Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 586 z 724    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589 ... 724  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
SPP článek 8, odst. 8, c): Cestující je povinen v konečné zastávce označit jízdenku nejpozději v čase odjezdu.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jenže s takovýmto přístupem cestujících se klidně může stát, že řidiči dostanou od vedení DP nakázáno přijíždět na konečnou nejdříve půl minuty před odjezdem. Cestující má prostě povinnost po nástupu do vozidla ihned označit jízdenku. Tečka.
Jiná věc je, zda 10 min. po Brně není málo. Osobně si myslím že ano. Stálo by za to tu desetiminutovou protáhnout na 15 bez přestupu a patnáctiminutovou po Brně klidně i na 30 s přestupem. Pak by snad jenom ti největší spořílci označovali až po rozjezdu tramvaje z konečné. Problém je, že takový se bohužel nejspíš vždycky najdou. Naprosto mě iritují lidi, kteří si na nádražích označují jízdenky až ve chvíli, kdy přijede vlak. U vlaku mají jízdenky dostatečnou časovou rezervu i při případném přestupu, takže k tomu není absolutně žádný důvod.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tady se jako obvykle hodí tázat se, pro koho je zde hromadná doprava? Jako služba občanům, nebo zaměstnancům podniku, v tomto případě revizorům?

Naprosto chápu, že vůz z konečné může přijet třeba 2 minuty před odjezdem (a je tomu tak velmi dobře, nástup je v klidu, lidé nemrznou a pokud to nevadí řidiči...) a to je 20 % z doby 10minutové jízdenky.


Offline
Uživatelský avatar

14
15 lis 2007 00:57
Brno
Tím bych si nebyl tak jistý. Nevím, jak to znáš v Řečkovicích, ale označit jízdenku po vstupu do vozidla stojícího na konečné je opravdu blbost. Nějakou dobu tam ještě stojí s otevřenými dveřmi a když se pak dá vůz do pohybu, tak hned zase zastavuje, aby dal přednost. A to tam tak může klidně stát víc, jak minutu. Takže celkem asi dvě až tři minuty v čudu, a to šalina popojela asi pět metrů. A právě v těchto případech mají revizoři pokyn nevyžadovat doslova smluvní přepravní podmínky.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Postup revizorů nekomentuji, nebyl jsem u toho. Každopádně kamarád porušil smluvní přepravní podmínky. Označit jízdenku si má po nástupu do vozidla. Neoznačil = jel na černo, tímpádem si zasloužil pokutu. Jestli ho revizoři napadli nebo ne už já řešit nemohu, ale až sem je to zcela vina kamaráda.


Offline
Uživatelský avatar

14
15 lis 2007 00:57
Brno
Co se týká toho incidentu na Filkukove, tak ten napadený cestující je můj kamarád. Revizoři samozřejmě lhali, že potom, co je spatřil, běžel označit jízdenku. On na černo nejezdí. Normálně po odjezdu šaliny z konečné ji chtěl označit a revizoři mu v tom zabránili. Pak se s nimi dohadoval a když s nimi nebyla řeč, tak chtěl na následující zastávce vystoupit. Oni mu to ale nechtěli dovolit a začali ho mlátit. Roztrhali mu oblečení a rozbili nos. Lidi, kteří to viděli, pak počkali na příjezd PČR a vypovídali údajně proti revizorům. Tak mi to alespoň popsal kamarád.

No jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: normální člověk to vezme jako fakt, nebude po tom pátrat a bude věřit, že nějaká anketa v Šalině skutečně byla. To novinářům stačí.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
iDnes píše:
Jak pohodlné cestování novými tramvajemi bude, si mohli lidé vybrat sami v anketě časopisu Šalina, který vydává Dopravní podnik. V nové Škodě 13T už nebudou cestující sedět v široké řadě naproti sobě jako v předchozím typu vozu, ale za sebou.

Teda, buď jsem slepý a nečtu Šalinu důkladně nebo to je výplod fantazie novinářů.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ReZ: 1919 má ještě staré uspořádáí sedaček - kazila by tu pětici. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
Rez: Na 1919 jsem se taky včera ptal zasvěcené osoby. Odpověď, kterou jsem dostal, byla ve smyslu, vážně? Na to mě ještě šefredaktor Šaliny označil za rejpala. e_smile


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Všude se mluví o 1920-24. A co 1919?
Ta dorazila 1.9.09 a poslední "uvedení do života" bylo 17.8. Takže cedulku nemá, resp. ještě nedávno neměla.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Z jiného soudku.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
pepola píše:
Ad M3 (867): Přesně tak! Nejvíc dobíhají na a-x4, kde je normální interval 5 minut, a ve špičce dokonce 3 minuty. Tam nečekám!
Jeden dědek si napsal stížnost, že na něj x4 v PD na České nepočkala. Za 4 minuty jela další - nechápu...
Teď se rozmohla jiná věc: Bouchání na dveře na semaforu.
Popojel jsem ze zastávky Úvoz k semaforu (směr Česká) a nebylo přede mnou žádné auto. Dědek s hokejkou přelezl přechod a hned se hrnul k předním dveřím. Ukázal jsem mu, že zastávka je za mnou. Vrátil se. Ukázal jsem mu znovu, že zastávka je za mnou. Vrátil se a vší silou začal mlátit do skla dveří berlou. Vydržel jsem to, ale měl jsem sto chutí vylézt a jednu mu natáhnout! :evil:
Nebo jiný případ: Měl jsem a-44 o víkendu, zastavím u Carcassu, popojedu k semaforu. Baba asi 45+ přejde přede mnou po přechodě, dojde k předním dveří a začne na ně bouchat. Když jsem jí ukázal, že nic nebude, zběsile začala aspoň mačkat poptávku.
Nevím, kde se v nich bere vůbec ta drzost mlátit na dveře mimo zastávku, když podle Zákona č. 361/2000 Sb. "řidič prostředku hromadné přepravy osob nesmí mimo zastávku otvírat dveře vozidla a vpouštět nebo vypouštět cestující"!
(Když na tom Úvoze kvůli autům přede mnou i po odbavení vozu stojím dál v zastávkovém prostoru, tak otevřu znovu, i když bych po odbavení vozu už nemusel...)


Chápu tě, ale mě zase třeba štve, když řidič zavře dveře někomu před nosem a popojede dva metry, kde pak stejně stojí docela dlouho na semaforu.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Vím že to je spíš k pláči, ale jak říká mceza, ta představa zběsilého cestujícího mne pobavila. Jak jsem již jednou zmínil, úsměvná jak pro koho-proto ten "zelenej smajl". Já bych s něma nejraději pořádně zatočil a revizorům dal větší pravomoce...jenže. A netečnost spoluobčanů...co třeba případ zbitého důchodce v Karl. Varech ? Tam je už jiný přístup lidí.

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Bohužel v současném právním systému je víc právo na straně černého pasažéra, než revizorů :'(

A ať na tom samozřejmě není nic vtipného, tak při čtení popisu situace mi v hlavě běžela jakási černobílá groteska, která vtipná byla.

No ještě aby ne:
Citace:
"...když tramvaj zastavila, pokoušel se cestující vykopnout dveře. „Revizor mu v tom chtěl zabránit a muž ho kousl do ruky. Pak otevřenými dveřmi vypadl na silnici. Aby ho něco nepřejelo, chtěl ho revizor odtáhnout na chodník. Muž ho nepřestával kousat,“... V sebeobraně se revizor pokusil muži přetáhnout bundu přes hlavu. Ten ho při tom pokousal i na předloktí. ..."


Každopádně je smutné, že se toto děje a bude dít :-(


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
No to nevím, jestli je to veselé. Hlavně máme dementní občany, kteří fandí grázlům:
Konflikt revizora a mladého muže připadal nebezpečný kolemjdoucím Brňanům. Ve čtvrtek redakce Rovnosti dostala dopis od jednoho ze svědků potyčky. „Viděl jsem, jak dva revizoři do krve zbili cestujícího,“ popisuje událost muž, který se nepodepsal. Případ převzala republiková policie. „Stěžovatel nejspíš viděl jen situaci na ulici a nevěděl, co stalo v tramvaji,“ vysvětlila omyl Škrancová.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Já nevím, ale mně to veselé nepřijde ani náhodou. :-s


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Tak zase něco veselejšího - teda jak pro koho :mrgreen: - čeho všeho sou lidi schopní [-(

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
ad b1 (1336): Dělají to služebně mladí a ti vyděšení. Přitom na vojně jsme měli heslo: Nejhorší smrt je z vyděšení...


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
pepola píše:
Nevím, kde se v nich bere vůbec ta drzost mlátit na dveře mimo zastávku, když podle Zákona č. 361/2000 Sb. "řidič prostředku hromadné přepravy osob nesmí mimo zastávku otvírat dveře vozidla a vpouštět nebo vypouštět cestující"!
Třeba proto, že někteří řidiči to dělají... (tj. otvírají dveře mimo zastávku, aby pustili nějaké dobíhající)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jakub: ty červené panely ti neukazují příjezd/odjezd dle JŘ, ale dle skutečné polohy vozidla. Tzn. když má vozidlo dle JŘ čas na zastávce 14:18 a má 2 minuty sekeru, pak se na panelu ukáže čas 14:20.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Ad M3 (867): Přesně tak! Nejvíc dobíhají na a-x4, kde je normální interval 5 minut, a ve špičce dokonce 3 minuty. Tam nečekám!
Jeden dědek si napsal stížnost, že na něj x4 v PD na České nepočkala. Za 4 minuty jela další - nechápu...
Teď se rozmohla jiná věc: Bouchání na dveře na semaforu.
Popojel jsem ze zastávky Úvoz k semaforu (směr Česká) a nebylo přede mnou žádné auto. Dědek s hokejkou přelezl přechod a hned se hrnul k předním dveřím. Ukázal jsem mu, že zastávka je za mnou. Vrátil se. Ukázal jsem mu znovu, že zastávka je za mnou. Vrátil se a vší silou začal mlátit do skla dveří berlou. Vydržel jsem to, ale měl jsem sto chutí vylézt a jednu mu natáhnout! :evil:
Nebo jiný případ: Měl jsem a-44 o víkendu, zastavím u Carcassu, popojedu k semaforu. Baba asi 45+ přejde přede mnou po přechodě, dojde k předním dveří a začne na ně bouchat. Když jsem jí ukázal, že nic nebude, zběsile začala aspoň mačkat poptávku.
Nevím, kde se v nich bere vůbec ta drzost mlátit na dveře mimo zastávku, když podle Zákona č. 361/2000 Sb. "řidič prostředku hromadné přepravy osob nesmí mimo zastávku otvírat dveře vozidla a vpouštět nebo vypouštět cestující"!
(Když na tom Úvoze kvůli autům přede mnou i po odbavení vozu stojím dál v zastávkovém prostoru, tak otevřu znovu, i když bych po odbavení vozu už nemusel...)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
mechoš, M3:
já snad kvůli vám přemluvím čéžu, aby nechal zmizet tlačítko citace ](*,)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Jakub píše:
chápu řidiče, že sou dost v presu aby jezdili na "nulu" ale někteří se fakt vyžívají v tom. že dobíhačům zavírají před nosem ...


Kdyby čekal na každého "dobíhače", tak nemusí nikam jezdit. Je třeba si uvědomit, že dobíhání je brněnská specialita. V intervalu 5 minut nemá smysl čekat. Řidič počká na jedné zastávce, za další dvě počká na dalšího a ve finále na konečné má zpždění a z vyrovávací doby má třeba jen 5 minut. To už ale cestujícího nezájímá. Řidič není robot, i když mám pocit, že spousta cestujících si to myslí...


Naposledy upravil mceza dne 28 led 2011 11:34, celkově upraveno 1
Odstraněna citace předchozího příspěvku, ať se to již neopakuje.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
chápu řidiče, že sou dost v presu aby jezdili na "nulu" ale někteří se fakt vyžívají v tom. že dobíhačům zavírají před nosem ...

_________________________________
Jakub


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18092 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589 ... 724  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 12:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]