Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 445 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vaše problémy bych chtěl mít... To je takový problém těch pár metrů dojít pěšky? Pro některé zjevně jo... Nikde není napsané, že řidič má povinnost informovat cestující o změně trasy... Máte být rádi, že za této situace vůbec jedete, ale chápu, že házet špínu na řidiče je to nejjednodušší. Ono mnohdy řidiče ani nenapadne hlásit, že jede jinama, má starostí už tak dost... Zkuste si sednout za volant (klidně i auta) a v tomto počasí jet. Opravdu budete rádi, že budete stíhat kočírovat a sledovat okolní takyřidiče...


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: Pokud má linka danou trasu (což všechny mají), pak by přece měl někdo informovat cestující o změně trasy, protože nemusí jít jenom o případ, (jako u hřbitova), kdy jsou ty dvě zastávky relativně blízko u sebe.


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
mceza píše:
V tomhle se zastávám marecka. Řidiči to teď nemají vůbec jednoduché a smekám před nimi. Já jsem rád, že sám nikam jezdit nemusím, ale není nic horšího než když je jakákoli změna, problém a cestující ve voze vůbec neví která bije. Kdyby každý vůz nebyl vybaven mikrofonem s primitivním ovládáním, tak to je jiná, ale stačí zmáčknout gombík, říct že nahoru se nepojede a je to...

+1
Nicméně já na to mám asi stěstí, zatím se mi snad vždy stalo, že dal řidič vědět.

Btw, proč se točily dvojky na mendláku? Moc sem to nepochytil, tak snad nekecám blbosti.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Já tam nebyl! Jen říkám, že slušností řidiče by mělo být oznámit, že se vyskytlo něco mimořádného a proto měníme směr a vynecháme nějaké zastávky.

Vždycky jsem tvrdil, že 90 % problémů vzniká nedostatečnou komunikací mezi lidmi. Tohle je přesně ten případ...


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
marecek.00: Ajó, takže pán chtěl vystoupit konkrétně u zastávky Ústřední hřbitov v Jihlavské ulici a dojít od tam, místo aby po odbočení do Vídeňské požádal řidiče o zastavení třeba přímo před hlavní bránou hřbitova, kde mimochodem je taky zastávka, takže by tím ani řidič neporušoval předpisy?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
V tomhle se zastávám marecka. Řidiči to teď nemají vůbec jednoduché a smekám před nimi. Já jsem rád, že sám nikam jezdit nemusím, ale není nic horšího než když je jakákoli změna, problém a cestující ve voze vůbec neví která bije. Kdyby každý vůz nebyl vybaven mikrofonem s primitivním ovládáním, tak to je jiná, ale stačí zmáčknout gombík, říct že nahoru se nepojede a je to...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
b1: Takže když nastupuji do autobusu, mám se zásadně zeptat řidiče, jestli hodlá jet trasou dle jízdního řádu, nebo zda ji bude objíždět?

Nebyl jsem u toho, tohle mi posílala kamarádka na ICQ. Nicméně, uvědom si souslednost dějů - sedíš v autobuse, který jede obvyklou trasou, není na něm žádná zmínka, že by neměl jet. Zastaví na zastávce, ozve se "Ústřední hřbitov, další zastávka Krematorium". Autobus se rozjede, na křižovatce uhne a řidič to mezitím střihne trasou a onu avizovanou zastávku vynechá. Teď se můžeš stokrát ptát, ale je Ti to houby platné, protože už jsi někde jinde. (mimo to, za jízdy se s řidičem mluvit nesmí, jak je na každé kabině napsáno...)

To je opravdu takový problém vzít na zastávce mikrofon a říct, "omlouváme se, ale z důvodu neprůjezdnosti musíme zastávku Krematorium vynechat a objet trasu jinudy" ? Když se mnou jel řidič mimo trasu v podobných podmínkách loni, šlo to...


Offline
117
02 čer 2007 16:02
Aktuálně:na ul. Skácelova při výjezdu ze zastávky autobus linky 84 kurz 09 odřel bok auta zadním kloubem.Asi mu tu ustřelilo nebo uklouzlo.Je tam i policie.Viz podobná situace dle fotky bystreucho.


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
marecek.00: A ten starej pán pusu nemá, že se nezeptal řidiče, když tolik spěchal?


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
info idnes:
22:56
Brněnští hasiči vyjížděli večer k nehodě autobusu MHD. V ulici Veveří se na kluzké silnici namáčkl na tři osobní vozy.

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

151
09 led 2008 18:02
Žebětín/Kameňák
Krom toho teda ještě u Šumavské srazila tramvaj auto....takže šaliny od tam až asi na moravák,jel jsem kolem cca 20:30

_________________________________
Poptávkové tlačítko Vs. Důchodce
Vždycky vyhraje tlačítko...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Sorry, ale tu jednu větu by při úctě ke svým zákazníkům mohl řidič pronést. Stačí říct na poslední zastávce před odbočkou (tam snad řidič tolik práce nemá): "obvyklá trasa je neprůjezdná, musíme ji objet, ale vynecháme při tom zastávku hodní-dolní. Omlouváme se za komplikace." Tečka, nic víc není třeba.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A proč? On ten řidič má plno jiných starostí než říkat cestujícím, kam zrovna jede. Buďte rádi, že vůbec něco jede...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Už si mi teď 2 lidi stěžovali, že je řidič stáhnul na objízdnou trasu nějakého kopce a ani se neobtěžoval jim to oznámit.

z ICQ píše:
...a nejlepší je, že jak to objíždělo, tak to nejelo vůbec na krematorium a starej pán, kterej tam jel, tak se tam nedostal a jen musel hodinu trčet v buse zapresovaným v kolonách a pak mu na křižovatce nahoře busák teda otevřel a on vystoupil, ale asi to musel došlapat celý pěcho, chudák... aspoň to mohl v tom buse oznámit, že to jede takhle mimo.... ten pán mohl vystoupit u hřbitova a dojít ten kousek nahoru.... takhle ztratil hodinu sezením v buse a pak ještě musel kdovíjak šmajdat po tom sněhu...


Chtěl bych proto poprosit řidiče, bylo by skvělé použít ten mikrofon a oznámit cestujícím takovouto mimořádnou situaci. Díky.


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
niximor píše:
Aktualne sedim v d-1 jedouci pres Veveri, prijela tak cca v case, kdy mela jet d-3. Rozhodne si nestezuju, mam to bez prestupu az domu, normalne bych musel na vozovne prestupovat :D

Kdo umí, umí sarcastic

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Aktualne sedim v d-1 jedouci pres Veveri, prijela tak cca v case, kdy mela jet d-3. Rozhodne si nestezuju, mam to bez prestupu az domu, normalne bych musel na vozovne prestupovat :D

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
stuřík píše:
a-x30,41 skoro vůbec

Autobusy x30 jely kolem 17.45 pěkně poskládání v koloně(bylo jich tam asi 6)ke Kr.Poli,nádr....a ta 43 byla úplně na maděru.


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Smyčka StL je absolutně bez 6 a taky už dlouho žádná nejela.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
MtM píše:
Tak dneska muj rekord-43 odjezd 15.59 z Útěchova kurz 04306,čas:17.41: příjezd ke Kr.Poli ,nádraží-zpoždění 96minut,ale řidiči musím poděkovat za trpělivost s dvěma duchodci ,kteří mu pořád za to slovně nadávali.Před námi jela další 43,za námi další.V Klariskách kolona šesti 57.Ten bílý sníh opravdu zpusobil kalamitu,a to dneska se to čekalo víc v Čechách než na Moravě.......

Mám k tomu takový příběh o tom co se mi stalo na cestě, kterou zvládnu projet za 40 minut:
Ze školy (Křenka) jsem se dnes dostal kolem 15:45, už jsem věděl do čeho jdu tak, jsem byl v poho. Z Vlhké jsem s d8 odjel v poho, klasický problém nastal na křižovatce s Kolištěm, totálka. Uprostřed křižovatky jsme si postáli 2 takty semaforu, řidiči určo měli radost biggrin. Na hlaváku přestup do narvané d1 - 1639+40 (taky klasika) a jeli jsme celkem bez problémů na Semilasso, kde jsem vystoupil. Z lenosti jsem čekal na d6: během 3 minut projely dohromady 3 jedničky, tak sem to zabalil a jelikož už bylo 16:23 a autobus měl odjíždět podle JŘ 16:26, tak jem běžel do Krpole na a43.
Samozřejmě tam žádnej bus nebyl a minuty ubíhaly. V 16:48 přijela 7804 (?8?/43), z řidiče vypalo, že za Soběšicema uvízly 4 busy (ze 6) a že se jezdí proto jen do Soběšic a šel si udělat přestávku. Za chvíli byl zpět na tabla hodil "SOBĚŠICE" a odjel v čase 16:56. No, bus byl plnej skoro po střechu, lidi ne a ne vystupovat wink , ale dalo se. Cesta krokem, díky za to, mohli bychom taky "jet" pěšky. Na Dohnalove (kdo nezná, tak už Soběšice) nás překvapili hasiči, kteří zrovna tahali auto z příkopu, prý, že se tam nevejdeme (auto bylo tak půl metra v silnici), načež řidič řekl cosi ve smyslu "já jim ukážu" a v poho jsme to objeli biggrin. Moje cesta končí na zas. Na Kovárně, dojel jsem v cca 17:15, tedy dvojnásobné prodloužení trasy.

EDIT: Rozhodně nechci aby jste to brali tak, že nadávám na DP, já takový situace spíš rád sleduju a dívám se jak to jezdí, tedy nejezdí biggrin .
Jinak postřehy z Krpole (kolem 16:30):
S3 zpoždění přes 20 minut,
a-44,84,42,70 jakš-takš,
a-x30,41 skoro vůbec
d-6 odjížjděli v 90% podle JŘ
... a ze Soběšic - kolem 18:00 se dostaly 4 uvýzlý busy zpět "do hry"

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
72
10 dub 2010 16:03
Tak to já sem sem čekal na Vinohradským kopcu... Byl jsem na Vlčnovské kde trvale stála 3617 asi od 14 h - do ted ptz. se už ROZJELA !! Takže Vinohrady jsou opět PRŮJEZDNÉ (asi 4 pluhy a 3 sypače - to tady projížděli). Jinak jsem byl na Letišti -děs a hrůůůza... Vítr foukal tak že se nedala zvednout hlava,notož něco vyfotit, cesty komplet zasypané a asi 25min spoždění (citybus)...Normálně od tam cesta na Vinohrady trvá cca 30min ale ted me to trvalo 2hodiny ...Jo a přiznejte se kdo byl na kopci zhruba v 19:30 ?


Offline
Uživatelský avatar

39
02 lis 2008 20:13
Asi pred hodinou na rybkove...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Na hlaváku se jezdí opravdu hromadně, tři jedničky za sebou, pak čtyři dvojky, tři jedničky... :-)

Solidně se to sukovalo u viaduktu ve směru na nádraží, krásný zácpy.

Okruh průjezdnej krokem, Mendlovo náměstí - Otakara Ševčíka jsme jeli cca 30 minut, ve tři odpoledne. Na Otakara Ševčíka chcíplo auto na semaforu před křižovatkou, jízda jedním pruhem... nakonec jsme jej odtlačili kousek zpět a za pomoci dalšího auta konečně nastartoval.

U vlaků se jezdí tak, jako každý začátek zimy: S2, S3 nahodile, ale jede, Vlára s Jihlavkou prakticky vůbec :-( Na hlaváku stále vedle sebe oba spoje do Zastávky, na jednom dokonce narvaná sólo 842.

To je asi vše :-)

Příště jedu na kole, bude to rychlejší sarcastic Při chůzi ze Staré Osady na Dělnický dům jsem naprosto bez potíží stíhal souběžně jedoucí bus :-)

Holt, zima je tu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
k.ondra89 píše:
nechci silničářům křivdit, ale taky mám dojem že někde spí. Za celý 3 hodiny co jsem byl ve městě jsem viděl všehovšudy 1 sypač :roll:


Viz to, co jsem o tom psal já. Plus to, co psal nevím kdo, o kolonách.


Offline
2
01 pro 2010 18:13
Děkuji všem za info,cesta bude asi dlouhá.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
nechci silničářům křivdit, ale taky mám dojem že někde spí. Za celý 3 hodiny co jsem byl ve městě jsem viděl všehovšudy 1 sypač :roll:

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 22:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]