Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 444 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
Dotknu se toho vrácení jízdného. Toho by se v tomto případě nedočkal nikdo, neboť se jedná o zásah cozí moci (přírodní úkazy apod.). Velice důležité v tuto chvíli bylo, že autobus vůbec jel a dosáhl cíle cesty byť objízdnou trasou. Co se týče neinformování cestujících vozovým rozhlasem, tak to by řidič prohrál, neboť je to jeho povinnost.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Aktuální info od mamky: Ze Staré Osady nebyl vykonán odjezd 20:01 linky 78, a zřejmě nebude vykonán ani odjezd 20:21, neboť ten taky ještě nedojel. Jinak prý, neviděla ani 78ku jet ke Kauflandu.

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
abych začal odzačátku: ti důchodci na a-43 nebo v čem to bylo, jak se naváželi do šofca: letěli by bez pardonu
Mrak a jeho názory: asi byl v práci už dlouho a holt má toho nad hlavu, ale je to fakt ultras že :-)
jinak podle podnikové směrnice D1 je řidič povinen používat informační zařízení (tabla, mikrák atd.) a informovat cestující. ale holt co řidič, to nátura a nálada.
ráno to do osmi nejezdilo do Sokolnic (u rozvodny se vykotil poštovní náklaďák), a-40 se otáčela na Tovární, pak na hodinu provoz obnoven, aby poté od devíti až do 12.00 opět doprava zablokována (vykotil se sypač-minujel rok taky :-D ) dalo se dostat a-151 do Kobylnic, kde a-48 normálně jezdila! nechápu: trasa samá zatáčka, úzký, kopečky, a jede to. já se tomu včera i dnes nějako úspěšně vyhnul a když to začalo bejt ostrý, střídal jsem a poté při cestách po městě měl docela štěstí.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Zlaťák píše:
Mně to teda tayk příjde jako docela problém. Zaplatím si za předem určenou jízdu z bodu A do bodu B, ale místo toho se dostanu do bodu C. V krajním případě by se možná mohl i dožadovat vrácení jízdného.
A co bys dělal na místě toho řidiče? Kroužil s tím dědkem po Brně tak dlouho, dokud by neprotáhli Jihlavskou, a druhej den bys ho do toho bodu B dovezl?


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: předpokládám, že jsme lidi. Tzn. řidič například informuje cestující, že nejede po obvyklé trase (zvlášť když často stojí na křižovatkách a v kolonách), ale také to vyžaduje ohleduplnost cestujících vůči řidiči, tzn. nebudou ho okřikovat, proč padá tolik sněhu,...

Ale pokud předpokládám špatně...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Když to přeženu, tak je to jako bych si koupil lístek na bus z Brna do Prahy, ale řidič by mě odvezl do Bratislavy, protože prostě něco, aniž bych něco tušil, protože je to přece bus Brno-Praha.

A já jsem myslel, že se celou dobu bavíme o MHD v Brně? Pravděpodobně mi něco uniklo...

V krajním případě by se možná mohl i dožadovat vrácení jízdného.

Schválně se podívám, jak je tohle ošetřeno v zákoně, docela mě to zajímá.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Před půl hodinou odstavená 1096 na malinovskoho namesti. Žádné kurzovky, po kabině hromada rozházených cedulí...

Příloha:
malinak.jpg


+ chvíli poté projížděla směrem k nádru na zkušebce souprava 1551+vlek+1531 :) Nestihl jsem vyfotit, ale pobavilo mě, že 1531 měla vzadu obrázek letadla :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Zlaťák: Kvalitní protiargument, s tou cestou Brno - Praha je to opravdu výstižné :-)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mauricio píše:

Tak to je jejich problém. Můžou jít pěšky zrovna, když se jim něco nelíbí. Já teda nevím, ale snad se dá očekávat, že když před sebou vidím (a že kaštani se naklání do uličky aby viděli pořád) zasněžený kopec, tak tam ten autobus asi nepojede, že? Ono by neškodilo, kdyby těch 99% přemýšlelo tím, co mají v hlavě...


Zrovna tak se dá předpokládat, že když má bus v jízdním řádů, za oknama,... napsáno, že jede z bodu A do bodu B, že tam opravdu pojede.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mauricio píše:
Vaše problémy bych chtěl mít... To je takový problém těch pár metrů dojít pěšky? Pro některé zjevně jo... Nikde není napsané, že řidič má povinnost informovat cestující o změně trasy... Máte být rádi, že za této situace vůbec jedete, ale chápu, že házet špínu na řidiče je to nejjednodušší. Ono mnohdy řidiče ani nenapadne hlásit, že jede jinama, má starostí už tak dost... Zkuste si sednout za volant (klidně i auta) a v tomto počasí jet. Opravdu budete rádi, že budete stíhat kočírovat a sledovat okolní takyřidiče...


Mně to teda tayk příjde jako docela problém. Zaplatím si za předem určenou jízdu z bodu A do bodu B, ale místo toho se dostanu do bodu C. V krajním případě by se možná mohl i dožadovat vrácení jízdného.

Když to přeženu, tak je to jako bych si koupil lístek na bus z Brna do Prahy, ale řidič by mě odvezl do Bratislavy, protože prostě něco, aniž bych něco tušil, protože je to přece bus Brno-Praha.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Dle DPMB byli zrušené víkendové výluky linek 8 a 10.

Jinak z webu IDSJMK:
Stav v 01:00 hodin - 2. prosince

* Podařilo se zabezpečit rozvoz pracujících z odpolední směny. Speciální autobus byl vypraven od zpožděného posledního vlaku v 0:20 z Kuřimi do Malhostovic - Drásova - Veverské Bítýšky. Zvláštní autobus nasazen rovněž ve směru Brno - Sokolnice - Újezd u Brna - Otnice - Dambořice. Poslední nevyřešený problém - v kopci před Slavkovem, kde z důvodu úplného zablokování komunikace kamiony uvízl po půlnoci zpožděný autobus 106 Brno - Kyjov. Cestující dorazili kolem 3. hodiny.
* Děkujeme všem cestujícím, řidičům a dalším spolupracovníkům za trpělivost a spolupráci v kritických a vypjatých situacích. Speciální poděkování lze vyslovit DPMB a spol. TOURBUS za operativní nasazení mimořádných spojů.

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tak to já měl právě problém z druhé strany. K Rondu přijel bus ND směr Líšeň. Vystupoval jsem na Životského a za pár minut přijely dvě 8 zasebou, takže asi zůstala první někde viset :)


Offline
200
04 čer 2009 13:05
mceza píše:
tak se hergot prestante hadat a radsi mi reknete, proc ted jedu v ND za d-8

Ráno v Líšni nejel proud. Teda šalinám nejel. Došel jsem ráno v půl 8 na Masarovu, kde bylo víc lidí než normálně. Nic nejelo ani nahoru, ani dolů. Po asi 10 minutách přijely tři 8 za sebou směr Mifkova. Za další asi 4 minuty dojely další 3. Ta poslední z nich zůstala stát kousek za zastávkou a za chvíli stáhla pantec. Až se pak rozjeli, dojela první šalina z vrchu. Lidi nastoupili a proud byl zase pryč. Takže jsme ještě nějakou chvíli čekali na zastávce a pak se rozjeli. To už bylo víc jak půl hodiny po tom, co měla jet šalina, na kterou jsem došel. Po cestě na Novolíšeňskou jsme minuli další 4 šaliny, takže tou dobou bylo mezi 4 zastávkama 10 šalin. Řekl bych, že pak odkláněli 8 přes Stránskou skálu, protože na Krásnýho už nebyl takovej dav lidí jako všude předtím.


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Mauricio píše:
Takže JPP, výborně.
Všiml sis brzo, píše to už v prvním postu.

// k těm včerejším bus pruhům - ne, nešlo mi o to, že bych tam ta auta nechtěl - jen sem psal, co vidím :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
tak se hergot prestante hadat a radsi mi reknete, proc ted jedu v ND za d-8


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Žádná JPP, přímý přepis z ICQ. Čistě ilustrativně.

Na základním faktu to nic nemění - řidič vynechal zastávku a nikterak to neoznámil. Jak přesně se tam rozčiloval nějaký důchodce je věc jiná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já tam nebyl, nevím, jak situace vypadala. Tlumočím jen kamarádčin vzkaz.

Takže JPP, výborně. Zajímalo by mne tedy, jak celá věc vypadala skutečně, tedy bez přetlumočeních dalších dvou lidí.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Já tam nebyl, nevím, jak situace vypadala. Tlumočím jen kamarádčin vzkaz.

Každopádně, od čeho tu jsou autobusy? Od toho, aby jezdily tam a zpátky, nebo aby sloužily zákazníkům a v rámci přepravních podmínek je dovezly na místo určení? Pokud autobusák není schopen dojet na místo určení, měl by jednoznačně tento fakt oznámit cestujícím. Nikdo nemá povinnost předpokládat, že autobus někam odbočí. Povinnost informovat o tom by měl mít dopravce. Pokud tomu tak není, je to zásadní chyba. Autobus má jednoznačně stanovenou dráhu danou zastávkami a tu musí dodržet. Pokud toho není schopen, je na místě to oznámit. Nic víc v tom není.

Ptám se ještě jednou, mám se před každou cestou jít ptát řidiče, jestli není na trase nějaký nesjízdný kopec nebo třeba bouračka, zlomená kolej, utržený drát? To byste mi určitě poděkovali. Není jednodušší, když řidič při mimořádné situace vše vysvětlí sám? Co jsem kdy zažil, tak naprostá většina řidičů o dělá. Proč ale nemohou všichni?


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
A ještě jeden dodatek: I studentům, kteří nezažily zimy v 70. letech, o kterých se tu píše, a kteří třeba jezdí na kampus prvním rokem, došlo, že šedesátkou se tam jen tak nedostanou, a radši zvolili cestu tramvají s přestupem, případně pěší docházkou na Osovou, přestože za normálních okolností by to byla delší trasa.
Takže pán, který v Brně asi nebyl prvním dnem, taky mohl trochu předvídat a vystoupit na zastávce Ústřední hřbitov (od tam dojít pěšky, případně jet tramvají přes Celní k zastávce Krematorium, v obou případech by tam byl dřív). Protože i kdyby ten autobus jel přes Jihlavskou, tak by u toho krematoria byl stejně tak za tu hodinu, pokud by náhodou ještě po cestě nechcípl (ten autobus).


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Podle toho prvního přispěvku jsem pochopil, že pán toho řidiče nakonec stejně požádal o puštění ven mimo zastávku, takže požádat mohl klidně hned a né až po hodině jízdy. Předpokládám, že po Vídeňské podél jižní zdi hřbitova se ten autobus tak jako tak ploužil.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
marecek.00 píše:
OK, Ty možná, ale 99 % národa nikoliv.


Tak to je jejich problém. Můžou jít pěšky zrovna, když se jim něco nelíbí. Já teda nevím, ale snad se dá očekávat, že když před sebou vidím (a že kaštani se naklání do uličky aby viděli pořád) zasněžený kopec, tak tam ten autobus asi nepojede, že? Ono by neškodilo, kdyby těch 99% přemýšlelo tím, co mají v hlavě...


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Prave ted na kamenolomu smerem do mesta sjela z nastupniho ostruvku do kolejiste silnicarska multikara a nemuze zpet... Pred krizovatkou uz stoji dve d-1.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
OK, Ty možná, ale 99 % národa nikoliv.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A Ty půjdeš chumelenicí a závějemi s radostí a úsměvem, že jsi se alespoň někam dostal

Přesně tak.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Nemám přeci sebemenší zájem na tom, házet na řidiče špínu, proč bych to dělal? Když si přečteš ten můj příspěvek, to byla žádost, aby na to řidiči nezapomínali, protože cestujícím to znepříjemňuje život. Ne kydání hnoje! Mimo to, tady nejde o objízdnou trasu, ale o vynechání zastávky. To stroje DP hlásí vždycky, i když je to pravidelné dle jízdního řádu (např. závlek na Starou osadu).

Upřímně řečeno, chtěl bych vidět Tebe v podobné situaci. Máš možnost vystoupit na dvou zastávkách, ale počkáš si až na tu druhou, máš to přece jenom o kousek blíž. Autobusák ale, aniž bys to tušil, pojede po objízdné trase, budeš se plahočit po objížďce v kolonách 30 minut a bus Tě vyplivne 2 kilometry od místa, na které jsi chtěl. A Ty půjdeš chumelenicí a závějemi s radostí a úsměvem, že jsi se alespoň někam dostal, přestože víš, že kdyby Ti někdo oznámil změnu, mohl jsi vystoupit na první zastávce a být na místě o hodinu dřív.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 22:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]