Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 65 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
A pak to dopadá tak, že lidi jsou nasardinkovaný u dveří a ve voze je fůra volných míst k sezení.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MartinV píše:
K.ondra89: takže pokud Ti bude zahrazena cesta ven z vozu, tak vystoupíš radši o několik zastávek později?? :mrgreen:

K té komunikaci: Stačí říct "s dovolením", posléze "děkuji". Ještě jsem se nesetkal s člověkem, který by na tyto slova reagoval nějak negativně nebo podrážděně.

Vidím, že jsem nebyl pochopen. Psal jsem, že komunikovat s lidma nemám problém, tudíž ani komukoli slušně říct, aby mě pustil. :-D Měl jsem na mysli pobyt v přecpaný šalině, kdy kolem sebe nemám ani trochu prostoru.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
K.ondra89: takže pokud Ti bude zahrazena cesta ven z vozu, tak vystoupíš radši o několik zastávek později?? :mrgreen:

K té komunikaci: Stačí říct "s dovolením", posléze "děkuji". Ještě jsem se nesetkal s člověkem, který by na tyto slova reagoval nějak negativně nebo podrážděně.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
k.ondra89 píše:
MartinV: Mám dojem, že pod těma horníma sedačkama něco je.

Jsou tam zásobníky na písek.


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Kez by vsichni byli schopni rict aspon to "s dovolenim"... Ale vetsina starsich!! lidi do me proste radeji vrazi a odtlaci me z jejich cesty, nez aby otevreli pusu... Posledne jsem se uz fakt nastval a te pani jsem rekl, ze kdyz by se slusne ozvala, ze ji rad uhnu, tak do me nemusi hned strkat (se sluchatkama nechodim...). No netvarila se zrovna prijemne...

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
mceza píše:
Já prostě řeknu "sdovolením" a buď dotyčná osoba uhne nebo je uhnuta...

Moje řeč! :)

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
thingie: Já tě úplně chápu. Nemám problém se s lidma třeba v šalině bavit, mě je dost nepříjemný se v šalině sardinkovat. Proto mám lehkou averzi k T3. A když to není nezbytný, počkám si na něco jinýho..

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
thingie: Jak to řešíš na poště, na úřadě, v restauraci, bo kdekoli jinde, to je mi záhadou...

Já prostě řeknu "sdovolením" a buď dotyčná osoba uhne nebo je uhnuta...


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
MartinV píše:
Honny: asi ano, jelikož se Ti málokdy podaří, abys byl ve voze (vyjma řidiče) sám. Nevím, v čem ale je zrovna u tohoto problém. Myslím si, že se jedná o normální věc, ale pokud to vnímáte jinak...


Já třeba nepotřebuju bejt v šalině sám, s tím problém vůbec nemám, ale bavit se s lidma na ulici (což pro mne pokrývá i tu šalinu) je pro mne nepřijemný a fakt to nechci dělat, pokud to není výslovně nutné. A to, že DPMB kupuje vozy pochybné konstrukce a špatného uspořádání interiéru mi nepřijde jako výslovně nutné. (Na druhou stranu jsem si celkem zvyknul, že na všechna moje přání a názory se zvysoka… že prý jsou nenormální, tak se tím možná není nutné trápit. Tradičně.)

(A ono jako nejde jenom o „s dovolením“, je dost obtížné to správně říct aby tomu bylo rozumět. V hlučné šalině, kde může mluvit kdekdo, a já nevím jak moc nahlas mluvím a nic. Když pak ten člověk nereaguje, mám to interpretovat jako že na mě kašle, nerozumí, nebo něco? Je to krajně otravné a nesmírně nekomfortní. O tom to tu bylo, ne?)

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MartinV: Mám dojem, že pod těma horníma sedačkama něco je. Když už, tak bych tu první dvojsedačku dole.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Toho místa není mnoho, ale kdyby se dole oddělaly ty dvě sedačky, hned by byly pohodlně široké schody. Nevím ještě, jak je to teda s tou sedačkou nahoře.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
A je bezpodmínečně nutné, aby v celé šalině bylo stejné rozestavení sedaček? Samozřejmě není.

Místa na širší schody je plno, dokonce bych řekl, že by velmi pomohlo už jen to, kdyby se schody rozšířily až kam mohou, tj. k sedačce http://foto.bmhd.cz/foto/2009/20090708/1099int.jpg


Offline
Uživatelský avatar

9290
10 čer 2004 11:19
Sezeni 1+1 a sirka schodu. Kam se pak da plac pro kocarek nebo vozik ?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MartinV píše:
.....Akorát by musela být vůle dát sedadla pouze 1+1.

Pevně doufám, že nebude. Dobytčáků (T3) i tak máme dost. blee

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Honny: asi ano, jelikož se Ti málokdy podaří, abys byl ve voze (vyjma řidiče) sám. Nevím, v čem ale je zrovna u tohoto problém. Myslím si, že se jedná o normální věc, ale pokud to vnímáte jinak...


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
MartinV píše:
A pokud Ti dělá problém říci slovo "s dovolením", tak bude chyba někde jinde.

No. Člověk se sociální fóbií má jezdit autem? :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Thingie: nikdo tady nemluvil o konverzaci, ale o jednání s lidmi. A pokud Ti dělá problém říci slovo "s dovolením", tak bude chyba někde jinde.

Ad schody: při sedadlech pouze 1+1 by snad nebyl problém udělat ty schody širší. Akorát by musela být vůle dát sedadla pouze 1+1.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
OK, omlouvám se, měl jsem tam dát kondicionál. Měla by být konstruována :-)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
O tom bych si občas dovolil polemizovat. Já si jako normální cestující připadám, ale:
Na sedačku se nevejdu, protože si nemám kam dát nohy.
Když už si sednu, tak často sedím zalomenej do pravýho úhlu, protože opěradla mají často super přirozený sklon.
Pravidelně se mlatím o debilní plastový držátka do hlavy (když se člověk trefí zrovna do té hrany zespoda, když vstává, tak to ne zrovna málo bolí)

Poslední vozy pro "normální lidi" byly asi trolejbusy 21Tr a 22Tr.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To je ovšem jejich problém. Pokud se chtějí projít, nic jim v tom nebrání, nicméně šalina se konstruuje pro normálního cestujícího. Pokud to nenormálním nevyhovuje, je to jen a jen jejich problém.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
marecek.00 píše:
...normální cestující neprolézá celou šalinou, ale zapluje na nejbližší volné místo, takže vybelhá maximálně jedny schody.


To je trefně napsáno! Normální, ale důchodci to dělají běžně, že lezou předními dveřmi, aby pak šli až dozadu... Teď mám na mysli hlavně "mladodůchodce".


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Už mi to nedá a sem se to fakt výborně hodí: Líná huba - holý neštěstí!
A to platí úplně všude...

PS: thingie promiň mi to...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Já se třeba v tramvaji s nikým bavit nechci. A stejně tak nechci, aby se někdo bavil se mnou. Mám třeba sluchátka a nemám chuť poslouchat okolí, taky neumím dvě tucty světových jazyků a tak podobně. To je strašný fail, kdybych se někoho musel ještě i prosit, abych mohl vystoupit.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To máš naprostou pravdu, právě proto mi nevadí to, co tu je obvykle označováno za prolézačku, normální cestující neprolézá celou šalinou, ale zapluje na nejbližší volné místo, takže vybelhá maximálně jedny schody.

Na druhou stranu, myslím si, že širší schodiště by zvýšilo komfort i tohoto krátkého pohybu po voze a přitom to není na úkor ničeho, leda tak jedné sedačky (ale zase na schodišti se dá stát), takže určitě ne na úkor kapacity.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ad přechody v šalině: pořád tady řešíte, jak je složité procházet šalinou. Ale vůz není od toho, aby se v něm procházelo z jednoho konce na druhý (v tom jsou přeborníci důchodci). A pokud chci po nástupu jít na nějaké hůře dostupné místo (např. kloub LF2), tak otevřu pusu a požádám cestující, aby mě tam pustili. To stejné při výstupu. A 2x se někoho zeptat přece není složité. Vše je jen a pouze o komunikaci s lidmi.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 21:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]