Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 74 z 131    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 131  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
H20 píše:
Pokud sem měl tu čest, tak tento autobus dál jak do Klobouk nejede. Nekolikrát sem ho viděl jet skoro prázdný na lince 109 pouze do tych Klobůk a zpátky. Mám pocit, že na této lince se jinak neobjevuje.

Já jsem tím jel začátkem července z Brna až do Hodonína a ani v tom létě to nebyla dvakrát příjemná cesta.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
Jak to píše Eda, tak to ve skutečnosti je. Třebas tam ten vůz nestál jenom tak zbůhdarma, třeba začínal později. Nebo ho měl přidělen jediný řidič a byl svátek. Nicméně výměna vozu za vůz jenom pro pohodlí cestujících (novější bus) je utopií, protože to jednak přidává práci dispečerům, najíždí se zbytečné kilometry a přidávají se starosti řidičům (nehledě na to, jak při tom prskají).


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
BORSácký Crossway LE 6B2 8671

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Pokud sem měl tu čest, tak tento autobus dál jak do Klobouk nejede. Nekolikrát sem ho viděl jet skoro prázdný na lince 109 pouze do tych Klobůk a zpátky. Mám pocit, že na této lince se jinak neobjevuje.

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MartinV píše:
Ano, je otázkou, proč novější autobus je tak "daleko", aby najížděl km navíc. Sice jsou přiřazené autobus A řidiči X a autobus B řidiči Y, ale snad by šla udělat výměna, aby měl řidič X bus B a řidič Y vůz A.


Většina řidičů si parkuje autobusy u sebe doma, pokud to mají povolený. To se pak těžko autobus vyměňuje - nemuvě o tom, že jsou vozy, které se v garážích neobjeví klidně měsíc (zájezďáky apod.) - a pak se i blbě dělá údržba.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Já si akorát myslím, že kybicovat do oběhů není tak jednoduché. Obzvlášť obecné výměna vůz za vůz, když to ve skutečnosti může být úplně jinak. Věřím, že oběhy jsou stavěné tak, aby nová vozidla lítala co nejvíc a tak, aby se co nejvíc ušetřilo. A nejde to pohlídat všechno. Připomíná mi to trošku debatu, kdy si někdo stěžuje, že něco v Brně nenavazuje a druhý mu oponuje, že to navazuje na 3 jiných místech, takže na tom 4. už to prostě není možné.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ano, je otázkou, proč novější autobus je tak "daleko", aby najížděl km navíc. Sice jsou přiřazené autobus A řidiči X a autobus B řidiči Y, ale snad by šla udělat výměna, aby měl řidič X bus B a řidič Y vůz A.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jasné, já vidím i tu druhou stránku. Ale ta cestujícího přeci jen "nezajímá". Nikdo nechce, aby posílali bus z druhého konce republiky,... Ale rád bych měl pocit, že se ten bus v první zatáčce nerozsype a aby se v něm aspoň topilo, když venku mrzne. A pokud stojíš na zastávce, stojí tam krásný nový nevyužitý autobus(y) a pak ti přijede pojízdný šrot (stejného dopravce), nezapůsobí to na tebe jako na cestujícího nijak pozitivně.
To by taky mohl přijet místo busu náklaďák s plachtou přes korbu, protože byl nejblíž a bylo to levnější.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Zlaťák: Tohle je přesně pohled cestujícího, který nevidí širší souvislosti. Stačí si uvědomit, jak je provoz zpravidla organizován. Každý bus má svého řidiče a stálý oběh, podle kterého jezdí. A nemůžeš po dopravci chtít, aby najížděl kilometry navíc jenom kvůli tomu, aby jel novější bus. A jestli to byla záložka (přidělený vůz má poruchu atd.), tak je to zase o něčem jiném...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mně spíš zaráží, že třeba zrovna v těch Kloboukách stál krásný nový bus zapadaný sněhem, ale tentýž dopravce vyšle na linku bus, kde se netopí, madla na sedadlech má odšroubovaná, táhne okolo oken, nemá uvnitř buse, aby člověk věděl kde je a zvuky motoru vypadají, jako by to byla jeho poslední jízda. Pochopil bych to ve špičce, kdy jsou všechny busy v terénu a jede to "jako posila". Ale ne v okamžiku, kdy většina busů stojí doma.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ony tyto vozy jezdí na mnoha linkách IDS. Je to sice nižší komfort, ale přepravní funkci to plní... :-?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Dneska jsem jel jednou takvou Karosou z Klobouků do Brna. Připadal jsem si jak ve vybydleném muzeu, uvnitř byla větší zima než venku. A vzhledem k tomu, že to jelo až z Hodonína, tak už to mohlo být vytopené. Bych očekával trošku vyšší kulturu cestování. Na druhou stranu jsem si mohl být jistej, že v buse nic nezapomenu, protože všechno, co bylo při ruce, jsem měl oblečené na sobě.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Domis: No, vhodná nevhodná. Z pohledu dopravce jde spíš o to, kolik stojí provoz, což jednoznačně hraje do karet starší Karose.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Karlos: K tomu PF se sebusí Scaniou (nechci plevelit téma PF 2011) wink
Fotka moc pěkná, ale bohužel naprosto neaktuální. Tato "vlajková loď Serbusu" už jedí jen na těch pár spojích denně mezi Brnem a Drnholcem. Na IDS už se neukázala téměř rok. Je to celkem škoda, že Sebus jakože dopravce s nepříliš novým vozovým parkem nechává tento svůj "klenot" jezdit tam, kde není tak potřeba. Teď místo něj jezdí C935E, která je dle mě na IDS dost nevhodná :-(


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Taky tady máte ten boskovický VYDOS bustec wink

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
P. Haluza: BKA 23-07 to nebyla, tou sem jel kolem wink

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
H2O: Taky jsem na tu anketu včera zíral. Na druhou stranu, to že lidé hodnotí Scanie pozitivně se nedivím. On je to na takovouto linku téměř dokonalý autobus, až na ten prosotor pro zavazadla, ale to by šlo řešit, kdyby řidiči dávali zavazadla dolů do kufru. Jenže chtějte to po řidičích u linky, kde je tak velký obrat cestujících.
Co mě zarazilo více je, že lidé jsou s linkou 109 celkově spokojeni. Jak můžou být proboha lidé spokojeni v narvaných autobusech, kam je často už v Komárově problém se dostat? Přitom to minimum co by Kordis mohl udělat je, aby byl konečně splněn slib z před IDS, že všechny spoje do Hodonína budou jezdit 15 m a ne aby se 15 m nesmyslně projížděly poloprázdné na spojích do Klobouk. Ale tady je škoda slov. Místo toho Kordis bude už tak pomalou a-109 zdržovat ještě více nesmyslnou zastávkou Tuřany smyčka. Kdyby alespoň byla na znamení, ale takhle je to jenom další zdržení. Skoro mi to připadá, jako by Kordis hledal způsob, jak tu linku co nejvíc zpomalit :cry:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
4karlos4 píše:
7B5 3460 má celolep BUSTEC, o něco promakanější než blanenské LE
Na dvoře ČADu Blansko bylo dnes krásně seřazeno šest C734 před vyřazením wink


Budu hádat:
BKA 22-73
BKA 23-07
BKA 26-03
BKA 43-02
BKA 43-03
BKA 46-66

Tedy všechno, co zbylo. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Ives píše:
a v čem je promakanější?

tvoří takový efekt "želených bublinek" nebo "železných včelích pláství" :-D

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
a v čem je promakanější?


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
7B5 3460 má celolep BUSTEC, o něco promakanější než blanenské LE
Na dvoře ČADu Blansko bylo dnes krásně seřazeno šest C734 před vyřazením wink

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Anketu o řidičích jsem zaregistroval. Krabičky vedle řidiče. Kde se ale tenkrát braly nějaké hlasovací lístky nevím. Ale tady se prostě přímo ve vozech na bočním panelu objevily dvě A4 s koláči sledovanosti. Podle mých kámošů to nebylo jen v jednom autobuse. Na jedné A4 byla hodnocena celková kvalita autobusu a na druhé velikost zavazadlového prostoru nad hlavou. Hlavně v druhém případě bylo drtivé vítězství vyhovující velikosti úložného prostoru přímo zarážející. Jen dodám, že v zimních měsících se do tohoto prostoru jen těžce vleze zimní bunda. Proto by mě celá anketa zajímala. A než napíšu do Borsu, raději se zeptám odborníků.

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
H20 píše:
Malý dotaz. V autobusech Scania od Borsů se objevily výsledky ankety, ve které se hodnotil právě tento autobus. Nevíte, jakým způsobem tato anketa probíhala? Nějak sem nikde nikdy neviděl žádné anketní lístky nebo upozornění pro cestující, že nějaká anketa je. Ono ve výsledku se totiž nejen mně nějak ty výsledky nezdají. A taky všichni dotazovaní se diví, že nějaká anketa vůbec byla. Tak bych byl rád v obraze.

Co si pamatuju, tak zhruba půl roku zpátky byly v BORSáckých abusech vylepeny letáky s anketou o nejlepšího řidiče, ale že by se nějaká anketa týkala přímo Scanií, o tom teda nevím... :-k

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Malý dotaz. V autobusech Scania od Borsů se objevily výsledky ankety, ve které se hodnotil právě tento autobus. Nevíte, jakým způsobem tato anketa probíhala? Nějak sem nikde nikdy neviděl žádné anketní lístky nebo upozornění pro cestující, že nějaká anketa je. Ono ve výsledku se totiž nejen mně nějak ty výsledky nezdají. A taky všichni dotazovaní se diví, že nějaká anketa vůbec byla. Tak bych byl rád v obraze.

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Neoplan je už v evidenci, díky.
Volvo zjistím, jestli je to přečíslovaný starý nebo zda se jedná o nové auto, pak to tam taky dopíšu.
BORSí SORka dopsána.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 131  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 20:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]