Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 124 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Cca jednou za měsíc musí každý vůz projít velkou očistou (kompletní mytí interiéru, dezinfekce madel, okna + průjezd mycím strojem). A je jedno, jaké je období.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
nožná trochu blbá otázka ... ale nevíte někdo, jak často se vozy myjí teď pře zimu, jezdí dosti špinavý, nejsem zrovna ten, kterýmu by to vadilo, ale někoho sem už slyšel brblat ... :)

_________________________________
Jakub


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
David: Takto tomu není. Ta diskuze o WiFi vznikla na základě článku, který jsem sem umístil a příkladám jej znovu. V Německu se konala konference o budoucnosti MHD, na které Mercedes Benz představil "autobus budoucnosti" pro Německý provoz. S ČTÚ to nemá společného ani čárku, Němci mají vlastního regulátora a přesto chtějí WiFi v autobusech. (Neobhajuji tímto ČTÚ)

http://www.auto.cz/mercedes-benz-mestsk ... sobi-53150


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Eda píše:
Většina diskutujících je sice proti, ale já bych se wifi v MHD nebránil. Docela pravidelně si v tramvaji pouštím na notebooku přednášky a docela bych uvítal, kdybych při tom mohl třeba "on-line" sázet záznamy do Vypravenosti.

O wifi v MHD se tady vůbec uvažuje jen "díky" tomu, že u nás máme nejdražší mobilní operátory široko daleko. Lepit neschopnost ČTÚ z kapsy DPMB je fakt <|>ina.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
pak taky co byl přejezd na a-61, kdy se ráno jezdilo 2x na a-52 Hájenka-Mendlák, pak z Mendlu režijně na Ríšovu a pak jenom pár zastávek po cestě a z Hájenky na ZŠ u Jírovcove, kde se bus otočil průjezdem smyčkou a dojel na Stamicovu, odtud pak režijně na Kampus na a-61

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
ta š88 je už od Ečerovy


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ve školních linkách platí normální tarif IDS JMK.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Zřejmě musí, neboť když jezdila š86 přes Líšeň, tak v ní byl revizor.
Jakub píše:
tady ty školní autobusy jsou placený jednotlivými školami a děti v nich jedoucí již nemusí mít platný přepravní doklad?

_________________________________
RH.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
tady ty školní autobusy jsou placený jednotlivými školami a děti v nich jedoucí již nemusí mít platný přepravní doklad?

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Díky! Zkusím jej jeden den odchytit pofotit a třeba se i povozit.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
83
12 dub 2010 21:34
Před zavedením 54 tam ráno jezdila nějaká 98, a odpoledne 30304.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
myslím že zrovna zde zmiňovaná š88 je nějaká 54 ;-) ale víc nevím. Vím jen že na JŘ 54 na kavčí je u jednoho spoje poznámka o tom že jede jako š88 myslím k ZŠ Laštůvkova.

Je to bez záruky. Doufám že někdo znalejší potvrdí či vyvrátí ;-)


ha koukám že někdo byl rychlejší ;-)


Offline
83
12 dub 2010 21:34
Zdroj: http://www.zssirotkova.cz


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Dříve se to dalo sehnat někde nějak na jrbrno.cz, ale už to tam asi není... Nebo to někdo vidíte?


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Nemá někdo seznam linek, výpis tras a odjezdů "školních" autobusů, přesněji linek s označením Šxx
Poslední dobou mám štěstí na Š88 která projíždí Žabinami a končí v Bystrci. Netušíte jestli se tím bude může svézt i neškolák?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
honny píše:
// > thingie: jak chceš do QR kódu dávat cíl cesty? :) Napadá mě akorát QRko s url na web, s proměnnou ev. č., kde by se to dynamicky měnilo podle toho, na jaké je ten vůz službě. Ale jestli by to bylo rychlejší než aktuální inforozhraní...


To je v podstatě jediné možné řešení, QR kód na BUSE se dát nedá, a cokoliv dražšího je dražší, no. Samozřejmě je to akorát glorifikované číslo vozu, které tam už je nalepené taky kdovíkolikrát, plus ten web k tomu, ale výhoda je, že je to srozumitelné (kdo ví co s QR kódem tak QR kód pozná) a snadné. Hledat někde nějaký web a opisovat tam něco (i jenom čtyři cifry čísla vozu) není pro náhodného návštěvníka tak přímočaré jako tohle. Dvakrát tak, když tu informaci (podle které se rozhoduju nastoupit/nenastoupit) potřebuju rychle.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
mceza píše:
Wifi se nebráním, ale radši budu, když místo vynakládání financí na wifi se ty prachy použijí na zkvalitnění a zrychlení spojů, větší spolehlivost vozidel a kratší intervaly. Když se dostanu rychleji domů, tak budu dřív na netu doma a nepotřebuju ho v MHD.

Tohle je úplně z jiné hromádky než provozní náklady :-)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Notebooky beru, ale zapojovat si je na těch 20-30 minut jízdy do el. zásuvky je hloupost. Ničí to baterku, stojí to čas (to zapojování/rozpojování) takže stejně 20 minut pracovat nebudete. Zvyšuje se riziko krádeží (čumíte do monitoru a nelídáte si batoh).

Wifi se nebráním, ale radši budu, když místo vynakládání financí na wifi se ty prachy použijí na zkvalitnění a zrychlení spojů, větší spolehlivost vozidel a kratší intervaly. Když se dostanu rychleji domů, tak budu dřív na netu doma a nepotřebuju ho v MHD.

Ale jestli se to realizuje, budu jen rád, budu jezdit s nouťasem a poslouchat provoz na síti, to bude užitečných dat :)


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
4karlos4 píše:
Základní dopravní obslužnost AVIONu by se možná dala uhrát na zastávka Havránkova pro a-49, od které není takovej problém dojít přes lávku do AVIONu :wink:

Občas tama chodím, když očekávám plnou Avionlinku/67. A nebo když (jak je v Brně obvyklé) nic o minutu nenavazuje, zatímco 49 ano. A je to v pohodě.

// > thingie: jak chceš do QR kódu dávat cíl cesty? :) Napadá mě akorát QRko s url na web, s proměnnou ev. č., kde by se to dynamicky měnilo podle toho, na jaké je ten vůz službě. Ale jestli by to bylo rychlejší než aktuální inforozhraní...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Naposledy upravil honny dne 24 pro 2010 12:56, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Eda píše:
Většina diskutujících je sice proti, ale já bych se wifi v MHD nebránil. Docela pravidelně si v tramvaji pouštím na notebooku přednášky a docela bych uvítal, kdybych při tom mohl třeba "on-line" sázet záznamy do Vypravenosti.

To souhlasím, že na linkách 12 a 13 jsou notebooky běžná věc :mrgreen: Tam jsem jich viděl vícero :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Většina diskutujících je sice proti, ale já bych se wifi v MHD nebránil. Docela pravidelně si v tramvaji pouštím na notebooku přednášky a docela bych uvítal, kdybych při tom mohl třeba "on-line" sázet záznamy do Vypravenosti.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Mně wifi v tramvaji nepřijde jako úplně blbej nápad, ne tedy na to, aby přes ní DPMB nabízel cestujícím připojení na internet, ale na informace o konkrétním spoji, kam vehikl jede, kde se z něj na co dá přestoupit, prostě náhrada všech těch informačních vynálezů, které stejně porůznu ve vozidlech jsou/nejsou/jsou bůhvíkde. Je pravda, že taky to není extra řešení, ale drahé to vlastně ani moc není, stačí malý werk k počítači co už tam je a napsat systém, takže středně velká jednorázová investice, údržba už by pak mohla stát pár šupů, v podstatě mě nenapadá důvod, proč by neměl jít použít obyčejný hardware za pár pětek.

Nebo taky můžeme natisknout QR kódy na vehikly. To vyjde levnějš :-) (I když i k tomu bude třeba napsat nějaký soft.)

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Miky píše:
Poslední ponurý den provozu linky 68...

Miky: to je reportáž tak smutná, až se mi chce brečet. U té zastávky mne tedy nostalgie nejímá. Něco jiného je ukončit provoz trolejbusů definitivně (k čemuž nemáme zas tak daleko) či vlaků na určité trati, ale zrušit zajíždění na tuhletu zastávku...

S tou wifinou také nesouhlasím. Uznávám, že by to zlepšilo hledání spojení, ale co vím, tak naši operátoři nabízejí některé služby tohoto typu, jako je hledání spojení, zdarma. Ale Vodník nadělá drahoty...

Pokud jde o notebooky a MHD. Už jsem dvakrát viděl někoho, kdo jel v tramvaji a něco dělal na notebooku. Sám jsem také jednou jel na devítce do města v T6A5 a prostě jsem si notebook vytáhl na Lesné, zkopíroval si nějaké fotky a přes Cejlem notebook opět schoval :mrgreen: :-"

Trčet dvacet minut v a-45 a mezitím si něco udělat na notebooku, prosím, ale prioritou DPMB by mělo být zrychlení spojů a ne provozování spojů, ve kterých nikdo pomalu nejede a já si po cestě stihnu přečíst část knížky.
Eda píše:
Problém je podle mě mimo jiné také v tom, že přestože je poptávka, spoje se ruší. Pokud je poptávka a spoje jezdí plné, zdražujme tedy jízdné tak dlouho, dokud bude poptávka. Až poptávka nebude, můžeme teprv začít škrtat spoje.

Upřímně řečeno, když jezdím večer s a-57 a jedu tou, která pokračuje až do Soběšic, vidím, že opravdu ne mnoho lidí jede tak večer dál. Snad kromě pátku, kdy občas vyjíždí jakási parta mládežníků kamsi na sever. Což o to, poptávka je, ale ne příliš vysoká.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Základní dopravní obslužnost AVIONu by se možná dala uhrát na zastávka Havránkova pro a-49, od které není takovej problém dojít přes lávku do AVIONu :wink:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Komercni subjekty typu Avion se taky pocitaji do oblasti, kterou je nutno zakladni dopravni obsluznosti obslouzit? Prijde mi to jako nesmysl, melo by to hlavne obsahnout obytne zony, ktere ale v okoli Avionu nejsou, tj. by 67 klidne mohla koncit nekde v oblasti Hnevkovskeho, a bylo by po problemech.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 21:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]