeba když pojede ta d-1 z Řečkovic o 2 minuty dříve než podle JŘ? Mužu si jízdenku označit až na Filkukové? Nebo je to myšleno jako skutečný čas odjezdu?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
SPP článek 8, odst. 8, c): Cestující je povinen v konečné zastávce označit jízdenku nejpozději v čase odjezdu.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jenže s takovýmto přístupem cestujících se klidně může stát, že řidiči dostanou od vedení DP nakázáno přijíždět na konečnou nejdříve půl minuty před odjezdem. Cestující má prostě povinnost po nástupu do vozidla ihned označit jízdenku. Tečka.
Jiná věc je, zda 10 min. po Brně není málo. Osobně si myslím že ano. Stálo by za to tu desetiminutovou protáhnout na 15 bez přestupu a patnáctiminutovou po Brně klidně i na 30 s přestupem. Pak by snad jenom ti největší spořílci označovali až po rozjezdu tramvaje z konečné. Problém je, že takový se bohužel nejspíš vždycky najdou. Naprosto mě iritují lidi, kteří si na nádražích označují jízdenky až ve chvíli, kdy přijede vlak. U vlaku mají jízdenky dostatečnou časovou rezervu i při případném přestupu, takže k tomu není absolutně žádný důvod.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18090 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 582, 583, 584, 585, 586, 587, 588 ... 724  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 10:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]