Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 17 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jsem myslel, že se ten plátek samofinancoval těma reklamama, co tam byly na každé straně.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jezour píše:
Jedna z nejhezčích zpráv z DP za posledních pár let:
převzato z http://www.e-salina.cz/c/
Říjnové - poslední - číslo Šaliny vyjde 19.10.2012

Už jsem to zmiňoval ve vlákně DPMB v tisku. Taky si říkám: konečně! :applause:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Jedna z nejhezčích zpráv z DP za posledních pár let:
převzato z http://www.e-salina.cz/c/
Říjnové - poslední - číslo Šaliny vyjde 19.10.2012


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Mauricio píše:
A proč číst jen zadní kostku, proč si nepřečíst i transparent na čele?
Čti pořádně... Psal jsem, že se bavím o situaci, kdy dobíháš nebo přicházíš od zadu.

Myslím, že pro některé lidi je to zbytečné.
Příklad: Když jsem měl naposledy 10/43, jel jsem z Ořešína jako a-70 školní odjezd, na table vpředu je tudíž sice číslo linky "70", ale je tam i text ZŠ Herčíkova, u Semilassa mě viděli odpředu, a stejně mi tam nalezli a hrozně se pak divili, když jsem to vzal rovně Riegrovou...


Offline
Uživatelský avatar

9290
10 čer 2004 11:19
Kliid, nekdo je deformovan vozy KT8 a RT6, ktery jako jediny maji poradny oznaceni linky a cile i na zadnim (u kachen druhym) konci.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A proč číst jen zadní kostku, proč si nepřečíst i transparent na čele?
Čti pořádně... Psal jsem, že se bavím o situaci, kdy dobíháš nebo přicházíš od zadu.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Protože když přicházíš zezadu a šalina stojí v zastávce, občas nemáš dost času na obcházení celého vozu (soupravy).

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Mauricio píše:
Takhle je to de facto řešeno u a-60/61, jelikož se liší pouze ve dvou zastávkách. To je něco jako závlek a-58 k Zetoru s tím rozdílem, že dvě zastávky spoj vynechá.

Super, tohle je lepší příklad než ten, co jsem uvedl.

Ostatně, to samé u tramvají zatahujících do vozoven. Proč mají čísla linky je mi záhadou... Minimálně na zadní kostce by to být nemuselo.

A proč číst jen zadní kostku, proč si nepřečíst i transparent na čele?

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
a sme zase zpátky u šrotů... tímhle tempem určitě
buď na to mám a dělám to pořádně, nebo jdu od toho.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
325
21 dub 2009 20:30
Tak jsem se konečně dostal k reakcím na téma střídání řidičů v busech. Musím podotknout, že tuším Johnyho poznámka o ranní špičce má dost do sebe a uznávám, že můj nápad není všespásný.
Ovšem pokud nebudeme chtít jezdit v (ještě více) šrotech, nějakým Úsporám, škrtům a šetření se nevyhneme....


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
U RT6 a KT8 je tohle vyřešený. :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
No alespoň u cedulových vozů řidič (většinou) vybere boční a zadní číslo linky. Takž by se tomu nějak podobně mohly přizpůsobit i Buse panely.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Jakub píše:
...dřív nebylo žádné buse, hlášení zastávek a taky to šlo ...

Co pamatuji, tak do příchodu vozů T3 bylo linkové značení (i číslo vlaku, asi se za svou práci nestyděli) daleko lepší (srozumitelnější a čitelnější) než dnes, ale byla s tím práce


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To je jedno, bude to označený jinak = bude jim to divný. Je to jen a jen o zvyku.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
lidem to stejně nevysvětlíš, co znamená jiný podbarvení nebo písmeno u čísla linky ...

_________________________________
Jakub


Offline
9986
15 led 2005 23:41
stačí číst ... tady není žádná omluva ...

Já se ale celou dobu bavím o zadní kostce, kde je jen číslo linky a i kdyby ses snažil sebevíc, tak z toho nic víc nevyčteš. A když nastoupíš, už může být pozdě na to zjišťovat, jestli je to čtyřka do Obřan, do Maloměřic či jednička do Bystrce nebo do vozovny...


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
stačí číst ... tady není žádná omluva ...
dřív nebylo žádné buse, hlášení zastávek a taky to šlo ...
neměl by ještě řidič na každý zastávce vylízt z kabiny a každýmu osobně říct, jakou jede linkou a kam? ...
mě se taky už párkrát stalo, že jsem se zamyslel a nalezl do špatnýho spoje a nadával sem jenom sobě, nikoho jinýho za to vinit nemůžu a bylo to pro mě prospěšné-od té doby si raději 2x přečtu do čeho lezu ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
vozy zatahující do vozovny by mohly mít BUSE v kontrastní barvě jako např. v Plzni... alespoň by to bylo na první pohled poznat...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Takhle je to de facto řešeno u a-60/61, jelikož se liší pouze ve dvou zastávkách. To je něco jako závlek a-58 k Zetoru s tím rozdílem, že dvě zastávky spoj vynechá.

Super, tohle je lepší příklad než ten, co jsem uvedl.

Ostatně, to samé u tramvají zatahujících do vozoven. Proč mají čísla linky je mi záhadou... Minimálně na zadní kostce by to být nemuselo.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
MartinV píše:
J*M*: No člověk se může i vevnitř podívat, kam spoj jede (napsáno na vnitřním Buse). Druhá možnost je, když se na nic nepodívám, počkat na Maloměřickém Mostě 5 minut na spoj do Obřan. 5 minut se Ti zdá moc?

Cílem mého příspěvku nebyl námět k neplodné diskuzi o cestujících, ani stěžování si na DP (mimochodem čekání je v nejlepším případě trochu delší, dál pokračuje až druhý spoj), jen jsem chtěl Johnnyho upozornit na negativní psychologický efekt, kdy takový cestující za situace popsaná v příspěvku tvrdne na zastávce a za zády mu stojí téměř celou dobu čekání 3 nevyužité tramvajové vlaky (2 stojící ve smyčce a 1 na příjezdové/odjezdové zastávce) a jemu nic nejede. Tento efekt souvisí s výlukovým jízdním řádem, na jaře zpožděná tramvaj vymetla smyčku a cestující viděl od DP aspoň snahu, takhle je dost stresující na psychiku cestujících.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio píše:
Takže kupříkladu - čtyřka do Obřan = 4, čtyřka do Maloměřic = dejme tomu 14 (to je zrovna blbý příklad, ale...)

Takhle je to de facto řešeno u a-60/61, jelikož se liší pouze ve dvou zastávkách. To je něco jako závlek a-58 k Zetoru s tím rozdílem, že dvě zastávky spoj vynechá.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Úplně nejlepší by bylo řešení ála MHD v malých městech, kdy jsou spoje jedoucí jen po části trasy označeny jinak - kupříkladu vykřičníkem, písmenem před linkou, jiným číslem linky... Hned by bylo po problémech.

Takže kupříkladu - čtyřka do Obřan = 4, čtyřka do Maloměřic = dejme tomu 14 (to je zrovna blbý příklad, ale...)

Samozřejmě musí se to dělat s rozmyslem, aby to nebylo jak v Prostějově, kdy od Nemocnice jede tuším 7 linek, ale při podrobnějším průzkumu zjistíme, že je to vlastně linka jedna :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: na právě, že pravidelně vídám (hlavně v šalině), že pohled dobíhajícího cestujícího často směřuje právě dopředu, kde je napsána cílová stanice linky.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MartinV píše:
J*M*: No člověk se může i vevnitř podívat, kam spoj jede (napsáno na vnitřním Buse).


To už mu ale ve chvíli, kdy nastoupí do špatnýho spoje, moc nepomůže. A ruku na srdce - kolik lidí si čte to, co je vevnitř napsané?


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
J*M*: No člověk se může i vevnitř podívat, kam spoj jede (napsáno na vnitřním Buse). Druhá možnost je, když se na nic nepodívám, počkat na Maloměřickém Mostě 5 minut na spoj do Obřan. 5 minut se Ti zdá moc?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 17:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]